Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Čuš bi zopet zaprl trgovine ob nedeljah

Čuš bi zopet zaprl trgovine ob nedeljah

Naj bo zakonsko predpisano da je lahko trgovina odprta samo če je ves čas v trgovini prisoten LASTNIK, če on hoče delat naj dela !

Je že bil referendum o tem.
Smo že glasovali.
Rezultat: večina glasov proti odprtim trgovinam ob nedeljah.
Bo šlo?

Napačno usmerjate svoje ideje; Redkokdo trdi, da trgovine ne bi smele biti zaprte – a če to želite, je treba najprej preoblikovati zakone (ki pa posegajo na mnogo širša področja) in mislim da tudi ustavo.

Skombinirajte dober osnutek in potem na referendum z njim!

Samo pametovati kaj bi morali – in še to na napačen način – je pa nesmiselno.

Zakaj se ob obstoječi zakonodaji ne da samo zapreti trgovin ob nedeljah, sem pa napisal že prej v temi – na prejšnji strani.

Kdaj so trgovine najbolj polne? Kdaj se tre ljudi? V nedeljo od 11-12. Komaj najdeš parkirišče. Zato ne bluzite, da si ljudje želijo, da se trgovine ob nedeljah zaprejo.
Jaz čez teden delam, čez vikend pa se posvečam družini, kar pomeni tudi, da kuham zanje. Kuhanje – živila – trgovina – do the math. In ja, se pogosto zgodi, da šele ob 11h ugotoviš, da nečesa nimaš. Hop gre mož v trgovino. Shoot me.
Dober način za preprečitev tega bi bile višje cene – na računih. Pribitek za delo izven rednega delovnega časa. Sem takoj za. In ta denar bi se prelil direkt v plače trgovk. Res nujno rabiš? Plačaj. Tudi jaz.

ker ima en lastnik odprto ob nedeljah, imajo zaradi konkurence vsi ostali veliki trgovci tudi odprto ob nedeljah. To pa pomeni “slabše pogoje” za zaposlene pri velikih trgovcih.
Če bi se vsi trgovci zmenili, da ob nedeljah ne delajo bi bil to kartelni sporazum, ki pa ni dovoljen.
Zato potrebujejo zakon, da lahko vsi zaprejo ob nedeljah.

ker ima en lastnik odprto ob nedeljah, imajo zaradi konkurence vsi ostali veliki trgovci tudi odprto ob nedeljah. To pa pomeni “slabše pogoje” za zaposlene pri velikih trgovcih.
Če bi se vsi trgovci zmenili, da ob nedeljah ne delajo bi bil to kartelni sporazum, ki pa ni dovoljen.
Zato potrebujejo zakon, da lahko vsi zaprejo ob nedeljah.
[/quote]

Trgovci niso neumni. Ker vedo, da je dostikrat izkupiček čez vikend višji od preostalih dni v tednu……

Dej ne blebeči bedarij. Zagotovo si iz JU in boš lahko “spustil-a svinčnik iz rok” čez 3 do 4 urce do jutri….
[/quote]

ne blebetaj, volja ljudstva mora biti v demokraciji nad tvojo in nad voljo ustavnega sodišča.
dokler temu ni tako, pa naj ljudi, ki delajo, vsaj plačajo.
ampak zato pa ti nisi, mar ne?
bi moralo v tem slučaju tudi ti začet delat:-(

Tole citirano je pa strašna traparija; si predstavljaš npr. linč z referendumom?
Npr nekoga ne maramo in z referendumom izglasujemo npr. da ga javno obglavimo. Demokracija v svoji najboljši izvedbi?

Ne gre to tako.

Trgovci niso neumni. Ker vedo, da je dostikrat izkupiček čez vikend višji od preostalih dni v tednu……
[/quote]
kot jaz vidim kako zgleda ob nedeljah imajo trgovci samo velike stroške, ker se folk poleti hodi hladiti pozimi pa greti v te centre.
Da si doma ne najedajo živcev, ker se niso navajeni v stanovanju ☺

Kako radi vsi odločamo in odrejamo, kako naj ravnajo drugi. Oni, ki pač ne hodijo ob nedeljah v trgovino (jaz sicer tudi ne), čutijo neustavljivo željo in potrebo, da bi vsi ravnali kot oni.
Oni, ki niso istospolno usmerjeni, čutijo neustavljivo željo in potrebo, da bi istospolnim predpisovali kako morajo živeti.
Pa pustite vendar že drugačne od vas da živijo po svojih željah (in potrebah). Verjamem, da je dovolj (preveč) problemov, ki se vas tičejo in bi jih bilo potrebno razrešiti (zdravstvo, pokojnine,minimalne plače, šolstvo …..)

Tole citirano je pa strašna traparija; si predstavljaš npr. linč z referendumom?
Npr nekoga ne maramo in z referendumom izglasujemo npr. da ga javno obglavimo. Demokracija v svoji najboljši izvedbi?

Ne gre to tako.
[/quote]

neumnost.
ti ploh veš kaj je linč?

o takih stvareh se pač ne odloča na referendumu niti v Švici.
pa o plačilu davkov tudi ne.


kot jaz vidim kako zgleda ob nedeljah imajo trgovci samo velike stroške, ker se folk poleti hodi hladiti pozimi pa greti v te centre.
Da si doma ne najedajo živcev, ker se niso navajeni v stanovanju ☺
[/quote]

ne vem, katere centre to misliš… Leclerc Ljubljana” poka po šivih” vsako soboto kar do 21ih in tudi v nedeljo do 15ih….

Res ne morete biti vsaj pri eni temi NEhinavski?

Zdaj vsi pljuvate, kolnete, kričite, cepetate, se postavljate na trepalnice: V nedeljo in za praznike bi morale biti trgovine zaprte!

Pa ravno v nedeljo in za praznike ste vsi v trgovini. Takrat je največja gneča.

Poglejte se v ogledalo. HINAVCI!

ne blebetaj, volja ljudstva mora biti v demokraciji nad tvojo in nad voljo ustavnega sodišča.
dokler temu ni tako, pa naj ljudi, ki delajo, vsaj plačajo.
ampak zato pa ti nisi, mar ne?
bi moralo v tem slučaju tudi ti začet delat:-(
[/quote]
no, pa se prikažejo diktatorji tudi v taki temi…..

Naj te nikakor ne skrbi, koliko jaz delam. A vedi: v državno blagajno vplačujem mnogo več od slovenskega povprečja zadnjih 27 let. Tako da srednji spol zadrži ti kar zase, ti najbolj pristoji.

P.S. Enako je s temami o hitri prehrani. Vsi prisegate, da kaj takega pa že ne bi pojedli, ker so notri sami E-ji, vse nafilano z antibiotiki, premastno, preslano, presladko …

Ko se pa človek sprehodi mimo MCDonaldsa je pa vse polno. Nimaš kam sesti. Zasedeno.

Človek bi še pomislil, da v nedeljo in ob praznikih nakupujejo Marsovci in ne vi. Da se mastijo s hamburgerji Marsovci in ne vi.

Hinavščina vam leze ven pri vseh odprtinah.

Kaj drugega je pa za pričakovati od neinteligentnih ljudi, ki neprestano samo jamrajo, prav načrtno iščejo nekaj, nad ćimer se lahko pritožujejo ?

Vsi normalno in celo bolje živijo dalje? A res?? Če so res tako zelo zadovoljni za zaprtimi trgovinami ob nedeljah, zakaj za vraga potem ob nedeljah v mariborskem euroaparku Avstrijcev kar mrgoli???

No, jaz pa nisem hinavka in brez zadržkov povem, da sem vsako nedeljo v trgovini in tako bo tudi ostalo. Ob nedeljah morajo biti trgovine odprte. Za moj okus jih zapirajo prehitro.

Zakaj zakon? Nehajte hodit v nedeljo in ob praznikoh v trgovino. Ko ne bo 2 ali 3 tedne v nedeljo nobenega v trgovino, bodo ob nedeljah zaprte. Tako pa sami podaljšujete delovni čas trgovin, ker kupujete toliko in tako pogosto, kot bi bil čez eno uro konec sveta.

Prvo razčistite v svojih glavah, vse ostalo pride spontano.

ZA ODPRTJE TUDI V NEDELJO.
MenI je nedelja enak dan kot vsak drugi.
Nakupujemo kozmetiko, hrano ob nedeljah.
Jaz sem absolutno da bi bile tudi ob nedeljah do 21h odprte. Blagajne pač avtomatske. Saj mi itak hodimo večino na avtomatske.

ker ima en lastnik odprto ob nedeljah, imajo zaradi konkurence vsi ostali veliki trgovci tudi odprto ob nedeljah. To pa pomeni “slabše pogoje” za zaposlene pri velikih trgovcih.
Če bi se vsi trgovci zmenili, da ob nedeljah ne delajo bi bil to kartelni sporazum, ki pa ni dovoljen.
Zato potrebujejo zakon, da lahko vsi zaprejo ob nedeljah.
[/quote]
Kot rečeno ni problema, če bo LASTNIK v trgovini potem naj kar dela, lastnik z imenom in priimkom ne podjetje, torej če hoče mercator imet odprto štacuno pride Todorič v štacuno in tam dela…


no, pa se prikažejo diktatorji tudi v taki temi…..

Naj te nikakor ne skrbi, koliko jaz delam. A vedi: v državno blagajno vplačujem mnogo več od slovenskega povprečja zadnjih 27 let. Tako da srednji spol zadrži ti kar zase, ti najbolj pristoji.
[/quote]

škoda da tega denarja ne zaslužiš z lastnim delom…

bančno luknjo imajo pa še globjo, kot mi….

v Avstriji je krščanstvo pred kapitalizmom. Tudi zato so trgovine zaprte v soboto po 18. uri in v nedeljo.

Torej, a res živijo bolje?

škoda da tega denarja ne zaslužiš z lastnim delom…
[/quote]

Polarni, pod krinko?

Jaz služim z lastnim delom in vplačujem v državno malho že 27 let. Pa ti?

New Report

Close