Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek DOPISOVANJE Z DRUGO

DOPISOVANJE Z DRUGO

zanimovo, vsak dan na sceni točno eno leto stare teme… to more nek robot popat.. kje pa je tist xrobe pa njegova princeska iz marsa al venere…

Eno leto je okoli, lahko bi javila razplet.

 

Odgovor na objavo uporabnika
Ubija, 15.10.2022 ob 08:23

Najprej sem njemu rekla naj preneha s dopisovanjem in to takoj. Nekaj dni je bil mir. Nato se je spet začlo. V tej situaciji sem pisala njej. Ker pa je bila ženska njegova sodelavka in srečno poročena sem imela aduta v rokavu, njenega moža in njuno službo. Nato ji napisala kaj ji pripada. Njemu sem pa rekla, da se naj odseli. Takrat lahko pa počne kaj želi in šče druge ženske po portalih. Takšno početje ne pomeni spoštovanje in ljubezen do svojega partnerja.  In takrat se je tudi pri meni zgodila ohladitev do njega.

Pravim pa, takrat ko je imel čas si pisati z sodelavko in ostalimi ženskami, bi si moral vzeti čas zame. Če bi imel doma z mano boljšo komunikacijo bi bila oba bolj srečna. Tudi jaz bi se rada na njegov račun včasih nasmejala in bila zraven njega srečna. Moški se mora doma bolj truditi kot pa drugje. To ne pomeni,  če živimo z njimi, da komunikacije pa ne potrebujemo.

V takih primerih, ko ženska že ve za dopisovanje je stvar že Adacta!

Ne bo šlo več, četudi se popravi, preneha s pisanjem. Ženske nam dajete preveč ultimatov, nas  s tem ujemate, stiskanje (psihično), moški zaradi 100 in ene prepovedi zapademo v apatično stanje in nam ni več do sexa niti z ženo in je vsak sms četudi od najbolj antipatične sodelavke, prikupnejši od ženinega nažiranja in najedanja na jedilniku. Sploh v primerih, ko se je že zgodila kakšna afera pa se nekako kvazi pokrpala. Iz svojega primera povem, da bolje se raziti, čeprav so otroci tu, kakor to naprej prenašati. Vsi delamo napake in sprejemamo iluzijarne odločitve, ki pa vejejo samo v prepad. Tudi marsikatera skrivnost še tako neškodljiva skrivnost enkrat pripljuje na plano. Zavil sem se v krog ljudi  katerem je tudi sestra prijatelja (s katero sem imel nekoč samo bežno afero), to je priplavalo na površje zaradi katere je začel psihično propadati moj zakon, kakor tudi zakon te prijateljice (kjer njen mož) za afero ni vedel nič. Tako da pari gradite na zaupanju in ne silite tja kjer vam ni mesto, vse pride na površje, sploh resnice, ki je ne želimo videti pa obstajajo.

Ne otepajte se jih, ker prikrivanje privede do razpada. Povem iz izkušenj.

 

Jaz imam prijatelje v tujini, s katerimi si pišem. Ne vsak dan ponavadi za praznike, rojstne dneve, če se kaj zgodi. Mojemu tudi povem.

Odgovor na objavo uporabnika
Bivša, 21.10.2021 ob 12:03

Prav je, da si zaskrbljena. Taka “prijateljstva” vedno vodijo v nekaj več. Moški so naivni in sprva morda res mislijo, da je tako dopisovanje nedolžno. Ampak ko se začnejo razvijati čustva, je že pozno. Poti nazaj, ko se srce enkrat vname, skoraj ni več. Razen, če je glava res na pravem mestu. Torej, če je mož pripravljen priznati, da to ni v redu, prekiniti stike z njo in preboleti krizo, ki bo zaradi tega nastopila. Če ma res rad tebe, družino, bo to naredil.

Vprašaj ga, če bi mu bilo všeč, če bi tudi ti imela kakega takega zaupnega prijatelja (mladega in čvrstega, seveda).

Moški čisto dobro vedo in še kako dobro vedo, da takšno nadlegovanje ni nedolžno! Mož si želi spolnosti z njo, tebe pa ne upošteva več, če si mu povedala, da ga moti in ne odreagira.

Za začetek bi bilo dobro, da ti oddideš kam ali da od njega zahtevaš, da oddide iz skupnega doma. Pa da ga kar tako več ne spustiš do sebe, vsaj pol leta, najboljše vsaj leto dni. Takrat, zanimivo, takšne simpatije, platonska razmerja ali dejanske ljubice niso več tako zanimive. Sploh če si v tem obdobju videti srečna, si do njega prijazna in mu ne preprečuješ stikov z otroki ( sipaš žerjavco na njegovo glavo).  Verjemi, da je to najboljša strategija, kar jih je. Lepo si je dopisovat z drugimi, če je doma prijeten dom, kuhano, pospravljeno, urejeno … Ko pa enkrat izgubi dom in mora delati na tem, da si ustvari novega, je povsem druga pesem. Bo pricapljal nazaj in takrat, če boš želela nadaljevati odnos, ga priviješ do amena. “Če pade na kolena” ga je verjetno celo izučilo. Če pa ne pride nazaj, potem veš, da bi bil, je bil ves trud tako ali tako zaman.

Le pogumno, odločno in naj ti bo srečno!

Odgovor na objavo uporabnika
greghb, 15.10.2022 ob 09:43

Moški čisto dobro vedo in še kako dobro vedo, da takšno nadlegovanje ni nedolžno! Mož si želi spolnosti z njo, tebe pa ne upošteva več, če si mu povedala, da ga moti in ne odreagira.

Za začetek bi bilo dobro, da ti oddideš kam ali da od njega zahtevaš, da oddide iz skupnega doma. Pa da ga kar tako več ne spustiš do sebe, vsaj pol leta, najboljše vsaj leto dni. Takrat, zanimivo, takšne simpatije, platonska razmerja ali dejanske ljubice niso več tako zanimive. Sploh če si v tem obdobju videti srečna, si do njega prijazna in mu ne preprečuješ stikov z otroki ( sipaš žerjavco na njegovo glavo).  Verjemi, da je to najboljša strategija, kar jih je. Lepo si je dopisovat z drugimi, če je doma prijeten dom, kuhano, pospravljeno, urejeno … Ko pa enkrat izgubi dom in mora delati na tem, da si ustvari novega, je povsem druga pesem. Bo pricapljal nazaj in takrat, če boš želela nadaljevati odnos, ga priviješ do amena. “Če pade na kolena” ga je verjetno celo izučilo. Če pa ne pride nazaj, potem veš, da bi bil, je bil ves trud tako ali tako zaman.

Le pogumno, odločno in naj ti bo srečno!

A ti bi po pol leta, letu, dveh mučenja vzela nazaj takšnega? Dej dej ne ga sračat…saj ne pricapljamo kakor ti govoriš. Imamo potem samo mir v odnosih do otrok in drugih vezah. Dons je veliko moških (mednje sodim sam), ki znam kuhat, pospravjat, uredit okolico veliko bolje od žene! Zakaj bi potem “PRICAPLJAL” nazaj? Da me bo še bolj privijala???? NP sem raje sam odšel!

Odgovor na objavo uporabnika
čubika, 21.10.2021 ob 11:53

Pozdravljeni, prosila bi vas za pomoč – nasvet. Sem poročena, imamo 2 prekrasni hčerki. Mož priden, delaven, ljubeč oče,…

Vse ok, do 1 leta nazaj. Mož si je začel dopisovati z žensko, ki bi mu lahko bila hčerka. Na začetku me ni motilo, ker sta bila včasih sodelavca. Ko sem ugotovila da si dopisuje z njo, sem mu povedala da mi to ni všeč. Saj se z njo dopisuje vsak dan. Pravi da sta samo prijatelja. Ampak prijatelja si nebi vsak dan pisala cele romane. Priznam, da sem postala zelo ljubosumna. Večkrat sva se že skregala zaradi tega. Posledično tudi sex več ni to kar je bil.

Razmišljam da bi dala vlogo za ločitev, saj z pogovorom nič ne dosežem.

Prosim za vaše mnenje, kaj bi vi naredili na mojem mestu ?

LP zaskrbljena

definitivno te vara in te ima za norca.

Naredi plan kako se boš ločila, naredi si skrivni fond, pa ne ra TRR in se pripravljaj za razhod.

 

 

Odgovor na objavo uporabnika
Ne gre, 15.10.2022 ob 10:12

A ti bi po pol leta, letu, dveh mučenja vzela nazaj takšnega? Dej dej ne ga sračat…saj ne pricapljamo kakor ti govoriš. Imamo potem samo mir v odnosih do otrok in drugih vezah. Dons je veliko moških (mednje sodim sam), ki znam kuhat, pospravjat, uredit okolico veliko bolje od žene! Zakaj bi potem “PRICAPLJAL” nazaj? Da me bo še bolj privijala???? NP sem raje sam odšel!

EN PEZDETEK

uf, mož in njena sodelavka? kaj ni bilo že to nekje napisano.

Naredi isto kot on, pa takrat, ko je on v službi, vse se vsakemu vrne slej kotprej.Pa ne psihiraj, začni se rihtat,pojdi ven na svež zrak…

 

Ženske bolj se potrudite za svojega moškega,pa nebo okoli iskal,kje bo kakšno pofukal.Če se lahko trudite na začetku veze,pa se dajte še pozneje.Nič ni samoumevno.

Avtorica najboljš da greste stran, itak ni tak moški vreden živcev, stresa, časa… verjami, da obstajajo taki, ki jim je mar za partnerico in družino. Srečno.

New Report

Close