Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Čuš bi zopet zaprl trgovine ob nedeljah

Čuš bi zopet zaprl trgovine ob nedeljah

Eto, vidiš problem… a misliš da privatne firme nabavljajo od takih oderuhov? Seveda ne!
Privatizirajmo še teh nekaj podjetij, pa bo mir.

Ves problem tukaj je država, državne regulacije, in državni dvorni dobavitelji.
[/quote]

Ok, še en trumpist – zakaj nazaj v srednji vek? Dajmo se raje zgledovat po Skandinaviji, kjer imajo večinoma državno šolstvo in zdravstvo, vendar so zadeve s strani upravljalcev (države) tako regulirane, da so v prid družbi, ne pa parazitom. In zadeve delujejo bistveno bolje kot v Trumpandiji.

------------------------------------------------------------------------------------------------------- [i]Do what you can't.[/i]

to pa ne. ceno dela določamo mi pa če vse crkne. ne bomo popustili niti v tej situaciji ko delavcev skoraj več ne dobimo. bomo raje še bolj pritisnili na tiste ki so nam še ostali.
[/quote]

No, tako ostaneš brez delavcev, pa moraš delat sam.

Delavec ki proizvaja, si zasluži tolikšno plačo, kot je na trgu njegovo delo vredno. Če ga lahko jutri nadomesti opica, ali robot, bo to pač minimalec. Če je nenadomestljiv, si pa lahko izpogaja enormne količine denarja (seveda ne višje od njegove proizvodnje).
[/quote]

Jah, če ti delavec ni nič vreden, pa investiraj v opice ali robote.

Ok, še en trumpist – zakaj nazaj v srednji vek? Dajmo se raje zgledovat po Skandinaviji, kjer imajo večinoma državno šolstvo in zdravstvo, vendar so zadeve s strani upravljalcev (države) tako regulirane, da so v prid družbi, ne pa parazitom. In zadeve delujejo bistveno bolje kot v Trumpandiji.
[/quote]

Jah potem moraš pa še ljudstvo zamenjat, drugače ne gre.

Povprečen slovenec najprej gleda 24 ur, pa je*e mater državi, ker so penzije nizke, potem pa pokliče vodovodarja, in se zmeni za “popust za brez računa”.

Jah, če ti delavec ni nič vreden, pa investiraj v opice ali robote.
[/quote]
Saj industrija že na veliko investira v robote 🙂 Operaterji vlečejo po 5000eur neto plače, 50 delavcev za minimalca pa pristane na cesti.

Jah, če ti delavec ni nič vreden, pa investiraj v opice ali robote.
[/quote]

kako naj v tej državi investiramo, če nam ne da nepovratnih sredstev in ne prisili lenuharskih državljanov da nam rintajo zastonj? Ali naj se odrečem dobičku in si privoščim le nekaj meztrov manjšo jahto kot do sedaj in naj grem iz S ns E klado mercedesa? Pa še zena se bo ločila če ne bo mogla vec po nakupih v Pariz in London ter nekajkrat letno na pocitnice.

Nočeš vodovodarjev?

Okej, imaš družinsko samopostrežno trgovino, odprto 24 ur na dan. Imaš mati in dve hčerke, ki tam delajo, vsaka po 8 ur na dan. In z dobičkom ravno pokrijejo tri plače, torej (recimo) 3x 2000eur bruto bruto.

Pride

miles,
reče da se dela samo 6 ur na dan.

Torej rabijo najet dodatno prodajalko. Prodaja pa ostane ista (ker efektivno prodajalka na blagajni ne upliva na samo količino prodaje).

In si spet v situaciji, da prve tri dobijo 2000eur, četrta nič. Ali pa vsaka od njih po 1500. Ali pa da država časti vsaki od njih po 500eur?

(cifre so izmišljene za lažje računanje)

Torej, od kje plača za četrto prodajalko?
[/quote]

Točno zato morajo biti trgovine v nedeljo zaprte. Ker vodovodar ki dela 8 ur v 6-h naredi ravno toliko. Ker vodovodni inštalater ko pride k prvi stranki in ve da mora v šestih urah podelati 4 stranke ne bo hvatal krivin ampak delal. Ne rabi vmes odmora za malico ker prej je dejansko delal 7 ur vendar je bil zadnjo uro že utrujen in je čakal kdaj bo ura odbila in gre dam. Na drugi strani pa je trgovina, ki če hočemo da je odprta mora nekdo v njej biti, ne glede na to če strank ni. Trgovina nima zato večjega prometa ker je v nedeljo odprta samo je pa večji strošek dela, ker je potrebno plačati delavca in obratne stroške. Ob nedeljah v veliko trgovin cel ljubi dan ne stopi niti en kupec. Niso trgovine samo Špar, Mercator, Tuš…. trgovine so tudi s čevlji, oblačili, pohištvom, belo tehniko, športne, bižuterijo…. te običajno ob nedeljah samevajo, razen HM in NY pa kak CA predvsem nižje cenovni. BTC bo verjetno jutri propadel ker je ob nedeljah zaprt.
Povem pa še tole veliko nedelj sem tudi sam delal vendar na ljudi, ki hodijo ob nedeljah v trgovino gledamo patetično. Ta boga gmajna, ki ob lepem sončnem vremenu pride v trgovino slabe volje, nestrpen…. se potem med seboj pogovarjamo – reveži so, sej kaj pa morejo oni, ki imajo denar so na morju, v hribih…. na kosilu ti reveži pridejo pa v trgovino na sprehod. Pridejo prazniki gledaš iste obraze, enaki nakupi smilijo se mi. Pa ne samo meni. Tako, da ne lažite sami sebi ljudje, ki so uspešni v svojem življenju ne kupujejo ob nedeljah. Jim ni treba.

No vidiš, in revežem ubogim, ki jim je edino veselje nedeljsko nakupovanje, bi vi pobrali še to.

Kaj hribi imajo visoko vstopnino, da samo uspešni tja hodijo?

Točno zato morajo biti trgovine v nedeljo zaprte. Ker vodovodar ki dela 8 ur v 6-h naredi ravno toliko. Ker vodovodni inštalater ko pride k prvi stranki in ve da mora v šestih urah podelati 4 stranke ne bo hvatal krivin ampak delal. Ne rabi vmes odmora za malico ker prej je dejansko delal 7 ur vendar je bil zadnjo uro že utrujen in je čakal kdaj bo ura odbila in gre dam. Na drugi strani pa je trgovina, ki če hočemo da je odprta mora nekdo v njej biti, ne glede na to če strank ni. Trgovina nima zato večjega prometa ker je v nedeljo odprta samo je pa večji strošek dela, ker je potrebno plačati delavca in obratne stroške. Ob nedeljah v veliko trgovin cel ljubi dan ne stopi niti en kupec. Niso trgovine samo Špar, Mercator, Tuš…. trgovine so tudi s čevlji, oblačili, pohištvom, belo tehniko, športne, bižuterijo…. te običajno ob nedeljah samevajo, razen HM in NY pa kak CA predvsem nižje cenovni. BTC bo verjetno jutri propadel ker je ob nedeljah zaprt.
Povem pa še tole veliko nedelj sem tudi sam delal vendar na ljudi, ki hodijo ob nedeljah v trgovino gledamo patetično. Ta boga gmajna, ki ob lepem sončnem vremenu pride v trgovino slabe volje, nestrpen…. se potem med seboj pogovarjamo – reveži so, sej kaj pa morejo oni, ki imajo denar so na morju, v hribih…. na kosilu ti reveži pridejo pa v trgovino na sprehod. Pridejo prazniki gledaš iste obraze, enaki nakupi smilijo se mi. Pa ne samo meni. Tako, da ne lažite sami sebi ljudje, ki so uspešni v svojem življenju ne kupujejo ob nedeljah. Jim ni treba.
[/quote]

Če bi ob nedeljah “reveži” samo gledali izložbe in ničesar kupili, tudi trgovine ne bi bile odprte, verjemi. Trgovine pač poslujejo na podlagi računice.

------------------------------------------------------------------------------------------------------- [i]Do what you can't.[/i]

Res ne vem koliko stanejo nočitve, ker v hribih imam kočo na našem morju pa stanovanje pa hišo na Olibu… tako da ne vem. Samo za tistega, ki nima je že parkirnina zalogaj pa naj bo to v Piranu ali pa v Bohinju. Vem samo to da ljudje, ki smo ves teden s službo maksimalno obremenjeni si za konec tedna radi kam umaknemo. Uspešnost v življenju se ne meri samo z denarjem. Uspešen je vsak, ki ve, da je življenje lepo samo takrat, ko si drugega (življenja) ne želiš.

Res ne vem koliko stanejo nočitve, ker v hribih imam kočo na našem morju pa stanovanje pa hišo na Olibu… tako da ne vem. Samo za tistega, ki nima je že parkirnina zalogaj pa naj bo to v Piranu ali pa v Bohinju. Vem samo to da ljudje, ki smo ves teden s službo maksimalno obremenjeni si za konec tedna radi kam umaknemo. Uspešnost v življenju se ne meri samo z denarjem. Uspešen je vsak, ki ve, da je življenje lepo samo takrat, ko si drugega (življenja) ne želiš.
[/quote]

V nedeljo se prenočuje v hribih? Dobr je.

V nedeljo se prenočuje v hribih? Dobr je.
[/quote]

Zato pa sem šalabajzer, ker ne dojamem, da se vam vikend začne v nedeljo zjutraj. Se opravičujem jez grem običajno v četrtek na vikend. V petek jim na firmi po navadi ne težim. In ja za moje trgovine sem vedno zato, da so ob nedeljah zaprte. Ker so v trgovskih centrih je to problem, prodamo pa ob nedeljah bore malo, zaposlenega pa je potrebno plačat. Zaposlenih ne bi bilo nič manj kvečjemu bi imeli študentje malo manj ur.

Ne razumem jokanja trgovk. One ne morejo delat 37,5 ur na teden, a zdravniki jih lahko 80. Sej imamo tudi zdravnike, ki si izplačujejo za več kot 18 ur na dan, 7 dni v tednu.

Zato pa sem šalabajzer, ker ne dojamem, da se vam vikend začne v nedeljo zjutraj. Se opravičujem jez grem običajno v četrtek na vikend. V petek jim na firmi po navadi ne težim. In ja za moje trgovine sem vedno zato, da so ob nedeljah zaprte. Ker so v trgovskih centrih je to problem, prodamo pa ob nedeljah bore malo, zaposlenega pa je potrebno plačat. Zaposlenih ne bi bilo nič manj kvečjemu bi imeli študentje malo manj ur.
[/quote]

A ti kdo prepoveduje imeti trgovine zaprte v nedeljo?

Zato, da lahko kaj kupimo.
[/quote]

Kupuješ lahko 5 dni na teden, v nekaterih štacunah celo do 10h zvečer.

Pismu, a ne znate v nedeljo početi drugega, kot po štacunah letat??

Ko oči zaspijo Se angeli zbudijo (Jan P.)

Kupuješ lahko 5 dni na teden, v nekaterih štacunah celo do 10h zvečer.

Pismu, a ne znate v nedeljo početi drugega, kot po štacunah letat??
[/quote]

In kdo si ti, da bos diktirala, kaj naj drugi pocnejo v nedeljo in kaj v torek?
Pa sprejmem, pod pogojem, da se nobeno nedeljo v zivljenju nisi bila kje na kavi, na tortici, v kopaliscu ali koristila katere koli od nenujnih storitev. Ker ce si, si pa samo dvolicna, o verodostojnosti pa ne duha ne sluha.

In kdo si ti, da bos diktirala, kaj naj drugi pocnejo v nedeljo in kaj v torek?
Pa sprejmem, pod pogojem, da se nobeno nedeljo v zivljenju nisi bila kje na kavi, na tortici, v kopaliscu ali koristila katere koli od nenujnih storitev. Ker ce si, si pa samo dvolicna, o verodostojnosti pa ne duha ne sluha.
[/quote]

Daj rosno ti pismo, govora je o trgovinah. Dve lici imam pa prav tako, kot ti.

Ko oči zaspijo Se angeli zbudijo (Jan P.)

Torej praviš, da privatnik, vodovodar, ki zdaj podela 4 stranke v osmih urah (2 ure na stranko), bi potem (pri 6 urnem delavniku) porabil samo 1.5 ure za iste te štiri stranke?
[/quote]

Ne. Zaposlil bo se enega vodovodarja. Ker bo placal manj davkov, mu bo ostalo za to 4. placo.

Daj rosno ti pismo, govora je o trgovinah. Dve lici imam pa prav tako, kot ti.
[/quote]

Jap. In ker tebe motijo odprte trgovine (kdove zakaj), nihce ne bi smel nakupovati. In ze veckrat omenjeni studenti ne bi smeli delati.
Ce mene motijo odprte restavracije, kina in sportni centri, pa nimas resnega odgovora, zakaj pa je to lahko odprto.

Jap. In ker tebe motijo odprte trgovine (kdove zakaj), nihce ne bi smel nakupovati. In ze veckrat omenjeni studenti ne bi smeli delati.
Ce mene motijo odprte restavracije, kina in sportni centri, pa nimas resnega odgovora, zakaj pa je to lahko odprto.
[/quote]

Očitno si med tistimi, ki mu preživljanje prostega časa v šatcunah v nedeljo pomeni zapolnitev bednega lajfa.
Me zanima, če bi bila ti vesela, viset za blagajno petek in svetek, plus nedelje in praznike.

Ko oči zaspijo Se angeli zbudijo (Jan P.)

Očitno si med tistimi, ki mu preživljanje prostega časa v šatcunah v nedeljo pomeni zapolnitev bednega lajfa.
Me zanima, če bi bila ti vesela, viset za blagajno petek in svetek, plus nedelje in praznike.
[/quote]
Aha. Ko zmanjka argumentov, zacnemo zalit. :)))

Ne sekiraj se za mojo razporeditev casa, ker je ne poznas. Drzi se teme in razlozi, zakaj naj bi bile trgovine zaprte, gostilne, gledalisca in 080 linije pa ne.


Aha. Ko zmanjka argumentov, zacnemo zalit. :)))

Ne sekiraj se za mojo razporeditev casa, ker je ne poznas. Drzi se teme in razlozi, zakaj naj bi bile trgovine zaprte, gostilne, gledalisca in 080 linije pa ne.
[/quote]

Joj rosno ti pismo, zdaj si mene najdla naskakovat.

Žaljenje?
Argumenti, kakšni? Stvari so očitne in ne potrebujejo posebne razlage in večina ve, za kaj gre.

Drži se tudi ti. Za karkoli.

Ko oči zaspijo Se angeli zbudijo (Jan P.)

Joj rosno ti pismo, zdaj si mene najdla naskakovat.

Žaljenje?
Argumenti, kakšni? Stvari so očitne in ne potrebujejo posebne razlage in večina ve, za kaj gre.

Drži se tudi ti. Za karkoli.
[/quote]
Ne, nic nimam s ne tabo, ne z nickom Zelva. Vceraj sem podobno sprasevala eno drugo, neprijavljeno, par dni nazaj pa enega drugega, registriranega.
Zelo se zabavam, ker cisto vedno ostanem brez odgovora. Muca jezik papala. :)))


Ne, nic nimam s ne tabo, ne z nickom Zelva. Vceraj sem podobno sprasevala eno drugo, neprijavljeno, par dni nazaj pa enega drugega, registriranega.
Zelo se zabavam, ker cisto vedno ostanem brez odgovora. Muca jezik papala. :)))
[/quote]

Veš rosno ti pismo, ker verjamem, da si dovolj pametna in vem, da imaš momente, ni potrebe, da razpredava, ker veva koliko je ura.
Za vlečenje za jezik (tipke), boš morala najti koga, ki se mu da ukvarjat z zapenjanjem. 😉

Zaj pa idi lepo spat. 😉

Ko oči zaspijo Se angeli zbudijo (Jan P.)

New Report

Close