Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Grd odnos otrok do hrane – tabu tema

Grd odnos otrok do hrane – tabu tema

SKLEP:
Ker je tebi ta hrana dobra —-> je jedilnik dober.
Komur ni dobra —-> je razvajen, in naj je doma.

Butast sklep.[/quote]

Pravzaprav je o tem, da je jedilnik zanič in za prašiče, prvi in edini pisal Modri. Ostali smo mnenja, da je vredu in nihče izmed nas ni etiketiral modrega, tako kot on počne z nami.[/quote]

Ne komentiram pisanja Modrega, pač pa tole vehementno pisanje “balansiranje”, ki ne dopušča drugačnega sklepa kot je njen/njegov.
Če meni ne bi bil ta jedilnik všeč, sigurno ne bi bil moj sklep, da bom za otroke doma kuhala, pač pa bi v šoli načela temo, da se s prehrano kaj spremeni. V prvi vrsti bi pa pač otroku rekla naj v šoli vzame le tisto kar bo pojedel (ne glede na to, da plačam vse). Je pa tudi res, da razumem, da v šolah ne bodo nikoli vsem ustregli in sem se pač pripravljena sprijaznit s širokim naborom možnih jedilnikov (pri temle konkretnem se mi sicer zdi, da pretiravajo z vtikanjem zdravega vsepovsod – je le lažje, če skuhaš ločeno krompir, meso, itd., pa potem otroci lažje vzamejo tisto kar res jedo, kot pa če že v eno jed zbašeš vse in ni možno vzet samo tistega kar boš res jedel).

Pravzaprav je o tem, da je jedilnik zanič in za prašiče, prvi in edini pisal Modri. Ostali smo mnenja, da je vredu in nihče izmed nas ni etiketiral modrega, tako kot on počne z nami.[/quote]

Ne komentiram pisanja Modrega, pač pa tole vehementno pisanje “balansiranje”, ki ne dopušča drugačnega sklepa kot je njen/njegov.
Če meni ne bi bil ta jedilnik všeč, sigurno ne bi bil moj sklep, da bom za otroke doma kuhala, pač pa bi v šoli načela temo, da se s prehrano kaj spremeni. V prvi vrsti bi pa pač otroku rekla naj v šoli vzame le tisto kar bo pojedel (ne glede na to, da plačam vse). Je pa tudi res, da razumem, da v šolah ne bodo nikoli vsem ustregli in sem se pač pripravljena sprijaznit s širokim naborom možnih jedilnikov (pri temle konkretnem se mi sicer zdi, da pretiravajo z vtikanjem zdravega vsepovsod – je le lažje, če skuhaš ločeno krompir, meso, itd., pa potem otroci lažje vzamejo tisto kar res jedo, kot pa če že v eno jed zbašeš vse in ni možno vzet samo tistega kar boš res jedel).[/quote]
Takoj in prec je potrebno ukiniti tole šolsko prehranjevanje. Z njim so nezadovoljni starši, otroci kot jedci in šola kot taka pa še kuharice, ki se trudijo pa gre v pomije. Kuhajte doma! Bo za vse bolje! Boste pač jedli ob 17 uri ali še kasneje, ampak tako jedo tudi v tujini, pa so očitno bolj produktivni in lažje živijo. Ukiniti plačano malico, uvesti brezplačen odmor za kosilo ( eno uro odmora seveda neplačanega), potem pa bomo videli. Ne bo nobenega pritoževanja, otroke boste matere in bližnja žlahta futrali doma, ji kuhali kar bodo pojedli, pa še plačati ne bo treba. Pa lačnih otrok tudi ne bo več!!
Mica, ti pa kar za begunce kuhaj! Saj veš kaj jedo? Doma večina nič, za kosilo pa koshary pa mlečni riž, kakšen falafel ali dva, potem pa se konča. Aja, pa ajš ! To bo, Mica to! Nevednim boš pa recepte ti razložila, saj obvladaš. Revšna pa to!

Ne komentiram pisanja Modrega, pač pa tole vehementno pisanje “balansiranje”, ki ne dopušča drugačnega sklepa kot je njen/njegov.
Če meni ne bi bil ta jedilnik všeč, sigurno ne bi bil moj sklep, da bom za otroke doma kuhala, pač pa bi v šoli načela temo, da se s prehrano kaj spremeni. V prvi vrsti bi pa pač otroku rekla naj v šoli vzame le tisto kar bo pojedel (ne glede na to, da plačam vse). Je pa tudi res, da razumem, da v šolah ne bodo nikoli vsem ustregli in sem se pač pripravljena sprijaznit s širokim naborom možnih jedilnikov (pri temle konkretnem se mi sicer zdi, da pretiravajo z vtikanjem zdravega vsepovsod – je le lažje, če skuhaš ločeno krompir, meso, itd., pa potem otroci lažje vzamejo tisto kar res jedo, kot pa če že v eno jed zbašeš vse in ni možno vzet samo tistega kar boš res jedel).[/quote]
Takoj in prec je potrebno ukiniti tole šolsko prehranjevanje. Z njim so nezadovoljni starši, otroci kot jedci in šola kot taka pa še kuharice, ki se trudijo pa gre v pomije. Kuhajte doma! Bo za vse bolje! Boste pač jedli ob 17 uri ali še kasneje, ampak tako jedo tudi v tujini, pa so očitno bolj produktivni in lažje živijo. Ukiniti plačano malico, uvesti brezplačen odmor za kosilo ( eno uro odmora seveda neplačanega), potem pa bomo videli. Ne bo nobenega pritoževanja, otroke boste matere in bližnja žlahta futrali doma, ji kuhali kar bodo pojedli, pa še plačati ne bo treba. Pa lačnih otrok tudi ne bo več!!
Mica, ti pa kar za begunce kuhaj! Saj veš kaj jedo? Doma večina nič, za kosilo pa koshary pa mlečni riž, kakšen falafel ali dva, potem pa se konča. Aja, pa ajš ! To bo, Mica to! Nevednim boš pa recepte ti razložila, saj obvladaš. Revšna pa to![/quote]

Tebi bomo par zdravstvo ukinili, ker itak samo bentiš čezenj. Pa ukinimo ceste, ker so itak polne lukenj, elektriko, ker je itak predraga, televizijo, ker ni nič za gledat, predvsem pa ukinimo sebe kot narod, ker nimamo lepe bese zase. Po tvoji kurji logiki.


Takoj in prec je potrebno ukiniti tole šolsko prehranjevanje. Z njim so nezadovoljni starši, otroci kot jedci in šola kot taka pa še kuharice, ki se trudijo pa gre v pomije. Kuhajte doma! Bo za vse bolje! Boste pač jedli ob 17 uri ali še kasneje, ampak tako jedo tudi v tujini, pa so očitno bolj produktivni in lažje živijo. Ukiniti plačano malico, uvesti brezplačen odmor za kosilo ( eno uro odmora seveda neplačanega), potem pa bomo videli. Ne bo nobenega pritoževanja, otroke boste matere in bližnja žlahta futrali doma, ji kuhali kar bodo pojedli, pa še plačati ne bo treba. Pa lačnih otrok tudi ne bo več!!
Mica, ti pa kar za begunce kuhaj! Saj veš kaj jedo? Doma večina nič, za kosilo pa koshary pa mlečni riž, kakšen falafel ali dva, potem pa se konča. Aja, pa ajš ! To bo, Mica to! Nevednim boš pa recepte ti razložila, saj obvladaš. Revšna pa to![/quote]
Tebi bomo par zdravstvo ukinili, ker itak samo bentiš čezenj. Pa ukinimo ceste, ker so itak polne lukenj, elektriko, ker je itak predraga, televizijo, ker ni nič za gledat, predvsem pa ukinimo sebe kot narod, ker nimamo lepe bese zase. Po tvoji kurji logiki.[/quote]

Hudo vljudna gospa si! Cenim takele manirlih dame. Ki vse vedo. To je kukr se dons reče, tko kul!
Za zdravstvo pa, odkar moramo večino storitev plačati sami, naj ga kar ukinejo. Javno namreč!

Pravzaprav je o tem, da je jedilnik zanič in za prašiče, prvi in edini pisal Modri. Ostali smo mnenja, da je vredu in nihče izmed nas ni etiketiral modrega, tako kot on počne z nami.[/quote]

Ne komentiram pisanja Modrega, pač pa tole vehementno pisanje “balansiranje”, ki ne dopušča drugačnega sklepa kot je njen/njegov.
Če meni ne bi bil ta jedilnik všeč, sigurno ne bi bil moj sklep, da bom za otroke doma kuhala, pač pa bi v šoli načela temo, da se s prehrano kaj spremeni. V prvi vrsti bi pa pač otroku rekla naj v šoli vzame le tisto kar bo pojedel (ne glede na to, da plačam vse). Je pa tudi res, da razumem, da v šolah ne bodo nikoli vsem ustregli in sem se pač pripravljena sprijaznit s širokim naborom možnih jedilnikov (pri temle konkretnem se mi sicer zdi, da pretiravajo z vtikanjem zdravega vsepovsod – je le lažje, če skuhaš ločeno krompir, meso, itd., pa potem otroci lažje vzamejo tisto kar res jedo, kot pa če že v eno jed zbašeš vse in ni možno vzet samo tistega kar boš res jedel).[/quote]

Ko je moja hčerka dobila idejo, da v šoli ni dobro za jest, si je nosila od doma. S tem, da si je hrano morala pripravit sama :p

p.s. Ti enako kot modri razumeš, da je pri zgornjem jedilniku vse skupaj zmešano? Kaj meniš, da to vse skupaj v neko kanto ali korito zmešajo ali kako? Oz. če ti jaz rečem, da je bilo današnje kosilo juha, pečeno meso in krompir ter solata ti razumeš, da so bile te štiri jedi premešane v isto brozgo in vržene na krožnike?

No to je edina konstruktivna alternativa.
Staršem in otroku ni povšeči šolski jedilnik – nosite od doma. Siljenje učiteljic – ravno tako.
Bosta starša pripravila vse sončkove najljubše jedi – pustimo, da bodo po nepotrebnem izpostavljali otroka in mu utrjevali prepričanje, da si zasluži poseben tretma – saj ga boste doma gledali. lepo vse dni v tednu.
Najlepše je ko kritizirajo jedilnike ljudje, ki sploh ne kuhajo doma ali pa kuhajo točno tisto, nad čemer se zgražajo na roditeljskih. Ampak otroci tudi kdaj kaj povejo v šoli, veste. o tem kakšni so ‘domači’ jedilniki.


Tebi bomo par zdravstvo ukinili, ker itak samo bentiš čezenj. Pa ukinimo ceste, ker so itak polne lukenj, elektriko, ker je itak predraga, televizijo, ker ni nič za gledat, predvsem pa ukinimo sebe kot narod, ker nimamo lepe bese zase. Po tvoji kurji logiki.[/quote]

Hudo vljudna gospa si! Cenim takele manirlih dame. Ki vse vedo. To je kukr se dons reče, tko kul!
Za zdravstvo pa, odkar moramo večino storitev plačati sami, naj ga kar ukinejo. Javno namreč![/quote]

Newsflash, tudi kosila v šoli v glavnem starši kar lepo sami plačujejo, subvencionirano imajo res samo najrevnejši. Kaj pa zdaj? Bi še kar ukinila? Pa televizijo, elektriko in ceste tudi plačujemo. pa to pomeni, da ne smemo komentirat tega, kar plačujemo? Predstavljaj si, da ti pizdakaš, zakaj je zmanjkalo elektrike, elektro pa ti zabrusi, pa bodi brez! Sori, ti si začela s takimi trapastimi. Od tistega, kar plačaš, ne smeš več kritizirat? Neeee, mirno plačaj tisto položnico, pa šuti. Hlapec.

Pa da se razumemo, jaz sem bila s šolsko prehrano zelo zadovoljna in tudi otroci niso nikoli nič rekli čez njo. Si pa vsekakor pridržujemo pravico do tega. Če me je kdaj zmotilo, me je preveč predpakiranih industrijski izdelkov. Ala zmrznjena pica in podobno. In zdaj po vašem ne smem reči, da to ni okej?

To je to, kar je zastonj ali poceni nima vrednosti-za mnoge kot vidim, pa zakaj ker res ne znajo računati osnov:stroški za pripravo kosila(EKONOMSKA CENA) ker pa davkoplačevalci plačamo skoraj vse oz kar vse-Že od začetka poudarjam popolnoma zgrešen populistični projekt tale šolska kosila.Dovolj bi bila malica tako za učence kot zaposlene pa basta!!!!!Saj so vsi presiti, zato toliko hrane konča v odpadkih-včasih bi rekli smrtni greh.Veliko ceneje bi bil način dodatkov, za tiste ki res nimajo-to je pa že druga zgodba.Ta mašinerija šolskih kuhinj je totalno zgrešen projekt-pa mi volilci -davkoplačevalci to že vemo…….

Pa kaj je zastonj????

Lahhko si dopisujemo še in še , za lažjo dušo ali kaj. Ko bi z ministrstva prebrali koliko ljudi je proti tej kuharijski mašineriji v šolah in bi izračunali, da bi lahko veliko prihranili za kaj bolj koristnega, kje pa oni tega ne berejo oziroma se jih nič ne tiče, glavno da razdelijo naš davkoplačevalski denar, pa če gre le ta v franže…..Pa smo tam nobenega pravega nadzora samo papirnat……
Pa veliko sreče in polnejših želodcev želim delavcem na normo, pa vsem upokojencem, ki si s polno delovno dobo niso zaslužili takih kosil, kot jih drugi mečejo stran. Čeprav nismo prašiči -to je pa res žaljivo!!!Vam rečem za zjokat tale generacija in vlada in vsi skupaj……

A to je pa ok, da otroka brez milosti siliš, da poje do konca, čeprav ne more več?[/quote]

Je ok, če je otrok imel možnost izbrati mali košček, pa je namesto tega izbral velik kos, enkrat ugriznil in vrgel stran. Saj prvi mesec so vsi otroci dobivali najprej polovične koščke, tako da je bilo vsem otrokom kristalno jasno kakšna količina je en mali polovičen košček ali pa dva taka koščka (torej cel kos kruha). In po tem času je tudi učiteljica že vedela, kdo vsak dan poje samo eno polovičko in je sit in kdo vsak dan poje dve ali tri polovičke. Če otrokom ponudiš male koščke, je povsem pravilno, da te male koščke pojedo do konca. Če niso več lačni, pa ne rabijo vzet še enega koščka. Tudi pri sadju so imeli možnost dobiti samo krhelj ali dva jabolka ali polovico banane. Če pa je nekdo vztrajal, da hoče celo jabolko in potem samo enkrat ugriznil in vrgel jabolko v koš, je pa po mojem mnenju zelo vzgojno, da odrasel (starš ali učitelj) otroku da jasno vedet, da je tako ravnanje nedopustno!

Otroci kar dobro zaznajo, kdaj niso lačni ali kdaj so zelo lačni. Če jim seveda damo možnost, da lakoto začutijo. Dandanes so neredki otroci, ki sploh ne poznajo občutka lakote. Še preden jim telo sporoči, že čaka skrbna mama s kakšnim prigrizkom (da ja revček ne bo kakšno minutko lačen). No, smo imeli v hčerkinem razredu otroka, za katerega je mama trdila, da je nujno potrebno, da mu učiteljica dovoli jesti med poukom razne frutabele in podobno, ker otrok pač ne sme biti lačen! Otrok je bil popolnoma zdrav in učiteljica ni pristala na mamine zahteve. Se je otrok kar lepo navadil počakat do naslednjega obroka. Imamo pa v razredu tudi otroka z diabetesom tipa 1, ki si mora tudi med poukom stalno meriti krvni sladkor in pri prenizkem krvnem sladkorju seveda lahko takoj poje bonbončke glukoze, pri previsokem krvnem sladkorju pa si vbrizga inzulin. Ta otrok ima seveda poseben režim hranjenja, v tej temi pa govorimo o zdravih otrocih, ki se iz hrane delajo norca, in te otroke morajo v šoli vzgajati učitelji, če jih že starši niso znali/zmogli/hoteli vzgojiti…[/quote]

Saj obstaja opcija, da če ne moreš pojesti, da lahko kasneje in da pravzaprav ni treba vsega tlačti v usta samo zato, ker je na razpolago. Učenje ravnanja je naloga staršev. Je pravil nekdo, da so otroke starši naučili tudi, da je sadje zato, da se z njim obmetava.
Težava je v osnovi kje?

Ne komentiram pisanja Modrega, pač pa tole vehementno pisanje “balansiranje”, ki ne dopušča drugačnega sklepa kot je njen/njegov.
Če meni ne bi bil ta jedilnik všeč, sigurno ne bi bil moj sklep, da bom za otroke doma kuhala, pač pa bi v šoli načela temo, da se s prehrano kaj spremeni. V prvi vrsti bi pa pač otroku rekla naj v šoli vzame le tisto kar bo pojedel (ne glede na to, da plačam vse). Je pa tudi res, da razumem, da v šolah ne bodo nikoli vsem ustregli in sem se pač pripravljena sprijaznit s širokim naborom možnih jedilnikov (pri temle konkretnem se mi sicer zdi, da pretiravajo z vtikanjem zdravega vsepovsod – je le lažje, če skuhaš ločeno krompir, meso, itd., pa potem otroci lažje vzamejo tisto kar res jedo, kot pa če že v eno jed zbašeš vse in ni možno vzet samo tistega kar boš res jedel).[/quote]
Takoj in prec je potrebno ukiniti tole šolsko prehranjevanje. Z njim so nezadovoljni starši, otroci kot jedci in šola kot taka pa še kuharice, ki se trudijo pa gre v pomije. Kuhajte doma! Bo za vse bolje! Boste pač jedli ob 17 uri ali še kasneje, ampak tako jedo tudi v tujini, pa so očitno bolj produktivni in lažje živijo. Ukiniti plačano malico, uvesti brezplačen odmor za kosilo ( eno uro odmora seveda neplačanega), potem pa bomo videli. Ne bo nobenega pritoževanja, otroke boste matere in bližnja žlahta futrali doma, ji kuhali kar bodo pojedli, pa še plačati ne bo treba. Pa lačnih otrok tudi ne bo več!!
Mica, ti pa kar za begunce kuhaj! Saj veš kaj jedo? Doma večina nič, za kosilo pa koshary pa mlečni riž, kakšen falafel ali dva, potem pa se konča. Aja, pa ajš ! To bo, Mica to! Nevednim boš pa recepte ti razložila, saj obvladaš. Revšna pa to![/quote]

Najbolj butast je pa ko “razgledani” začnete trobit s tujino. In ko se vam zdi to, kako imajo urejeno v tujini najboljši sistem in rešitev vseh težav. Tudi, ko so stvari pri nas precej bolje urejene. Imam občutek, da predvsem zato, da bi tako družinam čimbolj otežili življenje. To bi vas očitno osrečilo.

Pa kaj je zastonj????[/quote]

Ceno malice je ministrstvo dolocio arbitrarno na 80 centov. Ceno kosila doloca vsaka sola sama. Sestej stroske za material, za delo kuharic, za odvoz odpadkov, za vzdrzevanje kuhinje in ti bo hitro jasno, da tista 2 ali 3 evri, ki jih placajo tisti brez subvencij, ne pokrijejo dejanskih stroskov za kosilo. In teh je verjetno kaksna polovica. Vsi ostali otroci imajo kosilo subvencionirano, zato njihovi starsi placajo 0{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} do 60{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} prodajne cene, ki pa kot ze receno, ni dejanska cena solskega kosila, malice in sadja. Ce pa upostevas se zelje mam v tej temi, ki malodane zahtevajo restavracijske menije in postrezbo, je pa trenutna cena solske hrane posmehljivo neadekvatna.

Veliko vecjo korist za davkoplacevalce, kot tudi za otroke vecno nezadovoljnih mam bi drzava naredila, ce bi uvedla trzne cene in subvencijo samo za najrevnejsih 15{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Zmisljevanja, igranja s hrano in metanja hrane v smeti bi bilo hitro konec, ker bi mame premislile, ce se jim res splaca placevati trzno ceno za nekaj, kar bo itak koncalo v smeteh. Mame in ocetje, vi ste spravili vase otroke a svet, zato jih zacnite vzdrzevati. Davkoplacevalci niso dolzni prehranjevati vase otroke in njihovo razvajenost.

Kaj res ne razumete, da vso to-šolsko kuharijo plačamo vsi davkoplačevalci, a res ne veste kaj so stroški v ekonomski -polni ceni če bi to vedela ne bi govorila ,da plačate polno ceno ojej, ojej.Skratka metanje denarja proč- z vsemi zaposlenimi, zato da pol to hrano mečejo proč norost na kubik.Pri nas je odnos do hrane drugačen, pa NISMO PRAŠIČI!!!!! HVALA zelo spoštljivo, jaz in mnogi cenimo prašiče……..pa njive, pa motiko tudi uporabljamo……..


Takoj in prec je potrebno ukiniti tole šolsko prehranjevanje. Z njim so nezadovoljni starši, otroci kot jedci in šola kot taka pa še kuharice, ki se trudijo pa gre v pomije. Kuhajte doma! Bo za vse bolje! Boste pač jedli ob 17 uri ali še kasneje, ampak tako jedo tudi v tujini, pa so očitno bolj produktivni in lažje živijo. Ukiniti plačano malico, uvesti brezplačen odmor za kosilo ( eno uro odmora seveda neplačanega), potem pa bomo videli. Ne bo nobenega pritoževanja, otroke boste matere in bližnja žlahta futrali doma, ji kuhali kar bodo pojedli, pa še plačati ne bo treba. Pa lačnih otrok tudi ne bo več!!
Mica, ti pa kar za begunce kuhaj! Saj veš kaj jedo? Doma večina nič, za kosilo pa koshary pa mlečni riž, kakšen falafel ali dva, potem pa se konča. Aja, pa ajš ! To bo, Mica to! Nevednim boš pa recepte ti razložila, saj obvladaš. Revšna pa to![/quote]

Najbolj butast je pa ko “razgledani” začnete trobit s tujino. In ko se vam zdi to, kako imajo urejeno v tujini najboljši sistem in rešitev vseh težav. Tudi, ko so stvari pri nas precej bolje urejene. Imam občutek, da predvsem zato, da bi tako družinam čimbolj otežili življenje. To bi vas očitno osrečilo.[/quote]

Jaz ne pravim, da je v tujini solska prehrana bolje urejena – prav nasprotno; prehrana v slovenskih solah je na zavidljivo visokem nivoju v primerjavi s solami na zahodu. Pravim pa, da slovenske mame skritizirajo vse in mislijo, da njihovim otrokom pripada vse za razliko od mam v tujini, ki vsako jutro same pripravijo sendvic za kosilo za svoje otroke in pri tem ne jamrajo in ne kritizirajo tako kot ve. Gre se za odnos do hrane, do sole, do uciteljev, , ki je v Sloveniji padel na porazno nizek nivo. Slovenske mame delujete kot kopica izredno razvajenih otrok.

Najbolj butast je pa ko “razgledani” začnete trobit s tujino. In ko se vam zdi to, kako imajo urejeno v tujini najboljši sistem in rešitev vseh težav. Tudi, ko so stvari pri nas precej bolje urejene. Imam občutek, da predvsem zato, da bi tako družinam čimbolj otežili življenje. To bi vas očitno osrečilo.[/quote][/quote]

Jaz ne pravim, da je v tujini solska prehrana bolje urejena – prav nasprotno; prehrana v slovenskih solah je na zavidljivo visokem nivoju v primerjavi s solami na zahodu. Pravim pa, da slovenske mame skritizirajo vse in mislijo, da njihovim otrokom pripada vse za razliko od mam v tujini, ki vsako jutro same pripravijo sendvic za kosilo za svoje otroke in pri tem ne jamrajo in ne kritizirajo tako kot ve. Gre se za odnos do hrane, do sole, do uciteljev, , ki je v Sloveniji padel na porazno nizek nivo. Slovenske mame delujete kot kopica izredno razvajenih otrok.[/quote]

Vse slovenske mame so enake, ja.

Ukinimo raje kar vse kar je Javni sektor in Ju – ker itq samo denar požirajo in ni nič od njih. otroke šolajte doma, kuhajte jim vsak dan le njihove najljubše jedi v količinah, ki njim ustrezajo, pozdravite jih same, same jim naredite tudi dokumente itd, itd – to bo raj na zemlji.
Revni in na novo brezposelni iz vseh Ju in JS služb naj pa crknejo – pokopljejo naj jih pa svojci, ker grobarji so nepotreben strošek – bo OK?

Hudo vljudna gospa si! Cenim takele manirlih dame. Ki vse vedo. To je kukr se dons reče, tko kul!
Za zdravstvo pa, odkar moramo večino storitev plačati sami, naj ga kar ukinejo. Javno namreč![/quote]

Newsflash, tudi kosila v šoli v glavnem starši kar lepo sami plačujejo, subvencionirano imajo res samo najrevnejši. Kaj pa zdaj? Bi še kar ukinila? Pa televizijo, elektriko in ceste tudi plačujemo. pa to pomeni, da ne smemo komentirat tega, kar plačujemo? Predstavljaj si, da ti pizdakaš, zakaj je zmanjkalo elektrike, elektro pa ti zabrusi, pa bodi brez! Sori, ti si začela s takimi trapastimi. Od tistega, kar plačaš, ne smeš več kritizirat? Neeee, mirno plačaj tisto položnico, pa šuti. Hlapec.[/quote]
Bemti, pa ti verjameš, kar pišeš. Pa razumeš svoje besede? Si funkcionalno pismena? Pizdakanje pa šuti pa …… to bo!

Je ok, če je otrok imel možnost izbrati mali košček, pa je namesto tega izbral velik kos, enkrat ugriznil in vrgel stran. Saj prvi mesec so vsi otroci dobivali najprej polovične koščke, tako da je bilo vsem otrokom kristalno jasno kakšna količina je en mali polovičen košček ali pa dva taka koščka (torej cel kos kruha). In po tem času je tudi učiteljica že vedela, kdo vsak dan poje samo eno polovičko in je sit in kdo vsak dan poje dve ali tri polovičke. Če otrokom ponudiš male koščke, je povsem pravilno, da te male koščke pojedo do konca. Če niso več lačni, pa ne rabijo vzet še enega koščka. Tudi pri sadju so imeli možnost dobiti samo krhelj ali dva jabolka ali polovico banane. Če pa je nekdo vztrajal, da hoče celo jabolko in potem samo enkrat ugriznil in vrgel jabolko v koš, je pa po mojem mnenju zelo vzgojno, da odrasel (starš ali učitelj) otroku da jasno vedet, da je tako ravnanje nedopustno!

Otroci kar dobro zaznajo, kdaj niso lačni ali kdaj so zelo lačni. Če jim seveda damo možnost, da lakoto začutijo. Dandanes so neredki otroci, ki sploh ne poznajo občutka lakote. Še preden jim telo sporoči, že čaka skrbna mama s kakšnim prigrizkom (da ja revček ne bo kakšno minutko lačen). No, smo imeli v hčerkinem razredu otroka, za katerega je mama trdila, da je nujno potrebno, da mu učiteljica dovoli jesti med poukom razne frutabele in podobno, ker otrok pač ne sme biti lačen! Otrok je bil popolnoma zdrav in učiteljica ni pristala na mamine zahteve. Se je otrok kar lepo navadil počakat do naslednjega obroka. Imamo pa v razredu tudi otroka z diabetesom tipa 1, ki si mora tudi med poukom stalno meriti krvni sladkor in pri prenizkem krvnem sladkorju seveda lahko takoj poje bonbončke glukoze, pri previsokem krvnem sladkorju pa si vbrizga inzulin. Ta otrok ima seveda poseben režim hranjenja, v tej temi pa govorimo o zdravih otrocih, ki se iz hrane delajo norca, in te otroke morajo v šoli vzgajati učitelji, če jih že starši niso znali/zmogli/hoteli vzgojiti…[/quote]

Saj obstaja opcija, da če ne moreš pojesti, da lahko kasneje in da pravzaprav ni treba vsega tlačti v usta samo zato, ker je na razpolago. Učenje ravnanja je naloga staršev. Je pravil nekdo, da so otroke starši naučili tudi, da je sadje zato, da se z njim obmetava.
Težava je v osnovi kje?[/quote]
Tale tvoja misel mi je všeč. Ampak se ne sklada s slovensko požrešnostjo.
Samo pogled na jedilnico kateregakoli slovenskega hotela, kjer se futrajo pri samopostrežnem bifeju Slovenci ( res tudi debeli Nemci niso dosti boljši).
Tam vidiš točno to, ker je na razpolago (in ker smo plačali), si naložimo na krožnik 3x več kot uspemo pojesti in kar bi bilo zdravo.
V šoli pa otroci ravnajo enako kot starši v hotelu. Ker so jim doma povedali, da hrano preplačajo, otroci to dobesedno razumejo kot možnost prehranjevanje v enakem obsegu, kot to vidijo pri starših. Kar se Janezek nauči, to Ja….. in obratno kar Janez dela, to dela tudi Janezek.

Pa kaj je zastonj????[/quote]

Ceno malice je ministrstvo dolocio arbitrarno na 80 centov. Ceno kosila doloca vsaka sola sama. Sestej stroske za material, za delo kuharic, za odvoz odpadkov, za vzdrzevanje kuhinje in ti bo hitro jasno, da tista 2 ali 3 evri, ki jih placajo tisti brez subvencij, ne pokrijejo dejanskih stroskov za kosilo. In teh je verjetno kaksna polovica. Vsi ostali otroci imajo kosilo subvencionirano, zato njihovi starsi placajo 0{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} do 60{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} prodajne cene, ki pa kot ze receno, ni dejanska cena solskega kosila, malice in sadja. Ce pa upostevas se zelje mam v tej temi, ki malodane zahtevajo restavracijske menije in postrezbo, je pa trenutna cena solske hrane posmehljivo neadekvatna.

Veliko vecjo korist za davkoplacevalce, kot tudi za otroke vecno nezadovoljnih mam bi drzava naredila, ce bi uvedla trzne cene in subvencijo samo za najrevnejsih 15{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Zmisljevanja, igranja s hrano in metanja hrane v smeti bi bilo hitro konec, ker bi mame premislile, ce se jim res splaca placevati trzno ceno za nekaj, kar bo itak koncalo v smeteh. Mame in ocetje, vi ste spravili vase otroke a svet, zato jih zacnite vzdrzevati. Davkoplacevalci niso dolzni prehranjevati vase otroke in njihovo razvajenost.[/quote]

Govoriš na pamet in nimaš pojma. Kosilo imajo subvencionirano samo otroci s socialnega dna. Malo morgen polovica.

Še uraden podatek:

do subvencije za kosilo so upravičeni učenci iz družin, v katerih povprečni mesečni dohodek na osebo, ugotovljen v odločbi o otroškem dodatku znaša:
do 18 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} neto povprečne plače v Republiki Sloveniji – subvencija pripada v višini cena kosila,
nad 18{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} do 30{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} neto povprečne plače v Republiki Sloveniji – subvencija pripada v višini 70{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} kosila,
nad 30{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} do 36{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} neto povprečne plače v Republiki Sloveniji – subvencija pripada v višini 40{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} kosila.

Starši plačajo prehrano v šoli tudi po 80 evrov na otroka, kar sigurno ni denar, za katerega lahko kdorkoli reče, da ni nič in da se otroci preseravajo, ker je napol zastonj. Je za marsikoga kar huda položnica, sploh če imajo več otrok.

Če imajo več otrok in nižji dohodek, potem se jim {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} dohodka na člana tudi zniža, a se ti ne zdi?

Marìja pomagaj bo šele potem, ko bo ukinitev vseh transferjev, ker jih boš ti pokrivala, tako da se bo ķrog zgolj obrnil. Bodite vzor, bo večja možnost, kako racionalno pristopati.

No, pa smo pri tistih 15 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, ki jih nekdo omenja. Čeprav je 18 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} povprečne plače huda revščina, ne nižji dohodek.

New Report

Close