Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ce vam partner rece, da vas bo zaradi debelosti zapustil

Ce vam partner rece, da vas bo zaradi debelosti zapustil

Evo da se vam oglasim, ko vidim da se je debata razprla.
Zredila sem se iz 60 kg na 80kg. Jem kot pticek, dejansko sploh nic ne jem. Vem da je prehrana moj problem, ker sem brez apetita in komaj kaj pojem(zato jem samo 1x dnevno, ponavadi zvecer, ker se ne morem prisilit da bi jedla), zato pa sem po 20ih pridobljenih kilah sla k zdravniku, saj sem se redila tedensko po 3kg zadnje case, bila napihnjena, polna vode. Jem pa 1x na dan, v celem dnevu ne zauzijem nikoli vec kot 1000 kcal, vecinoma pijem vodo, ne jem nobenih prigrizkov, ce mi zapase sladko si vzamem sadje ki si ga polijem z medom. Tako da moje kile so posledica ne vem cesa vse (ena teorija je scitnica, za kar jemljem zdaj zdravila in gre pocasi na boljse, lahko da ne se kaj ampak to bom odkrivala potem ce se zdaj stanje ne bo normaliziralo), od prenajedanja sigurno ne ker res ne jem veliko. Redila sem se pa kot nora – hvala bogu zdaj gre dol in ne vec gor. Ampak ker je ze meni grozno da se samo napihujem, jem pa ne nic, me je to kar mi je partner rekel res prizadelo. Sovrazim da sem debela, ampak ko ne gre dol 🙁 potem pa vsak dan poslusam komentarje da sem ze “prava baba” :(((

Mene moj zaradi svoje teže odbija (30 kg v 10-ih letih) in imam v spolnosti resne težave, ker se vedno težje pripravim. Pretirano potenje, vonj, celo občutek kože na koži,.. vse je drugače. Skratka, ni mi več seksi. Jasno, da me boste scefrali zaradi plehkosti, hladu,… pač rečmi, s katerimi se znate tu včasih prav grobo obmetavati, a v resnici želim avtorici povedati, da je smiselno zajeti zrak, malo stopiti nazaj in brez ogorčenosti poskušati zadeve videt tudi z njegove strani, se poglobit v njegove občutke in doživljanja spremenjene situacije. Redko so popolnoma črno-bele.


Tvoj partner pa puhti od ljubezni. Edina politično korektna varianta bi bil, če bi ti dejal- Oprosti ljubica, preveč me je skupaj zate.
Reči hočem, da je bila teža samo izgovor.
Drži se, Pozabi nanj, ni vredno.
Če pa že imaš željo hujšat, pa po pameti, zdravje gre hitro papa.

Če partner omalovažuje drugega, ko se ta trudi izboljšati zadevo, je pa do konca nesprejemljivo. In škodljivo, ker sta kilaža in psiha medsebojno prepleteni. Negativni komentarji so strup.

Zdaj eni imajo res težave s ščitnico, čisto možno. Drugi imamo to smolo, da moramo paziti, kaj pojemo in koliko in da se dovolj gibljemo. Ker če se tega ne držimo, se začne nabirati. Tu ni neke filozofije ali težke matematike, je čisto preprosto.

Potem pa gledam, kaj jedo. Saj nimam nič proti, ampak ne se čuditi, da je stanje tako. Smetano in goro masla v vsako jed, kamor je možno, že narejene čevapčiče, ki so polni maščobe, isto mleto mešano meso, ki je mastno, da bog pomagaj in podobno. Peš gredo samo od stopnic do avta in nazaj.

Sicer tudi sama nisem kost in koža, samo da ti teža takole uide izpod nadzora, pa se mi ne zdi ok, ker se to ne zgodi čez noč ali samo od sebe. In ne verjamem, da se človek počuti v redu, če se nima toliko pod nadzorom.

Če ti partner izjavi kaj takega, pomeni, da mu predstavljaš zgolj okrasni predmet. Enako bi te obravnaval tudi, če bi bila bolna, brez las, če bi ti odrezali nogo, ali bi te doletela kakšna druga huda bolezen.
To pa ne pomeni, da se lahko kar naprej rediš. Na težo moraš paziti zaradi lastnega zdravja in počutja. Poskušaj malo shujšati, pazi se pri hrani in čimveč gibaj, predvsem zaradi sebe!


Ker tudi one ljubijo moške brezpogojno. Nobenih kritik ni na račun moških. Lahko se zapusti in zgleda kot zavaljen p.rasec. Dovolj je, če se dvakrat na leto obrije in gre k frizerju…One ga še vedno ljubijo brezpogojno…:)

To je seveda sarkazem, če kdo ni opazil. :)[/quote]

Pri avtorici gre za bolezen.[/quote]
Za psihično bolezen prenajedanja.


Zato pa vsaka druga vara. 🙂

Pri avtorici gre za bolezen.[/quote]
Za psihično bolezen prenajedanja.[/quote]

Od zraka se še nihče ni zredil.Od masla, kruha in sladkarij pa že marsikdo.

Najprej dodam, da mi ni všeč, koliko nesramnih in žaljivih pripomb dajejo drugi uporabniki. Da nekaj direktno poveš, se da narediti tudi na bolj obziren način, no, nobenega ne bo konec zaradi tega.

Kot jih je že nekaj napisalo, raje ti pusti partnerja. Če te je postavil pred tak ultimat, te ni vreden. Človeka imaš rad ne glede na videz, najbrž je rabil izgovor za nekaj, česar ne upa reči na glas. Morda pa prikriva kako razmerje, išče razloge, da bi se izmuznil, skriva kaj tretjega … kdove. Brcni ga nekam, potem pa se postaviš po robu še težavam s ščitnico in se spraviš v red.

Pa verjemi, da te razumem. Tudi sama imam višek kilogramov in se s tem borim vse od poroda. Premalo se gibam, ker nimam dovolj časa (škoda, da dan nima vsaj 30 ur) in vse preveč sem pod stresom. Pri hrani pazim vsaj na to, da imam zdrave in uravnotežene obroke.

Poskrbi zase, imej se rada in stvari boš videla z novega zornega kota, verjemi. Pa srečno!


Kakšne bedarije vse človek tu gor ne prebere….

Moj dragi,zdaj nekdanji, se je zredil sigurno 20 kg od takrat ko sem se vanj zaljubila, do takrat ko sva bila sploh skupaj 🙂 Pa me ni odbijalo. Tako da jaz ne razumem tega kar eni govorite. Je pa res, njegova bivša punca je bila precej precej okrogla, 3x več kot je njega. In jo je zaradi tega zapustil. Res ni fer. Nima najbolj pri sebi razčiščeno, to vem tudi jaz.

Moj se je v enem obdobju kar precej zredil in se je zaradi tega tudi zelo sekiral, meni je bil pa z vsako kilo bolj seksi, tako mehek in topel, da bi se kar naprej stiskala k njemu. Res pa zelo skrbi za higieno in njegov vonj mi je še vedno mmmmmf. Potem je pa shujšal, ker se je bal, da ga ne bom več marala, pa kar pogrešam te tople kile. Sem mu rekla, naj ne hujša, pa si ni dal dopovedat, da resno mislim.

Mi je žal, da imaš te zdravstvene težave in upam, da se ti bo stanje izboljšalo. Čestitam za uspešno izgubljene kilograme, želim ti uspešno vzdrževanje stanja. Ampak zadnja poved me je zmotila – tudi jaz sem na dosmrtni dieti. Pa ne kakšni iz knjige – dieta pomeni dobesedno “način prehranjevanja” torej smo čisto vsi ljudje na svetu na dieti, taki ali drugačni. Nekateri smo na taki dieti, da se ne zredimo preveč in jo prilagajamo, ko se staramo oz. se spreminja naš način življenja (količina aktivnosti itd.). Zato, ker ješ zgolj toliko, kolikor tvoje telo potrebuje, si ne zaslužiš pomilovanja ali nagrade – to bi moralo biti samo po sebi umevno. Jaz jem manj kot sem pred 10 leti, manj kot pubertetniki, ki rastejo in so aktivnejši, ali moj mož, ki fizično dela – se moram zato smiliti sama sebi, ko vzamejo tretji kos torte oz. zato, ker sem včasih lahko sama vzela tretji kos torte?[/quote]

Kdo se prenajeda s tretjim kosom torte??! Ti? Razpacaš vse, kar je bilo prej pametnega napisano.

Ne, jaz se ne. Sem komot pojedla tri kose torte pred 15 leti; moj brat in moj mož še vedno pojesta tri kose torte, ker sta 20cm višja in enkrat težja od mene + sta veliko bolj aktivna. Point zadnjega stavka je bil, da kot vsak zdrav človek, ne morem jesti ravno karkoli in kolikorkoli mi bi pasalo. Zato še ne rečem, da sem na dosmrtni dieti. Sploh nič ne rečem… ker je to pač samo po sebi umevno – meni trije kosi torte ne rabijo (niti en velik mi ne rabi več), zato jih pač ne jem. Ni to nekaj za objokavat. Kaj bolj razumljivo?

Ne, jaz se ne. Sem komot pojedla tri kose torte pred 15 leti; moj brat in moj mož še vedno pojesta tri kose torte, ker sta 20cm višja in enkrat težja od mene + sta veliko bolj aktivna. Point zadnjega stavka je bil, da kot vsak zdrav človek, ne morem jesti ravno karkoli in kolikorkoli mi bi pasalo. Zato še ne rečem, da sem na dosmrtni dieti. Sploh nič ne rečem… ker je to pač samo po sebi umevno – meni trije kosi torte ne rabijo (niti en velik mi ne rabi več), zato jih pač ne jem. Ni to nekaj za objokavat. Kaj bolj razumljivo?[/quote]
Napaka je, ker zdrav človek naivno misli, da lahko počne karkoli in poje karkoli, pa bo še vedno zdrav.
A za vse grehe tudi enkrat pride račun.

Res je, Robi. Ampak isto kot za nakupovanje velja, da če smotrno nakupuješ potem ni težko plačat računov 😀 Meni ni bilo nikoli žal plačat za noben greh; tistih grehov, za katere bi mi bilo žal plačat, nisem zagrešila, ker sem že vnaprej vedela, da bo z računom hudič.

To je bla pa kruta a resnična lekcija za v učbenike haha. Sladkorne babje orgije ha ha :))))

Jaz sem nekako tega mnenja, žal.

Se spomnim mene. Moj partner je bil eden tistih, ki je bil vedno in popolnoma le za lušne, suhe, postavne ženske. Tudi jaz sem bila taka, ko sva se spoznala. Čez nekaj let je prišlo pri meni do nekih hormonskih motenj in sem se v dveh mesecih zredila za 15 kg. Sem mislila, da bom od hudega umrla. Če sem se postavila na glavo, se teža ni premaknila dol, le še navgor se je z vso silo silila. Po nekaj mesecih sem mu rekla … poglej me, trenutno sem taka in zna biti, da bom še nekaj časa. On me je samo pogledal, se nasmejal, me stisnil in rekel … razumem in dokler te lahko objamem celo, te ne dam … Sam res, on me pa ima resnično rad, celo in vso.
Hormoni so se v letu, dveh umirili in moja teža spet normalizirala.

Jaz sem nekako tega mnenja, žal.

Se spomnim mene. Moj partner je bil eden tistih, ki je bil vedno in popolnoma le za lušne, suhe, postavne ženske. Tudi jaz sem bila taka, ko sva se spoznala. Čez nekaj let je prišlo pri meni do nekih hormonskih motenj in sem se v dveh mesecih zredila za 15 kg. Sem mislila, da bom od hudega umrla. Če sem se postavila na glavo, se teža ni premaknila dol, le še navgor se je z vso silo silila. Po nekaj mesecih sem mu rekla … poglej me, trenutno sem taka in zna biti, da bom še nekaj časa. On me je samo pogledal, se nasmejal, me stisnil in rekel … razumem in dokler te lahko objamem celo, te ne dam … Sam res, on me pa ima resnično rad, celo in vso.
Hormoni so se v letu, dveh umirili in moja teža spet normalizirala.[/quote]

To je pravi partner! Veseli me, da so hormonske motnje izginile.

Pri tem pomaga edino korenita sprememba prehrane, vsaj 70{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} presno. Treba je poskusiti, izgubiti nimaš kaj.[/quote]

Nič ne pomaga. Potrebno je ščitnico spravit v red. Je pa res da ni nujno ščitnica sama tista, zaradi katere je prišlo do težave. Delovanje žlez z notranjim izločanjem je namreč precej kompleksna zadeva in zelo povezana med seboj in vir težav pogost tiči v povsem drugem organu/žlezi.

Avtorica, drži se. Uredit je treba ščitnico. Potem gredo stvari na bolje. Pa ne poslušaj raznih zblojencev tu gor, ki te blatijo.
Ti povem vsaj za enega tule gor kakšno situacijo ima:
Tu gor na netu pljuva po debelih ženskah, sploh ima zelo veliko za povedat čez tiste, ki so zbolele zaradi ščitnice. In kaj on počne? Po ZS pisari samskim ženskam za srečanje. Sam je pa poročen. Potem ti je lahko jasno zakaj ima take izpade.

Partnerja pa kar načevljaj. Zaslužiš si boljšega.
Pa veliko sreče pri izbiri prave mere tabletov za hipotirozo.

Vprašaj koliko moških ima rad suhice in posebej koliko moških ima rad debelajse. Tu ti je odgovor.

Jaz debelajs niti ne pogledam in se vedno zaljubim v suhe azijke, a če se zaredi je isto kot, da se več ne umiva, počese in pazduh pobrije… Realen odgovor. Do neke mere še gre pri nosečnosti ali bolezni. Jaz se tudi gledam, da ne postanem mrož…


Ti, ki tako padaš na suhe Azijke – imaš pedofilski nagnjenja? Suha azijka ima postavo kot naša predpubertetniska punčka. In to je tebi všeč? Jao, jao…


Sem že v eni drugi temi zasledila o tem možaku. Le kdo je tak lažnivi monovec? Vem za enega, ampak uni je prevč presran, da bi pisal pod istim nikom, torej ta ne more biti.

New Report

Close