Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Doječa mama v bolnici z dojenčkom

Doječa mama v bolnici z dojenčkom

Ampak gre se za doječo mamo, ki doji dojenčka! In zakaj se ti zdi prav, da leži na ležalniku in da poje suh sendvič?
Moja mama je bila z mano v bolnišnici, ko sem bila stara 5 mesecev, ker sem kot dojenček imela pljučnico. V bolnišnici sem bila nekaj dni, mama je bila z menoj, ker me je dojila! Mi je povedala, da je imela svojo posteljo in super dobro hrano, o kateri je doma samo sanjala. In to je bilo pred 60. leti![/quote]
Socializma je konec, v kapitalizmu je treba sparat sparat sparat na raji, da ima elita lahko svoj luksuz. Tudi moja izkusnja v it. je grozna – ogromna hala kot telovadnica natlacena s posteljami, tisti smrad po bolezni, hrup, kaos. Ravno takrat sem dobila menstruacijo, a v celi bolnici ni bilo enega vlozka, prinesli so mi toaletni papir dokler ni moz prinesel enih iz trgovine ( ki ni bila ravno blizu)

Ampak gre se za doječo mamo, ki doji dojenčka! In zakaj se ti zdi prav, da leži na ležalniku in da poje suh sendvič?
Moja mama je bila z mano v bolnišnici, ko sem bila stara 5 mesecev, ker sem kot dojenček imela pljučnico. V bolnišnici sem bila nekaj dni, mama je bila z menoj, ker me je dojila! Mi je povedala, da je imela svojo posteljo in super dobro hrano, o kateri je doma samo sanjala. In to je bilo pred 60. leti![/quote]

in potem zaradi takih, z vsem zadovoljnih mam, ni izboljšav tudi za druge
če bi pa že kaj izboljšali, bi jamrale, kako so one pred 50-imi leti stale pred bolnico in dojile! grrrr

to dosečti v tej gnili sloveniji je utopija

razloži, zakaj ne bi mogla mamica dobiti normalne postelje, zakaj ne bi mogla dobiti hrane, zakaj otrok ne dobi plenic, ampak moraš prinesti svoje?
ker se tej bandi ne da nič urediti, zato![/quote]

A če je otrok doma, mu ne menjaš plenic?
Pižame mu ne kupiš? Copat tudi ne? Čevljev in ostalih oblačil tudi ne?
Bolnic ni za plenice in oblačila, ampak za zdravljenje![/quote]
kaj pa, če bi si bolniki še hrano prinesli v bolnico?!
dojenček, ki ga mati doji, ne rabi hrane, bi lahko doječi mamici dali vsaj kako župo!

razloži, zakaj ne bi mogla mamica dobiti normalne postelje, zakaj ne bi mogla dobiti hrane, zakaj otrok ne dobi plenic, ampak moraš prinesti svoje?
ker se tej bandi ne da nič urediti, zato![/quote]

A če je otrok doma, mu ne menjaš plenic?
Pižame mu ne kupiš? Copat tudi ne? Čevljev in ostalih oblačil tudi ne?
Bolnic ni za plenice in oblačila ampak za zdravljenje![/quote]

kaj ti to resno misliš? potem mi še povej samo to, če si dojila?


Kje piše mislim naše zdravsto in zavarovanje je glede tega res skop.
Da moraš pa biti z otrokom v bolnišnici pa skoraj da zahtevajo sestre. Ker jih je premalo in ker ne morejo vsem otrokom nudity vsega kar potebujejo. Tako primer na pulmo oddelku starši skrbijo za infalacije, na gastro starši skrbijo da otrok sonde ne potegne ven, na infekcijski mora stars skrbeti za to da otrok dovol pije in potem poročati sestram, … Je je res skoraj nujno da je stars zraven. V lj običajno starši dobijo obrok v sobo, sicer sedaj nič več ne ve kako je na pediatrični vendar na stari pediatrični pa so morali starši v klet kjer je bila menza na kosilo.
Se pa tudi jaz glede prehrane nisem pritoževala sem bila pač raje pri otroku in sem jedla ko mi je kdo od domačih kaj prinesel.

A naj prinese zraven še svojo posteljnino in pribor?

A starejši ljudje, ki potrebujejo plenice, si jih tudi od doma prinesejo?
Pa pižame, obuvala in ostalo si drugi bolniki morajo prinesti zraven v bolnišnico?

Pa vozičke, bergle in sanitetni material naj tudi nabavimo, preden gremo na zdravljenje?[/quote]

Pravzaprav me sploh ne bi čudilo, če bi tudi starejši mogli to prinest od doma. Ko sem ta tretjič rodila, pred malo več kot 20 leti, so nam povedali, v porodnišnici, da nam pripadajo samo 3 (mislim, da je bilo 3-je, pa tudi sicer, jih ni bilo kaj bistveno več) vložki na dan in da če jih rabimo več, da si jih naj prinesemo od doma. In to po porodu

A naj prinese zraven še svojo posteljnino in pribor?

A starejši ljudje, ki potrebujejo plenice, si jih tudi od doma prinesejo?
Pa pižame, obuvala in ostalo si drugi bolniki morajo prinesti zraven v bolnišnico?

Pa vozičke, bergle in sanitetni material naj tudi nabavimo, preden gremo na zdravljenje?[/quote]

Pravzaprav me sploh ne bi čudilo, če bi tudi starejši mogli to prinest od doma. Ko sem ta tretjič rodila, pred malo več kot 20 leti, so nam povedali, v porodnišnici, da nam pripadajo samo 3 (mislim, da je bilo 3-je, pa tudi sicer, jih ni bilo kaj bistveno več) vložki na dan in da če jih rabimo več, da si jih naj prinesemo od doma. In to po porodu[/quote]

tako je bilo, ja, to pa zato, da sestre niso rable kupovati vložkov in pol njihove familije, se itak ve

Sama imam izkusnje z Ocesno v Ljubljani in ORL v Murski Soboti – v obeh primerih dobi mama normalno posteljo in normalne obroke, glede plenic zal ne vem (se mi pa osebno ne zdi nobena kriza, ce rabis svoje, saj bi jih tudi doma). Pa se pozanimajte, kako je po razlicnih bolnicah in pojdite pac tja, kjer vam sistem bolj ustreza, saj vas nobeden ne sili, da se zdravite v svoji regiji.
Se sicer strinjam, da ne bi smelo biti taksnih razlik, ampak razlicne bolnice imajo zal razlicne pogoje (velikost sob, moznost dodatne postelje itd) in zasedenost sob.

Kolega je sluzbeno v Ukrajini, kjer moras s sabo prinesti VSE – vkljucno z zdravili in celo krvjo za transfuzijo, posledicno moras imeti nekoga v stalni pripravljenosti, da lahko gre kupit nujna zdravila in jih dostavi v bolnico.

Ko sem bila sama v vlogi spremljevalke v Franciji pa si o postelji in obroku lahko samo sanjal – ob tem, da je bila tudi pacientova hrana, tako zanic, da se je prakticno ni dalo jesti (kar me je res cudilo, saj v Franciji dobro jes na vsakem vogalu). Na koncu pa njihovi pacienti tudi kar precej doplacajo – pri nas je bilo 500€, ki pa jih je krila nasa zavarovalnica, francoska pac ne bi (vem, ker je bilo z mano na blagajni vec Francozov, ki so vsi placali iz svojega zepa).

Tako da kljub vsesplosnemu jamranju nam je kar dobro – zaenkrat. Pozanimajte se npr o razpolozljivosti in doplacilih za razlicne oblike zdravljenja z bioloskimi zdravili v t.i. “razvitih drzavah”

Si jedla kar na ORL oddelku ali si morala v bolnišnično jedilnico?

Ker, kolikor so moje izkušnje, samo na pediatriji MB morajo starši hoditi jesti iz stavbe.

Sicer hvalabogu nisem bila že približno tri leta z otrokom v bolnici, ampak ko sva bila, sem v Šempetru pri Gorici dobila svojo posteljo, vprašali so me celo, če želim pižamo, obroke sem dobila in pojedla v sobi. Plenice so dali oni, edino za adaptirano mleko so me prosili, če prinesemo svoje (v bolnišnici sem dobila kakšno sterilno flaško z vročo vodo, če mi je slučajno kakšna čista zmanjkala).

ok, vse ti verjamem … ampak mi se pogovarjamo o doječi mamici!

Točno tako. Bolnica ni hotel in bodite srečni, da ste sploh lahko z otrokom. Postelja? Pajade. Zmanjkuje jih za paciente, vi bi pa luksuz.
Hrana? Brezplačna? Zakaj že? To bi morali starši financirati sami. Aja, pa se postrežbo v sobo bi? Pa sobarico, da vam posteljo postilje? Pa bazen v sosednjem prostoru mogoče tudi?

Točno tako. Bolnica ni hotel in bodite srečni, da ste sploh lahko z otrokom. Postelja? Pajade. Zmanjkuje jih za paciente, vi bi pa luksuz.
Hrana? Brezplačna? Zakaj že? To bi morali starši financirati sami. Aja, pa se postrežbo v sobo bi? Pa sobarico, da vam posteljo postilje? Pa bazen v sosednjem prostoru mogoče tudi?[/quote]

Pri tebi je itak prepozno, ker bi moral tvoj fotr nataknit kondom, namesto da je tako pokveko zaplodil. A je tvoja mat psica?

ok, vse ti verjamem … ampak mi se pogovarjamo o doječi mamici![/quote]

Saj, zato pa je bil moj nasvet dojeci mamici, naj se dejansko na oddelku, kjer bi se z dojenckom zdravila pozanima o rezimu in ce ji ne ustreza povprasa se na ustreznem oddelku druge ustanove. Ker se prakse ocitno razlikujejo po regijah, verjetno pa tudi izjave tipa “pred 10 leti je bilo tako” niso ravno verodostojne oz res ni nujno, da je se zmeraj enako.
Poleg tega je tudi razlika, ali se pogovarjamo o dvomesecnem ali dvoletnem otroku.

Točno tako. Bolnica ni hotel in bodite srečni, da ste sploh lahko z otrokom. Postelja? Pajade. Zmanjkuje jih za paciente, vi bi pa luksuz.
Hrana? Brezplačna? Zakaj že? To bi morali starši financirati sami. Aja, pa se postrežbo v sobo bi? Pa sobarico, da vam posteljo postilje? Pa bazen v sosednjem prostoru mogoče tudi?[/quote]

Od tistih nekaj evrov, ki jih prispevate za zdravstvo bi v resnici hotele vse tole kar pišete. Čimprej privatno pediatrijo, pa tam vse strokovnjake ( vrhunske seveda) pa svojo sobo, pa svojo posteljo pa sobarico, pa ….Dejte no dejte, zakaj kot pravi ena zgoraj, bi vam morali mi vsi financirati futer? Ve veste? Meni tudi, prosim! Pa 3 menije, pa …..

Bilo bi zanimivo vedet, v kateri bolnici, verjetno privatni. Zal sem par let prebila z otrokom v bolnicah na severu Italije, pa nisem videla ne bolnisnicne pizame na nobenem oddelku/ pacientu in ne privatnih sob, razen za placilo. V javnem zdravstvu tega ni- po mojih izkusnjah.[/quote]

Ne, v javni bolnici sva bila, na severu Italije. Lahko je seveda imel svojo pižamo, če bi hotel, drugače pa so imeli vse tam.

Meni pa res ni jasno, zakaj vsi plačujemo polni penzion za mame, ki so v bolnici zraven otroka. OK, naj bo zraven otroka, prenosni ležalnik, malo bolj udoben stol…In to je to. Hrana? Zakaj že? Naj si jo plača sama.

Toliko ga lahko pustiš, da greš jest. Menda ga nimaš 24/7 priklopljenega, ne?
Je pa dejstvo, da ne vem, zakaj naj bi starši imeli hrano, oblačila itd. v bolnišnici. Saj niso oni pacienti.

Točno tako. Bolnica ni hotel in bodite srečni, da ste sploh lahko z otrokom. Postelja? Pajade. Zmanjkuje jih za paciente, vi bi pa luksuz.
Hrana? Brezplačna? Zakaj že? To bi morali starši financirati sami. Aja, pa se postrežbo v sobo bi? Pa sobarico, da vam posteljo postilje? Pa bazen v sosednjem prostoru mogoče tudi?[/quote]

Pri tebi je itak prepozno, ker bi moral tvoj fotr nataknit kondom, namesto da je tako pokveko zaplodil. A je tvoja mat psica?[/quote]

Bi se ti rada kje srečala z mano? Postopek ugotavljanja IP tvojega računalnika je že v teku. Se vidimo, ljubica zlata. :)))

In potem še jamrajo, ker morajo hodit jest nadstropje nižje. Katastrofa!

A ni bilo včasih tako, da je mama plačevala bolnici nek prispevek, če je hotela pri otroku bit? A to velja le za starejše otroke?
No, hrano bi si v resnici lahko plačala sama, če jo želi imeti. Bolnik je otrok, ne mati, in resnici na ljubo res ni nobene potrebe, da vsi plačujemo obroke tem mamam.
Kar se tiče postelj pa…Seveda je fino, če jo mati dobi. Ampak najbrž je logično, da je treba najprej poskrbeti za bolnike. In mati nekega luksuza ob otrokovi postelji res ne more pričakovati. In s tole postrežbo v sobah v resnici malo pretiravate. Medicinske sestre niso tam za to, da bodo vam v sobo dostavljale hrano. Že tako imajo preveč dela in res ni treba, da strežejo še materam.

In to te iste sestre, za katere zgoraj nekdo piše, da je zaželjeno, da je starš ob otroku, ker so preobremenjene, hkrati pa pričakujejo njihovo postrežbo še zase.

Toliko ga lahko pustiš, da greš jest. Menda ga nimaš 24/7 priklopljenega, ne?
Je pa dejstvo, da ne vem, zakaj naj bi starši imeli hrano, oblačila itd. v bolnišnici. Saj niso oni pacienti.[/quote]

a ne razumeš? ne morem ga pustiti v bolnici in hodit enkrat na dan na obisk, če je star 2 meseca in ga polno dojim
in ne, nočem zastonj hrane in oblačil, hočem/želim normalno posteljo

kaj ti plačuješ, komu ti plačuješ polni penzion? milomaterno, sama hudobija vas skup drži!

ženska ženski – volk

New Report

Close