Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Družinski proračun in delitev stroškov

Družinski proračun in delitev stroškov

Če se greva “moje – tvoje” – vsekakor. Če se greva “najino” – ne. Onadva se očitno gresta “moje – tvoje”. Upoštevata prispevek vsakega od njiju na na osnovi tega delita stroške. Vsekor je to, da je poskrbljeno za bivanje, v tem primeru “prispevek” njega in je torej pri vrednotenju prispevkov “pošteno” da se tako tudi upošteva,
[/quote]
jaz se s tem ne strinjam. Če nekdo želi, da se biva z družino v njegovem, potem je to njegova želja,da si družina tam ustvari dom in tega ne zaračunavaš. Mi je logično,da če je to prej imel in je njegovo, po ev. razhodu tudi ostane njegovo, ampak se pa ne strinjam,da daje v najem stvari lastni družini. Ker potemtakem se mora dajati v najem vse kar družina deli. Poleg tega kako bo žena (ali mož če so zadeve obrnjene velja enako) plačeval najemnino .- samo zase, ali tudi za sorazmerni delež otrok, za katere odpade skrb nanjga? Potlej zaračunavaš najemnino tudi lastnim otrokom.
meni je to vse nenormalno.
Če se gremo na koristi – ima tudi ta lastnik nepremičnine – (pa naj bo to mož ali žena), v tem primeru mož, koristi,saj z bivanjem tudi žene ona krije del fiksnih stroškov, ki bi sicer v celoti odpadli nanj. Torej recimo s tem mu že pripomore njegovi koristi – če smo natančni v denarju ima že v tem korist.
nedojemljivo in nepojemljivo mi pa je,da bi kdorkoli zaračunaval lastni družini bivanje v domu. Ali kakršnokoli najemnino česarkoli drugega. Potem to ni več družina ampak najemniški odnos – in ni variante da z najemnikom, delim posteljo, kaj šele karkoli od intime.
In če si že pri financah in materialno obsedeni do pikic,da je vse točno razdeljeno – potlej ti odpade tudi plačilo vseh davkov zaradi oddajanja lastnine. če ste tako zahaklani materialno natančnost. Se mu bo še splačalo?

potem pa ona zdaj po desetih letih itak nima več kaj piskat… anede.
[/quote]

On tud ne.

Vse na mizo se da ob njeni vselitvi, nič kasneje.
[/quote]

Po napisanem sodeč, sta se tedaj strinjala za plačilo tekočih stroškov pol-pol. Sedaj se pa ona počuti, da preveč prispeva. in za popravek dogovora, ki bi bolje odražal možnosti in potrebe obeh, je vedno primeren čas. In sedaj tudi bolje vesta, kaj vsak od njiju prispeva v skupnost (poleg materialnih dobrin npr. tudi – gurmansko kuhinjo, dnevni vroči sex, servisiranje avtomobilov, vsa domača popravila …. in ne na koncu ljubezen)


jaz se s tem ne strinjam. Če nekdo želi, da se biva z družino v njegovem, potem je to njegova želja,da si družina tam ustvari dom in tega ne zaračunavaš. Mi je logično,da če je to prej imel in je njegovo, po ev. razhodu tudi ostane njegovo, ampak se pa ne strinjam,da daje v najem stvari lastni družini. Ker potemtakem se mora dajati v najem vse kar družina deli. Poleg tega kako bo žena (ali mož če so zadeve obrnjene velja enako) plačeval najemnino .- samo zase, ali tudi za sorazmerni delež otrok, za katere odpade skrb nanjga? Potlej zaračunavaš najemnino tudi lastnim otrokom.
meni je to vse nenormalno.
Če se gremo na koristi – ima tudi ta lastnik nepremičnine – (pa naj bo to mož ali žena), v tem primeru mož, koristi,saj z bivanjem tudi žene ona krije del fiksnih stroškov, ki bi sicer v celoti odpadli nanj. Torej recimo s tem mu že pripomore njegovi koristi – če smo natančni v denarju ima že v tem korist.
nedojemljivo in nepojemljivo mi pa je,da bi kdorkoli zaračunaval lastni družini bivanje v domu. Ali kakršnokoli najemnino česarkoli drugega. Potem to ni več družina ampak najemniški odnos – in ni variante da z najemnikom, delim posteljo, kaj šele karkoli od intime.
In če si že pri financah in materialno obsedeni do pikic,da je vse točno razdeljeno – potlej ti odpade tudi plačilo vseh davkov zaradi oddajanja lastnine. če ste tako zahaklani materialno natančnost. Se mu bo še splačalo?
[/quote]

to temo boste glodali do 1000 posta, čeprav je že vse povedano.
Če sta dva poročena ali živita v izv. zakonski skupnosti, so do tistega dneva vsi prihodki in odhodki skupni, ne glede na to, koliko kdo zasluži. Zakonsko moje-tvoje ne zdrži.
Kako pa si ljudje dejansko rihtajo finance, je pa njihova stvar.
Škoda, ker avtor ne poroča ali bo riskiral še zadnjih 100 evrov za srečno družino.

Po napisanem sodeč, sta se tedaj strinjala za plačilo tekočih stroškov pol-pol. Sedaj se pa ona počuti, da preveč prispeva. in za popravek dogovora, ki bi bolje odražal možnosti in potrebe obeh, je vedno primeren čas. In sedaj tudi bolje vesta, kaj vsak od njiju prispeva v skupnost (poleg materialnih dobrin npr. tudi – gurmansko kuhinjo, dnevni vroči sex, servisiranje avtomobilov, vsa domača popravila …. in ne na koncu ljubezen)
[/quote]

Jap, vedno je vse stvar dogovora.
Ampak kolikor jaz vidim ljudi okoli sebe, tale dva ne bosta več dolgo skupaj.

Jap, vedno je vse stvar dogovora.
Ampak kolikor jaz vidim ljudi okoli sebe, tale dva ne bosta več dolgo skupaj.
[/quote]

No vidiš, ob vseh razhajanjih se pri tej točki žal strinjam z teboj

Po napisanem sodeč, sta se tedaj strinjala za plačilo tekočih stroškov pol-pol. Sedaj se pa ona počuti, da preveč prispeva. in za popravek dogovora, ki bi bolje odražal možnosti in potrebe obeh, je vedno primeren čas. In sedaj tudi bolje vesta, kaj vsak od njiju prispeva v skupnost (poleg materialnih dobrin npr. tudi – gurmansko kuhinjo, dnevni vroči sex, servisiranje avtomobilov, vsa domača popravila …. in ne na koncu ljubezen)
[/quote]

celo pogodbo glede razmerij lahko skleneš kadarkoli tekom zakona, ravno tako dogovore.

Vse na mizo se da ob njeni vselitvi, nič kasneje.
[/quote]

Vse je bilo dano na mizo pred desetimi leti, ona pa bi sedaj rada pogoje spremenila da bi ji ostalo več denarja.

Vse je bilo dano na mizo pred desetimi leti, ona pa bi sedaj rada pogoje spremenila da bi ji ostalo več denarja.
[/quote]

Kaj bi jaz vse rada ;)))

Vse je bilo dano na mizo pred desetimi leti, ona pa bi sedaj rada pogoje spremenila da bi ji ostalo več denarja.
[/quote]

Dejansko je bilo vse že v osnovi vse lepo dogovorjeno, sedaj pa bi ona rada že dogovorjeno spremenila, ker se ji je spremenila računica – tipična slovenska družinska folklora, on pa se s tem ne strinja. Vedela pa je, da prihaja živet v tujo nepremičnino, zastonj (brez stroškov najemnine ali kredita). Ni žrtev, ker je vnaprej vse vedela in pristala na to. Zakaj pa je, pa ve sama.


Mogoče pa že ves čas zveze zato nudi partnerju določene… storitve… ki jih sicer ne bi. Če gresta narazen in ji on teži, da je “uživala višji standard”, naj mu še to obračuna nazaj po ekonomski ceni. Pa da vidimo, kdo je na profitu.

New Report

Close