Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Družinski proračun in delitev stroškov

Družinski proračun in delitev stroškov

Ona nima nič?
Ona tam živi! Če bi živela kjerkoli drugje, bi si morala tisto kupiti in najeti, In če bi najela, ji tudi, po koncu najema ne bi ostalo nič. Tako da to, da ji mož ne zaračunava “najemnine” je pač njegova dobra volja (in je sicer lepo od njega in vse pohvale vredno). In bi bilo lepo od “gospe” in matere njegovih otrok, da to vzame v obzir, pri njenih željah, da soprog prispeva več kot polovico pri skupnih stroških.
Je pa po drugi strani dejstvo, da do takih pogovorov sploh pride, pokazatelj stanja nekega odnosa 🙁
[/quote]
od kdaj je to,da si partnerja ne zaračunavata najemnine dobra volje nekoga? od kdaj je med partnerjema tovrstni odnos? Ebni ste res živi materialisti, očitno bi partnerja za denar še prodali in to da tega ne narediti smatrate kot vašo dobro voljo. Enim sem vam je res total odpeljalo v tej vaši silni gonji za dnarjem.

Čisti računi dobri prijatelji pravijo – če starši hočejo najemnino naj to tako povedo – naj dajo oglas koliko in kaj hočejo in se bomo določali.
če pa se seliš k nekomu, ker sinek mamicin noče od doma in se ti zato podrejaš in prilagajaš, pa ti mater,da ne bom potem še poslušala očitkov, kako živim zastonj – ker v tistem momentu spokam in se ločim. raje plačam ja pošteno najemnimo – da se bo pa nekdo duval na meni, ker ima v bistvu on sam od tega koristi, to pa nikakor ne. Spokam takoj, do sedaj nisem bila odvisna od njih in živela brez njih, lahko tudi potem. samo ne sponašajte nekaj in ne igrajte žrtve, ker vam v bistvu nekdo uslugo dela in se s tem podreja.

Sam se je odločil vlagati v mamicin domek, njegova odločitev je to bila – torej naj tega sedaj ne meče naprej nikomur. In če hoče naj bo tam, če misli komu kaj sponaša, bo pa sam ostal tam – in adijo pa mirna Bosna. Ti mater da ima vsak pravico do lastnega doma brez nekega sponašanja nosn stop – brcnem takega tipa in njegove tastare takoj, ko prvič kaj sponesejo in adijo. pa naj si dajo oglas in naj si najemnico tam notri dobi če hoče. En mal manir in spoštovanja si pa tudi ljudje zaslužijo.
Ni noben bogataš in večvreden, ker vlaga v mamino bajto. sam se je tako odločil, naj pa ne pričajuje da ga bodo zdaj drugi zato po rokah nosili kot boga. In logično in prav je,da ženska ne da niti centa v tujo lastnino.
[/quote]

kje ti vidiš, da on zahteva od ženske, da mu plačuje kredit ali najemnino ali karkoli????

ona je prišla na idejo, da plačuje preveč, ker daje za polovico stroškov, on ima pa 100 EUR več dnarja v denarnici…

Do sedaj sva leta in leta plačevala za stroške po principu pol-pol: vrtec, stroški elektrike, interneta, aparatov v hiši itd.

Sedaj pa žena trdi, da bi moral jaz več primakniti k družinskemu proračunu ter ona manj in da strošek kredita in stanovanje nima veze

Čisti računi dobri prijatelji pravijo – če starši hočejo najemnino naj to tako povedo – naj dajo oglas koliko in kaj hočejo in se bomo določali.
če pa se seliš k nekomu, ker sinek mamicin noče od doma in se ti zato podrejaš in prilagajaš, pa ti mater,da ne bom potem še poslušala očitkov, kako živim zastonj – ker v tistem momentu spokam in se ločim. raje plačam ja pošteno najemnimo – da se bo pa nekdo duval na meni, ker ima v bistvu on sam od tega koristi, to pa nikakor ne. Spokam takoj, do sedaj nisem bila odvisna od njih in živela brez njih, lahko tudi potem. samo ne sponašajte nekaj in ne igrajte žrtve, ker vam v bistvu nekdo uslugo dela in se s tem podreja.

Sam se je odločil vlagati v mamicin domek, njegova odločitev je to bila – torej naj tega sedaj ne meče naprej nikomur. In če hoče naj bo tam, če misli komu kaj sponaša, bo pa sam ostal tam – in adijo pa mirna Bosna. Ti mater da ima vsak pravico do lastnega doma brez nekega sponašanja nosn stop – brcnem takega tipa in njegove tastare takoj, ko prvič kaj sponesejo in adijo. pa naj si dajo oglas in naj si najemnico tam notri dobi če hoče. En mal manir in spoštovanja si pa tudi ljudje zaslužijo.
Ni noben bogataš in večvreden, ker vlaga v mamino bajto. sam se je tako odločil, naj pa ne pričajuje da ga bodo zdaj drugi zato po rokah nosili kot boga. In logično in prav je,da ženska ne da niti centa v tujo lastnino.
[/quote]

Kot kaže sem spregledal dejstvo, da so v Sloveniji bivanjski prostori (stanovanja) tako necenjena dobrina.
Nekaterim je “življenski projekt” dobiti kotiček, kjer bodo živeli (več desetletni visoki kredit ali visoka najemnina), tu pa ena to jemlje kot dobrino, do katere je preprosto upravičena. S takim pristopm, se strinjam, da ji dam takoj na voljo naj gre.
Če je še “uporabna” ,bo dobila kakega drugaga, da bo pri njem zastonj na stanovanju, ali pa bo “na trgu” ugotovila, koliko je realna cena prostora, kjer bivaš.

kje ti vidiš, da on zahteva od ženske, da mu plačuje kredit ali najemnino ali karkoli????

ona je prišla na idejo, da plačuje preveč, ker daje za polovico stroškov, on ima pa 100 EUR več dnarja v denarnici…

Do sedaj sva leta in leta plačevala za stroške po principu pol-pol: vrtec, stroški elektrike, interneta, aparatov v hiši itd.

Sedaj pa žena trdi, da bi moral jaz več primakniti k družinskemu proračunu ter ona manj in da strošek kredita in stanovanje nima veze
[/quote]

Glede na to da v primeru locitve stanovanje ostane tebi jaz tudi ne bi dajala zraven za kredit, ostale stroske pa pol. Ob locitvi ne bi zahtevala nic iz bajte. Naj jo ima.
Lahko ji pa najemnino racuna.
V tem primeru pa raje grem v najem drgam kjer imammir oz si vzamem sama kredit in si kupim svoje stanovanje tipson se pa naj odloci ali bo pri mamici ali pri zeni. Casa ima natanko 2 sekundi. Ce rabi vec za odlocitev naj raje ostane kar pri mamici.


od kdaj je to,da si partnerja ne zaračunavata najemnine dobra volje nekoga? od kdaj je med partnerjema tovrstni odnos? Ebni ste res živi materialisti, očitno bi partnerja za denar še prodali in to da tega ne narediti smatrate kot vašo dobro voljo. Enim sem vam je res total odpeljalo v tej vaši silni gonji za dnarjem.
[/quote]

Imamo dva principa. Že zgoraj so nekateri pisali o “skupnem računu” – ko so prihodki skupna dobrina obeh in oba skupaj odločata o porabi (tako je tudi pri nas doma).
Ta dva pa imata ločene finance, in tedaj je pač potrebno postaviti neka pravila, kako se bodo stroški delili. In v to “enačbo” je “pošteno” všteti vse, kar kateri od partnerjev prispeva, In menim le, da je pošteno, da se tudi stanovanje šteje kot en od prispevkov k skupnemu življenju.

Glede na to da v primeru locitve stanovanje ostane tebi jaz tudi ne bi dajala zraven za kredit, ostale stroske pa pol. Ob locitvi ne bi zahtevala nic iz bajte. Naj jo ima.
Lahko ji pa najemnino racuna.
V tem primeru pa raje grem v najem drgam kjer imammir oz si vzamem sama kredit in si kupim svoje stanovanje tipson se pa naj odloci ali bo pri mamici ali pri zeni. Casa ima natanko 2 sekundi. Ce rabi vec za odlocitev naj raje ostane kar pri mamici.
[/quote]
PA KJE PIŠE, DA ON HOČE, DA MU ŽENSKA KARKOLI PLAČUJE ZA KREDIT????

on plačuje kredit za ureditev mansarde

skupaj pa plačujeta stroške bivanja vsak pol – elektrika, vrtec, ogrevanje…

in zdaj je ženska prišla na idejo, da ji ne bi bilo treba plačevati več polovico stroškov, ker možu ostane po poplačilu kredita 100 EUR več od plače, kot ima ona. – torej naj mož plačuje poleg kredita za mansardo ŠE VEČJI DELEŽ ŽIVLJENJSKIH STROŠKOV

Kot kaže sem spregledal dejstvo, da so v Sloveniji bivanjski prostori (stanovanja) tako necenjena dobrina.
Nekaterim je “življenski projekt” dobiti kotiček, kjer bodo živeli (več desetletni visoki kredit ali visoka najemnina), tu pa ena to jemlje kot dobrino, do katere je preprosto upravičena. S takim pristopm, se strinjam, da ji dam takoj na voljo naj gre.
Če je še “uporabna” ,bo dobila kakega drugaga, da bo pri njem zastonj na stanovanju, ali pa bo “na trgu” ugotovila, koliko je realna cena prostora, kjer bivaš.
[/quote]
pa majkemi s teboj nekaj ni ok – nisem jaz nič upravičena do tuje bajte… jaz imam svoj dom sedajle – če dobim tipa, ki hoče da se zanj žrtvujem, da grem živeti k njegovi mamici – se jaz zanj žrtvujem, ker lahko mirno ostanem tu kjer sem. Kapiš???? In si lahko kar tiho s tvojim sponašanjem.

Ti je dobro povedala naslednja v postu – če misliš zaračunavati najemnino .- ok -. sem jaz najemnica, ki izbiram in vsekakor ne izberem tebe in tvoje kočurine pri mamici niti pod razno ne nikoli. In stvar rešena.
Toliko o tem kako je dom za lastne družinske člane zate najemna dobrina. ti ni jasno – če jaz prinesem jedilni servis potlej ti lahko pogrinjek računam vsakič, ko boš jedel iz njih, kaj šele, če bom jaz to postavila na mizo – ker to se potem nikjer ne konča a veš – nikjer za čisto vsako stvar se potem lahko gremo najemnine.


PA KJE PIŠE, DA ON HOČE, DA MU ŽENSKA KARKOLI PLAČUJE ZA KREDIT????

on plačuje kredit za ureditev mansarde

skupaj pa plačujeta stroške bivanja vsak pol – elektrika, vrtec, ogrevanje…

in zdaj je ženska prišla na idejo, da ji ne bi bilo treba plačevati več polovico stroškov, ker možu ostane po poplačilu kredita 100 EUR več od plače, kot ima ona. – torej naj mož plačuje poleg kredita za mansardo ŠE VEČJI DELEŽ ŽIVLJENJSKIH STROŠKOV
[/quote]
bi sam to naredil, ker vidi,da njej ostane manj in životari, medtem ko si on lahko več sam privošči. Tako,da žalostno,da je morala žena to sploh prositi.


Živi ja , na željo moža maminega sineka, ki noče od doma in si je stanovanje hotel urediti pri mamici. In reva se mora podrejati zdaj tam. Lahko pa se seveda loči in odseli – saj ni rojena v bajto tašče ane – tudi pred tem je že bila na svetu in živela nekje – ni zdaj ta mož rešitelj njen božji poslan iz nebes. se bo pa odselila in bo lepo sinček mamin sam tam, vegetiral in problem rešen.
[/quote]

ni se ji treba podrejat, sužnjev že dolgo ni več. Ne poznam primera, da bi kdo ženski tiščal pištolo nad glavo in hotel, da se preseli k njemu. Ponavadi češpljice kar same najdejo pot do tička in tam ostanejo.


bi sam to naredil, ker vidi,da njej ostane manj in životari, medtem ko si on lahko več sam privošči. Tako,da žalostno,da je morala žena to sploh prositi.
[/quote]
ženska mora plačati polovico stroškov bivanja. to je od oka 150 EUR na mesec MAKSIMALNO. in zaradi tega mora životarit???? pa zastonj stanovanje ima….

Je pa zanimo, da je pred časom o podobni temi (moški bi se preselil k ženski v njeno stanovanje) bil skoraj konsenz da je pošteno, da plačuje večji del skupnih stroškov na račun, ker mu z tako selitvijo pač ni več potrebno plačevati najemnine.

Pa dajmo teoretično:
Imamo par, vsak s svojim stanovanjem. Se vselita skupaj v eno, drugega oddata za mesečno najemnino.
Glede na ženska mnenja zgoraj (da bivanje pri partnerju nima vrednosti), bi torej najemnina pripadala le tistemu, ki živi pri drugemu (saj oddaja svoje stanovanje) ?
Osebmo, bi mi bilo pošteno, da je prejeta najemnina pol-pol pravica obeh, pa čeprav je lastnik, ki jo oddaja le en od njiju.

dobro poriva in dobro zgleda, ne komplicira v normalnem lajfu, kuha, pere, potem plačuj, take ne dobiš več, drugače pa našutiraj hudiča škrtega.

ni se ji treba podrejat, sužnjev že dolgo ni več. Ne poznam primera, da bi kdo ženski tiščal pištolo nad glavo in hotel, da se preseli k njemu. Ponavadi češpljice kar same najdejo pot do tička in tam ostanejo.
[/quote]
Poglej sam sebe v ogledalo, si že ti takšne najdeš – tako da zamisli se nad seboj. tako si želel in si jo ti hotel sam si jo izbral. Obstajamo tudi take, ki nam je figo mar za tvojega oneta, četudi se ti presuši.
Bajta tam zakajena od mame rauharke – pa veš da raje ne, živimo v miru, v čistem zraku in brez najedanja tebe in zakajenega lufta s strani tašče. Tolk kolk željeno nekdo sanja o tvoji mansardici pri tvoji mamici. NOT!

Wauu, če temo na hitro preletiš, vidiš samo materializem, denar, stroški. Bravo! Kje se je izgubila ljubezen, družina, topli medsebojni odnosi? Takim bi dala bolezen, da spregledajo kaj je v resnici pomembno! Da razmišljate samo o denarju in kako vas teoretično lahko ljubezen vašega življenja zaj.ebe, je podlo in nevredno obstoja partnerske veze.

najemnina se v tem primeru šteje za skupni dohodek, tako kot plači, če recimo oba delata.
Seveda ti mora biti pri skupnem življenju jasno, kaj to sploh je. Če se poročiš, to sicer pri matičarju slišiš (če si dovolj trezen), tisti, ki se lepega dne kar nekam vselijo, brez temeljitega pogovora, pa imajo v glavi vse čudno.
V taki temi se potem pokaže realnost (beda) medsebojnih odnosov, pa naj bo to med partnerjema, med starši in otroki, med generacijami. Ta tema je najboljši odgovor za tisto, ki sprašuje, kako je na starost tistim brez otrok.


Podpis!

Moje mnenje je, da se morata vidva še marsikaj drugega zmeniti.
Tvoj kredit ni obremenjeval družinskega proračuna? Pa ista izjava tvoje žene, da je kredit tvoja zadeva? Vidva nimata v temelju počiščeno, kaj pomeni skupno življenje. Po moje sta kar oba nepoštena in se samo prerekata, kdo bo koga bolj prinesel okoli. Predvsem po mojem nenju samega sebe “prenašata okoli”, ker si delata iluzijo, da sta v zakonu, ki vsaj zame z od zakona ni.

kako je on zastonj pri starših?
v stanovanje (domnevam da mansardo) je vložil vse prihranke in odplačuje kredit.
zdaj pa si je ženska namislila, da naj še vse stroške plačuje, ker mu ostane 100 EUR več po poplačilu kredita, kot ima ona

si sposobna prebrat sestavek, ali ti takoj svoji predsodki zameglijo pogled, da ne znaš več brat????

se pravi, ženska si je namislila, da bi lahko ona živela tam brez da prispeva karkoli v gospodinjstvo.


[/quote]

Ti boš meni o nepismenosti? Ona prispeva pol – pri manjši plači. Torej ona da procentualno več. Kaj je pa on vložil v MANSARDO SVOJIH STARŠEV, od katere ni nič njenega, pa jaz ne vidim kaj njo zanima, ali kaj naj ona prispeva zraven.

Ti boš meni o nepismenosti? Ona prispeva pol – pri manjši plači. Torej ona da procentualno več. Kaj je pa on vložil v MANSARDO SVOJIH STARŠEV, od katere ni nič njenega, pa jaz ne vidim kaj njo zanima, ali kaj naj ona prispeva zraven.
[/quote]

razlika v plačah po tem, ko on plača kredit je 100 EUR. blaaaazna razlika.
če ima ona minimalca torej 650, njemu pa ostane 750, stroškov na mesec pa je max 400 EUR

torej, ona prispeva cele 4{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} od svoje plače več, s tem, da ji pa ni treba plačevati čisto ničesar za stanovanje. ne najemnine, ne kredita, ne zavarovanja nepremičnine, ničesar.

res je nefer od njega, da zahteva toliko od ženščine….

razlika v plačah po tem, ko on plača kredit je 100 EUR. blaaaazna razlika.
če ima ona minimalca torej 650, njemu pa ostane 750, stroškov na mesec pa je max 400 EUR

torej, ona prispeva cele 4{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} od svoje plače več, s tem, da ji pa ni treba plačevati čisto ničesar za stanovanje. ne najemnine, ne kredita, ne zavarovanja nepremičnine, ničesar.

res je nefer od njega, da zahteva toliko od ženščine….
[/quote]

Ja res, najbolje, da si začnemo vse raćunat. Najemnino, pranje, čiščenje, kuhanje, seks – a to bi bilo bolj fer?

Ti boš meni o nepismenosti? Ona prispeva pol – pri manjši plači. Torej ona da procentualno več. Kaj je pa on vložil v MANSARDO SVOJIH STARŠEV, od katere ni nič njenega, pa jaz ne vidim kaj njo zanima, ali kaj naj ona prispeva zraven.
[/quote]

seveda je njena posestna pravica, ona to stanovanje uživa. sicer pa je brez veze, ker ta dva bednika ničesar ne razumeta. Kekec misli, da ker je on plačeval kredit in rihtal stanovanje, da ženska ne more nič zahtevati. Resnica pa je taka, da bi lahko v primeru razhoda, dobila polovico vložka, ne glede na to, da tipček misli, da je sam plačeval.

ko ti žena zaračuna še vse storitve, ki jih opravi doma.

ko ti žena zaračuna še vse storitve, ki jih opravi doma.

ko ti žena zaračuna še vse storitve, ki jih opravi doma.

Ja res, najbolje, da si začnemo vse raćunat. Najemnino, pranje, čiščenje, kuhanje, seks – a to bi bilo bolj fer?
[/quote]

ja saj, to je začela žena., ona bi začela zaračunavat, dec naj še naprej plačuje ko žuti.

New Report

Close