Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Edino zdravilo za depresijo je smrt.

Edino zdravilo za depresijo je smrt.

Jaz sem bila v skupini za samopomoč v našem ZD. Pa tudi v psihiatrični bolnici v okviru t.i. dnevne bolnice.
Zelo sem vesela, ko berem temo danes dalje. Končno se pogovarjamo o vseh občutkih in bolečinah tako, kot v resnici JE. Sestra pa je zbolela za anksiozno motnjo z napadi panike in tudi tu se strinjam z nekom, ki je napisal, kako hudo je to.

Depresija je huda bolezen in se lahko razvije naprej v demenco. Večja možnost je za demenco. Zato tukaj, ko nekateri pišejo, imej se rad in podobne cvetke, se vidi, da pojma nimajo o depresiji ampak jo zamenjujejo za jambranje.

Drugače pogovor pomaga toliko, da se človek zave, da spozna, zakaj je takšen kot je. Od kod to prihaja to vedenje, to čutenje. Spremeniti se tega ne da. Tu pomagajo tableti. To je isto kot da nimamo roke in bi govorili saj bo zrasla nazaj.

Smrt je edino zdravilo za vse bolezni ne le za depresijo

Odlično razmišljate!
Travme in stresi v otroštvu potisnjeni globoko na nezavedno raven so kot neke vrste psihoenergijske blokade. (odlično usposobljen psihoterapevt lahko dela čudeže).
Pri osebah, ki imajo težave z anksioznostjo in depresijo je lahko zelo učinkovit tudi avtogeni trening, meditacija, hipnoza oziroma avtohipnoza in podobno. Potrebno je biti zelo previden pri teh stvareh, ker se lahko sprostijo tudi močne notranje napetosti, ko popuščajo blokade.
Kakor so pa nekateri že pisali in sem jim hvaležen zelo pomaga tudi ustrezna prehrana.

Odlično razmišljate!
Travme in stresi v otroštvu potisnjeni globoko na nezavedno raven so kot neke vrste psihoenergijske blokade. (odlično usposobljen psihoterapevt lahko dela čudeže).
Pri osebah, ki imajo težave z anksioznostjo in depresijo je lahko zelo učinkovit tudi avtogeni trening, meditacija, hipnoza oziroma avtohipnoza in podobno. Potrebno je biti zelo previden pri teh stvareh, ker se lahko sprostijo tudi močne notranje napetosti, ko popuščajo blokade.
Kakor so pa nekateri že pisali in sem jim hvaležen zelo pomaga tudi ustrezna prehrana.
[/quote]

Ne moreš spremeniti genski zapis, ki se je aktiviral zaradi okolja, dogodkov in podobno s pogovorom, prehrano, meditacijo, hipnozo. S hipnozo se delajo edino operacije v manjšem obsegu.

Ne moreš spremeniti genski zapis, ki se je aktiviral zaradi okolja, dogodkov in podobno s pogovorom, prehrano, meditacijo, hipnozo. S hipnozo se delajo edino operacije v manjšem obsegu.
[/quote]

Epigenetika dokazuje da lahko. Pa tudi že zdrava pamet pove, da se življenje venomer spreminja.

Človek v stiski mora le voljo imeti, in če drugače ne gre, toliko časa svoje okolje in sebe spraminjati, da vsaj do znosnosti bivanja pride.

Problem pri večini depresivcev kot sem jaz opazil, je v tem, ker raje samomor naredijo (prvo umski potem lahko še fizičnega), kakor pa bi se za življenje borili. Ker sem kar precej samomorilcev dovolj dobro poznal, si upam trditi, da so življenje skrunili prav za brezveze. Eni zaradi stvari drugi zaradi bolnih odnosov.

Brez obojega pa se da prav luštno živeti. Lep primer so migranti ali pa npr cigani.

Tako je, ne moreš spremenit genskega zapisa z afirmacijami, prehrano in meditacijo, lahko se ti samo še dodatno zmeša .

Lepo nehajte sanjat, da ni ozdravljivo.
Dandanes je na voljo že več vrst tehnik za predelovanje vsehsort sranja, tudi brez zdravil, če res niso urgentno potrebna. Obstajajo tudi naravne alternative in načini. Celo za shizofreniijo sem nekaj zasledil. Raziščite.
AD se lahko varno prekine, ampak postopoma, z zelo počasnim zmanjševanjem doze in primernim predelovanjem sranja, ki je do depresije in/ali anksioznosti pripeljalo. Dolgotrajno jemanje ima seveda tudi svoje raznovrstne negativne učinke na zdravje in možgane.

Tako je, ne moreš spremenit genskega zapisa z afirmacijami, prehrano in meditacijo, lahko se ti samo še dodatno zmeša .
[/quote]

Vsak, kdor se resno ukvarja z meditacijo oziroma ostalimi tehnikami sproščanja odlično ve, da je najboljša veganska prehrana oziroma še boljša je presna hrana. Z tako prehrano se da izkusiti izredno globoke nivoje meditacije in tudi sprostitve. Pri tem pride tudi do močnega razstrupljanja organizma in samozdravljenja. Zato pa, kdor ima težave z “živci” menim, da krvava oziroma mesna prehrana ni najboljša.


Bil v teški depresiji ene 7 mesecev. Nisem iz stanovanja hodil po 1 mesec, po 3 noči zaporedoma nisem spal, še stuširati se mi je bilo teško, kaj šele kaj drugega početi. 2 meseca sem razmišljal o samomoru vsak dan, kdaj ga bom šel naresti. Enega dne sem se pa rekel: ali končaj, ali pa se bori, izbral sem borbo. Našel sem šiht, začel se ukvarjati z športom, ki ga imam rad, družiti se spet z ljudmi in sem se izvelekel. Brez pomoči bilo koga, ali kakšnih tablet sem začel ponovno živeti. Res je zelo težko bilo, ampak, če imaš voljo se da.

Lepo bi te prosila, za link skupine za pomoč pri depresiji in tesnobi.
Meni bi tak forum zelo prav prišel malo za prebrati.
Drugače pa je res depresija huda stvar. Strah te je zjutraj vstati v “nočno moro” in potem cel dan komaj čakaš, da bo noč, da greš spat in se potopiš v svet sanj, kjer se vsaj malo odpočiješ.
Se mi zdi, da je anksioznost (in napadi panike) še hujša kot depresija.

Ampak, ko jaz opazujem ljudi mi vsi delujejo srečni, zadovoljni, uspešni, veseli …
Tudi med klepetom nihče ne potoži o problemih, šele tukaj na Monu (hvala bogu za starševski cvek) …pa se odprejo srca in izpovejo svojo bolečino. In tukaj vidiš, da nisi sam v svojem neznosnem trpljenju …
[/quote]

Jaz sem anksiozna že dobrih 18 let.
1 leto sem jemala Zoloft tablete a ni bilo nobenega izboljšanja.
Za kvalitetno psihoterapijo nimam denarja, zato sem že 17 let brez tablet.
Vsak dan preživim v krču in strahu, včasih se mi zdi, kot da sanjam.
Sploh ne vem, kako zgleda, če nisi v tesnobi in strahu.
Do sedaj sem 2 krat šla, ko je bilo res hudo in neznosno na
Psihiatrično kliniko, Enota za krizne intervencije, a žal mi niso znali ali hoteli pomagati.
Tako, da ja …. očitno me bo samo smrt odrešila tega trpljenja.

Jaz sem anksiozna že dobrih 18 let.
1 leto sem jemala Zoloft tablete a ni bilo nobenega izboljšanja.
Za kvalitetno psihoterapijo nimam denarja, zato sem že 17 let brez tablet.
Vsak dan preživim v krču in strahu, včasih se mi zdi, kot da sanjam.
Sploh ne vem, kako zgleda, če nisi v tesnobi in strahu.
Do sedaj sem 2 krat šla, ko je bilo res hudo in neznosno na
Psihiatrično kliniko, Enota za krizne intervencije, a žal mi niso znali ali hoteli pomagati.
Tako, da ja …. očitno me bo samo smrt odrešila tega trpljenja.
[/quote]
Ti nočeš ozdravet, to je tvoj problem. Lahko pa prebereš, kar sem ti malo prej napisal.

Na, za začetek:
http://caelle.com/eft-metoda-5-stvari-ki-jih-je-dobro-vedeti-o-eft-metodi/
http://www.eft-slovenija.si/index.php/eft-prirocnik

Ne ga lomit, sem že 2 leti vegi, torej ne jem mesa in sem postala skoraj že na robu demence od hude pozabljivosti, sreče pa prav tako ne čutim.

Preverite, da resnično jeste polnovredno prehrano. Vegi lajfstajl tudi ni primeren za vsakogar.

Ne ga lomit, sem že 2 leti vegi, torej ne jem mesa in sem postala skoraj že na robu demence od hude pozabljivosti, sreče pa prav tako ne čutim.
[/quote]

Krasno, da ste že dve leti vegi. Sedaj je pa treba odkriti še globlji psihološki vzrok vaših težavic (iskren pogovor ima v sebi psihoterapevtsko moč).
Je pa res, da če bi čutili srečo brez vzroka bi vas proglasili za “noro”. Torej za srečo mora biti vedno nek vzrok.

Kdor si želi resnično svoje zdravje psihofizično vzpostaviti in ohranjati v ravnovesju, se naj naprej prepriča, koliko je prekisel, dobi testne lističe ph in naj si izmeri slino in urin, dnevno.

Prehrana: meso, jajca, nadzemna zelenjava, oreščki.
Predelane mesnine, če niso domače, nič.

Žtarice v bistvu ne, ker pa gre brez zelo teško, pa vsaj tistd brez glutena in čim manj OHjev, torej ajda, riž, proso, oves, kaše.
Ostalo nič.

Olja hladno stiskana, kokosova mast, svinjska mast.
Sadje, čaji, limonade, domači sokovi, med naravni, suho sadje.

Sladkor nič.
Sol morska.
Mleko nič, morda le kakšen dober jogurt, kefir.

Za umiritev na splošno, ponovni zagon možganov, brez megle, anksioznosti in ostalih nenormalnih stanj, brez energije itd. pa naravne snovi, kapljice pasijonke na vodni osnovi, šentjanževka.
Dalje, redni vnos naravno pridobljenih mikro in makro mineralov, mg v magnezijevem kloridu, žveplo v MSM, iz skandinavskih borovcev, torej nič iz Kitajske, jod v lugolovi raztopini.
Selen, mangan, cink, in ostale, po potrebi. Jajce vsebuje skoraj vse, tudi B vitamin, ter vodna kreša, ki jo gojimo kar na okenski polici.

Aktivno nam pomaga tudi soda bikarbona, ter bor v boraksu, vsaj dnevno pršenje kože in kot kozmetika, tudi kot razkuževanje, tudi kot čištilca telesa in proti patogenim zajedalcem, virusom in bakterijam.

Za čiščenje telesa še pelin, klinčki, koriander, vsaj na nekaj dni.
Za bakterije še materina dušica, skupaj s tistimi, ki jih že uporabljamo.

Literatura, za vse zgoraj napisano je najprej na spletni strani Walter Last, candida, depression, dementia, alzheimer, anxiety, diabetes, arthtritis, schizophrenia, vitamin D etc.
Naštete bolezni v uvid, kako je povzročitelj podoben, kakšen je in kako se učinkovito in brez umetnih snovi zdraviti in ozdraveti.

Toliko le o osnovi.

dperesedgirl, hvala vam, ker ste odprli izredno zanimivo temo, ki marsikoga neskončno zanima.
Brez skrbi bodite, bom še marsikaj povedal, kar se dotika najglobljih skrivnosti psihe.
🙂

Vsak, kdor se resno ukvarja z meditacijo oziroma ostalimi tehnikami sproščanja odlično ve, da je najboljša veganska prehrana oziroma še boljša je presna hrana. Z tako prehrano se da izkusiti izredno globoke nivoje meditacije in tudi sprostitve. Pri tem pride tudi do močnega razstrupljanja organizma in samozdravljenja. Zato pa, kdor ima težave z “živci” menim, da krvava oziroma mesna prehrana ni najboljša.
[/quote]

Debil.
Ti povem primer.
Punca, 37 let, vizualno manekenka, otrok 7 let, trebušni rak, vegetarijanka. Krivec siromašna vegetarijanska prehrana, glavni razlog.
Tako, da ti kar papaj to, kar propagiraš.

_______________________________________________ SAMOZDRAVLJENJE S KANABINOIDI V SLOVENIJI https://m.facebook.com/groups/438014413832415/?multi_permalinks=548310252802830&notif_t=group_highlights&notif_id=1613462320193479&ref=m_notif Zdravilec s konopljo in zdravilnimi rastlinami. _______________________________________________

Debil.
Ti povem primer.
Punca, 37 let, vizualno manekenka, otrok 7 let, trebušni rak, vegetarijanka. Krivec siromašna vegetarijanska prehrana, glavni razlog.
Tako, da ti kar papaj to, kar propagiraš.
[/quote]

In kako veš, kaj je krivec oz. glavni razlog? Po čem sklepaš? In kdo bi si kaj takega sploh upal suvereno trditi?

Pri teh zadevah imaš vedno dve možnosti. Ali boš šel na antidepresive ali pa boš izbral alternativno zadevo. Pri antidepresivih je tako, da ti v kratkem času zelo izboljšajo počutje (ne delujejo za vsakogar), hkrati pa imajo kopico stranskih učinkov (lahko sprožijo druge psihične bolezni, uničijo jetra,..)

Pri alternativi je pa tako, da te čaka dolga pot in velikokrat tudi neuspešna (tisti, ki je v hudi depresiji ali ima anksiozne motnje bo težko se sam izvlekel)

V vsakem primeru, ti te bolezni zavedno spremenijo življenje. (moraš se naučiti živet z njimi) Popolnoma ozdravljive dvomim da so.

In kako veš, kaj je krivec oz. glavni razlog? Po čem sklepaš? In kdo bi si kaj takega sploh upal suvereno trditi?
[/quote]

Ker imam vpogled, celostno v to osebo. Prehrana, psiha, vse. Glavni razlog prehrana, posredni razlog psiha. To osebno trdim, zakaj, ker mi je to del življenja, celostno zdravljenje ljudi.

_______________________________________________ SAMOZDRAVLJENJE S KANABINOIDI V SLOVENIJI https://m.facebook.com/groups/438014413832415/?multi_permalinks=548310252802830&notif_t=group_highlights&notif_id=1613462320193479&ref=m_notif Zdravilec s konopljo in zdravilnimi rastlinami. _______________________________________________

Ker imam vpogled, celostno v to osebo. Prehrana, psiha, vse. Glavni razlog prehrana, posredni razlog psiha. To osebno trdim, zakaj, ker mi je to del življenja, celostno zdravljenje ljudi.
[/quote]

Saj Steve Jobs je šel pa še dlje, jedel samo še sadje in zbolel za rakom na trebušni slinavki.

Debil.
Ti povem primer.
Punca, 37 let, vizualno manekenka, otrok 7 let, trebušni rak, vegetarijanka. Krivec siromašna vegetarijanska prehrana, glavni razlog.
Tako, da ti kar papaj to, kar propagiraš.
[/quote]

Poglejte, mnogo ljudi preide na vegetarijanstvo ravno zaradi težav z zdravjem in ne zaradi lepšega.
In če jem meso, so moje meditacije brez pravega učinka. To sem hotel povedati.
Opravičujem se za nesporazum.

zdravjeje,
Pridejo na vegatarijansko prehrano zaradi zdravja. Drži. Samo je treba upoštevati tudi, da živimo v okolju, kjer se je mešana hrana. To pomeni, da večina vegaterijancev konzumira revno hrano z mikroelementi. Tu je problem.
To, da tebi pri meditacijah taka prehrana ustreza ti verjamem.
Drugače, pri meditaciji nima nobenega vpliva prehrana ampak samo psiha in kaj z meditacijo poskušaš doseči.
Če so pri tebi meditacije pogojene z prehrano, to pomeni, da nisi svojo podstreho v glavi dovolj pospravil. Nič drugega.

_______________________________________________ SAMOZDRAVLJENJE S KANABINOIDI V SLOVENIJI https://m.facebook.com/groups/438014413832415/?multi_permalinks=548310252802830&notif_t=group_highlights&notif_id=1613462320193479&ref=m_notif Zdravilec s konopljo in zdravilnimi rastlinami. _______________________________________________

Opozorilo!
Vsi ki to berete, morate vedeti, da drug drugemu “peremo možgane” tudi na osnovi teh tekstov, ki jih tipkamo.

New Report

Close