Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek hči na valeti v hlačah

hči na valeti v hlačah


Eto ujčkanje – če se ne počuti dobro ji ni treba….
Enostavno ne verjamem, da do valete ne bi mogla najti ene obleke, ki bi ji bila všeč in v kateri bi izgledala “ženstveno”. Punca se konec koncev ukvarja z rokometom in ne ekstremnim bodybuilderstvom ![/quote]

Ne, to ni ujčkanje. Posiljevanje s stilom oblačenja, z obleko kot tako, je meni osebno zelo grob poseg v integriteto posameznika. Še več, tiste, ki podlegajo vsakemu trendu, dogodku, nenapisanemu pravilu, so šibke osebnosti. Brez lastnega stila. In nikoli ga ne bodo našle, ker vedno le … sledijo. Če punca ne nosi oblek, jih ne nosi. Pika. Išče se zunaj tega.
Pismo, da mene nekdo posili v obleko? Ravno nasprotno od ujčkanje. So me silili, prepričevali, skorajda grozili. Nikoli se nisem vdala. Še poročila se nisem v obleki. Zakaj? Za druge?[/quote]

Tudi jaz se nisem poročila v obleki – pa so me tudi prepričevali. Pač sem bila na ta lep dan samo malo izboljšana jaz.
Tudi brez dolge oblekce zakon drži že 26 let :).
Pustite punci dihat, naj bo ona, naj se izrazi po svoje. Ovc je dosti na vsakem pašniku!

Pa porka svet, za valeto gre, ne za podelitev oskarjev.

14-letnice sicer res zgledajo že skoraj kot ženske, kar s pridom uporablja predvsem kozmetična industrija, ampak to je druga zgodba. V bistvu so še otroci, ki jim do odraslosti po današnjih merilih manjka vsaj še enkrat toliko let. Če želite same obleči visoko toaleto za neki obrobni dogodek, jo oblecite. Otroke pa pustite, da se oblečejo dogodku in starosti primerno.

Ker drugače bo naslednji korak vlačenje 6-letnih deklic v večernih oblekah v vrtec na mini maturo.


Smešno, nerodno in groteskno je ker, se današnjo mladino ujčka in zavija v vato predolgo. Zato tudi ne poznajo drugega kot kavbojk, oprijetih pajkic in adidask in temu primerno nimajo pojma o oblačenju v obleke. Ko pa pride valeta ali maturantski, pa nase navlečejo to, kar vidijo na TV ali pa v revijah, ne glede na to kako izgledajo in ali so sploh sposobne hodit v “štiklah”….[/quote]

Ne vem, kaj ima zavijanje v vato veze s smislom za oblačenjem. Stil raste, se razvija s človekom, predvsem pa z njegovo zrelostjo in starostjo. In 14 letnica v svečani obleki je videti trapasto, vsaka. Stil je pa dober tisti, kateri je zlit z osebnostjo posameznika. Zgolj tisti stil, vse drugo je kičasto, umetno, pa četudi so to le kavbojke in alstarke. In spet, osebnostno človek pri 14 še zdaleč ni razvit. Itd. najlepše in najbolje bo izgledala v tistem, kar bo izbrala sama in bo sposobna biti in nosit tisti večer. Preskok iz kavboj v obleko čez noč ne zmore nobena odnosit dobro. Ene sicer mislijo, da ja, a to le one in njene mame mislijo.[/quote]
Kako boš razvil svoj stil, če si vedno oblečen enako.
Kako se boš razvijal osebnostno, če vedno znova počneš vedno iste stvari? Osebnost raste, se razvija z različnimi, drugačnimi izkušnjami, ne z ponavljanjem vedno istega – ker ti vse ostalo ne paše in te tudi nihče ne sili, da bi -“bog ne daj”- počel tudi kar ti trenutno ravno ne paše…
Časa je dovolj, da malo pregledata za različnimi oblekami, niso vse krojene enako in ne bodo vse izgledale isto, ko jih bo enkrat oblekla. Iz zapisanega je že tako opaziti, da imata obe dovolj pameti, da se bosta izognili tako pretirani izumetničenosti pri obleki, kot tudi neokusno pretirani (sploh na valeti) seksualiziranosti.

Prva hčerka, ki je manekenske postave, je bila tudi v hlačah (pred 3 leti): neka fina bež zadeva iz Zare, fensi puloverček, ja pa balerinke seveda.
Druga hčerka je športnica, tudi zelo visoka, ampak še ne mišičasta – kupila si je belo blago za oblekco, poiskala kroj in mislim da bo fajn, šivala bo sama – zraven pa hoče imeti allstarke. Mi ni všeč, vendar mi na misel ne pride, da bi težila 🙂 🙂

Na svoji valeti sem bila v plisiranem hlačnem krilu marelične barve in beli bluzi. Še dobro, da nimam slik. Najbrž bi me pobralo od smeha, ko bi se videla.
Izbere naj kakšne črne hlače in kombinira z malo “boljšim” zgornjim delom. Športno- elegantne obutve je dovolj. Pri nakupu le pomislita, da bo podobna oblačila najbrž potrebovala večkrat.

________ Flectere si nequeo superos, Acheronta movebo.


Eto ujčkanje – če se ne počuti dobro ji ni treba….
Enostavno ne verjamem, da do valete ne bi mogla najti ene obleke, ki bi ji bila všeč in v kateri bi izgledala “ženstveno”. Punca se konec koncev ukvarja z rokometom in ne ekstremnim bodybuilderstvom ![/quote]

Ne, to ni ujčkanje. Posiljevanje s stilom oblačenja, z obleko kot tako, je meni osebno zelo grob poseg v integriteto posameznika. Še več, tiste, ki podlegajo vsakemu trendu, dogodku, nenapisanemu pravilu, so šibke osebnosti. Brez lastnega stila. In nikoli ga ne bodo našle, ker vedno le … sledijo. Če punca ne nosi oblek, jih ne nosi. Pika. Išče se zunaj tega.
Pismo, da mene nekdo posili v obleko? Ravno nasprotno od ujčkanje. So me silili, prepričevali, skorajda grozili. Nikoli se nisem vdala. Še poročila se nisem v obleki. Zakaj? Za druge?[/quote]
Eno tako, ki je drugi že ne bodo posiljevali s posegi v njeno osebo integriteto smo imeli na zadnjem pogrebu – mrežaste nogavice, rdeče mini krilo (ampak res dokaj mini), napol prosojna majčka, čipkast body podnjo), make up. No vsaj v “štiklah” se ni prikazala.
Res je pustila vtis….

Ne vem, kaj ima zavijanje v vato veze s smislom za oblačenjem. Stil raste, se razvija s človekom, predvsem pa z njegovo zrelostjo in starostjo. In 14 letnica v svečani obleki je videti trapasto, vsaka. Stil je pa dober tisti, kateri je zlit z osebnostjo posameznika. Zgolj tisti stil, vse drugo je kičasto, umetno, pa četudi so to le kavbojke in alstarke. In spet, osebnostno človek pri 14 še zdaleč ni razvit. Itd. najlepše in najbolje bo izgledala v tistem, kar bo izbrala sama in bo sposobna biti in nosit tisti večer. Preskok iz kavboj v obleko čez noč ne zmore nobena odnosit dobro. Ene sicer mislijo, da ja, a to le one in njene mame mislijo.[/quote]
Kako boš razvil svoj stil, če si vedno oblečen enako.
Kako se boš razvijal osebnostno, če vedno znova počneš vedno iste stvari? Osebnost raste, se razvija z različnimi, drugačnimi izkušnjami, ne z ponavljanjem vedno istega – ker ti vse ostalo ne paše in te tudi nihče ne sili, da bi -“bog ne daj”- počel tudi kar ti trenutno ravno ne paše…
Časa je dovolj, da malo pregledata za različnimi oblekami, niso vse krojene enako in ne bodo vse izgledale isto, ko jih bo enkrat oblekla. Iz zapisanega je že tako opaziti, da imata obe dovolj pameti, da se bosta izognili tako pretirani izumetničenosti pri obleki, kot tudi neokusno pretirani (sploh na valeti) seksualiziranosti.[/quote]

25 let sem bil oblečena v hlače in majico, ker enostavno za kaj drugega denarja nisem imela. Sem imela pa želje in v glavi zarisan stil. Ja, v omari sem imela 2 para hlač in ene 3 majice/puloverje. Pa še to sem znala nosit s stilom, ker sem teh nekaj kosov oblačil nossila tako, kot sem jaz želela, pač v okviru zmožnosti. Kar pa me ni oviralo, da sem po končanem faksu, ko sem dobila zaposlitev, se nastanitveno stabilizirala, začela ta stil še udejanjat. In stil se je zgolj razvijal, dopolnjeval, skladno z lastnimi preferencami in seveda starostjo in zrelostjo. Ker pri 45 se pač ne vidim v enakih oblačilih kot pri 25. In ne, stil se ne razvija s poskušanjem in preizkušanjem. Biti mora skladen s tvojo osebnostjo. Poskušaš in preizkušaš znotraj stila, dograjuješ pa praviloma z elementi tudi izven njega.

Samo res, ve pa še kar posiljujete s to obleko, ko pa je že v prvem sestavku bilo jasno, da dekle obleke nosilo ne bo. Na noben način, še najmanj pa ne zato, ker se vam zdi prav, da bi jo.

Hči ni treba silit v obleko, če jo res že apriori noče, ampak se mi zdi pa prav, da se vseeno obleče malce drugače kot za vsak dan.

Če sklepam po moji, toliko stara dekleta enostavno niso vajena drugačnih oblačil, kot takih za vsak dan, se pravi kavbojk. Zato jim vsak odklon povzroči stres in odpor. Kako naj sploh vedo, kako zgledajo v obleki, če je zadnjih pet let niso oblekle.

Pojdita neobremenjeno v trgovino in naj za štos poskusi par oblek (pa ne svečanih, ampak takih luštnih dekliških), pa par kril s kakšnim bolerom ali jopico, pa hlače, skratka čim več različnih kombinacij. Predvsem zato, da se bo navadila sama sebe še v čem drugem kot v kavbojkah.

Naša je na koncu šla na valeto v eni pisani Desigual oblekci z visokimi Allstarkami zraven. Ni bilo ne vem kako svečano, ampak meni se je zdelo vsekakor bolj primerno kot kavbojke in precej bolj primerno kot večerna obleka in čevlji s peto (ki jih je tudi bilo kar nekaj).

Gre le za 14, 15 letnike.

Ne, to ni ujčkanje. Posiljevanje s stilom oblačenja, z obleko kot tako, je meni osebno zelo grob poseg v integriteto posameznika. Še več, tiste, ki podlegajo vsakemu trendu, dogodku, nenapisanemu pravilu, so šibke osebnosti. Brez lastnega stila. In nikoli ga ne bodo našle, ker vedno le … sledijo. Če punca ne nosi oblek, jih ne nosi. Pika. Išče se zunaj tega.
Pismo, da mene nekdo posili v obleko? Ravno nasprotno od ujčkanje. So me silili, prepričevali, skorajda grozili. Nikoli se nisem vdala. Še poročila se nisem v obleki. Zakaj? Za druge?[/quote]
Eno tako, ki je drugi že ne bodo posiljevali s posegi v njeno osebo integriteto smo imeli na zadnjem pogrebu – mrežaste nogavice, rdeče mini krilo (ampak res dokaj mini), napol prosojna majčka, čipkast body podnjo), make up. No vsaj v “štiklah” se ni prikazala.
Res je pustila vtis….[/quote]

Pa saj. Če je pustila negativnega, je to povsem njena blamaža in njen problem. Osmešila se je ona. Kaj torej vas boli?

Ne, to ni ujčkanje. Posiljevanje s stilom oblačenja, z obleko kot tako, je meni osebno zelo grob poseg v integriteto posameznika. Še več, tiste, ki podlegajo vsakemu trendu, dogodku, nenapisanemu pravilu, so šibke osebnosti. Brez lastnega stila. In nikoli ga ne bodo našle, ker vedno le … sledijo. Če punca ne nosi oblek, jih ne nosi. Pika. Išče se zunaj tega.
Pismo, da mene nekdo posili v obleko? Ravno nasprotno od ujčkanje. So me silili, prepričevali, skorajda grozili. Nikoli se nisem vdala. Še poročila se nisem v obleki. Zakaj? Za druge?[/quote]
Eno tako, ki je drugi že ne bodo posiljevali s posegi v njeno osebo integriteto smo imeli na zadnjem pogrebu – mrežaste nogavice, rdeče mini krilo (ampak res dokaj mini), napol prosojna majčka, čipkast body podnjo), make up. No vsaj v “štiklah” se ni prikazala.
Res je pustila vtis….[/quote]

To, kar ti opisuješ, pa bolj spada v razpravo o spoštovanju kulture in običajev, kar nima nobene zveze z valeto, ki je samo konec enega razmeroma kratkega izobraževalnega odbodbja in še manj s šemljenjem na valeti (kot sem prej napisala, še malo, pa bodo hodile princeske z volančki in tiarami v laseh na mini maturo v vrtcu).

Hvala vsem za nasvete. Sem si v glavi že malo izoblikovala, kaj bi ji bilo lahko ok in v kateri smeri bova iskali.
In hvala tistim, ki razumete, da obleke ne bo oblekla za nič na svetu 🙂 Niti probala si je ne bo, zato obleka, kakršna koli bi že bila (dolga, kratka), odpade že takoj na začetku. Lahko ja, da bi super izgledala v njej, ampak ne bo se pustila niti prepričat, da bi si jo oblekla in da sama vidi. Pa tudi vem, da se nikakor ne bi počutila dobro. Obleke namreč ni oblekla že 5 let in tudi zato je to misija nemogoče 😀

Jaz te popolnoma razumem. Če se ti da, lahko poskusiš še naslednje (pri nas je vžgalo). Pojdita res neobremenjeno v trgovino in se zmenita, da to kar ena prinese, mora druga probat. Probat in nič drugega. Se pravi, ti nosiš njej obleke in ona tebi. Midve sva se kar zabavali.

Ker kar velja za mladostnice, žal vse prevečkrat velja tudi za nas. Navajene smo enega stila in če ne drugega, je včasih zabavno vsaj poskusit nekaj, česar ne bi nikoli oblekli. Pa zabavno je videt v kakšnih oblekah bi nas radi videli naši otroci.

valeta je konec osnovne šole. Ni niti konec otroštva, niti pubertete. Ni zagovor diplome ali doktorata. Mislim, da je res popolnoma nepomembno, kako so otroci na valeti oblečeni, malo je bizarno tlačiti 15-letnike v obleke s kravato in punce v elegantne obleke.

Uredi naj se po svoje!
Pri nas je bilo tudi nekaj deklet v hlačah, in to v čisto navadnih, tudi sinova soplesalka. Čisto nič čudno ni izpadla, bila sta lep par. Večina deklet je bila v najstnicam primernem outfitu, nič pretiranega, nekaj je bilo pa ekstremov in to je izpadlo … no, pretirano.
Na maturi podobno, zelo malo večernih toalet s krinolinami in dekolteji, zato pa veliko čednih mladostnih oblačil različnih krojev, nekaj deklet v svečanih hlačah, nekaj deklet in fantov pa v kavbojkah. In ne boste verjeli, nihče se ni zgražal.
Pustite otrokom, naj bodo otroci in vsaj pri oblačenju uživajo svojo svobodo. Prav nikjer ne piše, kaj je predpisano oblačilo za valeto, enako kot ni predpisanega oblačila za gledališče ali sprejem pri kraljici.

Aja, jaz sem bila tudi na obeh priložnostih v hlačah, na valeti smo bili itak dogovorjeni, da bomo vsi v kavbojkah. Večina deklet nas je bila na mat. plesu v hlačah.

Evo, na podelitvi diplome sem pa že bila v oblekci in visokih petah.

Slog oblačenja definitivno ni del vzgoje. Je pa del vzgoje, da se nosi čista oblačila, da se redno menjava perilo in nogavice itd.

Pri nas so imele punce poletne koktajl oblekce, ko jih lahko imaš potem še celo poletje.

Recimo kaj takega…grozno…
[img]https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/originals/ac/03/38/ac0338b90396a54f5e1a88965a3c8716.jpg[/img]


Jaz imam take (Morgan) kot ženska, ki sedi. Ful so hude.
Primerne za kak tak dogodek. Obuješ pa lahko od urejenih gležnjarjev do Dr. Martensk, odvisno na celoten stil.

Se ne strinjam. Redko katera športnica zgleda ženstveno v oblekici, definitivno pa nobena ne ženska ne športnica, če se v obleki ne počuti dobro. Če torej punca ne želi obleke, naj se je ne sili vanjo. Ker prvo je treba obleko znat nosit, to pa lahko zgolj, če jo nosiš iskreno, s srcem, z željo, navdušenjem, z žarom … in ne zato, ker naj bi se spodobilo, ker drugi želijo, ker je drugim to všeč.[/quote]

Se strinjam. Ostala bo pri hlačah, definitivno. Mislim, da bi v obleki ostala kar doma, pa valeta gor ali dol :-)[/quote]
jaz sem ostala doma in nekaj sošolk tudi, hjebemti obleke! starša si nista dala dopovedati, da sem lahko v hlačah in tuniki 🙁
na maturantskem sta pa videla, ko je bil celi razred v kavbojkah in ostalih hlačah … nismo se več dali tej “eliti” načičkani 🙂

…ne moreš verjet kakšne sekate nekateri… športnica ne more dobro izgledati v eleganci in štiklah, haloooo… moji hčeri obe športnici, ena dolga leta plavalka in verjamem, da je bila precej bolj nabildana kot tvoja pri 14. … težave tebe ali tvoje hčere so kje drugje, če hočeta izstopat iz večine normalnih, pač bosta, a kot rečeno, težava kje drugje…

Tako kot sta se tvoji hčerki sami odločili za obleko (upam vsaj), tako se ima njena hči pravico odločit za hlače. In če meni, da ji obleke ne pristojijo, šteje le njeno mnenje, ne tvoje. Oblačila namreč nosi ona, ne ti. In ko jaz takole gledam punce, ženske, samo gledam in se čudim … veliko njim marsikaj na njih ne paše. Ampak če so si one všeč, so si. In naj to nosijo. Kdo ve, če jaz sama nisem nahavdrana ko ena šema …

Od ene, ki si nadene vzdevek Barbra, tako ni pričakovati drugačnega komentarja. Ti kar ostani lepo uniformirano “normalna”, da bo ostalo več prostora za individualne.


Eto ujčkanje – če se ne počuti dobro ji ni treba….
Enostavno ne verjamem, da do valete ne bi mogla najti ene obleke, ki bi ji bila všeč in v kateri bi izgledala “ženstveno”. Punca se konec koncev ukvarja z rokometom in ne ekstremnim bodybuilderstvom ![/quote]

Ne, to ni ujčkanje. Posiljevanje s stilom oblačenja, z obleko kot tako, je meni osebno zelo grob poseg v integriteto posameznika. Še več, tiste, ki podlegajo vsakemu trendu, dogodku, nenapisanemu pravilu, so šibke osebnosti. Brez lastnega stila. In nikoli ga ne bodo našle, ker vedno le … sledijo. Če punca ne nosi oblek, jih ne nosi. Pika. Išče se zunaj tega.
Pismo, da mene nekdo posili v obleko? Ravno nasprotno od ujčkanje. So me silili, prepričevali, skorajda grozili. Nikoli se nisem vdala. Še poročila se nisem v obleki. Zakaj? Za druge?[/quote]

V bistvu je to dediscina se od prej, ko so ljudje na praznovanja prisli v vsakodnevnih oblacilih, ker si niso mogli privosciti praznicnega oblacila. Praznicna oblacila sama po sebi niso trend, ampak prav nasprotno: so tradicija. Trend je samo, kako se jih trenutno interpretira. Lastni stil lahko razvijas tudi v praznicnih oblekah. Ce nekdo pride na neko slovesnost v kavbojkah, zame ni to razvijanje lastnega stila, ampak znak, da se posmehuje pomembnemu dogodku.

In ne mesat poroke s skupnimi prazniki. Poroka je tvoj osebni praznik, zato nanjo lahko prides oblecena po svoji zelji. Valeta je praznik velike skupine ljudi, zato je prav, da oblecemo kaj bolj svecanega, seveda svojim letom primernega.

Ne, to ni ujčkanje. Posiljevanje s stilom oblačenja, z obleko kot tako, je meni osebno zelo grob poseg v integriteto posameznika. Še več, tiste, ki podlegajo vsakemu trendu, dogodku, nenapisanemu pravilu, so šibke osebnosti. Brez lastnega stila. In nikoli ga ne bodo našle, ker vedno le … sledijo. Če punca ne nosi oblek, jih ne nosi. Pika. Išče se zunaj tega.
Pismo, da mene nekdo posili v obleko? Ravno nasprotno od ujčkanje. So me silili, prepričevali, skorajda grozili. Nikoli se nisem vdala. Še poročila se nisem v obleki. Zakaj? Za druge?[/quote]

V bistvu je to dediscina se od prej, ko so ljudje na praznovanja prisli v vsakodnevnih oblacilih, ker si niso mogli privosciti praznicnega oblacila. Praznicna oblacila sama po sebi niso trend, ampak prav nasprotno: so tradicija. Trend je samo, kako se jih trenutno interpretira. Lastni stil lahko razvijas tudi v praznicnih oblekah. Ce nekdo pride na neko slovesnost v kavbojkah, zame ni to razvijanje lastnega stila, ampak znak, da se posmehuje pomembnemu dogodku.

In ne mesat poroke s skupnimi prazniki. Poroka je tvoj osebni praznik, zato nanjo lahko prides oblecena po svoji zelji. Valeta je praznik velike skupine ljudi, zato je prav, da oblecemo kaj bolj svecanega, seveda svojim letom primernega.[/quote]

Kot rečeno … dekle ne nosi oblek, išče naj se zunaj tega. Obleka ni nobeno merilo, prepogosto prav oči bolijo, ko se gleda vsa ta neuravnovešenost s postavo in starostjo. Če bo vztrajala pri kavbojkah, pač bo. Ne bo ne prva, ne zadnja, še najmanj pa edina. In če se bo uredila dobro, lahko izgleda veliko bolje in bolj elegantno, kot marsikatera v večerno ali koktajl obleko našemljena deklica.

In valeta? Tudi pri valeti gre zate, ne za druge.

Meni se pa zdi prav, da se zmeraj ostanejo mladostni in zvesti samim sebi. Prav smesno se mi zdi, ko te male puncke profesionalno sfrizirajo in nakicijo, da vse skupaj izgleda kot za na pedofilsko parado.

Anyway tudi jaz glasujem za crne slim fit kavbojke in mladosten top, morda z malo izrezanim hrbtom. Bi pa kombinirala raje s kaksnimi nizkimi crnimi sandali (npr kak Camper) kot z all starkami. Za top svetujem, da pogledas http://www.custo.com, lahko pa tudi Desigual, ceprav to ima dandanes ze vsak 🙂

New Report

Close