Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Dojenje v javnosti

Dojenje v javnosti

Pa kje vi vidite te strašne množice razkazujočih se dojilj? V deželi kjer je povprečje dobe dojenja 4 mesece, kjer komaj kakšna dojame vrednost dojenja? Videla se že kar nekaj doječih mami, ampak še nikoli nisem videla kakšnega razkazovanja. Mojbog, bradavivo ste videli. Boste zmogli preseči psihično stisko?
In ja, vse one razkazovalke, ki ne dojijo, vas pa ne motijo niti za pikico. Mnoge so hudo vulgarne.
Mamice, ne se pustit. Dojite kjerkoli in kadarkoli. Živite življenje, ne se pustit zapret v neke smrdljive sobe za dojenje.

Kdo pa pravi, da razkazovalke, ki ne dojijo, niso moteče? Mi bomo zmogli, ker smo videli bradavico. Pa bi zmogla mamica, če je ne bi pokazala?

take osebe, ki mislijo, da je vulgarnost naravna, da je razkazovanje vsem neznancem in slučajno mimoidočim znancem normalno, da je normalno, da se toliko časa vlačijo po šoping centrih, da mora na klopci na sredini centra joške ven metat, namesto, da bi otroka imela kje na soncu, čistem zraku, vedno bodo takšne otroke podtikale “očetom”, ki je pač en lolek,ki to misli ,da je, in vedno se bodo našli moški, ki mislijo, da je najlepše, če ves svet vidi sise njegove ženske tam sredi šoping centra ali gostilne…… ja, vedno bo dovolj bolnih tja v glavo, brez morale, brez samospoštovanja, brez dostojanstva.
Pač bodo…..norcev je od nekdaj veliko.


Ah ja, še dobro, da so naše generacije še žive (pa baje smo tudi bolj normalni kot današnje), pa nismo bili dojeni. Toliko o strašanski vrednosti dojenja 🙂
Kar se pa tiče razkazovanja – ja, so nekatere, ki dojijo brez problema kjerkoli, pred komerkoli. Tudi prav, samo zakaj hudiča se pa potem taiste tako razburjajo, ko folk buli vanje? Sori, joške so pač objekt poželenja (pač ne samo dojenčka), zato so temu primerne tudi misli opazovalcev. Če vam te misli niso všeč, jih pač pospravite in se umaknite nekam na samo. Ampak potem se pa ne morete razburjat in zmerjat drugih z bolniki, ogabneži in ne vem čem še. Niso problem tukaj vsi ostali, pač pa zblojene dojilje. Sori, ni tu problem hranjenja otroka (ker če še niste opazili, nad flašo ali žlico se nihče ne razburja), pač pa joški, ki so dejansko v prvi vrsti sekundarni spolni znak in objekt spolnega poželejnja. Ne, niso samo za dojenje, dejansko so temu namenjeni povprečno 4 mesece na otroka. Ves ostali čas so namenjeni drugemu. Torej je reakcija na doječo žensko pač takšna, kakršna je – večini je neprijetno, ker gre tukaj za razgaljanje joške (gre v prvi vrsti za seksualno konotacijo). Seks pač spada v zasebno sfero, ne javno. Zato tudi ne vidiš povsod golih jošk -ne, kljub vašemu pisanju, jih v resnici ne vidite golih, vidite jih v modrcih, kopalkah, ne pa golih.
In če bi večina teh dojilj dejansko trezno razmišljala, bi tudi ne reagirale tako, predvsem pa bi bile precej bolj diskretne (večina vsaj). 🙂


Ah ja, še dobro, da so naše generacije še žive (pa baje smo tudi bolj normalni kot današnje), pa nismo bili dojeni. Toliko o strašanski vrednosti dojenja 🙂
Kar se pa tiče razkazovanja – ja, so nekatere, ki dojijo brez problema kjerkoli, pred komerkoli. Tudi prav, samo zakaj hudiča se pa potem taiste tako razburjajo, ko folk buli vanje? Sori, joške so pač objekt poželenja (pač ne samo dojenčka), zato so temu primerne tudi misli opazovalcev. Če vam te misli niso všeč, jih pač pospravite in se umaknite nekam na samo. Ampak potem se pa ne morete razburjat in zmerjat drugih z bolniki, ogabneži in ne vem čem še. Niso problem tukaj vsi ostali, pač pa zblojene dojilje. Sori, ni tu problem hranjenja otroka (ker če še niste opazili, nad flašo ali žlico se nihče ne razburja), pač pa joški, ki so dejansko v prvi vrsti sekundarni spolni znak in objekt spolnega poželejnja. Ne, niso samo za dojenje, dejansko so temu namenjeni povprečno 4 mesece na otroka. Ves ostali čas so namenjeni drugemu. Torej je reakcija na doječo žensko pač takšna, kakršna je – večini je neprijetno, ker gre tukaj za razgaljanje joške (gre v prvi vrsti za seksualno konotacijo). Seks pač spada v zasebno sfero, ne javno. Zato tudi ne vidiš povsod golih jošk -ne, kljub vašemu pisanju, jih v resnici ne vidite golih, vidite jih v modrcih, kopalkah, ne pa golih.
In če bi večina teh dojilj dejansko trezno razmišljala, bi tudi ne reagirale tako, predvsem pa bi bile precej bolj diskretne (večina vsaj). 🙂
[/quote]

A bi ti še enkrat pogledala kdo se razburja? Jaz nisem še niti v eni podobni temi zasledila, da bi se razburjala kakšna mamica, da jo je kdo buljil v joške. Vedno se razburjate tisti, ki baje skoz vidite joškarce, ki jih ven mečejo in razkazujejo. Da se vam ne še v sanjah prikazujejo?
Pa mimo kakšnaga kioska kdaj pojdi, na pumpo ali pa Slovenske novice odpri. Boš presenečena.

Otrok potrebuje ritem, urnik. Doji se na vsake 3 ure. Če mama zamudi, zamakne dojenje, se tudi ritem otroka poruši in posledično dojenček ponoči ne spi, ali težko zaspi oz. ima krče.
To, da bi se moral en otroček tako matrati samo zato, ker nekatere moti, da mamica podoji otroka na klopci, se mi zdi pa malo out.
Če pa mislite, da mora biti mamica z otrokom zaprta med štirimi stenami, samo zato, da je ne boste videli dojiti v javnosti, je pa čisti idiotizem.
Mene bolj moti seksualnost reklam in vulgarnost v medijih, kot ena mamica, ki doji otroka na klopci. Eni očitno nimate kaj pametnejšega delat, kot iskat dlako v jajcu.
[/quote]

No, tole ne zanima, kako izgleda v praksi.

A mama spečega otroka na vsak način zbudi, da ni razmik med dojenjema predolg? In ga na silo hrani, četudi še ni lačen?
A če pa je dojenček pred iztekom treh ur lačen, ga pusti čakati pol ure ali uro v krčevitem joku, ker pač po urniku še ni čas za hranjenje?

Od kod to prepričanje, da ima dojenček nam prilagojen čas hranjenja ter da v primeru, da se hrani, ko njemu ustreza, ima težave z nespečnostjo in krči?

No, tole *ne zanima, kako izgleda v praksi.

A mama spečega otroka na vsak način zbudi, da ni razmik med dojenjema predolg? In ga na silo hrani, četudi še ni lačen?
A če pa je dojenček pred iztekom treh ur lačen, ga pusti čakati pol ure ali uro v krčevitem joku, ker pač po urniku še ni čas za hranjenje?

Od kod to prepričanje, da ima dojenček nam prilagojen čas hranjenja ter da v primeru, da se hrani, ko njemu ustreza, ima težave z nespečnostjo in krči?
[/quote]

*me

A bi ti še enkrat pogledala kdo se razburja? Jaz nisem še niti v eni podobni temi zasledila, da bi se razburjala kakšna mamica, da jo je kdo buljil v joške. Vedno se razburjate tisti, ki baje skoz vidite joškarce, ki jih ven mečejo in razkazujejo. Da se vam ne še v sanjah prikazujejo?
Pa mimo kakšnaga kioska kdaj pojdi, na pumpo ali pa Slovenske novice odpri. Boš presenečena.
[/quote]

To tudi mene zanima, kje se razkazuje toliko doječih mam.
Jaz jih namreč tudi ne videvam, ampak le tu in tam vidim kakšno, ki zelo diskretno podoji otroka, umaknjena vsaj malo bolj na samo.

Zdaj pa tak, otroke sem polno dojila 6 mesecev (brez drugih dodatkov in čajev). In zdaj jaz vas vprašam, da ko je otrok lačen in sem bila kje bi po vaše šla v restavraciji na wc dojit, tam ko drugi serjejo moj otrok pa bi jedel, saj sob za dojenje je po Sloveniji zelo malo.
Mamica, ki otroka hrani po steklenički ga lahko hrani vsepovsod, moj pa mora stradat ali kako? In v letalu, predlagate da grem kam ga dojit? Ali naj 11 ur strada?

Vsakemu, ki se prehranjuje v javnosti, bi bilo treba vržt čez fris tetra plenico, zdej pa žrite puritanci perverzni!


Res je, sem se nasmejala za ponedeljkovo jutro. Hvala za tole 🙂

Samo v primeru, da se prehranjuje s pomočjo jošk. Vse ostalo ni problematično.

A bi ti še enkrat pogledala kdo se razburja? Jaz nisem še niti v eni podobni temi zasledila, da bi se razburjala kakšna mamica, da jo je kdo buljil v joške. Vedno se razburjate tisti, ki baje skoz vidite joškarce, ki jih ven mečejo in razkazujejo. Da se vam ne še v sanjah prikazujejo?
Pa mimo kakšnaga kioska kdaj pojdi, na pumpo ali pa Slovenske novice odpri. Boš presenečena.
[/quote]

Verjetno zato ne, ker jim tako buljenje paše? 🙂 Potem se pa samo zaradi lepšega tukaj “razburjajo” in zmerjajo ostale s perverznjaki in bolniki. Jap, imaš prav, večini doječih zgleda kar paše taka pozornost. 🙂

eno tako, v Europarku Mb ……fuj, pa še grdo joško z rdečimi črtami je imela, otrok ni hotel cuzati, ona pa te grdobije ni pospravila pod majico. Pa še debela je.
Bljak, pa taka mama.Ob 12 ni imela kaj drugega, kot joške ven dat na klopci? In kot sem rekel, dete ni hotelo niti sisat, je jokalo in se umikalo tej grdobi.
Kaj je ona sploh hotela?

Če si v restavraciji, lahko greš dojit ven v avto, ali pa se malo pokriješ s pleničko. V letalu pa dojenček nima kaj iskati.

Če si v restavraciji, lahko greš dojit ven v avto, ali pa se malo pokriješ s pleničko. V letalu pa dojenček nima kaj iskati.
[/quote]

Ja, no. Da ga ne sme upravljati in ne servisirati, še razumem.
Zakaj pa ne bi smel biti dojenček potnik na letalu?!?

Ja, no. Da ga ne sme upravljati in ne servisirati, še razumem.
Zakaj pa ne bi smel biti dojenček potnik na letalu?!?
[/quote]

Ne da ne sme biti, le priporočljivo ni. Saj si tako blazno pametna, kar pozanimaj se.

Ja, no. Da ga ne sme upravljati in ne servisirati, še razumem.
Zakaj pa ne bi smel biti dojenček potnik na letalu?!?
[/quote]

zato, ker dojenček je lahko le v radiusu nekaj metrov od hiše … kaj se pa to pravi z dojenčkom v mesto, šoping ali celo na letalo??
če imata starša več otrok, naj se pač znajdeta … ampak za dojenčka se ve, kje je njegovo mesto, ker če ga slučajno zagrabi lakota ali žeja … bo njegovo nespodobno hranjenje pristalo na monovski naslovnici … puritanskem sramotilnem stebru
🙂

__________________________________________________ °°° Stay Hungry, Stay Foolish °°° [url]https://www.youtube.com/watch?v=JJ9IX4zgyLs [/url] ¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯

zato, ker dojenček je lahko le v radiusu nekaj metrov od hiše … kaj se pa to pravi z dojenčkom v mesto, šoping ali celo na letalo??
če imata starša več otrok, naj se pač znajdeta … ampak za dojenčka se ve, kje je njegovo mesto, ker če ga slučajno zagrabi lakota ali žeja … bo njegovo nespodobno hranjenje pristalo na monovski naslovnici … puritanskem sramotilnem stebru
🙂
[/quote]

Kam pa moraš tako nujno frčat z dojencem, na Bali? A čez leto dve Balija ne bo več?

Kam pa moraš tako nujno frčat z dojencem, na Bali? A čez leto dve Balija ne bo več?
[/quote]

tega pa še vedeževalka ne ve 🙂

__________________________________________________ °°° Stay Hungry, Stay Foolish °°° [url]https://www.youtube.com/watch?v=JJ9IX4zgyLs [/url] ¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯

Kam pa moraš tako nujno frčat z dojencem, na Bali? A čez leto dve Balija ne bo več?
[/quote]
ti misliš, da ljudje letijo z letali samo na dopust, ali kako?


ti misliš, da ljudje letijo z letali samo na dopust, ali kako?
[/quote]

Z dojenčkom se bo najbrš vozila z letalom v službo, kajne? Ali ga bo vozila k babici na Kitajsko v varstvo?

Z dojenčkom se bo najbrš vozila z letalom v službo, kajne? Ali ga bo vozila k babici na Kitajsko v varstvo?
[/quote]
Po banane v afriko, vsake 3 dni, dalj ne zdržijo 😉

No ja, moram priznat, da še nisem videla mamice, ki bi se med dojenjem razkazovala, kakor tukaj pišete. Da podira dojenčku kupček in ji ob tem joška ven gleda? Da ga doji na eni strani, pri tem pa ima razgaljeno še drugo stran? In vse to sredi šoping centra??? 😀 Matr, vam domišljija laufa 🙂

Moj dojenček se niti slučajno ni dojil na tri ure. To je mit, ki velja za dojenčke, hranjene po flaški, kjer ga lahko nafilaš….zato pa so ponavadi umetno hranjeni otroci predebeli, ker je tolk fajn ga napitat ko pujsa, da imaš lahko potem tri ure mir pred ponovnim delanjem flaške, steriliziranjem, pranjem…seveda, jaz bi tudi tako. Dojil se je na 1,5 – 2 uri, kot se dojijo vsi normalni dojenčki, včasih pa je hotel jesti že po pol ure. Včasih se je res zgodilo, da ni jedel tri ure, a to je bilo ponavadi ponoči, ko sem spala, ne pa podnevi, ko sva bila kje na terenu. Ja, z mojim dojenčkom sem bila veliko naokoli…ker če sva bila doma, zaprta med štiri stene, se je samo drl v eno, če se mu je kaj dogajalo, pa magari je gledal, kako se listje na drevju premika, je pa bilo veliko boljše. Zanimivo, že od samega začetka je bil takšen, pravi dojenček se je pač rodil pravim staršem in tako sva ga vlačila po Sloveniji, Evropi, kot mačka mlade.
Dojila sem ga povsod. V hribih, v parku, v restavraciji, v sobi za dojenje, pod kozolcem, na klopci, na letalu…ampak zanimivo je, da se mi pri tem ni bilo potrebno razkazovati.

Vsekakor se strinjam, kakršno koli razkazovanje – pa čeprav med dojenjem, je neprimerno. Ampak mislim, da ste eni to razkazovanje videli samo v svojih bolnih glavah. Mamica svojega dojenčka podoji po 10x na dan, mislim, da ima dovoj vaje, da je zverzirana, kako ga lahko diskretno podoji. Sama sem se posluževala modrčkov in majčk izdelanih posebej za doječe matere. Guess what? Nič se ne vidi. Razen, če bi kdo hotel nos zraven tiščati, takšen bi pa seveda lahko – o moj bog – videl joško. Ampak bi moral biti tako blizu, da bi ga verjetno z joško lahko lopnila po buči ali pa mu jo zarinila v gofljo, če je že tako radoveden. Če imaš oblečeno kakšno jopico, šal, da se malo zakriješ ravno v tisti sekundi pristavljanja/odstavljanja, pa sploh eliminiraš vse možnosti. In ja, tako sva se lahko dojila tudi v restavraciji, se pač malo obrneš stran in vsedeš kam ob rob…se je zgodilo tudi, da sem dojila dojenčka, pa je znanec pristopil do mene in me ogovoril, sva se malo pogovarjala, pa je stopil še bližje češ “naj ga pogledam dojenčka” in je komaj takrat videl, da se mali doji…prej sploh nista porajtala…to se mi je dvakrat zgodilo in s tem sem si sama potrdila, da se da otroka dojiti diskretno.

Itak pa je tako, da se takšne stvari lahko greš, dokler je še majhen, tam nekje po 5. mesecu so že preveč radovedni in tako vrtijo glavo, da se res moraš umaknit nekam na samo, če hočeš, da se otrok sploh kaj naje. Pa takrat je naš tudi že tako cmokal in mljaskal zraven, da že zaradi tega nisem več mogla dojiti kjerkoli, kot prej :)) Je pa res, da smo takrat že tudi pričeli z uvajanjem goste hrane in si mu v takšni situaciji tudi lahko dal kakšno banano ali žemljico, da je zdržal do primernejšega trenutka.

Jap, če lahko reporter Milan reče “tiča vun”, lahko tudi mame rečejo “zize vun” 😀

Z dojenčkom se bo najbrš vozila z letalom v službo, kajne? Ali ga bo vozila k babici na Kitajsko v varstvo?
[/quote]

na svetu je že skoraj 8 milijard ljudi. nekaj od njih ima dojenčke in morajo iz raznoraznih razlogov priti iz točke A v točko B. včasih je treba it tudi z letalom

New Report

Close