Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ce vam partner rece, da vas bo zaradi debelosti zapustil

Ce vam partner rece, da vas bo zaradi debelosti zapustil


Ker tudi one ljubijo moške brezpogojno. Nobenih kritik ni na račun moških. Lahko se zapusti in zgleda kot zavaljen p.rasec. Dovolj je, če se dvakrat na leto obrije in gre k frizerju…One ga še vedno ljubijo brezpogojno…:)

To je seveda sarkazem, če kdo ni opazil. 🙂


Ker tudi one ljubijo moške brezpogojno. Nobenih kritik ni na račun moških. Lahko se zapusti in zgleda kot zavaljen p.rasec. Dovolj je, če se dvakrat na leto obrije in gre k frizerju…One ga še vedno ljubijo brezpogojno…:)

To je seveda sarkazem, če kdo ni opazil. :)[/quote]

Pri avtorici gre za bolezen.


Ker tudi one ljubijo moške brezpogojno. Nobenih kritik ni na račun moških. Lahko se zapusti in zgleda kot zavaljen p.rasec. Dovolj je, če se dvakrat na leto obrije in gre k frizerju…One ga še vedno ljubijo brezpogojno…:)

To je seveda sarkazem, če kdo ni opazil. :)[/quote]

Pri avtorici gre za bolezen.[/quote]

Ni vse bolezen.
Zrediš se zaradi prevelikega vnosa hrane.Bolezen je včasih dober izgovor.

Se strinjam.
Ne maram dvojnih meril. Velikokrat berem tule, ko ženske obupujejo, kako se je mož zredil, dobil plešo itd itd.
Avtoričin partner ji je vsaj direkt povedal. Jaz ga razumem, 20 kg ti verjetno da popolnoma drugačen izgled, obnašanje, voljo…po moje se z 20 kg preveč vse spremeni, ne samo izgled, tako da ga razumem in podpiram to, da ji je naravnost povedal – po tem seveda, ko je že nekaj časa opozarjal. Avtorica pa takoj užaljeno na mon……..[/quote]

A nisi prebrala, da je avtorica začela hujšati in da je v 3 mesecih shujšala za 5 kg!

Daj si malce preberi glede ščitnice in kake težave imaš. Preden klobasaš neumnosti.

20 odvečnih kg pri meni pomeni, da sem veliko bolj utrujena, da se mi ni ne da iti ven, na kak izlet, manj energije za igro z otroki itd. Žal sem dolgo rabila, da sem to ugotovila oziroma mi je žal, da se nisem prej ustavila. Zdaj poskušam shujšati predvsem z zmerno prehrano in vsakodnevnim gibanjem. Gre zelo počasi, pozna pa se že na boljšem počutju in več energije. Oteženo imam hujšanje tudi zaradi sindroma PCOS. V zadnjem času mi glede prebave in napihnjenosti zelo pomagajo prebavni encimi (kapsule), ki jih sama očitno proizvajam v premajhni količini.

Mož mi ves čas stoji ob strani in me spodbuja. Opozarjal me je predvsem, ko me je videl, da jem veliko sladkarij. Spodbuja me h gibanju in mi za rojstne dneve podarja karte za fitnes. Še nikoli mi ni rekel, da bi me zaradi tega zapustil. Je pa vitek rekreativni športnik. Če bi bila jaz na njegovem mestu, hm, ne vem, če bi bila tako strpna do “sebe”. Nisem si všeč in čudim se, da njemu sem. No, zdaj veliko delam na tem in upam, da mi nekoč uspe znebiti se teh 20 kg ali pa vsaj 10. Sicer pa je zdravje in počutje na prvem mestu. Meni se odvečni kg pošteno poznajo na počutju (utrujenost, občasne bolečine v sklepih), na zdravju pa na srečo še ne (vsaj kolikor vem).

Veliko sreče in poguma vsem nesrečnim debeluškam in debeluhom! Veliko nas je! Ampak verjamem, da nam bo uspelo! Ampak brez muje se še čevelj ne obuje 😉


Ker tudi one ljubijo moške brezpogojno. Nobenih kritik ni na račun moških. Lahko se zapusti in zgleda kot zavaljen p.rasec. Dovolj je, če se dvakrat na leto obrije in gre k frizerju…One ga še vedno ljubijo brezpogojno…:)

To je seveda sarkazem, če kdo ni opazil. :)[/quote]
samo ni dosti ločitev iz tega razloga. še če pije ko žolna, jih pretepa, se redkokatera loči…

Res je!
Se bo treba vzeti v roke in kontrolirati hrano.
In si reči : bolje da pojem sadje, kot pa čokolado.

Vsem teletom, ki v tej temi pljuvajo in obsojajo avtorico, ki se je zredila zaradi zdravstvenih težav s ščitnico, privoščim, da se tudi njim zgodi isto. Me prav zanima, kaj bi potem imeli za povedat. Po moje bi bili čisto iz sebe in od okolice želeli veliko razumevanja, ko bi se v par tednih zredili kar naenkrat (brez več jest) za ogromno število kilogramov, kateri vam nikakor ne bi skopneli na horuk, kot zdaj tukaj pametujete.
Vsakega bedaka, ki nekaj sodi in se norca dela iz ljudi s konkretnimi zdr. težavami, strezni šele, ko isto občuti na lastni koži.

Za avtorico pa: vem, kako hudo je, če ti ščitnica dobesedno “ponori” in kako ti naredi totalno hormonsko štalo, pa iz enega dne v drugega več nisi isti človek. Sicer se meni to ni zgodilo, ampak nekomu, ki mi je blizu.
Upam, da boš tega bedaka od tipa, ki si te upa takole poniževati zaradi tega, ker si se zredila zaradi problemov s šč., našutirala v šupak. Res, zamisli se malo, če je to tip, ki ti bi stal ob strani, ko bodo prišle še kakšne druge zdr. težave, starost,….


Ce imas nekoga rad ga imas rad kot cloveka in ne kako izgleda,to res ni tako relevantno. Clovek je enak clovek z dvajest kil gor ali dol. Lahko je bolj ali manj privlacen ampak ce je to bistvo veze potem ze ni prava. Kaj pa ce zbolis,dozivis nesreco/postanes invalid? Bo s tabo? Ce imas pomisleke naj ti povem,da to ni clovek za katerega bi bilo vredno izgubljat skopo odmerjen zivljenski cas. Kar je rekel je zelo nespostljivo in zalostno ce je res. Zanj se ni vredno truditi,zase in za svoje zdravje pa ze.[/quote]

Ne mešaj jabolk in hrušk.

Eno je bolezen, nesreča… na kar nimamo vpliva. Drugo pa je zanikrnost. In vsak ima pravico, da pričakuje od partnerja neke osnove urejenosti, skrbi za zdravje, kar pa spreminjanje v kita gotovo ni.

Po takšni logiki bi moral partner sprejemati tudi, če bi se ženska zapila? Ali se vrgla v droge? lepo te prosim![/quote]

pa ti ravno govoriš o mešanju hrušk in jabolk. Kaj ima pa omamljen, nerealen um veze z 20kg odvečne teže?? Ona je enak človek ali nosi konfekcijo 38 ali pa 44 se ti ne zdi?? Za narkomane in pijance pa tega ne bi mogli rečti a ne? Mislim, če je nekomu samo videz bistven je plitek in površinski in je tak fokus itak obsojen na propad ker zob časa prav nikomur ne prizanese. Kilce gor ali dol so še najmanj. Moški izgubljajo lase, krčne žile so tu, starostne pege, mlahava koža, gube, majavi zobje..če je bistvo veze sfokusirano na kile je to katastrofalna veza, sploh ni veza, gre samo za spolno partnerstvo, veza je pa s Človekom. Seveda ni treba svinjarije jest, je treba imeti red in disciplino ne bi bit pa histerično omejen z videzom ker takšni so večno zagrenjeni, zoprni in zategnjeni..seveda saj je to bitka obsojena na neuspeh..leta neglede na histeričen trud in pazljivost prinesejo (za njih!) svoje manjke in tegobe. Bruh, jaz šibam stran od tok plitkih in zavrtih ljudi. Res mi tud karakterno taki ne pašejo pač pa veseli, sproščeni in dobronamerni ter ljubeči ljudje. Se mi zdi da tvoje teslo ni tako. Če nisi tudi ti torej veš kaj narediti.

Tu se tako bere, kot da živimo pa med samimi popolnimi moškimi, res… Vsi suhi, čisti, urejeni, ravno prav mišic, odgovorni…

Daj no… včasih se mi zdi, da je celo prednost, da nisi najbolj lepega videza, ko se ti vsaj bedaki ne bi nalimali. Taki se ti prvo nalepijo. Ko si mislijo kaj so, ne znajo se realno ocenit, da so luzerji. A mislijo pa, da jim pripada najboljše, zarad tistega napihnjenega ega.

Pa še nekaj – videz se da popravit, shujšat se da. Težje je po podstrešju pospravit, IQ se pa tak ne da nekaj velik popravljat.

Iz te teme je razvidno da:
– moški ne sme ženski povedat, da se je zredila in naj shujša
– ampak ženska pa lahko moškemu teži non stop, da naj ne riga ali da naj ne dela tega in onega.

Enakopravno.

IQ in razgledanost na višji ravni, ko primerjaš težavo avtorice – obolenje ščitnice s tem, da moški riga. Zanimivo res.

IQ in razgledanost na višji ravni, ko primerjaš težavo avtorice – obolenje ščitnice s tem, da moški riga. Zanimivo res.[/quote]

Pa saj se ne rediš od ščitnice, ampak od preveč hrane.

IQ in razgledanost na višji ravni, ko primerjaš težavo avtorice – obolenje ščitnice s tem, da moški riga. Zanimivo res.[/quote]

Pa saj se ne rediš od ščitnice, ampak od preveč hrane.[/quote]

Preberi si uvodno temo. Potem si pa preberi še kaj o ščitnici. Pa hipotirozi in tako naprej. Mogoče boš kdaj dojela.

Zakaj bi ti plačal fitnes mož, nimata skupnega denarja – skupni žakelj denarja ali tehtata kdo več prinese k hiši in tako delita?

Hudič je s temi kilami, ja.Razumem tebe in razumem njega, da bi vseeno rad imel ob sebi tisto žensko, v katero se je zagledal.
Bi bilo tebi všeč, če bi se tvoj zredil za 20 kilogramov?
Sigurno ne.
Daj se malo na vajeti in malo manj jej.Bo bolj zdravo zate, pa še bolj seksi boš.
Je pa grdo od njega, da ti takole grozi.
Te je že kdaj prej prosil, pa ga nisi slišala? In zdaj ti je rekel na grdo?
Ja, na žalost.S tabo je tudi zaradi izgleda.Vsi imamo radi ob sebi kolikor toliko lepega partnerja.
In urejenega.[/quote]

Kaj za seboj potegne obolenje ščitnice, kako ti lahko deluje preveč ali premalo, kakšne težave imajo ljudje (ne le ženske, tudi moški), preden najdejo zanje pravo kombinacijo zdravil oz. terapij – se je tukaj že velikokrat pisalo. A očitno ljudje slabo berejo oz. so sposobni dojemati le tisto, kar se zgodi njim samim.

Poznam žensko, ki se je kot zdrava ukvarjala s kilami drugih – tudi njej je bilo ključno, da si lep in seksi. Pa najbrž prikličeš tisto, kar potrebuješ kot lekcijo: šla je čez nekaj faz zdravljenja ščitnice, obenem zamenjala kar nekaj konfekcijskih številk (v obe smeri), preden se je stanje koliko toliko normaliziralo in ustalilo. Si je tega za želeti?

Morda bi bilo res dobro, če bi se včasih pred komentiranjem dali ‘na vajeti’.

IQ in razgledanost na višji ravni, ko primerjaš težavo avtorice – obolenje ščitnice s tem, da moški riga. Zanimivo res.[/quote]

Pa saj se ne rediš od ščitnice, ampak od preveč hrane.[/quote]

Ko bi bilo to tako enostavno, bi imeli vsi idealno težo.

IQ in razgledanost na višji ravni, ko primerjaš težavo avtorice – obolenje ščitnice s tem, da moški riga. Zanimivo res.[/quote]

Pa saj se ne rediš od ščitnice, ampak od preveč hrane.[/quote]

Kaj takšnega lahko zapiše samo nekdo, ki nima pojma, kaj je ščitnica, kje sploh je in kako zelo pomembna v telesu je!
Kaj googla tudi ne znaš uporabljat, kjer si lahko najdeš kaj o ščitnici?
Evo, minutka dela: http://www.bodieko.si/bolezni-scitnice-in-kako-si-pomagati-na-naraven-nacin

In not lepo piše to kar eni vemo in pišemo v tej temi, a drugi, popolnoma neuki, bi kar nekaj pametovali o lenosti avtorice ter kako preveč jé in se ji ne ljubi hujšat:

Če imamo hipotirozo in nam žleza ščitnica deluje premalo, nam zmanjševanje kalorij ne bo pomagalo pri izgubi kilogramov, saj hipotiroza povzroči oslabljeno delovanje metabolizma in drugih telesnih procesov.

Ščitnica, bolezen bla bla bla. Debeli ste ker preveč jeste. V Auschwitzu pa Dachau ni bil noben debel, zdaj se pa zamislite pa nehajte flancat. Pa dvojna merila. Če se zredi jo moreš sprejemat, če se zapije jo pa lahko brcneš.

Mi je žal, da imaš te zdravstvene težave in upam, da se ti bo stanje izboljšalo. Čestitam za uspešno izgubljene kilograme, želim ti uspešno vzdrževanje stanja. Ampak zadnja poved me je zmotila – tudi jaz sem na dosmrtni dieti. Pa ne kakšni iz knjige – dieta pomeni dobesedno “način prehranjevanja” torej smo čisto vsi ljudje na svetu na dieti, taki ali drugačni. Nekateri smo na taki dieti, da se ne zredimo preveč in jo prilagajamo, ko se staramo oz. se spreminja naš način življenja (količina aktivnosti itd.). Zato, ker ješ zgolj toliko, kolikor tvoje telo potrebuje, si ne zaslužiš pomilovanja ali nagrade – to bi moralo biti samo po sebi umevno. Jaz jem manj kot sem pred 10 leti, manj kot pubertetniki, ki rastejo in so aktivnejši, ali moj mož, ki fizično dela – se moram zato smiliti sama sebi, ko vzamejo tretji kos torte oz. zato, ker sem včasih lahko sama vzela tretji kos torte?

Pri tem pomaga edino korenita sprememba prehrane, vsaj 70{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} presno. Treba je poskusiti, izgubiti nimaš kaj.

Včasih oziroma precej pogosto moški izrabi ženino težo ker mu je že nekaj časa všeč druga ženska.Verjetno razhod ne bi bil razlog tvoja teža je le izgovor

jaz sem imela 60 kil, ko sem ga spoznala, potem pa sem se počasi redila in zdaj imam 94,5 kg…ni mi jasno…ampak nikoli mi ne reče da me bo zapustil, vendar je rekel, da sem mu bila res najbolj všeč, ko sem imela tam 63 kg…..

še vedno vsak drugi dan sexa z menoj, vedno me objame, ko greva ven, drživa se za roko, vedno mi pove, da sem zanj najlepša…mogoče se laže, sigurno bi bil bolj vesel, da sem vitka, kateri moški pa ne bi…samo reče mi pa nikoli nič, skupaj sva pa že 16 let, on je pa vitek in ženske ga rade pogledajo, samo pravi, da ima rad mene…

sama pa vem, da moram shujšati, si nisem več podobna…nikakor pa se mi kile nočejo premakniti, no to je že druga tema. 🙂

New Report

Close