Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek hči na valeti v hlačah

hči na valeti v hlačah

Obleka ne naredi človeka. Raje vidim dekle / fanta v kavbojkah, pa čeprav na kaki prireditvi, s primernim obnašanjem kot najbolj urejene z obnašanjem za “dol past”.
Tudi mi imamo doma letošnjega valetnika. Načeloma so se v razredu zmenili kako in kaj bodo oblečeni. Noben v formalni obleki, vsi bolj običajno kot ne. Dekleta bodo pa res v večini v oblekah ali krilu. Ta večer je namenjena otrokom, in komaj zadnja leta se dela tak bum ven iz valete.
Avtorica, s hčerko se ne sekirajta in poiščita nekaj, v čemer se bo dobro počutila. Mogoče malček pogleda še na soplesalca, da si ne bosta ali popolnoma enaka ali pa čisto kontra :-))

lp

Imam skoraj 30 let od valete in tudi v tistih časih smo se za valeto oblekli svečano. Za razliko od mojih sinov, ki so imeli valete pred 3-6 leti, so bili moji sošolci kar lepo vsi v oblekah in kravatah, sinovi pa v kavbojkah ali hlačah kroja kavbojk, mladostnih srajcah, kakšnih lepših majcah in rekelcu, pač nekako svečano in mladosti primerno. Od treh valet ni bilo niti eno dekle v kavbojkah, v moji geneaciji pa sploh ne, so bile pa nekatere v jeans krilih, ki so bila takrat hiper moderna.

A druge moznosti pa ne vidis? Da bi bili v svecanih oblacilih in hkrati pokazali, da so bili dobro vzgojeni?

A druge moznosti pa ne vidis? Da bi bili v svecanih oblacilih in hkrati pokazali, da so bili dobro vzgojeni?[/quote]
Tega nisem nikjer napisala 🙂
lp

Imam skoraj 30 let od valete in tudi v tistih časih smo se za valeto oblekli svečano. Za razliko od mojih sinov, ki so imeli valete pred 3-6 leti, so bili moji sošolci kar lepo vsi v oblekah in kravatah, sinovi pa v kavbojkah ali hlačah kroja kavbojk, mladostnih srajcah, kakšnih lepših majcah in rekelcu, pač nekako svečano in mladosti primerno. Od treh valet ni bilo niti eno dekle v kavbojkah, v moji geneaciji pa sploh ne, so bile pa nekatere v jeans krilih, ki so bila takrat hiper moderna.[/quote]

Svojo valeto sem imela pred 24 leti. Vsi fantje so bili oblečeni v kavbojke, večinoma temne, zgoraj majice, redko kateri srajco, pa še ta je bila s kratkimi rokavi. Kravate, metuljčka… nobeden
Dekleta smo bila oblečena različno, od oblekic do kombinacije s krili in enih par tudi s hlačnimi krili, so bila ravno v modi očitno, in ena v hlačah in majici – ta je tudi zelo znana in zelo uspešna slovenska modna kreatorka dandanes, zanimivo tudi za svečane in poslovne dogodke 🙂
Ampak bolj kot to, kaj je kdo imel oblečeno, kdo je bil lepši ali modernejši, kdo bolj svečan, sem si do danes zapomnila, kako smo se imeli fajn, kako smo se na valeto pripravljali, dogajanje po valeti,…….

lp

Športnica je lahko tudi v krilu povsem elegantna

https://www.zbodyfit.sk/fotoalbum/profilfoto/alica-kavuljakova-i04.jpg

Imam skoraj 30 let od valete in tudi v tistih časih smo se za valeto oblekli svečano. Za razliko od mojih sinov, ki so imeli valete pred 3-6 leti, so bili moji sošolci kar lepo vsi v oblekah in kravatah, sinovi pa v kavbojkah ali hlačah kroja kavbojk, mladostnih srajcah, kakšnih lepših majcah in rekelcu, pač nekako svečano in mladosti primerno. Od treh valet ni bilo niti eno dekle v kavbojkah, v moji geneaciji pa sploh ne, so bile pa nekatere v jeans krilih, ki so bila takrat hiper moderna.[/quote]

Tudi jaz sem skoraj 30 let od valete, pa ti zagotavljam, da so bile v krilu morda 3-4 dekleta, v obleki sploh nobena, ostale smo bile v hlačah in bluzici. fantje pa, ene 2 s skunjičem, par malo boljših hlačah in srajci, ostali tako kot običajno.

Imam skoraj 30 let od valete in tudi v tistih časih smo se za valeto oblekli svečano. Za razliko od mojih sinov, ki so imeli valete pred 3-6 leti, so bili moji sošolci kar lepo vsi v oblekah in kravatah, sinovi pa v kavbojkah ali hlačah kroja kavbojk, mladostnih srajcah, kakšnih lepših majcah in rekelcu, pač nekako svečano in mladosti primerno. Od treh valet ni bilo niti eno dekle v kavbojkah, v moji geneaciji pa sploh ne, so bile pa nekatere v jeans krilih, ki so bila takrat hiper moderna.[/quote]

Tudi jaz sem skoraj 30 let od valete, pa ti zagotavljam, da so bile v krilu morda 3-4 dekleta, v obleki sploh nobena, ostale smo bile v hlačah in bluzici. fantje pa, ene 2 s skunjičem, par malo boljših hlačah in srajci, ostali tako kot običajno.[/quote]

Od moje valete je celo še malo več časa minilo. Vsi smo bili v kavbojkah. Cel razred.

Imam skoraj 30 let od valete in tudi v tistih časih smo se za valeto oblekli svečano. Za razliko od mojih sinov, ki so imeli valete pred 3-6 leti, so bili moji sošolci kar lepo vsi v oblekah in kravatah, sinovi pa v kavbojkah ali hlačah kroja kavbojk, mladostnih srajcah, kakšnih lepših majcah in rekelcu, pač nekako svečano in mladosti primerno. Od treh valet ni bilo niti eno dekle v kavbojkah, v moji geneaciji pa sploh ne, so bile pa nekatere v jeans krilih, ki so bila takrat hiper moderna.[/quote]

Tudi jaz sem skoraj 30 let od valete, pa ti zagotavljam, da so bile v krilu morda 3-4 dekleta, v obleki sploh nobena, ostale smo bile v hlačah in bluzici. fantje pa, ene 2 s skunjičem, par malo boljših hlačah in srajci, ostali tako kot običajno.[/quote]

…ma daj no, na kakšni valeti pa si bil-a ti, sem še kakšno leto starejši, pa so bile sošolke podobne današnji mladini… sicer pa avtorica, nekateri tukaj o lagodnem počutju, tudi, če si drugačna od ostalih, toda zakaj potem ta tema in to spraševanje…

Definitivno jo ne siliti v krilo in bog ne daj v neke 10+ cm visoke pete..prav hecno mi je vsako leto gledati dekleta, ki so prvič v taki obutvi..ne znajo hoditi, skoraj da se spotaknejo, ko grejo na oder, ne morejo plesati, niti stati. Ravno tako so nekatera smešna v elegantnih oblekcah, ki so primerna za maturantski ples.

Ravno v enostavnih kavbojkah ji ni treba iti. Kake slim fit strech črne ji kupi (v New Yorkerju imajo zdaj čudovite). Zgoraj kakšno tuniko brez rokavov in pa kakšne espadrile, športne.

https://www.trgovina-figura.si/si/zenska-srajca-kratek-rokav/50144-majica-brez-rokavov-b55.html

http://www.carvelonline.com/zene/obuca/3_espadrile/

Tudi jaz sem skoraj 30 let od valete, pa ti zagotavljam, da so bile v krilu morda 3-4 dekleta, v obleki sploh nobena, ostale smo bile v hlačah in bluzici. fantje pa, ene 2 s skunjičem, par malo boljših hlačah in srajci, ostali tako kot običajno.[/quote]

Od moje valete je celo še malo več časa minilo. Vsi smo bili v kavbojkah. Cel razred.[/quote]

Tudi mi, 35 let nazaj, cel razred v kavbojkah in celo enakih – popisanih majčkah.
Idealno in denarnicam staršem prijazno :).

Ja, predvsem 13cm štikli ne smejo manjkat. Sem videla hčerkine sošolke na valeti, uboge punce so komaj stale, vsak korak je bil pa muka. Ena si je celo zvila gleženj. Verjetno zelo lepi spomini.

Valete in podobno stanejo danes kot nevestina oprava. Ne vidim nobenih ovir, da se dekle ne obleče tako, da se bo dobro počutila in da bo sproščena. Bo pa pač v kavbojkah.

Do pike se strinjam 🙂

Kaj pa kaj takega?

Vaš link

Lej, tovrstni rituali, valeta, maturanc, itd. so itak nepotrebna brezveznost, namenjena spodbujanju črednega nagona in molzenju keša s strani organizatorjev. Dogodek je običajno itak v parih dneh passe, pozabljen… Tko da tud če pride v kavbojkah in allstarkah zarad tega ne bo konc sveta. Vsaj ne bo kot del preostale črede, pa še mal keš boste pršparal, torej win-win 😉

Jaz sem bila v hlacah, mornarski stil z mornarsko majico in starke, ki so pasale zraven.
Naj sama pove kaj zeli, saj ve

Ja, predvsem 13cm štikli ne smejo manjkat. Sem videla hčerkine sošolke na valeti, uboge punce so komaj stale, vsak korak je bil pa muka. Ena si je celo zvila gleženj. Verjetno zelo lepi spomini.[/quote]

Seveda, to sta edini dve opciji. Kavbojke ali 13 cm štikli.

Naravnost smešno se mi zdi, kako eni pišete o črednem nagonu in individualnem stilu tistih, ki se za tovrstne priložnosti ne zrihtajo, pa so ravno kavbojke in allstarke uniforma celih generacij, kavbojke same po sebi pa oblačilo, v katerem tiči večina Slovencev večino časa.

In potem beremo tu gor dileme o tem, ali so kavbojke primerne za razgovor za službo, a gre lahko nekdo v kavbojkah na poroko, na pogreb, na novoletno zabavo,… odgovor pa vedno brez izjeme: “Seveda lahko, samo naj bodo malo boljše kavbojke, pa kakšen bolj fin top obleči zgoraj.”

Kavbojke in malo bolj fin top, to je modni domet povprečnega Slovenca in eni to poskušate še predstavit kot individualizem in upiranje črednemu nagonu in potrošništvu. Za crknit.

Ne se hecat, no. To nima veze niti s finančnimi zmožnostmi, niti z udobjem, še manj gre za nekakšen fashion statement. To je pač najbolj varna in ziher opcija.

Tudi ta punca iz osnovnega posta želi v kavbojkah in allstarkah na valeto iz enega samega razloga – ker točno tako oblečena hodi v šolo vsak dan. Sošolci so je navajeni takšne, na valeti ne bo nikogar presenetila in skasirala nobenih pripomb. A ni to škoda? Ziher je zelo luštna in postavna punca, primerno urejena bo dobila same pohvale in tudi sama zase spoznala, da ji ni treba ves čas enako izgledati. Samo malo spodbude potrebuje.

In ne, ni se ji treba v štikle in neko poliestrsko grozoto iz Hale A tlačit. Pravzaprav sploh ni nujno, da je v petah in krilu. Tudi v sferi hlač in čevljev brez petk je modni svet zelo širok, ko se enkrat rešiš tega kavbojke + malo lepši top hendikepa.

Te dni so popularne tudi birme. Kaj pa, če pride deklica k birmi v kavbojkah in supergah?
Kaj pa, ko gredo s šolo v gledališče ali opero, se tudi napravijo v danes moderne strgane kavbojke, superge in kapucar?
Na pogre babice gredo v strganih kavbojkah in ultra roza kapucarju?

Mislim, sori, ampak obstaja kultura oblačenja in res ni potrebe, da za oblačila zapraviš veliko denarja, da bi bil oblečen kulturno in dogodku primerno.


Moja hči zdaj stara 20 let v tistih letih nikakor ni oblekla krila ali obleke. Dva meseca pred valeto je šla k birmi. Ko sva kupovali oblačilo za birmo, sem jo komaj pripravila, da je poskusila dve obleki. Na koncu sva kupili hlače (kot je hotela že ves čas). Smo mislili, da bo isto oblekla še za valeto, se s tem sploh nisem več obremenjevala a glej jo: je rekla, da bi zdaj pa obleko. Imela je luštno dekliško obleko in balerinke. Še zdaj je v glavnem v hlačah, za posebne priložnosti pa si enkrat ali dvakrat na leto obleče tudi obleko.
Nasvet, da naj v trgovini samo proba obleko ali krilo ni napačen. Seveda pa potem poiščita primerne hlače. Meni se kakšne temno modre kavbojke za valeto sploh ne zdijo napačna izbira.

Haha, kaj človek vse prebere na monu. 🙂
Siliti otroka v svečana oblačila, ko mu to ne paše, je vzgojno? A bejž no.
In valeta je res nek iber svečan dogodek, ja

Avtorica, v kavbojkah naj gre, če se bo v njih dobro počutila.

Te dni so popularne tudi birme. Kaj pa, če pride deklica k birmi v kavbojkah in supergah?
Kaj pa, ko gredo s šolo v gledališče ali opero, se tudi napravijo v danes moderne strgane kavbojke, superge in kapucar?
Na pogre babice gredo v strganih kavbojkah in ultra roza kapucarju?

Mislim, sori, ampak obstaja kultura oblačenja in res ni potrebe, da za oblačila zapraviš veliko denarja, da bi bil oblečen kulturno in dogodku primerno.[/quote]

Za nestrgane kavbojke še nisi slišala?

In ja, moja hči je šla na pogrebe babice, dedka, obeh prababic v kavbojkah in črni majcki. In?

Moja hči je bila na valeti edina v kavbojkah. Na kraj pameti mi ni padlo, da bi jo silila v neke oblekice ali svečane cunje.
Super se je počutila in s strani staršev sem slišala kar nekaj pohval v smislu…edina pametna, luštna, mladostna, samosvoja…

Jaz nič ne pišem o siljenju, mislim, da bi mama morala tu pristopit spodbudno kot motivator, ne s prisilo.

Na splošno pa to, da otroke naučimo, kako se primerno urediti za neko določeno priložnost, je del vzgoje, ja.

In valeta je zaključek osnovne šole, za otroka pomemben mejnik. Ne gre za svečan dogodek, za katerega bi bila potrebna večerna toaleta, zagotovo pa to ni nekaj vsakodnevnega.

Te dni so popularne tudi birme. Kaj pa, če pride deklica k birmi v kavbojkah in supergah?
Kaj pa, ko gredo s šolo v gledališče ali opero, se tudi napravijo v danes moderne strgane kavbojke, superge in kapucar?
Na pogre babice gredo v strganih kavbojkah in ultra roza kapucarju?

Mislim, sori, ampak obstaja kultura oblačenja in res ni potrebe, da za oblačila zapraviš veliko denarja, da bi bil oblečen kulturno in dogodku primerno.[/quote]

Za nestrgane kavbojke še nisi slišala?

In ja, moja hči je šla na pogrebe babice, dedka, obeh prababic v kavbojkah in črni majcki. In?[/quote]

Danes so modni hit strgane kavbojke, se tebi zdijo primerne za v opero ali na pogreb?
Tvoja hči je imela na pogrebu črno majčko, zakaj pa ni imela rdečega kapucarja?

New Report

Close