Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Dojemte že enkrat, da če si reven nimaš denarja za zdravo hrano in se samo rediš

Dojemte že enkrat, da če si reven nimaš denarja za zdravo hrano in se samo rediš

Še vedno mi revni debeluhi niste odgovorili, kaj je za vas zdrava hrana.


a govorimo o poceni hrani al zdravi hrani?
[/quote]

A ne govorimo v osnovi o tem, da naj bi se revni redili zaradi hrane?
Jaz dvomim, da se od kumare, kupljene v trgovini, zrediš bolj kot od tiste, ki jo kupiš pri kmetu.

Toliko o težavah z razumevanjem za tisto, ki se krohota tam zgoraj.

Poceni hrana je nabita z OH. Bela moka in poceni bel kruh, razne konzerve z zelenjavo, ter predelani mesni proizvodi, npr paštete, nizkocenovna olja, ter tretjerazredna zelenjava z dolgim časom transporta, enako sadje.
Enako mlečni prozvodi in jajca.

Vsa ta hrana je mrtva, brez vitaminov in prepotrebnih mineralov, prazna.

Katero zdravo in poceni hrano imaš pa ti v mislih?
[/quote]
Jogurt, sezonsko sadje in zelenjava.
[/quote] ne razumete in verjetno ne boste nikoli. verjetno sem ena od priviligirancev. ne morem si privoscit a vsaj vem kaj je jogurt , maslo ki ga je delala moja babica, kako dobra so bila domaca jajca na domaci slanini in njene zelenjavne minestre z ovcetino v poletni vrocini. krava se je pasla, za skropiva ni imela denarja. vsaj poznam okus in zdaj v skladu z financnimi in casovnimi moznostmi to iscem ,

Imam precej kil preveč.
Jem zdravo hrano.
Jem preveč. Zelo veliko preveč.

Nima veze zdrava / nezdrava hrana. Če si požrešen, boš debel in konc.


a govorimo o poceni hrani al zdravi hrani?
[/quote]

A ne govorimo v osnovi o tem, da naj bi se revni redili zaradi hrane?
Jaz dvomim, da se od kumare, kupljene v trgovini, zrediš bolj kot od tiste, ki jo kupiš pri kmetu.

Toliko o težavah z razumevanjem za tisto, ki se krohota tam zgoraj.
[/quote]
a ves kaj je stop jevanje? spricana kumara je bolj zdrava od cipsa, najbolj zdrava je nespricana kumara


Jogurt, sezonsko sadje in zelenjava.
[/quote] ne razumete in verjetno ne boste nikoli. verjetno sem ena od priviligirancev. ne morem si privoscit a vsaj vem kaj je jogurt , maslo ki ga je delala moja babica, kako dobra so bila domaca jajca na domaci slanini in njene zelenjavne minestre z ovcetino v poletni vrocini. krava se je pasla, za skropiva ni imela denarja. vsaj poznam okus in zdaj v skladu z financnimi in casovnimi moznostmi to iscem ,
[/quote]
In kljub temu, da ne jem domnevno zdravega masla in jajc tvoje babice, imam pri 165 cm 51 kg. Torej sem kljub nezdravi hrani vitka. Ergo: nezdrava hrana nima zveze s tem, kdo bo debel in kdo suh. Tisti, ki so debeli, so takšni zato, ker preveč pojejo, morda celo preveč zdrave hrane.


Se strinjam. Od tistih, ki se imajo za revne in za svojo debelost krivijo nezdravo hrano, me v prvi vrsti zanima, kaj je za njih zdrava hrana. Kajti tisto, kar jaz smatram za zdravo, zna biti zelo poceni.
[/quote]

Poceni hrana je nabita z OH. Bela moka in poceni bel kruh, razne konzerve z zelenjavo, ter predelani mesni proizvodi, npr paštete, nizkocenovna olja, ter tretjerazredna zelenjava z dolgim časom transporta, enako sadje.
Enako mlečni prozvodi in jajca.

Vsa ta hrana je mrtva, brez vitaminov in prepotrebnih mineralov, prazna.

Katero zdravo in poceni hrano imaš pa ti v mislih?
[/quote]

Kar si napisala, je bedarija. Vse to se da za enak znesek nadomestiti za bolj kakovostno hrano, samo kuhat je treba in iskat akcije. Seveda ne bio, eko in fensi šmensi, kar je očitno za nekatere pojem zdrave hrane. Ta hrana se kupuje zaradi lenobe, samo zato.

Tudi hrana, gojena doma, v osiromašeni in s pesticidi in umetnimi gnojili polni zemlji, je nezdrava, celo škodljiva, strupena.
Enako je z mesom, mlekom in jajci.
Nima ne vitaminov, ne prepotrebnih mineralov, zato je mrtva.
Le napihuje in povzroča ne le debelost, temveč celo podhranjenost in zato različne bolezni, tudi psihične.
To vidimo, če pogledamo primanjkljaj raznoraznih makro in mikro mineralov, tudi joda.
Ki ne povzroča le problem golšavosti, pač pa še nešteto drugih problemov, neplodnost, cisičnosti, raka prostate, dojk, jajčnikov itd.

Sama voda, ki nam teče iz pip, vemo, kaj vsebuje?
Poleg klora brom, fluoride…
Vemo, kaj vse povzročajo?

Čemu se ne oglasijo tu sanitarni inšpektorji, kemiki, biokemiki, zdravniki, nutricisti?

Ker se nočejo bosti z mlini na veter?
Nočejo govoriti o resnici, ki vpije v nebo?

Ko bomo to usvojili in za naš denar zahtevali zdravo in živo hrano, se bo ponudba tudi zares spremenila.

ne razumete in verjetno ne boste nikoli. verjetno sem ena od priviligirancev. ne morem si privoscit a vsaj vem kaj je jogurt , maslo ki ga je delala moja babica, kako dobra so bila domaca jajca na domaci slanini in njene zelenjavne minestre z ovcetino v poletni vrocini. krava se je pasla, za skropiva ni imela denarja. vsaj poznam okus in zdaj v skladu z financnimi in casovnimi moznostmi to iscem ,
[/quote]
In kljub temu, da ne jem domnevno zdravega masla in jajc tvoje babice, imam pri 165 cm 51 kg. Torej sem kljub nezdravi hrani vitka. Ergo: nezdrava hrana nima zveze s tem, kdo bo debel in kdo suh. Tisti, ki so debeli, so takšni zato, ker preveč pojejo, morda celo preveč zdrave hrane.
[/quote ja dejstvo se popolnoma strinjam. samo naslednji korak je pa da normalno kolicino hrane zamenjas se za nespricano brez hormonov in antibiotikoval mislis da je to narobe. ne nazadnje je okusnejsa

nauci se ga sama delat in ni nic fenci z zganci ga pa ne mores primerjat ker nisem slisala da bi bili ti kaj povezani z ribami
[/quote]

Zakaj bi ga morala sama delat? Nimam najstnika doma, tako da mi je čisto dovolj tudi namaz iz sardin npr. Ceneje in hitreje, pa čeprav ni nobel 🙂
[/quote]

za večerjo pa tatarski biftek iz turistične paštete.
in liter vode iz dolnjega dela Krke, namesto cvička.


In kljub temu, da ne jem domnevno zdravega masla in jajc tvoje babice, imam pri 165 cm 51 kg. Torej sem kljub nezdravi hrani vitka. Ergo: nezdrava hrana nima zveze s tem, kdo bo debel in kdo suh. Tisti, ki so debeli, so takšni zato, ker preveč pojejo, morda celo preveč zdrave hrane.
[/quote ja dejstvo se popolnoma strinjam. samo naslednji korak je pa da normalno kolicino hrane zamenjas se za nespricano brez hormonov in antibiotikoval mislis da je to narobe. ne nazadnje je okusnejsa
[/quote]

Debelim ljudem kronično ne štima niti prebava, niti ne presnova, niti hormoni.
Dokaz so tisti, ki se z vso disciplino trudijo shujšati, jedo po vseh pravilih.

Medicina zmore ali ne zmore?
Čemu je sladkorna bolezen in bolezni ščitnice s strani medicine označena kot kronična, torej neozdravljiva bolezen?
Ko pa že laik ve, da to ni res!


Pokaži mi nakupovalni voziček pa ti povem ali je “njegov lastnik” lastnik debel ali suh!
Po nakupovalnih vozičkih se vidi kako lačne oči imajo nekateri!
Polenta ne redi in je zelo poceni – ni pa atraktiva za v voziček!


Pokaži mi nakupovalni voziček pa ti povem ali je “njegov lastnik” lastnik debel ali suh!
Po nakupovalnih vozičkih se vidi kako lačne oči imajo nekateri!
Polenta ne redi in je zelo poceni – ni pa atraktiva za v voziček!
[/quote]

Polenta ima približno toliko OH in kalorij kot makaroni, moka, prepečenec, riž in vse podobno. Važno je pa seveda, koliko je poješ.

….da so najdebelejši pr*asci tisti, ki imajo veliko denarja.


Pokaži mi nakupovalni voziček pa ti povem ali je “njegov lastnik” lastnik debel ali suh!
Po nakupovalnih vozičkih se vidi kako lačne oči imajo nekateri!
Polenta ne redi in je zelo poceni – ni pa atraktiva za v voziček!
[/quote]

Polenta ima približno toliko OH in kalorij kot makaroni, moka, prepečenec, riž in vse podobno. Važno je pa seveda, koliko je poješ.
[/quote]

Bingo.

Poceni hrana je nabita z OH. Bela moka in poceni bel kruh, razne konzerve z zelenjavo, ter predelani mesni proizvodi, npr paštete, nizkocenovna olja, ter tretjerazredna zelenjava z dolgim časom transporta, enako sadje.
Enako mlečni prozvodi in jajca.

Vsa ta hrana je mrtva, brez vitaminov in prepotrebnih mineralov, prazna.

Katero zdravo in poceni hrano imaš pa ti v mislih?
[/quote]

Kar si napisala, je bedarija. Vse to se da za enak znesek nadomestiti za bolj kakovostno hrano, samo kuhat je treba in iskat akcije. Seveda ne bio, eko in fensi šmensi, kar je očitno za nekatere pojem zdrave hrane. Ta hrana se kupuje zaradi lenobe, samo zato.
[/quote]

Kupujete izdelke kje v tuji državi?
Ker, če govoriš za Slovenijo, temu, na žalost, ni tako.
Samo že, če pogledamo, naše stare, dobre pšenice ni več. Niti ne krompirja. Na biokmetijskem inštitutu imamo nov, naš lastni krompir, ki ga ne smrmo saditi, prepoved EU. Itn, v nedogled.
Kmetje so bili plačani za oddajo mleka in poljščin v večini z umetnimi gnojili in fitofarmacevtskimi izdelki, začaran krog!

Bi pa bilo prav, da bi bila zdrava in kakovostna, sploh domača hrana, neobdavčena.
Lobi javnosti bi moral biti močnejši, kot lobi preprodajalcev mrtve in strupene hrane, domače jn tuje.

Javnost, kupci smo edini, ki lahko ta lobi in politično voljo, ki ne dela v prid javnosti, ustavimo, jih onemogočimo. To pa bl možno edinole z dobrkm obveščanjem in osveščanjem samih sebe.


In kljub temu, da ne jem domnevno zdravega masla in jajc tvoje babice, imam pri 165 cm 51 kg. Torej sem kljub nezdravi hrani vitka. Ergo: nezdrava hrana nima zveze s tem, kdo bo debel in kdo suh. Tisti, ki so debeli, so takšni zato, ker preveč pojejo, morda celo preveč zdrave hrane.
[/quote] ja dejstvo se popolnoma strinjam. samo naslednji korak je pa da normalno kolicino hrane zamenjas se za nespricano brez hormonov in antibiotikoval mislis da je to narobe. ne nazadnje je okusnejsa
[/quote]
V tej temu se ne pogovarjamo o okusu hrane, temveč o tem, da redi samo (domnevno) nezdrava hrana, zdrava pa ne.

Kar si napisala, je bedarija. Vse to se da za enak znesek nadomestiti za bolj kakovostno hrano, samo kuhat je treba in iskat akcije. Seveda ne bio, eko in fensi šmensi, kar je očitno za nekatere pojem zdrave hrane. Ta hrana se kupuje zaradi lenobe, samo zato.
[/quote]

Kupujete izdelke kje v tuji državi?
Ker, če govoriš za Slovenijo, temu, na žalost, ni tako.
Samo že, če pogledamo, naše stare, dobre pšenice ni več. Niti ne krompirja. Na biokmetijskem inštitutu imamo nov, naš lastni krompir, ki ga ne smrmo saditi, prepoved EU. Itn, v nedogled.
Kmetje so bili plačani za oddajo mleka in poljščin v večini z umetnimi gnojili in fitofarmacevtskimi izdelki, začaran krog!

Bi pa bilo prav, da bi bila zdrava in kakovostna, sploh domača hrana, neobdavčena.
Lobi javnosti bi moral biti močnejši, kot lobi preprodajalcev mrtve in strupene hrane, domače jn tuje.

Javnost, kupci smo edini, ki lahko ta lobi in politično voljo, ki ne dela v prid javnosti, ustavimo, jih onemogočimo. To pa bl možno edinole z dobrkm obveščanjem in osveščanjem samih sebe.
[/quote] bogu hvala za ta komentar! vsaj nekdo ki razume. ker niti kmetje ne razumejo, in tisti komentar zgoraj , da he bi fenci smensi, ljubi nog. a vo veste kak je bio? hoferjevA bio linija ziher ne. a vi veste da ni dobolj sam kuhat (ceprav eni se teha ne zmorete) ampak tudi iz cesa kuhAte

ja dejstvo se popolnoma strinjam. samo naslednji korak je pa da normalno kolicino hrane zamenjas se za nespricano brez hormonov in antibiotikoval mislis da je to narobe. ne nazadnje je okusnejsa
[/quote]
V tej temu se ne pogovarjamo o okusu hrane, temveč o tem, da redi samo (domnevno) nezdrava hrana, zdrava pa ne.
[/quote]
saj okusnost ni bistvo mojega zapisa povej raje kaj je narobe s hrano brez skropiv antibiotiko in hormonov, ce znas

Kar si napisala, je bedarija. Vse to se da za enak znesek nadomestiti za bolj kakovostno hrano, samo kuhat je treba in iskat akcije. Seveda ne bio, eko in fensi šmensi, kar je očitno za nekatere pojem zdrave hrane. Ta hrana se kupuje zaradi lenobe, samo zato.
[/quote]

Kupujete izdelke kje v tuji državi?
Ker, če govoriš za Slovenijo, temu, na žalost, ni tako.
Samo že, če pogledamo, naše stare, dobre pšenice ni več. Niti ne krompirja. Na biokmetijskem inštitutu imamo nov, naš lastni krompir, ki ga ne smrmo saditi, prepoved EU. Itn, v nedogled.
Kmetje so bili plačani za oddajo mleka in poljščin v večini z umetnimi gnojili in fitofarmacevtskimi izdelki, začaran krog!

Bi pa bilo prav, da bi bila zdrava in kakovostna, sploh domača hrana, neobdavčena.
Lobi javnosti bi moral biti močnejši, kot lobi preprodajalcev mrtve in strupene hrane, domače jn tuje.

Javnost, kupci smo edini, ki lahko ta lobi in politično voljo, ki ne dela v prid javnosti, ustavimo, jih onemogočimo. To pa bl možno edinole z dobrkm obveščanjem in osveščanjem samih sebe.
[/quote]

Ti govoriš o industrijski hrani, ki je drugače zelo draga. Paštete so drage, konzerve so drage. Karkoli kupiš od osnovnih živil, je bolj zdravo od tega, cena pa enaka. Ne travmiraj tukaj za tistim, česar ni več.

Aha, ti si tista pridigarka z jodom, tebi se niti ne splača odgovarjat. Kako si potem razlagaš daljšanje življenjske dobe baš tiste generacije (trenutno), ki je zaradi druge svetovne vojne v najobčutljivejšem obdobju življenja imela zelo slabo prehrano ali pa je je bilo premalo? Vprašaj svoje stare starše oziroma starše.

Drugače pa delajo analize različnih pridelkov in različno pridelanih pridelkov. Kar se tiče vitaminov in mineralov, ni bistvenih razlik. V solati je itak 95 procentov vode, na primer.

Kupujete izdelke kje v tuji državi?
Ker, če govoriš za Slovenijo, temu, na žalost, ni tako.
Samo že, če pogledamo, naše stare, dobre pšenice ni več. Niti ne krompirja. Na biokmetijskem inštitutu imamo nov, naš lastni krompir, ki ga ne smrmo saditi, prepoved EU. Itn, v nedogled.
Kmetje so bili plačani za oddajo mleka in poljščin v večini z umetnimi gnojili in fitofarmacevtskimi izdelki, začaran krog!

Bi pa bilo prav, da bi bila zdrava in kakovostna, sploh domača hrana, neobdavčena.
Lobi javnosti bi moral biti močnejši, kot lobi preprodajalcev mrtve in strupene hrane, domače jn tuje.

Javnost, kupci smo edini, ki lahko ta lobi in politično voljo, ki ne dela v prid javnosti, ustavimo, jih onemogočimo. To pa bl možno edinole z dobrkm obveščanjem in osveščanjem samih sebe.
[/quote]

Ti govoriš o industrijski hrani, ki je drugače zelo draga. Paštete so drage, konzerve so drage. Karkoli kupiš od osnovnih živil, je bolj zdravo od tega, cena pa enaka. Ne travmiraj tukaj za tistim, česar ni več.
[/quote] ce ne bi bili take ovce bi bilo se lahko, vsaj deloma, pa se brezposelnih manj

Kupujete izdelke kje v tuji državi?
Ker, če govoriš za Slovenijo, temu, na žalost, ni tako.
Samo že, če pogledamo, naše stare, dobre pšenice ni več. Niti ne krompirja. Na biokmetijskem inštitutu imamo nov, naš lastni krompir, ki ga ne smrmo saditi, prepoved EU. Itn, v nedogled.
Kmetje so bili plačani za oddajo mleka in poljščin v večini z umetnimi gnojili in fitofarmacevtskimi izdelki, začaran krog!

Bi pa bilo prav, da bi bila zdrava in kakovostna, sploh domača hrana, neobdavčena.
Lobi javnosti bi moral biti močnejši, kot lobi preprodajalcev mrtve in strupene hrane, domače jn tuje.

Javnost, kupci smo edini, ki lahko ta lobi in politično voljo, ki ne dela v prid javnosti, ustavimo, jih onemogočimo. To pa bl možno edinole z dobrkm obveščanjem in osveščanjem samih sebe.
[/quote]

Ti govoriš o industrijski hrani, ki je drugače zelo draga. Paštete so drage, konzerve so drage. Karkoli kupiš od osnovnih živil, je bolj zdravo od tega, cena pa enaka. Ne travmiraj tukaj za tistim, česar ni več.
[/quote]

Moj odgovor je bil namenjem vsem tistim, ki trdijo, da je našteta hrana ali proizvod, kakovosten in še poceni, da človeku koristi.
Koristi le v toliko, da ne umre od lakote, na dolgi rok pa zboli.

Česar ni več, ne pomeni, da tudi ne bo več.
Ljudje se vse bolj osveščajo in prebujajo, ker ne prenesejo več, da jim najbližji umirajo kog po tekočem traku, v cvetu srednjih let.

Aha, ti si tista pridigarka z jodom, tebi se niti ne splača odgovarjat. Kako si potem razlagaš daljšanje življenjske dobe baš tiste generacije (trenutno), ki je zaradi druge svetovne vojne v najobčutljivejšem obdobju življenja imela zelo slabo prehrano ali pa je je bilo premalo? Vprašaj svoje stare starše oziroma starše.

Drugače pa delajo analize različnih pridelkov in različno pridelanih pridelkov. Kar se tiče vitaminov in mineralov, ni bistvenih razlik. V solati je itak 95 procentov vode, na primer.
[/quote]

Saj se boš sama morala naučiti, ker boš tudi ti primorana.
Glava v pesku in rit v luft, ti riti ne bo rešilo.
Rit skrij in delaj z glavo.
Mene so naučili nuja in predvsem akademiki, neodvisni od mogočnih lobijev.
Ko boš imela bolezni v hiši in več zapovrstnih pogrebov, se boš že usmerila, ali na preživetje ali na životarjenje.
Izbira je seveda tvoja. Odgovornost zase in za lastne potomce tudi.
Vse lepo vam želim.

Aha, ti si tista pridigarka z jodom, tebi se niti ne splača odgovarjat. Kako si potem razlagaš daljšanje življenjske dobe baš tiste generacije (trenutno), ki je zaradi druge svetovne vojne v najobčutljivejšem obdobju življenja imela zelo slabo prehrano ali pa je je bilo premalo? Vprašaj svoje stare starše oziroma starše.

Drugače pa delajo analize različnih pridelkov in različno pridelanih pridelkov. Kar se tiče vitaminov in mineralov, ni bistvenih razlik. V solati je itak 95 procentov vode, na primer.
[/quote]

Saj se boš sama morala naučiti, ker boš tudi ti primorana.
Glava v pesku in rit v luft, ti riti ne bo rešilo.
Rit skrij in delaj z glavo.
Mene so naučili nuja in predvsem akademiki, neodvisni od mogočnih lobijev.
Ko boš imela bolezni v hiši in več zapovrstnih pogrebov, se boš že usmerila, ali na preživetje ali na životarjenje.
Izbira je seveda tvoja. Odgovornost zase in za lastne potomce tudi.
Vse lepo vam želim.
[/quote]

A pa ti veš, da nisi čisto diht? Tudi to, kar ti počneš, krajša življenje, zagotovo ga pa tudi greni tvoji okolici. Nič čudnega, da se jim mudi na britof.

New Report

Close