Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Edino zdravilo za depresijo je smrt.

Edino zdravilo za depresijo je smrt.

Poskusi z dobro psihoterapijo. Meni je naredila čudež. Moras se pa res povezati s terapevtom.

Depresija ni hrana drugim ljudem, ker je depresija bolezen možganov. To je depresija. Tudi jaz osebno verjamem, da ni veliko depresije. Ko pa je prava depresija je zelo huda bolezen, ki si jo ne bi nihče želel. Nekateri, ki imajo depresijo bi raje imeli raka. Ker imaš upanje, imaš optimizem imaš zdrave možgane. Lahko misliš, lahko čutiš, občutiš. Pri depresiji so pa dobesedno mrtvi možgani.

Žal pa veliko zdravnikov res prevečkrat predpisuje zdravila po nepotrebnem. Ljudje so samo žalostni, ranjeni, utrujeni. To ni depresija. Tu pa lahko govorimo o čustvenem izsiljevanju z ene ali druge strani.
[/quote]

Niso mrtvi ne, so le v leru, laufajo pod štantgasom in ne delajo nič. Človek je živ mrlič. Ampak je živ!

Raznorazna farmacija mora bit, problem pa je v tem, ker se jo v 99{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} zlorablja. Potrebna je za prestavitev v prvo, v višje brzine se da prestavit z naravnejšemi ukrepi, od hrane do bivanjskega okolja, začenjši z odnosi.

Odvisno je od česa je nastala depresija. Daj tistemu, ki je depresiven milijon EUR, sem prepričan, da bodo pozitivni učinki že isti trenutek, kaj šele dan, teden… Pač depresija pride zaradi stvari, ki je ne rešimo in nas ves čas obremenjuje. V tej afriški republiki, kjer je trud in energija bolj slabo poplačana in se do zasluženih stvari pride samo preko vez iz plemena so psihične težave prebivalstva zelo pogost pojav. In reševanja depresije s smrtjo bo vedno več, saj v to sili trenutno stanje.

Jaz tudi mislim, da je depresija veliko hujša (bolezen) kot je samo žalost, zavist, slaba samopodoba, nesamozevest, lenoba, …
Zakaj? Zato, ker ljudje mislijo, da morajo biti skoz happy, skoz veseli. Morajo se drogirati z materialom, položajem v službi in družbe, … Če tega ni kot so si zamislili, ni droge. Pa je res treba biti happy 24/7?
A jeste vsak dan praznično hrano? Ste vsak dan doma, ker je vsak dan praznik? Po cesti se po vseh križiščih peljete v 5 prestavi? Radio poslušate (kot Karlos v oni temi o praznikih) skoz isti, a nimate možnosti izbire? A vreme je vsak dan isto – sončno in prijetnih 25°C ponoči in podnevi?
Kaj hočem povedati? Da je tudi slabo počutje vaša lastna izbira. Da je vaša izbira tudi to, da nekaj ne naredite pa bi si želei narediti. In tako naprej.

Se pa strinjam, da je veliko v prehrani in v tem, da hrana vpliva na delovanje telesa, in sicer na različne hormone. Preveč sladkorja vliva na samo na ravan insulina temveč tudi na ravan krtizola in … preberiti si več o tem.

Pa še nekaj. Poznam kar nekaj ljudi, ki so v ”depri” in posledično na raznih helexis in še čem. Ampak, poznam tudi dve gospe, ki imata depresijo in se zdravita. Ena je že skoraj ok, ena se še matra. Obema pa je skupno nekaj in potem se tudi razlikujeta od ostalih ”depresivcev”, namreč imata spremenjeno fizično podoba obraza. Njima se je stanje depresije zarisalo na obrazu. Ostalim pač ne.

Glej…smrt je itak zdravilo za vse. Zato kar lepo živi, pa ne pričakuj preveč od življenja. Ker manj kot pričakuješ, manj ti je težko, če se kaj ne uresniči. Najdi si majhna veselja, vsak dan kakšno.

Avtorica, napisali ste “Edino zdravilo za depresijo je smrt” in to je ekstremno negativna trditev oziroma afirmacija, totalna črnogledost.
Vi pa hočete živeti polno, kvalitetno in zdravo življenje, ki se gradi na osnovi pozitivnih afirmacij. Pa vam bom povedal takole, v resnici ste izredno pozitivna oseba, z neverjetnim pozitivnim potencialom.
Vsaka ženska občasno rada sliši tudi kakšen kompliment na račun svoje lepote in je krasno, če vam kdo na takšen način polepša dan… ali pa da vam kdo podari lep nasmeh…itd…

Nekd na tem forumu a lahko tudi meni kaj več na [email protected].

Hvala, lp,

Avtorica, preden se odločiš za skrajni korak, pomisli na svoje domače – kaj jim boš s tem povzročila. Si tega želiš?
Smo imeli v sorodstvu en tak primer. Mlad fant. Starši so ga na vse načine poskušali izvleči iz te more. Ogromno so se pogovarjali, ga skušali zaposliti z dejavnostmi (šport, glasba) – nič ni pomagalo.
Kakšno bolečino je s svojim odhodkom povzročil svojim najbližjim! Ne naredi tega, prosim!
Je pa tako, da je življenje precej trnova pot. Vsak dan se je treba boriti za preživetje, tudi z boleznijo. Nekaterim mirno uživanje pač ni dano. Ko se s tem sprijazniš in se zaveš, da je vsako življenje dragoceno, da vsak človek nekaj doprinese in je za nekaj pomemben na svetu. Želim ti poguma in prosim, ne razmišljaj o smrti.

no pol pa kanibalizem. Pa poglejmo sedaj npr:

– teme tukaj; problematičen otrok, nasilen najstnik, mož tepe ženo,……………….
-zdravniki, zdravilci,……. so plačani od bolnih, trpečih,…… ljudi.
– zoofili
-drugo…

A ne gre tukaj povsod za odnose z drugimi? Torej se mora človek ki si ni kul prvo vprašati v kakšnih odnosih živi oz kakšno vlogo v njih igra? Ali je hrana ali tisti ki se hrani? Šele ko to določi sta smiselni vprašanji, na kakšen način je hrana ali tisti ki se hrani?

Tudi stanje depre je lahko oboje. Lahko je posledica tega da smo hrana drugim, lahko pa je način hranjenja. (izsiljevanje občutkov sočutja)

Enako je s tistimi ki se z depresivci ukvarjajo. Lahko so njihova hrana, lahko pa se z njimi hranijo.

Človek je lahko zdrav(nik), ko ne rabi biti ne eno ne drugo, ko je v miru sam s seboj.
[/quote]

Zoofilija je posilstvo živali s strani človeka. Od kod si to ven potegnil v zvezi z depro? Razen, če sploh ne veš, kaj ta izraz pomeni.

Zoofilija je posilstvo živali s strani človeka. Od kod si to ven potegnil v zvezi z depro? Razen, če sploh ne veš, kaj ta izraz pomeni.
[/quote]

Od tod, da si ljudje ki niso zmožni biti sami v svoji družbi, kupijo pač žival in jo posiljujejo s svojimi občutki.

Vsak dan gledam par takih psihičk kaj delajo s svojimi cucki, dve sta celo materi, njuni otroci pa strahotno žejni kakršnekoli pozornosti ki jo znajo le izsiljevat. Letos sem enemu postavil celo pogoj, prvo šolska nalogo narest potem se bomo igrali. Glupim csdjevkam je pa seveda vse ravno ker take psihičke rabijo, da jim rihtajo socialna stanovanja in javni denar. Sosedje so mi zrihtali gredico, pa sem jo tem babšetom ponudil, jo nobena ni marala. Zakaj pa bi jo, če z depro in goltanjem tablet fino izsiljujejo in živijo izključno na tuj račun. Ena od njih nima niti enega samega delovnega dne v svojem lajfu, pa mora bit tam okol 40, njen cucek pa je njen bog.

Od tod, da si ljudje ki niso zmožni biti sami v svoji družbi, kupijo pač žival in jo posiljujejo s svojimi občutki.

Vsak dan gledam par takih psihičk kaj delajo s svojimi cucki, dve sta celo materi, njuni otroci pa strahotno žejni kakršnekoli pozornosti ki jo znajo le izsiljevat. Letos sem enemu postavil celo pogoj, prvo šolska nalogo narest potem se bomo igrali. Glupim csdjevkam je pa seveda vse ravno ker take psihičke rabijo, da jim rihtajo socialna stanovanja in javni denar. Sosedje so mi zrihtali gredico, pa sem jo tem babšetom ponudil, jo nobena ni marala. Zakaj pa bi jo, če z depro in goltanjem tablet fino izsiljujejo in živijo izključno na tuj račun. Ena od njih nima niti enega samega delovnega dne v svojem lajfu, pa mora bit tam okol 40, njen cucek pa je njen bog.
[/quote]

Gredico si dobil ti, torej jo obdeluj sam. Je nimaš kaj ponujati okoli. Sosedom se moglo zelo neumno zdeti, da si dobil idejo, da bi ti zastojn delale!
Matr, ampak si pa pokvarjen v dno duše.

Od tod, da si ljudje ki niso zmožni biti sami v svoji družbi, kupijo pač žival in jo posiljujejo s svojimi občutki.

Vsak dan gledam par takih psihičk kaj delajo s svojimi cucki, dve sta celo materi, njuni otroci pa strahotno žejni kakršnekoli pozornosti ki jo znajo le izsiljevat. Letos sem enemu postavil celo pogoj, prvo šolska nalogo narest potem se bomo igrali. Glupim csdjevkam je pa seveda vse ravno ker take psihičke rabijo, da jim rihtajo socialna stanovanja in javni denar. Sosedje so mi zrihtali gredico, pa sem jo tem babšetom ponudil, jo nobena ni marala. Zakaj pa bi jo, če z depro in goltanjem tablet fino izsiljujejo in živijo izključno na tuj račun. Ena od njih nima niti enega samega delovnega dne v svojem lajfu, pa mora bit tam okol 40, njen cucek pa je njen bog.
[/quote]

Pa dobro to ni depresija. Ne zavajaj zdaj ljudi. Tisti, ki ima depresijo ne mara nič okoli sebe. Je pa res, da jim za ozdravitev ponujajo pse, ker dobijo odgovornost, da jih začnejo ven voziti.

To kar ti opisuješ so človeške zgodbe, ki jih je na milijardo. Vsak nosi svoj križ. In če ima nekdo rad svojega psa, hvala bogu. Bolje kot da ga tepe in posiljuje, kot si napisal. To spet ni depresija ampak duševna motnja kot pedofilija.

Lepo napisano. Žal se take stvari dogajajo. Tudi mi smo imeliv daljnem sorodstvu kar nekaj samomorov. To je strahotna bolečina za svojce.
Ampak žal nekaterim depresivnim ljudem zdravila ne primejo, ali pa je težko najti kombinacijo zdravil. Na koncu se mora vsak sam boriti skozi življenje. In življenje je boj, vsak dan posebej!

Od tod, da si ljudje ki niso zmožni biti sami v svoji družbi, kupijo pač žival in jo posiljujejo s svojimi občutki.

Vsak dan gledam par takih psihičk kaj delajo s svojimi cucki, dve sta celo materi, njuni otroci pa strahotno žejni kakršnekoli pozornosti ki jo znajo le izsiljevat. Letos sem enemu postavil celo pogoj, prvo šolska nalogo narest potem se bomo igrali. Glupim csdjevkam je pa seveda vse ravno ker take psihičke rabijo, da jim rihtajo socialna stanovanja in javni denar. Sosedje so mi zrihtali gredico, pa sem jo tem babšetom ponudil, jo nobena ni marala. Zakaj pa bi jo, če z depro in goltanjem tablet fino izsiljujejo in živijo izključno na tuj račun. Ena od njih nima niti enega samega delovnega dne v svojem lajfu, pa mora bit tam okol 40, njen cucek pa je njen bog.
[/quote]

Kaj ko bi se ti brigal za svoje življenje in pometal pred svojim pragom? Non stop tukaj nabijaš zgodbe, kako drugi živijo in kako živijo napačno po tvojih prepričanjih. Pač živijo po svoje, ti tudi živiš po svoje. Zakaj ljudi ne moreš preprosto pustiti, da živijo kot želijo in se moraš v vsako stvar vtikovat, ki se te ne tiče? Verjetno tebi tudi ne bi bilo fino, če bi se ti eden non stop vtikoval v to, kako živiš in te popravljal.

V življenju je vedno potrebno najti neko svetlo in pozitivno točko, na katero se je mogoče opreti takrat ko je človeku najtežje. To je lahko oseba, stvar, hobi, žival, misel, hrana, videoigra … torej karkoli, kar človeku v notranjosti vzbudi tople in pozitivne občutke. S tem, ko človek svoje misli osredotoča na pozitivne stvari, lahko sčasoma odvrne vso negativno energijo stran od sebe.

V življenju si postavljajte cilje (pa naj bodo še tako majhni) – to vedno vodi v pozitivno smer..

Pa dobro to ni depresija. Ne zavajaj zdaj ljudi. Tisti, ki ima depresijo ne mara nič okoli sebe. Je pa res, da jim za ozdravitev ponujajo pse, ker dobijo odgovornost, da jih začnejo ven voziti.

To kar ti opisuješ so človeške zgodbe, ki jih je na milijardo. Vsak nosi svoj križ. In če ima nekdo rad svojega psa, hvala bogu. Bolje kot da ga tepe in posiljuje, kot si napisal. To spet ni depresija ampak duševna motnja kot pedofilija.
[/quote]

Ajaaaa, lej na to pa nisem pomislil, da imajo psa zato, da imajo neko odgovornost!. Bom povedal otrokom ko me bojo prišli iskat za igrat, da njihovi mamici rabijo psa ker se učijo odgovornosti. A bo prav tako?

Se strinjam. Nikoli se ne konca ta zalost… sama se sprasujem cemu je vredno se vztrajati, zavrgla sem najstnska leta, nato se zgodnja 20ta…
Zanimivo mi pa je kako mislite in najbrz to tudi sami imate- da te drugi lahko povlecejo iz depresije in tesnobe. Da je celo s fantom nekaj narobe ali da ni pravi ce si v takem stanju. No, nekateri nismo tako srecni ali dovolj dobri da bi se v zdravem stanju kaj imeli, ne pa se otezenih misli in pocutja. Nic nimam skupnega s tem svetom.
Mogoce je cas da spijem tudi jaz nekaj iz neke majhne prikupne steklenicke.

Ljudje smo inteligentna bitja in vse nam je kristalno razumljivo, sledi čarobni tekst, ki velja za vse nas.
Da nekaj naredimo skupaj bom pa takole zapisal, da imajo te besede veliko magično moč in avtomatično se v tebi prebuja prijeten občutek sreče, ki ga nosiš vedno globoko v sebi in ta neskončno prijeten občutek se tako intenzivno prebudi, da kar obraz zažari od čiste sreče in tvoje počutje je nadvse prijetno in ti je lepo.

Nekaj moramo vedeti, da navkljub temu, da smo že odrasli se v nas še vedno skriva nežna dušica, ki je sposobna imeti vse ljudi res rada in vedno smo sposobni v svojo okolico izžarevati čisto srečo.

Kar vi opisujete so človeška občutja, ne depresija. Problem pri depresiji je, ker vi pišete, da boste lažje razumeli vi pišete, pri ljubezni se v možganih proizvaja tekočina za dobro počutje, da se pri hobijih proizvaja tekočina za veselje in tako dalje, ne veste, da se pri depresiji prekinejo te tekočine, se ne proizvajajo več. Zato je potrebno z tabletami po domače povedano spet ustvariti to tekočino. To je prava depresija. In tukaj ne pomaga nobena ljubezen, hobiji, ker ni več tekočine. Kapirate, po domače zelo napisano. Zato je potrebno to tekočino ustvariti. Znanstveniki se pa ukvarjajo zakaj izgine tekočina, zdaj blažijo s tabletami. No je zdaj edina rešitev. Ne ljubezen, ne hobiji.
[/quote]

Endorfini.

Depresija ni hrana drugim ljudem, ker je depresija bolezen možganov. To je depresija. Tudi jaz osebno verjamem, da ni veliko depresije. Ko pa je prava depresija je zelo huda bolezen, ki si jo ne bi nihče želel. Nekateri, ki imajo depresijo bi raje imeli raka. Ker imaš upanje, imaš optimizem imaš zdrave možgane. Lahko misliš, lahko čutiš, občutiš. Pri depresiji so pa dobesedno mrtvi možgani.

Žal pa veliko zdravnikov res prevečkrat predpisuje zdravila po nepotrebnem. Ljudje so samo žalostni, ranjeni, utrujeni. To ni depresija. Tu pa lahko govorimo o čustvenem izsiljevanju z ene ali druge strani.
[/quote]

Pa lahko poveš, kakšna bolezen možganov?
Kaj jim manjka ali česa imajo pteveč?

Niso mrtvi ne, so le v leru, laufajo pod štantgasom in ne delajo nič. Človek je živ mrlič. Ampak je živ!

Raznorazna farmacija mora bit, problem pa je v tem, ker se jo v 99{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} zlorablja. Potrebna je za prestavitev v prvo, v višje brzine se da prestavit z naravnejšemi ukrepi, od hrane do bivanjskega okolja, začenjši z odnosi.
[/quote]

Kaj pa je tebe ozdravilo, kako si si ti pomagal?

Tonček, nimam pojma, kaj je epigenetika

Čisto telo, jasne misli. Zdi se vam preenostavno, ane?

Ne ne zdi se mi preenostavno. Imam v lajfu kar nekaj izkušenj z čiščenjem telesa. Treba pa je biti zmeren kot pri vsaki stvari, drugače te potegne in postaneš fanatik. Znati si je teba tudi priznati, da rad bi pa ne zmorem.

Epigenetika in telegonija sta prav zanimivi za brati.

Je umetno ustvarjen in prirejen v dobro naših “gospodarjev”, katerim služimo.
Poln je zakonov, predpisov in fikcij, ki niso v simbiozi s človekom, a “nekomu” zelo v korist.
Človek pa je vedno manj v simbiozi z naravo in svojim pravim bistvom in vedno bolj ujet v umetnem zaporu.
Posledice tega so: depresije, anksioznost, samomori …
Živeti za vsako ceno je neumnost. To je samo podaljševanje agonije.
Če človek ne živi človeka vredno življenje ampak vegetira … potem je marsikaj smiselno narediti ….

Ne ne zdi se mi preenostavno. Imam v lajfu kar nekaj izkušenj z čiščenjem telesa. Treba pa je biti zmeren kot pri vsaki stvari, drugače te potegne in postaneš fanatik. Znati si je teba tudi priznati, da rad bi pa ne zmorem.

Epigenetika in telegonija sta prav zanimivi za brati.
[/quote]

tole tele pa epi bom mal poguglala;)

Druga pripomba se nanaša na ostale sodelujoče v tej temi. Za nekatere je prehranjevanje z naravno hrano znanstvena fantastika in jemanje tablet nekaj najbolj naravnega. Možgani so res zapletena zadeva, ampak za zadovoljno (pomirjeno s samim seboj) življenje nam ni treba vedet, kater živc je/ni pod pravo jakostno napetostjo;) – če govorimo o depresiji oziroma z drugimi besedami pomanjkanju življenjske energije.

New Report

Close