Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Družinski proračun in delitev stroškov

Družinski proračun in delitev stroškov

Enako pri nama, skupaj sva 37 let. On plača vse položnice preko klika, vzdržuje in tanka avto, ostane mu lih za žepnino. Moja plača gre za gospodinjstvo, varčevanje, oblačila, obutev in meni za majhno žepnino. Vse večje izdatke načrtujeva skupaj. Ko so bili pri hiši otroci in krediti, nisva varčevala, zdaj dajeva na stran in to je denar od obeh.

Meni to žongliranje – tvoje moje pol na pol- kaže na nezrelost.


daj pocvej kakšno razumevanje hoče –
bo žena rekla ne bomo živeli pri starših gremo v nakup skupnega doma – in bo šlo tisto na pol. Me zanima če bo šel? AAAA… ziher ne bo jkcal,da on ne gre, da on ima pri starših – ima on kakšno razumevanje do nje – ne. ženska požre se seli k tašči možu na ljubo – in potlej zdaj pa še on razumevanje jhoče, ker se on toliko žrtvuje – ne se ne… ona se. Ona je šla tja njemu na željo. Torej naj tega ne sponaša in naj to spoštuje,da se ona prilagaja tukaj veliko bolj kot on.
In če je toliko poštena,da ne bo zaghtevala nič od te tuje bajte, naj bo on vsaj toliko pošten, da plačuje skupne stroške v deležu plač, ne pa da njej ostanejo drobrtinice, ker vso svojo plačo da za stroške,njemu pa ostaja višja plača s katero se potlej on sam zase preserava to tako ne gre – ni pošteno in je materialistično – in si s tem gradi neko svojo bajturino in ob tem še žrtev igra.

Torej, če ni hotel od doma in v nakup skupšnega doma – naj požre to in naj tega ne sponaša, naj bo srečen,da se je žena pripravljena toliko prilagodit, da sploh gre tja živet. Stroške naj razdelita pa glede na delež plač v skupnih prihodkih – to je edino pošteno!
Če mu pa kaj ne paše pa naj bo tam sam – in bo šla ona v svoje stanovanje z otrokoma in bo lahko čuisto sam v svoji bajturini in plačeval preživnino.

To koliko žrtve je žena sprejela s tem ko je šla živet na tuje- naj si predstavlja s tem – kako on niti noče v skupen drug dom (brez staršev), kaj šele kako bi se on počutil, če bi njemu žena rekla, se selimo k mojim staršem. Ni to malo žrtvovanje in prilagajanje – niti slučajno ne. Ampak gospod nič ne vidi, koliko se drugi prilagajajo in dajejo – on vidi samo sebe svoje zahteve in njegovo lastno igranje žrtve.
[/quote]

Kdo pa pravi, da ni hotel v nakup, to so naša ugibanja, naj potrdi sam avtor. Naj si kupita svoje, se strinjam, ampak, glede na to, da bi v primeru ločitve šlo na pol, naj tudi ob nakupu prispevata vsak pol. Mislim, da se gospa s tem ne bi strinjala, vsaj če sklepam na napisano.

Enako pri nama, skupaj sva 37 let. On plača vse položnice preko klika, vzdržuje in tanka avto, ostane mu lih za žepnino. Moja plača gre za gospodinjstvo, varčevanje, oblačila, obutev in meni za majhno žepnino. Vse večje izdatke načrtujeva skupaj. Ko so bili pri hiši otroci in krediti, nisva varčevala, zdaj dajeva na stran in to je denar od obeh.

Meni to žongliranje – tvoje moje pol na pol- kaže na nezrelost.
[/quote]

Meni je tudi to nenavadno, ker če bi meni ostalo 1000 evrov žepnine, partnerju pa komaj kaj, res ne bi imela veselja s tem denarjem. A bi jaz potem sama hodila naokrog, vsa napucana in zrihtana, on pa niti kave ne bi upal predlagat, ker ne bi imel denarja, da jo plača?
Kaj pa dopusti ali večje investicije? In tako naprej.
Če bi se moj partner hotel iti neko ločevanje stroškov, ne bi nikoli postal moj partner. In še enkrat poudarim za vsak slučaj, da imam že od nekdaj višje prihodke in nekaj let sem nas tudi sama vse živela.

Kdo pa pravi, da ni hotel v nakup, to so naša ugibanja, naj potrdi sam avtor. Naj si kupita svoje, se strinjam, ampak, glede na to, da bi v primeru ločitve šlo na pol, naj tudi ob nakupu prispevata vsak pol. Mislim, da se gospa s tem ne bi strinjala, vsaj če sklepam na napisano.
[/quote]
najbrž ja vsaka ženska komaj čaka,da se bo vselila v stanovanje tašče in tasta in potem poslušala doživljenjsko najedanje kako je na tujem – s strani staršev in še moža… sanje vsake ženske – NOT! verjemi! vsaka gre takoj raje na skupno svoje – torej v skupen nakup stanovanja.

vložek v stanovanje se ob ločitvi izplača, črni fond se deli na pol.
Torej ni nobene nevarnosti za tvoj denar.
Rit zastonj bi pa imela na toplem?
[/quote]
Zadevo sem zastopila kot da živita v stanovanju staršev. Torej so njegovi starši lastniki stanovanja. A ti bi pa kar vlagal/a v takorekoč tuje stanovanje?
In nikjer nisem omenjala ločitve ampak “da se partnerju kaj zgodi” (smrt), in jo imajo potem njegovi starši pravico postavit pred vrata. Že videno. Za tak primer bi imela črni fond. Ki bi seveda ostal meni ob smrti partnerja. Če bi se pa v odnosu s partnerjem začele dogajat kake čudne zadeve, bi si pa prav tako poskusila omislit črni fond, kar pomeni neko rezervno zalogo, za katero se uradno ne ve (to pomeni črni fond) in se ob ločitvi ne bi delil.
Ko je človek skoraj 60 let na svetu, je že marsikaj videl in doživel in vsekakor bolj previdno in racionalno razmišlja o določenih zadevah, predvsem kar se tiče eksistence in bivanja.

Meni je tudi to nenavadno, ker če bi meni ostalo 1000 evrov žepnine, partnerju pa komaj kaj, res ne bi imela veselja s tem denarjem. A bi jaz potem sama hodila naokrog, vsa napucana in zrihtana, on pa niti kave ne bi upal predlagat, ker ne bi imel denarja, da jo plača?
Kaj pa dopusti ali večje investicije? In tako naprej.
Če bi se moj partner hotel iti neko ločevanje stroškov, ne bi nikoli postal moj partner. In še enkrat poudarim za vsak slučaj, da imam že od nekdaj višje prihodke in nekaj let sem nas tudi sama vse živela.
[/quote]

Lepo te prosim, komu pa ostane jurja žepnine? Poleg tega lepo piše, da večje stroške načrtujeva skupaj, kar dopust vsekakor je. Pa kako to živite, da si ne zaupate? Sploh pa, saj se ve, kaj je skupna malha, ne glede s koliko trr- jev se vanjo steka.


najbrž ja vsaka ženska komaj čaka,da se bo vselila v stanovanje tašče in tasta in potem poslušala doživljenjsko najedanje kako je na tujem – s strani staršev in še moža… sanje vsake ženske – NOT! verjemi! vsaka gre takoj raje na skupno svoje – torej v skupen nakup stanovanja.
[/quote]

No, počakajmo odgovor avtorja, ali jo je zvlekel v taščino stanovanje, ali sta se skupaj odločila. Skupen nakup, seveda, ampak ne na osnovi kdo ima višjo plačo, če sta lastnika vsak pol, naj toliko tudi plačata.

Ne, ker niti slučajno nimam take, ki bi zapravljala več kot dobi. Ampak, ona noče niti slišat o spremembi, ona bi še naprej na isti način, kakor ji ustreza, dala manj, porabila več. Lahko se zgražaš kolikor hočeš, jaz ne računam najemnine nikomur, ampak razumem avtorja. Ves denar + kredit kolikor razumem je vložil v skupno bivališče kjer sedaj živijo vsi in ko je videl, da mu enostavno ne znese več je prosil za malo razumevanja s strani partnerice…ampak NE, on je svinja izkoriščevalska in mora biti hvaležen, da sploh ima ženo????!!!!!! “udri po siroti, nije ti sestra”
[/quote]

Nak. On ima kredit za “urejanje” bivališča pri starših, od katerega ona nima nič.
On bi pa najraje, da še ona plačuje za kredit, od katerega bo potem odnesla vrečko cunj, 25 let star kavč in likalnik.

Lepo te prosim, komu pa ostane jurja žepnine? Poleg tega lepo piše, da večje stroške načrtujeva skupaj, kar dopust vsekakor je. Pa kako to živite, da si ne zaupate? Sploh pa, saj se ve, kaj je skupna malha, ne glede s koliko trr- jev se vanjo steka.
[/quote]

Ce prav razumem je stanovsnje od tvojih strsev. Se pravi ti VAJIN denar vlagas v bajto ki sploh ni VAJINA, njena pa niti slucajno.
Ce jo ta hip zamenjas ta mlajsi model gre lahko ona od bajte z vrecko cot.
Ce je pametna si vsak mesec da na stran vsaj toliko koliko ti vlozis v bajto STARSEV, da bo imela vsaj za burek ko bo na stara leta na cesti.

Nak. On ima kredit za “urejanje” bivališča pri starših, od katerega ona nima nič.
On bi pa najraje, da še ona plačuje za kredit, od katerega bo potem odnesla vrečko cunj, 25 let star kavč in likalnik.
[/quote]
točno tako! Eno samo igranje žrtve tega tipa! in iz drugih, ki se že tako prilagajajo, bi on izcuzal še evre za svojo korist.
za take paciente jaz pravim – obrnimo sliko… selimo se k ženinim v bajto- boš ti plačeval pol kredita, pa itd. tako dalje.
Potem bo zgodbica tega avtorja takoj drugačna – in bo imel vse rdeče luči prižgane kako on denarja ne da. to je ta tipična dvoličnost in nepoštenost. če je človek pošten do takšnih različnih zgodbic v obrnjenem primeru ne pride, ampak ima človek vedno enako stališče.

Nak. On ima kredit za “urejanje” bivališča pri starših, od katerega ona nima nič.
On bi pa najraje, da še ona plačuje za kredit, od katerega bo potem odnesla vrečko cunj, 25 let star kavč in likalnik.
[/quote]

pa eni res živite na Marsu. Baba ima zastonj streho nad glavo, to tudi nekaj šteje, vprašaj tiste, ki plačujejo 500 + evrov najemnine ali kredit. Se kar pozna pri odhodku, veš.
Vlaganja v času zveze, se ob razvezi delijo na pol, dajte si že to dopovedat in nehajte opletat s tisto vrečko cunj s katero ste se nekam zastonj vselile.
Brezplačnega kosila pa ni, to menda pri teh letih že tudi lahko veš.

Nak. On ima kredit za “urejanje” bivališča pri starših, od katerega ona nima nič.
On bi pa najraje, da še ona plačuje za kredit, od katerega bo potem odnesla vrečko cunj, 25 let star kavč in likalnik.
[/quote]

pa kje vi to berete?????

on SAM plačuje kredit, stroški grejo pol pol
zdaj pa žena hoče, da naj še sam večji delež stroškov plačuje, ker mu po plačilu kredita ostane 100 EUR več, kot ima ona plače.

se pravi, žena ima zastonj stanovanje, zdaj pa bi rada, da bi imela še zastonj vse stroške – bivanje… je to fer in pošteno????

če žena s stanovanjem nima nič, pa naj najemnino plačuje….

Ce prav razumem je stanovsnje od tvojih strsev. Se pravi ti VAJIN denar vlagas v bajto ki sploh ni VAJINA, njena pa niti slucajno.
Ce jo ta hip zamenjas ta mlajsi model gre lahko ona od bajte z vrecko cot.
Ce je pametna si vsak mesec da na stran vsaj toliko koliko ti vlozis v bajto STARSEV, da bo imela vsaj za burek ko bo na stara leta na cesti.
[/quote]

???

pa eni res živite na Marsu. Baba ima zastonj streho nad glavo, to tudi nekaj šteje, vprašaj tiste, ki plačujejo 500 + evrov najemnine ali kredit. Se kar pozna pri odhodku, veš.
Vlaganja v času zveze, se ob razvezi delijo na pol, dajte si že to dopovedat in nehajte opletat s tisto vrečko cunj s katero ste se nekam zastonj vselile.
Brezplačnega kosila pa ni, to menda pri teh letih že tudi lahko veš.
[/quote]

No ja, seveda, še najemnino naj ji dodatno zaračuna.
Pa vi ste res perle, vsi po vrsti. Če bi ona prišla K NJEMU na gotovo, ne rečem.
Ker je pa on ZASTONJ pri svojih starših, bi ona lahko plačevala kvečjemu njegovim staršem, se ti ne zdi?

Lepo te prosim, komu pa ostane jurja žepnine? Poleg tega lepo piše, da večje stroške načrtujeva skupaj, kar dopust vsekakor je. Pa kako to živite, da si ne zaupate? Sploh pa, saj se ve, kaj je skupna malha, ne glede s koliko trr- jev se vanjo steka.
[/quote]

A si ti sploh pismena? Pa o čem ti sploh plozaš, a sploh razumeš, kaj sem napisala? V bistvu se strinjam s tabo. Mater, dajte prebrat, preden greste z vsemi topovi.

(Mimogrede, zakaj misliš, da nikomur v Sloveniji ne ostane jurja žepnine???).


točno tako! Eno samo igranje žrtve tega tipa! in iz drugih, ki se že tako prilagajajo, bi on izcuzal še evre za svojo korist.
za take paciente jaz pravim – obrnimo sliko… selimo se k ženinim v bajto- boš ti plačeval pol kredita, pa itd. tako dalje.
Potem bo zgodbica tega avtorja takoj drugačna – in bo imel vse rdeče luči prižgane kako on denarja ne da. to je ta tipična dvoličnost in nepoštenost. če je človek pošten do takšnih različnih zgodbic v obrnjenem primeru ne pride, ampak ima človek vedno enako stališče.
[/quote]

A ste sposobne razumet napisano???
Mislim, saj ni res no …

pa eni res živite na Marsu. Baba ima zastonj streho nad glavo, to tudi nekaj šteje, vprašaj tiste, ki plačujejo 500 + evrov najemnine ali kredit. Se kar pozna pri odhodku, veš.
Vlaganja v času zveze, se ob razvezi delijo na pol, dajte si že to dopovedat in nehajte opletat s tisto vrečko cunj s katero ste se nekam zastonj vselile.
Brezplačnega kosila pa ni, to menda pri teh letih že tudi lahko veš.
[/quote]

Ce bi ded namesto 500 eur v stanovanje pri ateku in mamici vlagal v lastno bajto bi mu baba z veseljek placala 500 eur stroskov/poloznic.

Mi2 sva zivela pri njegovih. Vlozila v stanovanje caa 50k moje dediscine. Ko sva sla narazen mi je rekel da lahko odnesem kar lahko nesem sama da drug (kolegi brati oce) nimajo dovoljenja za vstop na njihov grunt. Racune od investicij je pa skril preden je tresnil z bomno da ima noseco lnubico in naj se po 15ih letih izvolim spakirat od bajte in ker nimam strehe nad glavo bosta otroka po njegovem ostala pri njem in naj racunam se na kakih 300 eur prezivnine.

A ste sposobne razumet napisano???
Mislim, saj ni res no …
[/quote]
kakšen je tvoj argument? Nič nisi argumentiral. Me smo.
Znaš kaj argumentirano povedati, razen da stresaš žalitve?

No ja, seveda, še najemnino naj ji dodatno zaračuna.
Pa vi ste res perle, vsi po vrsti. Če bi ona prišla K NJEMU na gotovo, ne rečem.
Ker je pa on ZASTONJ pri svojih starših, bi ona lahko plačevala kvečjemu njegovim staršem, se ti ne zdi?
[/quote]

kako je on zastonj pri starših?
v stanovanje (domnevam da mansardo) je vložil vse prihranke in odplačuje kredit.
zdaj pa si je ženska namislila, da naj še vse stroške plačuje, ker mu ostane 100 EUR več po poplačilu kredita, kot ima ona

si sposobna prebrat sestavek, ali ti takoj svoji predsodki zameglijo pogled, da ne znaš več brat????

se pravi, ženska si je namislila, da bi lahko ona živela tam brez da prispeva karkoli v gospodinjstvo.

No ja, seveda, še najemnino naj ji dodatno zaračuna.
Pa vi ste res perle, vsi po vrsti. Če bi ona prišla K NJEMU na gotovo, ne rečem.
Ker je pa on ZASTONJ pri svojih starših, bi ona lahko plačevala kvečjemu njegovim staršem, se ti ne zdi?
[/quote]

ja starši bi naredili najbolje, če bi obema računali najemnino in oni rihtali stanovanje.
Potem bi morala baba primakniti recimo 250 evrov vsak mesec, se pravi, bi morala malo pas zategnit, glede na to, da ji sedaj nič ne ostane, v stanovanje pa tudi ne vlaga (v tem primeru bi za obnovo poskrbeli starši). Tipu bi pa še zmeraj ostalo tistih 100 evrov viška (namesto kredita bi plačeval najemnino).

kako je on zastonj pri starših?
v stanovanje (domnevam da mansardo) je vložil vse prihranke in odplačuje kredit.
zdaj pa si je ženska namislila, da naj še vse stroške plačuje, ker mu ostane 100 EUR več po poplačilu kredita, kot ima ona

si sposobna prebrat sestavek, ali ti takoj svoji predsodki zameglijo pogled, da ne znaš več brat????

se pravi, ženska si je namislila, da bi lahko ona živela tam brez da prispeva karkoli v gospodinjstvo.


[/quote]

ene vedo zakaj jo imajo, ne dajo nikoli narazen nog zastonj. Tip bi si moral namesto kurbe eno normalno žensko najti.

Ce bi ded namesto 500 eur v stanovanje pri ateku in mamici vlagal v lastno bajto bi mu baba z veseljek placala 500 eur stroskov/poloznic.

Mi2 sva zivela pri njegovih. Vlozila v stanovanje caa 50k moje dediscine. Ko sva sla narazen mi je rekel da lahko odnesem kar lahko nesem sama da drug (kolegi brati oce) nimajo dovoljenja za vstop na njihov grunt. Racune od investicij je pa skril preden je tresnil z bomno da ima noseco lnubico in naj se po 15ih letih izvolim spakirat od bajte in ker nimam strehe nad glavo bosta otroka po njegovem ostala pri njem in naj racunam se na kakih 300 eur prezivnine.
[/quote]

očitno ima batino med nogami in dobro obdeluje ženske, da kar 50.000 evrov investirajo v njegovo zlato palico. sicer pa mon vse prenese.

Nak. On ima kredit za “urejanje” bivališča pri starših, od katerega ona nima nič.
On bi pa najraje, da še ona plačuje za kredit, od katerega bo potem odnesla vrečko cunj, 25 let star kavč in likalnik.
[/quote]

Ona nima nič?
Ona tam živi! Če bi živela kjerkoli drugje, bi si morala tisto kupiti in najeti, In če bi najela, ji tudi, po koncu najema ne bi ostalo nič. Tako da to, da ji mož ne zaračunava “najemnine” je pač njegova dobra volja (in je sicer lepo od njega in vse pohvale vredno). In bi bilo lepo od “gospe” in matere njegovih otrok, da to vzame v obzir, pri njenih željah, da soprog prispeva več kot polovico pri skupnih stroških.
Je pa po drugi strani dejstvo, da do takih pogovorov sploh pride, pokazatelj stanja nekega odnosa 🙁

ja starši bi naredili najbolje, če bi obema računali najemnino in oni rihtali stanovanje.
Potem bi morala baba primakniti recimo 250 evrov vsak mesec, se pravi, bi morala malo pas zategnit, glede na to, da ji sedaj nič ne ostane, v stanovanje pa tudi ne vlaga (v tem primeru bi za obnovo poskrbeli starši). Tipu bi pa še zmeraj ostalo tistih 100 evrov viška (namesto kredita bi plačeval najemnino).
[/quote]

Čisti računi dobri prijatelji pravijo – če starši hočejo najemnino naj to tako povedo – naj dajo oglas koliko in kaj hočejo in se bomo določali.
če pa se seliš k nekomu, ker sinek mamicin noče od doma in se ti zato podrejaš in prilagajaš, pa ti mater,da ne bom potem še poslušala očitkov, kako živim zastonj – ker v tistem momentu spokam in se ločim. raje plačam ja pošteno najemnimo – da se bo pa nekdo duval na meni, ker ima v bistvu on sam od tega koristi, to pa nikakor ne. Spokam takoj, do sedaj nisem bila odvisna od njih in živela brez njih, lahko tudi potem. samo ne sponašajte nekaj in ne igrajte žrtve, ker vam v bistvu nekdo uslugo dela in se s tem podreja.

Sam se je odločil vlagati v mamicin domek, njegova odločitev je to bila – torej naj tega sedaj ne meče naprej nikomur. In če hoče naj bo tam, če misli komu kaj sponaša, bo pa sam ostal tam – in adijo pa mirna Bosna. Ti mater da ima vsak pravico do lastnega doma brez nekega sponašanja nosn stop – brcnem takega tipa in njegove tastare takoj, ko prvič kaj sponesejo in adijo. pa naj si dajo oglas in naj si najemnico tam notri dobi če hoče. En mal manir in spoštovanja si pa tudi ljudje zaslužijo.
Ni noben bogataš in večvreden, ker vlaga v mamino bajto. sam se je tako odločil, naj pa ne pričajuje da ga bodo zdaj drugi zato po rokah nosili kot boga. In logično in prav je,da ženska ne da niti centa v tujo lastnino.

Ona nima nič?
Ona tam živi! Če bi živela kjerkoli drugje, bi si morala tisto kupiti in najeti, In če bi najela, ji tudi, po koncu najema ne bi ostalo nič. Tako da to, da ji mož ne zaračunava “najemnine” je pač njegova dobra volja (in je sicer lepo od njega in vse pohvale vredno). In bi bilo lepo od “gospe” in matere njegovih otrok, da to vzame v obzir, pri njenih željah, da soprog prispeva več kot polovico pri skupnih stroških.
Je pa po drugi strani dejstvo, da do takih pogovorov sploh pride, pokazatelj stanja nekega odnosa 🙁
[/quote]
Živi ja , na željo moža maminega sineka, ki noče od doma in si je stanovanje hotel urediti pri mamici. In reva se mora podrejati zdaj tam. Lahko pa se seveda loči in odseli – saj ni rojena v bajto tašče ane – tudi pred tem je že bila na svetu in živela nekje – ni zdaj ta mož rešitelj njen božji poslan iz nebes. se bo pa odselila in bo lepo sinček mamin sam tam, vegetiral in problem rešen.

New Report

Close