Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Edino zdravilo za depresijo je smrt.

Edino zdravilo za depresijo je smrt.

… npr. vsak dan pojesti nekaj orehov, ki so top maščoba za možgane in za ostale telesne sisteme

http://www.bbc.com/news/health-12865291

Zelo poeticno, dramaticno… ne smili se sama sebi in ne isci pozornosti na tak nacin. Vem kaj je depresija, tole pa izgleda, kot da bi napisala najstnica, ki ji je dolgcas.

tole tele pa epi bom mal poguglala;)

Druga pripomba se nanaša na ostale sodelujoče v tej temi. Za nekatere je prehranjevanje z naravno hrano znanstvena fantastika in jemanje tablet nekaj najbolj naravnega. Možgani so res zapletena zadeva, ampak za zadovoljno (pomirjeno s samim seboj) življenje nam ni treba vedet, kater živc je/ni pod pravo jakostno napetostjo;) – če govorimo o depresiji oziroma z drugimi besedami pomanjkanju življenjske energije.
[/quote]

No saj, sploh telegonija potegne, ker gonitev je pač najbolj naravna stvar.;-)))))))) Reci tvojmu naj se pripravi!;-)))

Nekoč sem nekje prebral: “modro je vedeti manj” Mislim, da je izrek moder.

Zelo poeticno, dramaticno… ne smili se sama sebi in ne isci pozornosti na tak nacin. Vem kaj je depresija, tole pa izgleda, kot da bi napisala najstnica, ki ji je dolgcas.
[/quote]

Hahaha, tale tv je pa res pralno sredstvo! Princip je enak kot španske limonade in kar naenkrat je bila poplava Esmeraldic.;-)))) A zdaj bojo pa samomori, ker je en generalčič mal teatra napravil?

Takim ni nič hudega, treba jih je sam fejst zbrcat na mraz pa hrano jim vzet! Da ti vidiš kako nenadoma oživijo!

Lubica zlata ti s flaško, pridi k meni ti bom ene par kugel okol kepe spustil, se ti bo kuj fejst živelo! 😉

No saj, sploh telegonija potegne, ker gonitev je pač najbolj naravna stvar.;-)))))))) Reci tvojmu naj se pripravi!;-)))

Nekoč sem nekje prebral: “modro je vedeti manj” Mislim, da je izrek moder.
[/quote]

:))))

Od viška glava ne boli;) Fino je biti moder;)

… npr. vsak dan pojesti nekaj orehov, ki so top maščoba za možgane in za ostale telesne sisteme

http://www.bbc.com/news/health-12865291
[/quote]

… no, nekaj takega sem imela v mislih …
Like!
👍😘

:))))

Od viška glava ne boli;) Fino je biti moder;)
[/quote]

Slabo je biti fino moder! Si skor že preč…;-)))

… no, nekaj takega sem imela v mislih …
Like!
👍😘
[/quote]

Ja pa neeee nooooo! Jaz sem gli včeraj šel v akcijo po akcijo. Sedaj so poceni ko se bo peklo. Sem vzel 3 kile, bom kmal najbl pameten na monu! ;-)))

Ja pa neeee nooooo! Jaz sem gli včeraj šel v akcijo po akcijo. Sedaj so poceni ko se bo peklo. Sem vzel 3 kile, bom kmal najbl pameten na monu! ;-)))
[/quote]

Ti dovolim, da ješ potico, tud jaz jo bom, ampak za zdravje moraš jest surove;)

Žajbelj je tudi dobro zdravilo za naše možgančke. Cvetovi, regrata. Korenine, regrata. Listi so pa dobri za trebušno slinavko. Šentjanževka je tudi superca za možgančke. Orehi tega nisem vedel. Nekaj novega.

Ti dovolim, da ješ potico, tud jaz jo bom, ampak za zdravje moraš jest surove;)
[/quote]

Surove surove, sem cukrpekarce vse odslovil. Sedaj se bolj nazaj držim banane, kakije,… sušim
pol pa kisu mlek pa nadrobim noter svašta in evo ti energijska bomba! 😉 Edin od treh sosed še kaj na žico vzamem.

Da bom za nov let pameten pa lep! ;-)))) …Sem prebral da se 75{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} lezbičnih parov loči…

https://sl.wikipedia.org/wiki/Epigenetika

Tonček a to študiraš. Se potem tudi prehranjuješ z domačo prehrano.

Smrt je rešitev za vse…bolečine,depresijo,žalost….

Zato pa pride smrt, da nas odreši trpljenja.

Naslov teme je popolnoma pravilen! Depro ubiješ pa si rešen-a! ;-)))

(sem jedel orehe pa mi je naredilo klik.)

Nisem vsega brala, strinjam pa se z “samo še to”.Napisal-a je, da bi marsikdo, ki ima depresijo raje imel raka.
V kolikor je rak odkrit v zgodnji fazi, je lažje. V skupini za samopomoč pri depresiji in tesnobi je ena gospa, ki je prebolela raka sama to potrdila.
Dejala je približno tako. Ko sem imela raka so vsi skrbeli zame, mi pomagali, me obiskovali…sedaj, ko imam depresijo, se me izogibajo, mislijo, da sem lena, da ne želim stikov…meni pa ni do tega. Težko skrbim zase, za gospodinjstvo, za družino .
Tudi sama se borim s to boleznijo že dolgo. Trenutno tudi čakam na pregled na Onkološkem. Manj me je strah, kaj bodo odkrili, kot poslabšanja depresije.

…. in pa kot lahko beremo v spodnjem prispevku, tudi za dediče brez denarja, ki po umrlem sorodniku podedujejo nepremičnino …. in od veselja skačejo do neba …

Lepo bi te prosila, za link skupine za pomoč pri depresiji in tesnobi.
Meni bi tak forum zelo prav prišel malo za prebrati.
Drugače pa je res depresija huda stvar. Strah te je zjutraj vstati v “nočno moro” in potem cel dan komaj čakaš, da bo noč, da greš spat in se potopiš v svet sanj, kjer se vsaj malo odpočiješ.
Se mi zdi, da je anksioznost (in napadi panike) še hujša kot depresija.

Ampak, ko jaz opazujem ljudi mi vsi delujejo srečni, zadovoljni, uspešni, veseli …
Tudi med klepetom nihče ne potoži o problemih, šele tukaj na Monu (hvala bogu za starševski cvek) …pa se odprejo srca in izpovejo svojo bolečino. In tukaj vidiš, da nisi sam v svojem neznosnem trpljenju …

Zato pa pride smrt, da nas odreši trpljenja.
[/quote]

… ampak še kako resnično je to!!!!!!!!!!!!!!!!

Lepo bi te prosila, za link skupine za pomoč pri depresiji in tesnobi.
Meni bi tak forum zelo prav prišel malo za prebrati.
Drugače pa je res depresija huda stvar. Strah te je zjutraj vstati v “nočno moro” in potem cel dan komaj čakaš, da bo noč, da greš spat in se potopiš v svet sanj, kjer se vsaj malo odpočiješ.
Se mi zdi, da je anksioznost (in napadi panike) še hujša kot depresija.

Ampak, ko jaz opazujem ljudi mi vsi delujejo srečni, zadovoljni, uspešni, veseli …
Tudi med klepetom nihče ne potoži o problemih, šele tukaj na Monu (hvala bogu za starševski cvek) …pa se odprejo srca in izpovejo svojo bolečino. In tukaj vidiš, da nisi sam v svojem neznosnem trpljenju …
[/quote]

Zato ker se takšni ljudje zapirajo/mo sami vase, ker te v to prisilijo lastni možgani. Pri depri in anksioznosti/paničnih napadih si večinoma sam in prav noben ti ne bo pomagal. Najhuje pri teh stvareh je ker se ne vidijo na zunaj, tako dobro da bi normalen človek zaznal da nekaj ni vredu s tabo.

Depresivne in anksiozne ljudi srečuješ vsak dan, vendar jih ne zaznaš, ker se to na zunaj ne opazi tako kot recimo ko si zlomiš roko. Res je neverjetno, kaj naredijo lastni možgani lahko iz tebe, obrnejo ti življenje na glavo in te čisto spremenijo.

Hudič! Zakaj pa pride do teh stvari, panični napadi, anksa, depra? Najbrž malo morje vzrokov. Potem je bil pa na psihiatriji še marsikdo zaradi tega žrtev napačnega zdravljenja in se je razvila še manija in lahko tudi šizofrenija!!!

Jaz osebno menim, da imata depresija in anksioznost izvor v otroštvu, ki se takrat iz potrebe ‘po preživetju’ potisne na nezavedno raven. Kasneje pa vse bruhne na plan v vsej svoji rasežnosti in uničuje človeka, katerega žal potem šopajo še z sintetičnimi zdravili, namesto, da bi se odpravile blokade in travme (z psihoterapijo).

Poglejte si film in morda boste zaslutili, kakšne posledice puščajo nezdravljene bolezni s hitrim izhodom:

https://www.cd-cc.si/sl/kultura/kino/sladke-sanje-fai-bei-sogni

Psihoterapija ne pomaga vsakomur, ker razumsko predelovanje mučnih dogodkov pač ne izbriše telesnega spomina in bolečine iz telesnih celic, možganov, srca, čustva ostajajo,. In notranji program človekovega reagiranja na muke ostane tak kot je bil in če bi človek ponovno pristal v sranju, bi znova trpel kot žival, pa naj je to predelal na psihoterapiji ali ne . Po travmah namreč pride do uničenja delovanja določenih prenašalcev sporočil v možganih, kar je možno delno popravljati edino z močnimi zdravili, ne pa s filozofiranjem na psihoterapiji. Vsake druge tehnike od dihanja do ostalega, pa lahko osebo celo ob pravilni izvedbi vržejo v bolezen, iz katere se ne pobere več tako naglo in je v nevarnosti za izgubo razuma, če so travme hude in ne gre za neko razvajenost . Tako da, čeprav življenje na zdravilih ne prinaša sreče, vsaj zapira človeku pogled na vse hudo, da ga vsaj ne napade nikoli več. Ohranja ga v napol praznem zavedanju. brez sreče, a vsaj trpeti ni več treba toliko.

Anksioznost, od katere je najhujša panična motnja, napad smrtne in hromeče muke, je lahko hujša od depresije ja. Tu imaš skupine za samopomoč , poglej pri dnu , poglej tudi v Forum :

http://www.nebojse.si/portal/index.php?option=com_jcalpro&Itemid=1&extmode=cat&cat_id=2

Bravo, tako je. Antidepresiv je edino zdravilo proti anksioznim motnjam. Ampak pri ljudeh lahko sproži celo rahlo ali večjo manijo, prav tako antipsihotik, ki je v mali dozi zelo dober stabilizator, lahko ob prenehanju sproži shizofrenijo, ker se z njim prej umetno zadržani dopamin močno sprosti !

POINT, enkrat na zdravilih, vedno na zdravilih.

Če lahko zmagaš sam ali s tem živiš, saj kako pa so živeli do pred 50 leti, ko teh zdravil ni bilo na tržišču, živi tako. Če pa nočeš tako trpeti ali je trpljenje preveliko, pa pač greš na zdravila, ampak v tem primeru z njimi nikoli ne prenehaj. Posledice v primeru prenehanja, včash celo menjave antidepresiva so rebound panika, depresija, samomor, itn, večinoma se ljudje vedno vrnejo na ta zdravila in naj raje ne prenehajo, dobro prečitajte navodila , SMPC in izkušnje v tujjini, kjer je svovoda govora in je dovoljeno govoriti iz lastnih izkušenj, pri nas so namreč kritiki čez farmacijo takoj utišani , češ da en bi kvarili velikanskega milijardnega biznisa..

Naj se popravim, tukaj lahko govorimo na Starševskem čveku, tu imamo kar dosti svobode govora glede širjenja resnice in izkušenj, toda na kakem forumu za psihološko ali psihiatrično pomoč, tako tukaj na MON, kot na Nebojse, in celo v lekarni, pa o tem ne smemo govoriti, ne le zaradi njihovega biznisa, pa pa oni “na drugi strani žice” lahko rečejo, da se ti samo zdi, ker si itak bolan…)

New Report

Close