Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Davek na samske brez otrok

Davek na samske brez otrok

Javljajo se neke zafustrirane osebe, katerim so lastni otroci odvec. Sram naj te bo, avtor te teme.

Saj smo monovci (vsaj nekateri) za dobro duhovito provokacijo. Ampak tale tvoja egoist pa ni ne dobra, ne duhovita, pravzaprav je čist mim.
Mislil, da se tvoja tastara dva krepko tolčeta po glavi, ker sta te naredila in bi še danes z veseljem plačevala omenjeni davek, damo, da te ne bi bilo. Da od skoraj 40 milijonov semenčic zmagaš prav ti. Aa, Darwin ni mel prav.

Hrvati so pametno ugotovili, da jih je premalo, da preveč mladih gre v tujino in da rabijo več Hrvatov.

In so predlagali temeljni otroški dodatek za vse starše.

da bo ja še več orok. Ki bodo dolgoročno itak šli v tujino phahahaaa…

Same suhe veje na STARŠevskem forumu XD

Ravno obratno, otrok bi moral biti luksus, 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} obdavčen, tako, da bi si ga lahko privoščili samo premožni. Človeštvo bi se razredčilo na mejo normale, otroci ne bi živeli v pomanjkanju, človek bi postal spet cenjen, brezposelnost bi bila manjša itd. ipd.
[/quote]

Kera debilna izjava! Če si premožen, si avtomatsko dober starš? Na svetu bi bili sami razvajeni otroci brez možganov.


Kaj pa si nisi svoje maternice spucala pravočasno pa bi uživala kot suhe veje.

A si se zasekiralo, ker je tvoje frocovje zabito in neuspešno kot ti? Nič ne pomaga jeza in obžalovanje…po tebi so.

Je bil clanek na to temo dobro leto nazaj, mislim, da v Financah. Narejena je bila primerjava za vse EU države, kje so najboljši socialni transferji za družine in kje samska oseba brez otrok plačuje najvišje davke, glede na tiste, ki imajo otroke. In rezultat je bil, da ravno Slovenija je zelo zelo velikodušna z davčno olajšavo, zastonj šolo, zastonj vrtcem za drugega otroka, subvencijami za vse, otroškimi dodatki, subvencijam, darili za dedka mraza, ipd., tako da je vrzel med tem, kaksen je dohodkovni izplen dobro izobraženega samskega človeka brez otrok v primerjavi z uspešnimi koristnikom od vseh bonitet, porazen in se ne gre čuditi, da jasni ne bo napredka in razvoja pri nas in bo pameten in deloven ambiciozen posameznik raje šel čez mejo.

A to zato, da boste lahko nekateri še dodatnih nekaj otrok naredili in boste na račun soc. transferjev dobili dodatni bonus? Saj se da od njih živeti. Če so dali že primerjavo, da dva brezposelna z otroki dobita od države skoraj toliko kot dva zaposlena z otroki.
Če bo za samske davek, potem naj bo tudi družinski davek.
Po tvoji logiki bi tako samski imeli svojo vejo davkov, ki ne bi bila namenjena tudi soc. transferjem za družine. Mogoče bi potem nekateri razmislili, ali delajo otroke zato, da dobijo denar od države, ker so ravno brezposelni ali jih bodo imeli toliko, kolikor jih lahko preživijo. Dokler obstaja miselnost, ah, saj bo država dala, pa še dobri ljudje, lahko sama odvajaš dvojni davek – enega državi, enega pa v svoj tošl. Da se ne boste nekateri zanašali spet na druge, v tem primeru samske.

Se zavedaš, da si za človeštvo nekoristna veja?
[/quote]

Menda ja ne verjameš, da ima človeštvo od vseh, ki se na tem svetu nekontrolirano razmnožujejo, neko silno korist? Večina jih brezveze tepta zemlja. Med samskimi brez otrok pa je vedno bilo in bo ogromno ljudi z “višjimi” cilji v življenju in nekateri so za človeštvo bistveno bolj pomembni kot še ena lačna usta več na tem prenaseljenem planetu.
Niso Kitajci brez zveze uvedli politiko enega otroka. Kaj misliš, zakaj? Ker je nekontrolirano rojevanje malih Kitajčkov, ki nimajo kaj jest, nek najvišji smisel v življenju?
Saj vem, da radi seksate, samo ni glih treba, da čisto vsako seme posadite! Sploh če prenašate neuporabne gene naprej!

Danes sem izvedel, da so muslimani in afričani najmanši egoisti in najbolj smiselna veja človeštva, ker so rodovitni precej. Po mojem je avtor za njihov uvoz po teh kriterijih.

Zdaj pa sem prištej še vsa darila, ki jih samski kupijo za tuje frocovje in nikoli ne dobijo nič povrnjeno. Me spomni na tisti odlomek iz Seks v mestu, ko hoče Carrie imet čevlje in naredi izračun koliko denarja je zmetala za darila otrok njenih prijateljic in nikoli dobila povrnjeno. 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=q7Y_-z90bdw

Davek na samske brez otrok že dolgo obstaja. Samski brez otrok namreč plačajo več dohodnine, ker nimajo nobenih olajšav za otroke, pa še v penzijo gredo kasneje, ker se tistim z otroki lahko zniža potrebna starost za uveljavitev penziona. Poleg tega ne koristijo zastonj vrtca, šole, otroških dokladov……

Zdaj pa sem prištej še vsa darila, ki jih samski kupijo za tuje frocovje in nikoli ne dobijo nič povrnjeno. Me spomni na tisti odlomek iz Seks v mestu, ko hoče Carrie imet čevlje in naredi izračun koliko denarja je zmetala za darila otrok njenih prijateljic in nikoli dobila povrnjeno. 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=q7Y_-z90bdw
[/quote]

Ja če sex v mestu tako pravi, potem pa gotovo drži.

Prvič, nihče te ne sili kupovati darila drugim. Niti otrokom. To je tvoja dobra volja. In drugič, ne vem, kakšne prijatelje, sorodnike in znance imaš ti, ampak jaz svoje samske prijatelje, sorodnike in znance obdarujem za rojstne dni, za Miklavža, za božič….. Če ti ne dobiš nobenega darila, se vprašaj kje je res vzrok.

Kar se same teme tiče, je pa meni tale ideja nekaj najbolj butastega, kar sem kdaj slišala. Pa nisem samska in imam otroke. Mislim, da je avtor teme eno bogo bitje, ki si je omislilo otroke zato, ker se to “spodobi”, pa čeprav si jih ni želelo, sedaj pa mu je družina odveč in zaradi nevoščljivosti vsem samskim brez otrok, ki živijo njegove skrite sanje, želi nekako zagreniti, da se bo pa ja tudi njim vsaj malo slabo godilo, ne samo njemu. Taki bebci bi morali plačevati davek, ne pa samski.

Ukinitev prispevka za starševstvo za tiste brez otrok. To bi bilo nekako še najbolj pošteno. Zakaj prispevati nekaj, česar ne boš nikoli koristil?

to je tko kot da bi dal davek na tistega ki ima modre oči ali pa ki si barva lase….. V naši državi je to mogoče, ker je proračun vedno preveč prazen in je treba iskat vedno nove davke. Ali se strinjamo ali ne…ali se strinjamo z 22 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} DDvjem namesto 20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, se strinjamo s trošarinami na gorivo ki so vključno z davkom 2/3 cene goriva? verjento ne, iz vidika države ki to vidi nov priliv je pa to, vsaj po moje, vsekakor zelo žalenen davk

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/

Jaz bi uvedla davek na neumnost, plačali bi ga tisti, ki niso stanovanjsko preskrbljeni in nimajo služb, “privoščijo” pa si otroke ter egoisti, ki odpirajo take teme.

Ti imaš otroke samo zaradi dodatkov? Niso smisel življenja in največja nagrada sami po sebi?
Pokliči socialno,…

Ti imaš otroke samo zaradi dodatkov? Niso smisel življenja in največja nagrada sami po sebi?
Pokliči socialno,…
[/quote]

Zanimivo. Ljudje brez otrok mu smrdijo, njihov denar pa ne. To je tipično egoistično-materialistična izjava.

Ukinitev prispevka za starševstvo za tiste brez otrok. To bi bilo nekako še najbolj pošteno. Zakaj prispevati nekaj, česar ne boš nikoli koristil?
[/quote]

Na žalost so bili taki predlogi (poseben davek na plače samo za ljudi brez otrok) že pred leti in to celo iz strani člana strateškega sveta za pripravo davčne zakonodaje (Boscarol, leta 2005), tudi Jelinčič je to močno podpiral.

Zakaj pa ne bi obdavčili poročene, tiste z otroki, saj to je vendar luksuz. Mati je eno leto doma, oče ima mesec dni dopusta in še otroški dodatek furata. In to naj bi samski futrali. No go.

Seveda se strinjam, ampak predlagam, da se davek na samske brez otrok uvede istočasno z davkom na idi.ote, kre.tene in im.belcile, skratka, na ljudi kot si ti.

se še niste naveličali odgovarjati troli, ki dnevno odpira teme okrog otrok?


Jaz mislim da takšne izjave dajete tisti ki ste jim nevoščljivi. Mislim saj vam niso oni krivi če imate vi otroke.
Ne vem zakaj bi nekdo plačeval dodaten davek ne se je odločil ali pa se je narava odločila da živi drugače?

Pa ti veš, da jaz vsak mesec plačujem za otroke, ki ste jih taki kot si ti naštepali?
Samo totalne budale ne vedo (itak niso imeli časa se izobraževati, če so samo otroke štepali), da samski še kako polnimo blagajne in plačujemo dosti več davkov kot tisti z otroci. Plačujemo vaše porodniške, plačujemo vaše otroške dodatke, plačujemo vaše nege za otroke, plačujemo zdravstvo za vaše otroke, plačujemo šolanje za vaše otroke in plačujemo dosti več dohodnine.

New Report

Close