Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Grd odnos otrok do hrane – tabu tema

Grd odnos otrok do hrane – tabu tema

Odvisno, kaj imajo poleg dohodka. Tu smo pa bili v eni drugi debati, kar se tiče vrednosti nepremičnin npr.

Jaz sem tista, ki po tvoje govorim na pamet. Prav tvoje zgornje stevilke sem uporabljala, ko sem napisala komentar, za katerega trdis, da govorim na pamet. Pozabljas se na dejstvo, da imajo otroci iz druzin, kjer dohodek na posameznega druzinskega clana ne presega 53{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} povprecne place, zastonj malico. In seveda na shemo sadja. Zdaj pa svincnik v roke in racunaj.

Jaz sem tista, ki po tvoje govorim na pamet. Prav tvoje zgornje stevilke sem uporabljala, ko sem napisala komentar, za katerega trdis, da govorim na pamet. Pozabljas se na dejstvo, da imajo otroci iz druzin, kjer dohodek na posameznega druzinskega clana ne presega 53{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} povprecne place, zastonj malico. In seveda na shemo sadja. Zdaj pa svincnik v roke in racunaj.[/quote]

Aja. torej trdiš, da se s kosili preseravajo tisti otroci, katerih starši dobijo 16 evrov subvencije za malico na mesec? Čeprav za kosilo še vedno plačajo recimo 50? Ob ne ravno super dohodkih? Torej recimo 100 za dva otroka?
S sadjem pa ne vem, kaj si hotela povedat, to je na voljo vsem in prav je tako. Na naši šoli se ga ogromno poje, ob tem pa odkupijo pridelke okoliških kmetov. Kaj te tukaj žuli?

Jaz sem tista, ki po tvoje govorim na pamet. Prav tvoje zgornje stevilke sem uporabljala, ko sem napisala komentar, za katerega trdis, da govorim na pamet. Pozabljas se na dejstvo, da imajo otroci iz druzin, kjer dohodek na posameznega druzinskega clana ne presega 53{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} povprecne place, zastonj malico. In seveda na shemo sadja. Zdaj pa svincnik v roke in racunaj.[/quote]

Aja. torej trdiš, da se s kosili preseravajo tisti otroci, katerih starši dobijo 16 evrov subvencije za malico na mesec? Čeprav za kosilo še vedno plačajo recimo 50? Ob ne ravno super dohodkih? Torej recimo 100 za dva otroka?
S sadjem pa ne vem, kaj si hotela povedat, to je na voljo vsem in prav je tako. Na naši šoli se ga ogromno poje, ob tem pa odkupijo pridelke okoliških kmetov. Kaj te tukaj žuli?[/quote]

Zakaj ne napišeš jedilnika za 21 dni za 50 evrov, kar je 2,38 evra na dan! In….
Žulijo me kante polne hrane! Žuli me, da nekateri delajo otroke, pa zanje niso v stanju skrbeti. Žulijo me socialni transferji vseh vrst in sort.
Žuli me, da moram iz svojega davkoplačevalskega denarja podpirat neodgovorno razmnoževanje.
Žuli me, ker menite nekateri, da moramo tisti, ki ustvarjamo denar le tega vam podariti v neomejenih količinah. Zato,da bodo vaši otroci lahko hrano metali v kante, zato,da boste nekatere preseratorske matere tukajle pisarile, kako je hrana neužitna, zraven pa verjele,da se da za 3 evre na dan skuhati kosilo z 4 hodi. Zato!

Aja. torej trdiš, da se s kosili preseravajo tisti otroci, katerih starši dobijo 16 evrov subvencije za malico na mesec? Čeprav za kosilo še vedno plačajo recimo 50? Ob ne ravno super dohodkih? Torej recimo 100 za dva otroka?
S sadjem pa ne vem, kaj si hotela povedat, to je na voljo vsem in prav je tako. Na naši šoli se ga ogromno poje, ob tem pa odkupijo pridelke okoliških kmetov. Kaj te tukaj žuli?[/quote]

Zakaj ne napišeš jedilnika za 21 dni za 50 evrov, kar je 2,38 evra na dan! In….
Žulijo me kante polne hrane! Žuli me, da nekateri delajo otroke, pa zanje niso v stanju skrbeti. Žulijo me socialni transferji vseh vrst in sort.
Žuli me, da moram iz svojega davkoplačevalskega denarja podpirat neodgovorno razmnoževanje.
Žuli me, ker menite nekateri, da moramo tisti, ki ustvarjamo denar le tega vam podariti v neomejenih količinah. Zato,da bodo vaši otroci lahko hrano metali v kante, zato,da boste nekatere preseratorske matere tukajle pisarile, kako je hrana neužitna, zraven pa verjele,da se da za 3 evre na dan skuhati kosilo z 4 hodi. Zato![/quote]

A ti misliš, da je hrana v resnici tako draga, ker v gostilni plačaš 15 evrov za meni?
V naši lokalni nepreseratorski gostilni stane malica za odraslega moškega 5 evrov. Pa je v to ceno všteto še strežno osebje in profit, ki ga gostilna mora imet. Zdaj pa ti meni razloži, zakaj podobne malice ne morejo skuhat v šoli??? Mogoče zato, ker zna včasih tudi kaj od tega denarja izginit, pa kakšni posredniki zaslužit??? Ne me, no, da ti komurkoli kaj plačaš, vsi plačujemo davke, avša. Jaz verjetno bistveno več kot ti. Naj te raje žuli hrana, ki se v supermarketih zmeče stran – ker tudi to plačaš ti v ceni izdelka. Ampak ne, to ti je pa okej. Samo otroci te motijo. Nisem ti jaz kriva, da jih nimaš in komplekse zaradi tega stresaš vse naokrog.

Aja. torej trdiš, da se s kosili preseravajo tisti otroci, katerih starši dobijo 16 evrov subvencije za malico na mesec? Čeprav za kosilo še vedno plačajo recimo 50? Ob ne ravno super dohodkih? Torej recimo 100 za dva otroka?
S sadjem pa ne vem, kaj si hotela povedat, to je na voljo vsem in prav je tako. Na naši šoli se ga ogromno poje, ob tem pa odkupijo pridelke okoliških kmetov. Kaj te tukaj žuli?[/quote]

Zakaj ne napišeš jedilnika za 21 dni za 50 evrov, kar je 2,38 evra na dan! In….
Žulijo me kante polne hrane! Žuli me, da nekateri delajo otroke, pa zanje niso v stanju skrbeti. Žulijo me socialni transferji vseh vrst in sort.
Žuli me, da moram iz svojega davkoplačevalskega denarja podpirat neodgovorno razmnoževanje.
Žuli me, ker menite nekateri, da moramo tisti, ki ustvarjamo denar le tega vam podariti v neomejenih količinah. Zato,da bodo vaši otroci lahko hrano metali v kante, zato,da boste nekatere preseratorske matere tukajle pisarile, kako je hrana neužitna, zraven pa verjele,da se da za 3 evre na dan skuhati kosilo z 4 hodi. Zato![/quote]
Najbolje, da se preseliš na samoten otok. Pa še tam boš vsa zažuljena od kamnov. 🙂
Želim ti, da te končno nekdo dobro zažuli, da ne boš tako zagrenjena.

Zakaj ne napišeš jedilnika za 21 dni za 50 evrov, kar je 2,38 evra na dan! In….
Žulijo me kante polne hrane! Žuli me, da nekateri delajo otroke, pa zanje niso v stanju skrbeti. Žulijo me socialni transferji vseh vrst in sort.
Žuli me, da moram iz svojega davkoplačevalskega denarja podpirat neodgovorno razmnoževanje.
Žuli me, ker menite nekateri, da moramo tisti, ki ustvarjamo denar le tega vam podariti v neomejenih količinah. Zato,da bodo vaši otroci lahko hrano metali v kante, zato,da boste nekatere preseratorske matere tukajle pisarile, kako je hrana neužitna, zraven pa verjele,da se da za 3 evre na dan skuhati kosilo z 4 hodi. Zato![/quote]

A ti misliš, da je hrana v resnici tako draga, ker v gostilni plačaš 15 evrov za meni?
V naši lokalni nepreseratorski gostilni stane malica za odraslega moškega 5 evrov. Pa je v to ceno všteto še strežno osebje in profit, ki ga gostilna mora imet. Zdaj pa ti meni razloži, zakaj podobne malice ne morejo skuhat v šoli??? Mogoče zato, ker zna včasih tudi kaj od tega denarja izginit, pa kakšni posredniki zaslužit??? Ne me, no, da ti komurkoli kaj plačaš, vsi plačujemo davke, avša. Jaz verjetno bistveno več kot ti. Naj te raje žuli hrana, ki se v supermarketih zmeče stran – ker tudi to plačaš ti v ceni izdelka. Ampak ne, to ti je pa okej. Samo otroci te motijo. Nisem ti jaz kriva, da jih nimaš in komplekse zaradi tega stresaš vse naokrog.[/quote]

v šoli košta malca 80 centov, če bi bila 5 evrov bi ja vse tastare fršlok.

In nikomur ne potegne, da surovin za šolsko prehrano ne kupujejo po istih cenah kot ve za domače gospodinjstvo, a ne?

saj sploh za malice kupujejo v glavnem predpripravljeno hrano.

saj sploh za malice kupujejo v glavnem predpripravljeno hrano.[/quote]

Po istih cenah kot ti v trgovini?

A ti misliš, da je hrana v resnici tako draga, ker v gostilni plačaš 15 evrov za meni?
V naši lokalni nepreseratorski gostilni stane malica za odraslega moškega 5 evrov. Pa je v to ceno všteto še strežno osebje in profit, ki ga gostilna mora imet. Zdaj pa ti meni razloži, zakaj podobne malice ne morejo skuhat v šoli??? Mogoče zato, ker zna včasih tudi kaj od tega denarja izginit, pa kakšni posredniki zaslužit??? Ne me, no, da ti komurkoli kaj plačaš, vsi plačujemo davke, avša. Jaz verjetno bistveno več kot ti. Naj te raje žuli hrana, ki se v supermarketih zmeče stran – ker tudi to plačaš ti v ceni izdelka. Ampak ne, to ti je pa okej. Samo otroci te motijo. Nisem ti jaz kriva, da jih nimaš in komplekse zaradi tega stresaš vse naokrog.[/quote]

v šoli košta malca 80 centov, če bi bila 5 evrov bi ja vse tastare fršlok.[/quote]

Ta malica je v bistvu zajtrk, kos kruha z namazom ali kaj podobnega. Kuhana malica v gostilni je enakovredna kosilu v šoli. Cena 5 evrov, ogromna porcija, za odraslega človeka, delavca. Tako da ne mi, da morajo v šoli za 2,5 evra izvajat akrobacije, da uspejo skuhat.
Še več, za 4,4 evra na malico uspejo v gostilni ponudit celo več menijev, pa še zaslužijo! V čem je torej v resnici problem v šolah?? Zakaj ponekod uspejo ponudit par menijev, pa si otrok izbere, kaj ima rad, ponekod pa je meni samo eden? Na enako velikih šolah so lahko malice kot noč in dan. In stavim, da se največ hrane zavrže tam, kjer ni nobene izbire. Potem otrok vzame krožnik, pobrklja, če mu kaj tekne, če mu ne, vrže stran. Daj mu izbiro, pa tega ne bo naredil. Očitno ni tako težko. Dve šoli enako veliki – na eni izbira med 20 jedmi, na drugi 1 enak meni za vse. Otrok je na malico naročen, valjda da vzame, poskusi in če mu je bljek, sori. Tudi jaz sem kot študentka včasih pustila cel krožnik, ker je bilo zanič. In tako bi naredil vsak. Vnaprej pa ne moreš vedet, ali ti bo zadeva dobra.

PONUDBA MALIC
05.12.2016 DO 09.12.2016
Cena: Malica: 4,40€
Solatni krožnik 5,50€
Koline: 5,50€

***PONEDELJEK

MALICA 1: Kotlet po samoborsko, riž, solata
MALICA 2: Pečene perutničke, pomfri krompir, solata
MALICA 3: Zelenjavna enolončnica s čičeriko, sladica
Solatni krožnik Moccarela: Zelena solata, radič, fižol, ameriško zelje, ocvrta moccarela
(preliv: Olivno olje, jabolčni kis)

*** TOREK

KOLINE
MALICA 1: Puranji file po dunajsko, pražen krompir, solata
MALICA 2: Rižota s svežo zelenjavo, solata
MALICA : Jota s prekajenim mesom, sladica
Solatni krožnik Mond: Zelena solata, zelje, fižol, čebula, pomaranča, mandeljni, puranji file,
(preliv: oljčno olje, bučno olje, sojina omaka, limonin sok)

*** SREDA

MALICA 1: Mesna lazanja, solata
MALICA 2: Mlad sir na žari z zelenjavo na žaru, solata
MALICA 3: Pasulj s klobaso, sladica
Solatni krožnik Kalimero: Zelena solata, rukola, koruza, krutoni, ocvrti piščančji trakci
(preliv: majoneza, vinski kis, parmezan, inčuni, česen)

*** ČETRTEK

KOLINE
MALICA 1: Svinjski zrezek na žaru s sirom, krompirjeve rezine iz pečice, solata
MALICA 2: Testenine z bučkami in gamberi, solata
MALICA 3: Krompirjev golaž, sladica
Solatni krožnik Italiana: Testenine, paradižnik, parmezan, popečena zelenjava (bučke, jajčevci, paprika),
(preliv: oljčno olje, balzamični kis, paradižnikova omaka, česen)

*** PETEK
MALICA 1: Pečen piščanec, mlinci, solata
MALICA 2: Štruklji z vanilijevo kremo, kompot
MALICA 3: Vampi po tržaško, sladica
Solatni krožnik Tonino: Zelena solata, fižol, koruza, paradižnik, jajce, kapre, tuna,
(preliv: oljčno olje, majoneza, belo vino, gorčica, kajenski poper)

to dobijo otroci za malico in ne za zajtrk.
kosila v šolah pa imajo različne cene, mislim, da je pri nas okrog 2,5 evra, kar je še vedno pol manj od gostilne. da se iz šol, domov in podobnih ustanov odnese veliko hrane je splošno znano.
Edina rešitev je, da vsi starši plačujejo obroke za otroke.

Govorim seveda o prehrani srednješolcev.


Res, si prijavila? Poklicala ravnatelja/ravnateljico in ji povedala, da njeni podrejeni kradejo na veliko in da je to splošno znano? Ste to sprožili na svetu staršev, svetu šole? V svetu šole so tudi predstavniki lokalne skupnosti, v manjših občinah jih dobro poznate, zakaj jim ne naložite, da to preverijo? Ti pa slikaj tako odnašanje, za katerega tako vehementno trdiš, da se dogaja.
Nisem učiteljica, da ne bo nesporazume!


Res, si prijavila? Poklicala ravnatelja/ravnateljico in ji povedala, da njeni podrejeni kradejo na veliko in da je to splošno znano? Ste to sprožili na svetu staršev, svetu šole? V svetu šole so tudi predstavniki lokalne skupnosti, v manjših občinah jih dobro poznate, zakaj jim ne naložite, da to preverijo? Ti pa slikaj tako odnašanje, za katerega tako vehementno trdiš, da se dogaja.
Nisem učiteljica, da ne bo nesporazume![/quote]

hrano nosijo ven kuharice, ne učiteljice

Nisem brala vseh komentarjev, bi pa samo napisala, da sem sama zelo občutljiva na to, kako se ravna s hrano in da doma pod nobenim pogojem ne dovolim igranja s hrano, izmišljevanja, zmrdovanja ali česarkoli na to temo.

Če si lačen, boš jedel, kar dam na mizo. Če je dobro zame, je dobro tudi za otroka, saj gledam na to, kaj dajemo v usta. Torej ni kar nekaj na mizi, ampak normalna hrana. Je pa res, da so moji to navajeni (čeprav je bilo po vstopu v vrtec to navado potrebno ponovno privzgojiti tudi malo trše in sicer tako, da so kdaj ostali brez obroka, če so se npr. zmrdovali), ko pridejo na obisk drugi otroci, dobim za njimi na pol obgrizeno sadje, kruh, v krožniku sortirano hrano po izboru (makarončke bom, ampak samo te, ki se niso dotaknili omakce), komentarje na temo “zelenjave mi pa doma ni treba jesti”.

Skratka, za mojo mizo se hrana spoštuje. Hrana ne pride na mizo sama od sebe in ni samoumevna, čeprav večina ljudi tako misli. Kljub temu, da si (zaenkrat) lahko privoščimo marsikaj, pri hrani ne popuščam. In močno bi si želela, da bi tudi vrtci in šole temu področju posvečali več pozornosti. Dandanes vsi preveč stvari jemljemo za samoumevne. Premalo se zavedamo, kako hitro lahko postane še včeraj nekaj samoumevnega, danes nekaj težko dosegljivega.

In še nekaj se mi zdi zelo pomembno: jemo, ko smo lačni in ne iz navade ali ker je slučajno ura toliko, da je čas za hrano. Nekdo zjutraj je zajtrk, drugi ne. Eden je malico drugi ne. V šoli sicer velja urnik, vendar če otrok ni lačen, naj obrok shrani za kasneje ali prinese domov. Če vemo, da otrok doma je obilen zajtrk pred šolo, razmislimo ali v šoli čez 2 uri res potrebuje malico? Človek bi moral jesti taka živila, da je sit cca. 4 ure. In ne da je po dveh urah lačen na smrt. Velja za otroke in odrasle.

Smo tole me je zmotilo: očitno se ne zavedaš, da otrok je bitje, ki raste in se razvija; v določenih fazah rasti in ravoja njegove brbončice drugače okušajo hrano, ki je tebi božanska. Njim ni – ker njiove brbončice okusijo njim neokusno. Ker se razvijajo , spreminjajo in s tem razija in spreminja tudi okus pri njihovih letih.

A ti to lahko sprejmeš, ali jih boš z gajžlo terala?

ps. nisem mati, ki bi svojim otrokom popuščala pri
lici, sem pa glede na izkušnje zelo uvidevna in razumem tudi iz lastne izkušnje v mladosti: en prtak primer je kuhan korenček v solati:

v vrtcu pri 6ih letih mi je šlo dobesedno na bruhanje, res dvigovalo se mi je – rumena sladkoba, okisana in osoljena, grozen okus.Smo ga dobili za malico, pred odhodom domov ponavadi. Zdaj pa jej, če ne ne greš domov….Ko je en moj “sosed” na moji levi ali desni stran pogledal je dobil še 4 moje žlice na svoj krožnik, jasno vzgojiteljice niso opazile 🙂 Nekateri so tudi bruhali po tem korenju tudi po mizah je šlo, so jih silile naprej jest vzgojiteljice ( to je bil vrtec Kolezija na Rezijanski v Ljubljani, pred 38-imi leti).

danes mi je pa korenčkova solata nekaj najboljšega od zelenjavnih hladnih solat, takoj za rdečo peso 🙂

Ali lahko kdo pojasni koliko plačajo zaposleni, ki odnašajo hrano iz šol.To je prvo kar bi morali prepovedati.Hranijo se cele družine,po teh smešno nizkih cenah.Zakaj moja žena tudi nima pravice do moje malice v službi,- mora plačati ceno v restavraciji 4-5 evrov.Res ni pošteno do vseh davkoplačevalcev -tole v šolah .Res bi bilo ceneje ukiniti to šolsko kuharijo oz.poceni prodajo hrane iz teh šolskih kuhinj. ?registracija tovrstnih storitev iz davkoplačevalskega denarja je zelo vprašljiva.

Tvoja žena v službi dobi nadomestilo za malico, v kolikor nimajo organizirane prehrane. Če se je odločila hodit v restavracijo, je to njena odločitev, marsikdo ne zapravi toliko za malico v službi (če se doma vsaj 1x dnevno kuha).
Glede tega, da si zaposleni v šolah domov nosijo pa; Toliko vas je mnenja, da je hrana zanič, česa ste jim pa potem tako grozno fouš?

Tvoja ženka naj kaj naredi zato, da bo jedla v OŠ. Marsikatera OŠ nudi hrano tudi za zunanje naročnike. Naj si najde eno tako, pa naj hodi tja jest, da ne boste tako prikrajšani.

Fovš smo zato smo že tisočkrat povedali, kako je to nepošteno, do vseh ,ki morajo plačevati polno ceno ali kuhati sami po 17 uri in še in še, nočete razumeti,davke pa mi vsi plačujemo. Ker pač ne znese, da bi se hranili zunaj. Pa tudi kakšna in mnogo je upokojenk, ki marsičesa ne zmorejo, pa imajo polno delovno dobo, dajte no nehajte ščititi vse te nepravilnosti-oz populistične vsakokratne akcije vlade te šolske kuharije.Ja saj parlament in prehrana to pa še pride na vrsto, pa tudi volitve bodo….

Ti ni jasno, da lahko tudi ti kupiš hrano iz šol, ki to ponujajo in tam ješ? Ali pa greš delat v vrtec ali šolo in ne dobiš nadomestila za prehrano in tam ješ? Ali pa delaš, kjer delaš, imate ali organizirano prehrano ali pa si le-to organiziraš sama? In ni nujno, da je to malica/kosilo v oštariji po tej in tej ceni.

p.s. Pa ne jem šolske hrane, kuham pa kar lepo sama. Da ne bo kakšnih ugibanj :p

Daj ga no srat. Jaz sem prekerka, ena od tisočih v tej državi in se lahko nad plačano malico samo obrišem pod nosom. A zato, ker je jaz nimam, je ne sme imeti noben v tej državi? Pa kako ste lahko take sebične riti? Ja, vlada lahko jutri ukine prehrano v šolah, to je najlažje. Pa si res tako naivna, da misliš, da boš zaradi tega ti imela kaj več?

Ali je potem šola javna menza ali kako-dvomim da lahko vsak dobi hrano v šoli-ne poznam takih primerov-moraš biti malo v žlahti ali kako že…..

New Report

Close