Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Na referendumu vas bodo vprašali, če vas lahko legalno umorijo.

Na referendumu vas bodo vprašali, če vas lahko legalno umorijo.

Zato pogosto recem, naj me čim prej pobere, ker tako ni vredno živeti. A če bi me kdo hotel odvleči na evtanazijo, bi ga pričakala s puško, če bi jo le imela.

Če bi jo imela, bi si mogoče že sama spustila šus v glavo po tem, kar opisuješ. Pa k vsem boleznim, ki jih imaš, še prištej paranojo, ne vem, kaj sanjarite o tem, da vas bo ne vem kdo odvlekel in na silo vas ubil proti vaši volji. Noben ti ni fouš, da trpiš, pa tudi noben ti ne bo, ti kar še naprej, če hočeš. Kaj vam ni jasno, da nekateri pa dejansko želijo umret. In grejo tud v Švico to uredit. Nekaterim pa brez pomoči rata.

A ko si tako star, se moraš oklepat življenja tako, da fantaziraš, da te bo nekdo hotel ubit proti tvoji volji? to ti daje smisel življenja? Potem je to še dodaten razlog za ta zakon. Tisti, ki bi radi pomoč pr samomoru, jo dobijo, paranoikom pa vam da to dodaten zagon, da se borrite za preživetje, četudi samo v fantaziji. Win-win

Verjetno grem proti starosti tvoje babice. Ko me vse boli, in ko se mi dnevi vlečejo tja v tri dni, ker ne morem nič delati, tudi jaz rečem, da komaj čakam, da umrem, in tudi, da ni vredno tako živeti in naj me čimprej pobere.

Mogoče vas stare včasih res še preveč resno jemljemo, samo iščete pozornost z lajnanjem, kako bi radi umrli. Tako da čestitam, uspelo vam je jamračem, da se je začelo gibat k evtanaziji. Ampak nekateri pa vseeno resno mislijo, niso lapači v prazno, kot mogoče ti.

Odgovor na objavo uporabnika
ni mi lahko, 19.04.2024 ob 03:25

Meni je npr gibalno ovirana ampak še popolnoma prisebna babica že par let pred smrtjo govorila, da bi rada že končno umrla, da to ni več nikakršno življenje, pa je bila prej zelo verna, potem na konc se mi zdi, da malo manj. Če bi že ona takrat to podpisala, ne vem, zdi se mi, da ja. Se mi zdi pa definitivno prav, da bi imela to možnost, ne da je a priori ta možnost izključena. Definitivno pa jaz bi, ta izkušnja z babico mi je pokazala vse, kar moram vedet.

 

Verjetno grem proti starosti tvoje babice. Ko me vse boli, in ko se mi dnevi vlečejo tja v tri dni, ker ne morem nič delati, tudi jaz rečem, da komaj čakam, da umrem, in tudi, da ni vredno tako živeti in naj me čimprej pobere. Recimo, zdaj se mi že dva tedna vrti v glavi, čim glavo premaknem in mi gre na bruhanje. Zaradi vrtoglavice in slabosti se zbujam ponoči. Ta problem imam občasno že dlje casa. Ker je slabše, bo treba k zdravnici, a kaj, ko je tako dolgo za čakat. Boli me levi kolk, ki je dotrajal, desno koleno (poškodovano pri padcu), obe rami (poškodovani na delu) in križ, s katerim imam tudi že dolgo težave. Bili so časi, ko po en teden sploh nisem mogla hoditi. Zdaj vsakih nekaj mesecev po več dni skupaj komaj, komaj hodim. In še osamljenost me razjeda. Zato pogosto recem, naj me čim prej pobere, ker tako ni vredno živeti. A če bi me kdo hotel odvleči na evtanazijo, bi ga pričakala s puško, če bi jo le imela.

pa saj nekaj slovenskih državljanov je že šlo na evtanazijo v Švico. Tista ženska iz Prekmurja , Alenka Janžekovič na primer in je tudi že prej dala v medije in tudi potem sam postopek, eni pa kar bluzite, kako vas bo nekdo prisilil v evtanazijo. Za večino tako ali tako ne bo prišlo v poštev, ker bodo prej zboleli za demenco. Bistvo je v glavnem v tem, da se sodobna družba v celoti dela, kot da smrti ni, da bomo večno živeli in ljudje se o najbolj zanesljivem dejstvu niso pripravljeni pogovarjati, ogromno dohtarjev in svojcev je celo tako zelo pokvarjenih, da na smrt bolnim lažejo, da bodo ozdraveli. In to brez kakršnegakoli soglasja si marsikdo vzame pravico, da prvič razlaga tuje zdr. stanje drugim in da potem ti drugi celo odločajo o tem, ali bodo lastniku informacije to povedali ali ne. Ker ocenjujejo, da so svojci tako posrani, da ne bi hoteli vedeti, kaj je z njimi. In domnevam, da ste točno tisti, ki sedaj mislite, da imate pravico odločat o drugih, tako zelo proti kakršnikoli možnosti, da se človek odloči, kako bo umrl. Ker že sedaj jemljete pravico do resnice drugim. V evtanaziji pa vidite možnost, da do konca pokažete kakšne pošasti ste.

 

Saj ne moreš verjet. Eni res vsemu verjamete, kar slišite, četudi v tako neverodostojnih virih kot je nora24. Pa kdo vas bo evtanaziral?!??? Gre samo za OPCIJO, če bi kdo SAM prosil za to. In prav je, da imajo tisti, ki to želijo, takšno možnost. Da jim ni treba zbirati 10.000 za tak postopek v Švici in se bolanim in v bolečinah voziti v Švico. Kje imate pamet? Nihče vas ne bo prisilno evtanaziral. Prav pa je, da obstaja ta možnost. Enako kot pri splavu, nihče te ne sili v splav, če je ta proti tvojim prepričanjem. Ne morete pa tisti, ki ste proti njemu te pravice odvzeti ženskam, ki so vcstiski in ne želijo otroka. Desničarji imate težnjo po vmešavanju v zasebno sfero drugih. Dajte pustit, da drugi drugače razmišljajo in živijo.

No, za tole kar opisuješ, imaš možnost narediti samomor, ker si tudi fizično sposobna to narediti.

Tvoje težave niso nič posebnega, nič nerešljivega, lahko živiš z njimi in za stanje veš, da se bo obrnilo na bolje.

 

Ti res ne razumeš, kako je človeku, ki se zaveda, da bolje ne bo nikoli, da bo vsak dan huje? Da ga ne muči samo vrtoglavica, malo boli kolk, ima premalo družbe? Da se zaveda, da umira in da je vprašanje časa, kdaj bo umrl? A pred tem imel dan in noč hude bolečine tudi ob morfiju? In bolje ne be nikoli?

 

Odgovor na objavo uporabnika
Stara forumašica, 17.04.2024 ob 18:08

Mi je popolnoma vseeno, kdo je v vladi, ko bo čas in stanje, ki bo vodilo v smrt, bi jaz rada umrla, ne pa umirala.

Če bo referendum, bom seveda za to, da imam pravico se odločiti.

 

Tako kot imam kot ženska pravico se odločiti, ali bom naredila splav ali ne. Pravico se odločiti, ne dolžnost to narediti.

 

 

Kot onkološki bolnik sem za. Ampak v anketi za evtanazijo me zmotilo to,da ljudje s psihičnimi težavami z željo po samomoru bi lahko to izkoristili in legalno naredili samomor. Enako tisti,ki po prometni ostaneno hromi. To zame ni sprejemljivo. Se strinjam samo za onkološke bolnike in ostale,ki zaradi telesnih bolečin,ki so neznosne in niso ozdravljive imajo to možnost.

 

za mijav mijav & Anonimno 565:

Prav takšne in podobno izkrivljene pravljice so na začetku prodajali povsod, kjer so potem uvedli evtanazijo. Pa romantizirali smrt, sadili rožice, igrali na čustva, na veliko manipulirali (kot to tudi tukaj počnete/jo v glavnem aktivisti in plačanci). Potem pa so zadeve samo še stopnjevali. Ja, do te mere, da umorijo tudi marsikoga, ki sploh noče umreti. Z raznoraznimi pritiski in manipulacijami, s preferiranjem, poudarjanjem in vsiljevanjem te možnosti, s finančnim in drugačnim izsiljevanjem itn.

(https://rumble.com/v3tx86w-without-real-public-debate-canada-has-become-known-as-the-euthanasia-capita.html?e9s=rel_v1_b)

(https://rumble.com/v4c8hjq-canadas-mass-euthanasia-program-targets-veterans-elderly-canadians….html?e9s=rel_v1_b) (prvih 5 minut ta tema)

Bravo, “babi”! Ne daj se…

Odgovor na objavo uporabnika
ne bomo sužnji, 19.04.2024 ob 10:50

Bravo, “babi”! Ne daj se…

za Ni mi lahko

Laž evtanazije v prikazovanju samomora kot najboljše rešitve za določene primere:

(https://rumble.com/vcx4fl-the-lie-of-euthanasia-is-that-in-some-instances-suicide-is-the-best-option.html?e9s=rel_v1_b)

Menim, da si vsakdo zasluži dostojno življenhe kit smrt. Obstaja dejstvi, da ljudem kodvzemate življenhe, šw najmanj dostojno in spoštovano. Uoam da bo kazen orešla zagotovitev dostojnisti osebe, ki ji je bila moč odločanha o življenju, odvzeta. In bo tem ljudhem, ki so kruto posegli  v 4 oteike, dano vsaj nekaj moralnega zadoščenja Kot tistemu sredi Izole.  Nalo bo odtehmtalo. Kaj sw vam plete v mozgu? Preveč vremensk8h razmer? Katastrofa, kaj se vam cvre.

Ne razumem, kako je v Švici dovoljena pomoč pri samomoru?? Pa tako radi se primerjamo z njo. A tam jih ni pa nič strah, da jih bodo prisilno evtanazirali? Bože mili, kje jaz živim:(( Tole desnuharstvo se je res preveč razpaslo. Upam, da bo čimveč ljudi odšlo na referendum, predvsem mladi, ki mogoče le niso tako zelo zaplankani.

Pobrigajte se, kaj se vam cvre  v enjstajnovi obli, ne  corret po shejkspirov predavatelju ofnati.  😅🤨🙃☺️☺️☺️

“Zaupanja vredna oseba” jim je zaupala, da bodo po sprejetju zakona o evtanaziji začeli hoditi po domovih starejših, bolnišnicah in celo domovih ter “pobirali” odslužene.

In ker je onemu za verjeti, so sedaj vsi “presrani”, da bodo oni tudi med žrtvami.

“Blagor ubogim na duhu, kajti njih bo nebeško kraljevstvo”

Odgovor na objavo uporabnika
Komot, 19.04.2024 ob 11:28

Pobrigajte se, kaj se vam cvre  v enjstajnovi obli, ne  corret po shejkspirov predavatelju ofnati.  😅🤨🙃☺️☺️☺️

A lahko še kdo prevede tale zmazek??

Odgovor na objavo uporabnika
Enaa34, 19.04.2024 ob 11:25

Ne razumem, kako je v Švici dovoljena pomoč pri samomoru?? Pa tako radi se primerjamo z njo. A tam jih ni pa nič strah, da jih bodo prisilno evtanazirali? Bože mili, kje jaz živim:(( Tole desnuharstvo se je res preveč razpaslo. Upam, da bo čimveč ljudi odšlo na referendum, predvsem mladi, ki mogoče le niso tako zelo zaplankani.

MEne bolj skrbi, da ostanejo nepristevnu, jo na krut način zarežejo. Vse bolj popularno, neprišteven z ninumalno kaznijo.

Odgovor na objavo uporabnika
nen zmišljuj si, 18.04.2024 ob 16:47

Ne zmišljuj si bedarij. Nekateri nesposobni zdravniki, ki so sadisti, pač ne bojo izvajali, saj ne rabijo vsi, zakon predvideva ugovor vesti. Nekateri zdravniki pač bojo,  tisti sočutni z zdravo pametjo, ki se nočejo sprenevedat in hočejo preprečit nepotrebno trpljenje, če oseba sama to želi.

Pse veselo evtanaziramo, pa se sami ne morejo iz jasnit o tem. Ljudje pa lahko izrazijo svojo bolečino in željo, pa bi jih pustili crkovat v mukah. Sramota

ŠW huje, ki žival brani človwka, žival odreagira, človek pa odnese bre posledic. Kot ta iz Izole. Z fuknjenim ćloveškim nasmehom, kit so rekli. In seceda bi, diločeni ljudje, za denar marsijah potamali. Se bere že, da bi se ga rešila, pa pol nima denarja.

Odgovor na objavo uporabnika
ne bomo sužnji, 19.04.2024 ob 11:13

Laž evtanazije v prikazovanju samomora kot najboljše rešitve za določene primere:

(https://rumble.com/vcx4fl-the-lie-of-euthanasia-is-that-in-some-instances-suicide-is-the-best-option.html?e9s=rel_v1_b)

Kak drug verodostojen vir navedi, ne rumble, za katerega je dokazano, da objavlja neresnice.

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 1455, 19.04.2024 ob 10:34

Kot onkološki bolnik sem za. Ampak v anketi za evtanazijo me zmotilo to,da ljudje s psihičnimi težavami z željo po samomoru bi lahko to izkoristili in legalno naredili samomor. Enako tisti,ki po prometni ostaneno hromi. To zame ni sprejemljivo. Se strinjam samo za onkološke bolnike in ostale,ki zaradi telesnih bolečin,ki so neznosne in niso ozdravljive imajo to možnost.

 

Kdo si pa ti, da se odločaš za druge, kaj ZATE ni sprejemljivo?? Zate ni sprejemljivo, da en tetraplegik po prometni naredi evtanazijo!! Koga briga, kaj ti misliš????? Za tega tetraplegika ni sprejemljivo, da bi še naprej živel, zato hoče smrt! Kaj ima to s teboj? Kje bo tebi bolje, če bo on v svoji agoniji živel še naprej, ker ti NE DOVOLIŠ, da se on odloči o sebi?? Ma mrš, kreteni!!

če bo res referendum, bo itak en kup kretenskih cerkvenjakov šlo glasovat proti, večina drugih bo pa doma ostala in ne bo izglasovano!

Ljudje, jutri se vam lahko zgodi, da vaš ljubljeni ali vi sami zbolite za hudo boleznijo, doživljate grozljive bolečine, prosite za smrt, pa vam jo bodo odrekli. Ne pustit idiotom, ki želijo odločat namesto vas, da vzamejo pravico v svoje roke! Pojdite na referendum. Če bo.

 

Jaz sem za evtanazijo, ker vem kako je ko imas doma hudo bolanega in trpecega cloveka. AMPAK! Problem bo po mojem ta, ker bi se vse skupaj zlorabljalo, dajalo odmerek napacnim ljudem, prehitro, odlocalo bi se na podlagi svojcev, itd. Zato sem proti.

Odgovor na objavo uporabnika
Tina857, 19.04.2024 ob 12:54

Jaz sem za evtanazijo, ker vem kako je ko imas doma hudo bolanega in trpecega cloveka. AMPAK! Problem bo po mojem ta, ker bi se vse skupaj zlorabljalo, dajalo odmerek napacnim ljudem, prehitro, odlocalo bi se na podlagi svojcev, itd. Zato sem proti.

Pa kaj imate 4 razrede OŠ, ali kaj?? Kaj bi se zlorabljalo? Zdravniki so strogo proti evtanaziji, naj človek čim dlje uporablja preparate, zdravila, farmacijo. V  državah, kjer to izvajajo, moraš skozi 1000 postopkov, pregledov, strokovnih mnenj… da ti končno dovolijo končati življenje. Pa kaj mislite, da bo to šlo tako ležerno skozi, da se bodo kar motili, dali prehitro itd.??? Vsi, ki so to izvedli v tujini, so rekli pred samo evtanazijo, da celotna procedura predolgo traja.

Odgovor na objavo uporabnika
bla bla bla, 19.04.2024 ob 13:00

Pa kaj imate 4 razrede OŠ, ali kaj?? Kaj bi se zlorabljalo? Zdravniki so strogo proti evtanaziji, naj človek čim dlje uporablja preparate, zdravila, farmacijo. V  državah, kjer to izvajajo, moraš skozi 1000 postopkov, pregledov, strokovnih mnenj… da ti končno dovolijo končati življenje. Pa kaj mislite, da bo to šlo tako ležerno skozi, da se bodo kar motili, dali prehitro itd.??? Vsi, ki so to izvedli v tujini, so rekli pred samo evtanazijo, da celotna procedura predolgo traja.

Ne, imam tri razrede. 😉

Ves kaj, jaz ne zaupam vec nikomur, odkar se ve, da pobirajo ven zelodec napacnim ljudem, in podobna sra..a. In zato ne zaupam niti glede evtanazije, oz niti v zvezi s cim drugim.

Pa trenutno imamo doma primer ko osebni zdravnik rece, da ni treba hodit nikamor za srcni spodbujevalnik, medtem ko kardiolog pravi da je tako slabo, da treba it cimprej. Ne zaupam nikomur vec za nobeno stvar.

Problem bo po mojem ta, ker bi se vse skupaj zlorabljalo, dajalo odmerek napacnim ljudem, prehitro, odlocalo bi se na podlagi svojcev, itd. Zato sem proti.

A ti  veš, da nekoga, ki se odloči za evtanazijo v tujini pregleda ogromno strokovnjakov v različnih časovnih obdobjih. A veš, da ko končno odobrijo zadevo in si uboga trpeča duša končno oddahne, da zdaj pa bo, določijo čas in kraj in obvestijo svojce, ki bodo poleg in šele potem se to izvede v posebnem prostoru.

A ti si pa predstavljaš, da bo ena med. sestra s polno brizgo okol letala po nekem random oddelku v bolnici in se kar malo zmotila pri tem, komu zada poslednji šus. “Uuupss, aja, to je pa Franci, ne Janez, ehhh, pa saj sta bila oba pri koncu…”. In tak narod bo potem šel na glasovanje proti.

In da bi se svojci odločali, praviš. Jaz že zdaj podpišem, da se moji otroci odločijo namesto mene, ko bo čas za to. Dobro vedo, da meni samo življenje kot životarjenje ne pomeni nič. Nočem vegetirat kot rastlina, nočem popolnoma dementna blodit po zaprtem oddelku 10 let, nočem nič od tega! Človeku, ki ne bo sam mogel odločat o sebi, itak ne bo nihče odobril evtanazije. Če se bo pa dalo prej podpisat, bom pa jaz prva v vrsti, da podpišem, da me evtanazirajo, ko bo čas. In ne, svojci ne bodo smeli odločati, če se človek sam ne bo mogel izjasniti. Ti pa lahko komot dotrpiš do konca, si lahko prepričana, da te ne bo nihče ubil.

@Že danes 18.04.2024
Vsi zagovorniki evtanazije, koliko vas bi danes podpisali tako odločitev, katere ne bi mogli več priklicati? V primeru neozdravljive bolezni in trpljenja, vas bodo sorodniki vprašali, če želite umreti in samo en da, pa bo po vas. Ste prepričani, da si tega želite?

Jaz! Takoj danes podpisem in si oddahnem.

Odgovor na objavo uporabnika
Tina857, 19.04.2024 ob 13:14

Ne, imam tri razrede. 😉

Ves kaj, jaz ne zaupam vec nikomur, odkar se ve, da pobirajo ven zelodec napacnim ljudem, in podobna sra..a. In zato ne zaupam niti glede evtanazije, oz niti v zvezi s cim drugim.

Pa trenutno imamo doma primer ko osebni zdravnik rece, da ni treba hodit nikamor za srcni spodbujevalnik, medtem ko kardiolog pravi da je tako slabo, da treba it cimprej. Ne zaupam nikomur vec za nobeno stvar.

Aha, se pravi strah te je, da boš šla na operacijo želodca, te bodo pa evtanazirali namesto tega.

Dobro, okej. Ker seveda evtanazije izvajajo v navadni bolnici kar vmes med vsemi drugimi pacienti, brez svojcev, svojega prostora, mnogih pregledov do takrat in kar je še tega.

Še tisti trije razredi so ti škodili očitno. Ampak tu pač poskušaš nekaj brez veze argumentirat, ker itak veš, da argumentov nimaš. Ti si enostavno proti in to je to. Argument, da si proti, ker se bojiš, da te bodo evtanazirali namesto da bi ti operirali slepič, je pa tako debilen, da je že smešno.

New Report

Close