Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Dijakinja kateri so prepovedali ekskurzijo

Dijakinja kateri so prepovedali ekskurzijo

Tako je!
Moji so učiteljem navozili sigurno vagon klobas in tone orehov.Pa je šlo komaj za mišjo dlako čez.
:))))))))))
Kaj hočemo? Ste pa zato drugi bolj obdarjeni s pametjo…
[/quote]

En razlog je že bil, da te je telovadbar po obisku nehal zafrkavat. Pa ravno tebe!

V tvojem primeru je pa tudi res, da sta tvoja starša popolnoma odpovedala.
Doma bi morala povedati in tvoja starša bi morala na pogovor v šolo.Obvezno.Jaz sem bila takrat mogoče v drugem ali tretjem razredu, pa vem, da učitelji vseeno niso delali, kar bi komu padlo na pamet.
Tudi moj oče je šel v šolo zame, ker me je telovadbar zafrkaval , meni je bil pa tudi zoprn, ker je bil en važič. Je kar zaleglo, čeprav je potem godrnjal nad mano – ampak moj oče mu je vseeno dal malo tinte pit…

Nič ne pišeš, kako sta reagirala tvoja starša.Onadva bi te morala braniti in se zate zavzeti.
Moja babica -pa bi bila zdaj stara že 112 let, mi je večkrat povedala, kako je hodila na govorilne ure in se zavzela za svoje otroke.

Torej ni bil čas tak -ampak so bili starši neuki in ignorantski do takih obnašanj.
Ti pa seveda tudi nisi doma povedala.Zakaj ne?

Jaz sem.Da me telovadbar jebe za premet v stran in mi daje dvojke.Naj bi mi pa pomagal, da bi mi šlo.
Brigalo ga je!
[/quote]

Domov sem prišla pretepena in komaj živa. Mama je šla na šolo h ravnatelju, ravnatelj pa ni nič reagiral, ampak je potegnil z učiteljico. Takrat so bili drugi časi. Potihoma se je tudi govorilo, da sta v razmerju. Ne morem z gotovostjo trditi, take so bile govorice…
Vem pa, da me je še štirinajst dni bolela glava, bila sem kot razsuta. Grdi spomini…
Bila sem zelo pridna učenka, prihodnost pa so mi pokvarili še s tem, da mi je razredničarka napisala v spričevalo zelo grdo mnenje. Ne smem niti pomisliti.
Če bi se danes zgodilo kaj takega, bi o tem vedela cela Slovenija.

En razlog je že bil, da te je telovadbar po obisku nehal zafrkavat. Pa ravno tebe!
[/quote]

Vidim, da imaš ogromne težave z mano.
Ja, tisti telovadbar je bil Črnogorec po rodu in vsako ura se je začela takole : Postavili smo se v vrsto, on pa : Prebroj se!
Kot pri vojakih…
Kasneje smo dobili učiteljico za telovadbo .Za punce.Ona je bila super (pa Dalmatinka).Konec je bilo onih ur, ko je bilo vsako uro “Med dvema ognjema”…Smo delali vaje na gredi, pa še kaj drugega.Na učiteljico imam same dobre spomine.
Aja , pa še to : učiteljici nismo nosili klobas in orehov…

Domov sem prišla pretepena in komaj živa. Mama je šla na šolo h ravnatelju, ravnatelj pa ni nič reagiral, ampak je potegnil z učiteljico. Takrat so bili drugi časi. Potihoma se je tudi govorilo, da sta v razmerju. Ne morem z gotovostjo trditi, take so bile govorice…
Vem pa, da me je še štirinajst dni bolela glava, bila sem kot razsuta. Grdi spomini…
Bila sem zelo pridna učenka, prihodnost pa so mi pokvarili še s tem, da mi je razredničarka napisala v spričevalo zelo grdo mnenje. Ne smem niti pomisliti.
Če bi se danes zgodilo kaj takega, bi o tem vedela cela Slovenija.
[/quote]

Ju kdaj srečaš? Tisto učiteljico in ravnatelja?
Če bi ju srečala jaz, bi ju spomnila na ta dogodek….Da bi ju vest zapekla do konca srca…

Ju kdaj srečaš? Tisto učiteljico in ravnatelja?
Če bi ju srečala jaz, bi ju spomnila na ta dogodek….Da bi ju vest zapekla do konca srca…
[/quote]

Ravnatelj je sedaj ubogi, betežni starček, ves shujšan postaran, zvit, komaj hodi. Usmiljenja vreden! Sva se pa od nekdaj vedno lepo pozdravila, saj njemu niti ne pripisujem krivde. Učiteljica, ki me je pretepla, pa je sedaj stara krepko čez 80 let in živi skoraj 100 kilometrov stran, tako da je potem nisem več videla. V kakšnem stanju je, ne vem. Nisem maščevalen človek in ji nikoli nisem želela nič slabega. Ampak slabi spomini ostajajo in krivda še zmeraj, tudi po skoraj 50 letih, boli.
Mandolina, hvala ti, ker me bereš. Tega drugače ne pripovedujem nobenemu.

V tvojem primeru je pa tudi res, da sta tvoja starša popolnoma odpovedala.
Doma bi morala povedati in tvoja starša bi morala na pogovor v šolo.Obvezno.Jaz sem bila takrat mogoče v drugem ali tretjem razredu, pa vem, da učitelji vseeno niso delali, kar bi komu padlo na pamet.
Tudi moj oče je šel v šolo zame, ker me je telovadbar zafrkaval , meni je bil pa tudi zoprn, ker je bil en važič. Je kar zaleglo, čeprav je potem godrnjal nad mano – ampak moj oče mu je vseeno dal malo tinte pit…

Nič ne pišeš, kako sta reagirala tvoja starša.Onadva bi te morala braniti in se zate zavzeti.
Moja babica -pa bi bila zdaj stara že 112 let, mi je večkrat povedala, kako je hodila na govorilne ure in se zavzela za svoje otroke.

Torej ni bil čas tak -ampak so bili starši neuki in ignorantski do takih obnašanj.
Ti pa seveda tudi nisi doma povedala.Zakaj ne?

Jaz sem.Da me telovadbar jebe za premet v stran in mi daje dvojke.Naj bi mi pa pomagal, da bi mi šlo.
Brigalo ga je!
[/quote]

Imaš srečo za takega očeta, na katerega si se lahko obrnila. In super babico si imela!
Kaj pa je meni celo OŠ, SŠ in še kasneje govorila mama?
Potrpi, nimaš kaj za narediti.
Potrpi, itak ne moreš nič spremeniti.
Potrpi, itak ne bo nikoli bolje …

E, to pa pusti travme …

In še zdaj velikokrat poTRPIM samo, da je mir in so vsi zadovoljni. :(((

Domov sem prišla pretepena in komaj živa. Mama je šla na šolo h ravnatelju, ravnatelj pa ni nič reagiral, ampak je potegnil z učiteljico. Takrat so bili drugi časi. Potihoma se je tudi govorilo, da sta v razmerju. Ne morem z gotovostjo trditi, take so bile govorice…
Vem pa, da me je še štirinajst dni bolela glava, bila sem kot razsuta. Grdi spomini…
Bila sem zelo pridna učenka, prihodnost pa so mi pokvarili še s tem, da mi je razredničarka napisala v spričevalo zelo grdo mnenje. Ne smem niti pomisliti.
Če bi se danes zgodilo kaj takega, bi o tem vedela cela Slovenija.
[/quote]
Ja mama bi morala ravnatelju nest klobase, pa ne bi z učiteljico potegnil. Ajde, dovolj črnega humorja, čeprav je marsikje res bilo tako. Časi so bili res zelo drugačni, hvala bogu, da ni več tako. Ampak danes je šlo pa v drugo smer, ko pa lahko otrok z nožem maha po šoli, pa mu zaradi njegovih pravic nihče nič ne more. Moralo bi biti nekje vmes, pa bi bilo prav.

Ravnatelj je sedaj ubogi, betežni starček, ves shujšan postaran, zvit, komaj hodi. Usmiljenja vreden! Sva se pa od nekdaj vedno lepo pozdravila, saj njemu niti ne pripisujem krivde. Učiteljica, ki me je pretepla, pa je sedaj stara krepko čez 80 let in živi skoraj 100 kilometrov stran, tako da je potem nisem več videla. V kakšnem stanju je, ne vem. Nisem maščevalen človek in ji nikoli nisem želela nič slabega. Ampak slabi spomini ostajajo in krivda še zmeraj, tudi po skoraj 50 letih, boli.
Mandolina, hvala ti, ker me bereš. Tega drugače ne pripovedujem nobenemu.
[/quote]

Če je stara čez 80, ni rečeno, da nima več možganov.Saj ne, da bi bil človek maščevalen, vseeno pa bi bilo prav, da se zave, kako strašno krivico ti je naredila.
Ta ženska ni mogla biti nikoli dober človek, njena osebnost je bila skrivenčena in kot taka je bila pravzaprav neprimerna za pedagoški poklic.
Kaj je ni pekla vest? Bi kaj takega naredila svojemu otroku?
Prav škoda, da je nisi že prej poiskala in jo spomnila na njen žlehtni izpad.Kaj takega ne bi nikoli naredila učiteljica z dobrim srcem in občutkom za otroke.Upam, da je v življenju zaradi tebe dobila kakšno naravno kazen.
Tudi mene je v petem razredu lasal pred tablo učitelj matematike.Ker sem prvič v roki držala tisto ogromno šestilo (polmetrsko leseno) in nerodno delala krog na tablo.
Niti me ni bolelo, pa tudi ponižano se nisem čutila .Nič.
Je pa učitelj leto dni kasneje pripovedoval, da je bil interniranec na Rabu , da je imel 45 kil (če se prav spomnim).Kmalu zatem je umrl zaradi raka na pljučih.
Sicer pa je vodil tudi naš pevski zbor in v tem je bil prav krasen.Veliko lepih pesmi me je naučil, zato ga imam vseeno v lepem in dobrem spominu.
Tisto lasanje sem mu že zdavnaj odpustila.Po moje so mu malce popustili živci…

Če je stara čez 80, ni rečeno, da nima več možganov.Saj ne, da bi bil človek maščevalen, vseeno pa bi bilo prav, da se zave, kako strašno krivico ti je naredila.
Ta ženska ni mogla biti nikoli dober človek, njena osebnost je bila skrivenčena in kot taka je bila pravzaprav neprimerna za pedagoški poklic.
Kaj je ni pekla vest? Bi kaj takega naredila svojemu otroku?
Prav škoda, da je nisi že prej poiskala in jo spomnila na njen žlehtni izpad.Kaj takega ne bi nikoli naredila učiteljica z dobrim srcem in občutkom za otroke.Upam, da je v življenju zaradi tebe dobila kakšno naravno kazen.
Tudi mene je v petem razredu lasal pred tablo učitelj matematike.Ker sem prvič v roki držala tisto ogromno šestilo (polmetrsko leseno) in nerodno delala krog na tablo.
Niti me ni bolelo, pa tudi ponižano se nisem čutila .Nič.
Je pa učitelj leto dni kasneje pripovedoval, da je bil interniranec na Rabu , da je imel 45 kil (če se prav spomnim).Kmalu zatem je umrl zaradi raka na pljučih.
Sicer pa je vodil tudi naš pevski zbor in v tem je bil prav krasen.Veliko lepih pesmi me je naučil, zato ga imam vseeno v lepem in dobrem spominu.
Tisto lasanje sem mu že zdavnaj odpustila.Po moje so mu malce popustili živci…
[/quote]

Ja, tvoj učitelj matematike je verjetno imel uničene živce, glede na to, kar je prestal, seveda pa mu to ni dajalo pravice, da je lasal otroke. Ampak kaj hočemo, bili so drugačni časi in učiteljem je bilo marsikaj dovoljeno, tudi to, da so svoje travme sproščali na otrocih.
Bog ne daj, da bi se danes dogajalo kaj takega.

Je tako je to, je ni ločenke, da ne bi bila uničevalka lastnih otrok, to so šusi nad šusi. Kdo ve kaj vse je ta babji šus zamolčal in vse počel in počne. Bi jaz njej dal polno zaposlena , univerzitetno izobrazbo, koza ničvredna.

http://www.jpi-sklad.si/skladi/prezivninski-sklad/pravice/
[/quote]

Otroka gospe v prispevku imata vse pogoje za prejemanje nadomestila s strani preživninskega sklada.

Mati ni nek biser, da ne more zbrati skupaj tistih ušivih 15 eurov, ali kolikor je že, kaj pa oče deklice? A on pa je svetnik ali kaj? Prej bi rekla, da luzer, ki mu je vseeno za lastnega otroka. In takih je veliko.
Če bi vedela za to zgodbo, bi deklici avtomatično dala tisti denar, pa čeprav živim s pokojnino, ki je čisto povprečna.
Katastrofa od starčev, pa tudi šole.

Mati ni nek biser, da ne more zbrati skupaj tistih ušivih 15 eurov, ali kolikor je že, kaj pa oče deklice? A on pa je svetnik ali kaj? Prej bi rekla, da luzer, ki mu je vseeno za lastnega otroka. In takih je veliko.
Če bi vedela za to zgodbo, bi deklici avtomatično dala tisti denar, pa čeprav živim s pokojnino, ki je čisto povprečna.
Katastrofa od starčev, pa tudi šole.
[/quote]

če je punca že v srednji šoli, potem dobiva štipendijo in bi lahko sama dala teh 13 evrov. Če pa ne dobiva štipendije, potem pa ima mati več kot 1800 evrov dohodka, torej tukaj nekaj zelo zelo striže ovčke.

Mama ve, po katerih strunah brenkat, da bo ničvrednega očeta kaznovala, ker je ušel. Mar bi energijo usmerjala v koristen odnos do otrok, saj sta obe deklici žrtvi obeh brezvestnih staršev, ki na škodo otrok bijeta vojno.

Ja res je in tako je, ko ločenkin bivši ni sposoben preživljati svojih otrok. Kajne?

Preden se spravite komentirat si prvo preberite o čem se gre. Gre se za dolg v višini 400€. Da sem jaz njena učiteljica, ji plačam tistih 12 ali 15€, ne pa da mulo tako ponižam.

Mulo je ponižala mama. Zaradi mame ve za to cela Slovenija in do potankosti cela šola, sošolci in učenci drugih razredov, ki se jim pred tem o zadevi sploh ni sanjalo. Zaradi mame, ne učiteljice. Sicer bi mula sošolcem rekla, da ni šla, ker jo je bolel zob in je morala mus k zobarju, ker jo je bolela glava, ker je očitno nekaj slabega pojedla in zato bruhala, ali navsezadnje da je zjutraj zaspala in zamudila ali pa da ji je “kr neki” in je špricala. Ogromno preprostih možnosti, ki jih bi vsak sošolec verjel. Tako pa zdaj ona plačuje grehe matere, ko cela šola s prstom kaže za njo. Še enkrat, zaradi mame, ker ta je dala v javnost novico. Ne učiteljica.

Mulo je ponižala mama. Zaradi mame ve za to cela Slovenija in do potankosti cela šola, sošolci in učenci drugih razredov, ki se jim pred tem o zadevi sploh ni sanjalo. Zaradi mame, ne učiteljice. Sicer bi mula sošolcem rekla, da ni šla, ker jo je bolel zob in je morala mus k zobarju, ker jo je bolela glava, ker je očitno nekaj slabega pojedla in zato bruhala, ali navsezadnje da je zjutraj zaspala in zamudila ali pa da ji je “kr neki” in je špricala. Ogromno preprostih možnosti, ki jih bi vsak sošolec verjel. Tako pa zdaj ona plačuje grehe matere, ko cela šola s prstom kaže za njo. Še enkrat, zaradi mame, ker ta je dala v javnost novico. Ne učiteljica.
[/quote]

REs je!

Mulo je ponižala mama. Zaradi mame ve za to cela Slovenija in do potankosti cela šola, sošolci in učenci drugih razredov, ki se jim pred tem o zadevi sploh ni sanjalo. Zaradi mame, ne učiteljice. Sicer bi mula sošolcem rekla, da ni šla, ker jo je bolel zob in je morala mus k zobarju, ker jo je bolela glava, ker je očitno nekaj slabega pojedla in zato bruhala, ali navsezadnje da je zjutraj zaspala in zamudila ali pa da ji je “kr neki” in je špricala. Ogromno preprostih možnosti, ki jih bi vsak sošolec verjel. Tako pa zdaj ona plačuje grehe matere, ko cela šola s prstom kaže za njo. Še enkrat, zaradi mame, ker ta je dala v javnost novico. Ne učiteljica.
[/quote]

Sem kje pisala, da mama ni odgovrna? Tako mama kot učiteljica enakovredni po kurji pameti. Ni šans, da bi šla nekaj naredit kar je naredila mama, še manj pa učiteljica. Je res bilo treba ženščeti od učiteljice zabiti žebelj v krsto?! Take ženske so sramota za ženske svet. Obe!

Zakaj pa ne vseh 400?

Zakaj pa ne vseh 400?
[/quote]

Zato, da imaš kaj za vprašat.

Ni edina šola, ki se srečuje z neplačilno disciplino staršev. Nekateri znajo očitno zadeve izpeljat bolj inteligentno in profedionalno, brez da otroke dodatno ponižali.

Zato, da imaš kaj za vprašat.

Ni edina šola, ki se srečuje z neplačilno disciplino staršev. Nekateri znajo očitno zadeve izpeljat bolj inteligentno in profedionalno, brez da otroke dodatno ponižali.
[/quote]

Kje je ponižanje v tem, če nekdo za svoje storitve zahteva plačilo? Saj v trgovini tudi plačaš, preden odneseš špecerijo domov in hrano potrebuješ še bolj nujno kot izobrazbo. In če hodiš v službo, verjetno tudi zahtevaš plačilo. Ali mogoče misliš, da boš šefa ponižala, če boš zahtevala plačo za opravljeno delo?

Kje je ponižanje v tem, če nekdo za svoje storitve zahteva plačilo? Saj v trgovini tudi plačaš, preden odneseš špecerijo domov in hrano potrebuješ še bolj nujno kot izobrazbo. In če hodiš v službo, verjetno tudi zahtevaš plačilo. Ali mogoče misliš, da boš šefa ponižala, če boš zahtevala plačo za opravljeno delo?
[/quote]

Govorimo o MLADOLETNI osebi.

Govorimo o MLADOLETNI osebi.
[/quote]

Tudi mladoletne osebe kupujejo hrano in hodijo v službo.

Tudi mladoletne osebe kupujejo hrano in hodijo v službo.
[/quote]

Lol. Kakor ti rečeš :)))).

New Report

Close