Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek hči na valeti v hlačah

hči na valeti v hlačah

Tako kot si rekla, trenirka, allstarke, ter na levi obrvi tri crtice. Okoli vratu pa verigo za zivino. Kaksna rinka v nosu, kakopak velikega premera ne sme manjkati.

Majkimi si bu.ala, ni cudno da je tvoja hkcer takra.

Za nestrgane kavbojke še nisi slišala?

In ja, moja hči je šla na pogrebe babice, dedka, obeh prababic v kavbojkah in črni majcki. In?[/quote]

Danes so modni hit strgane kavbojke, se tebi zdijo primerne za v opero ali na pogreb?
Tvoja hči je imela na pogrebu črno majčko, zakaj pa ni imela rdečega kapucarja?[/quote]

Koliko mladih pa hodi v opero, daj no.
In otroci/najstniki gredo komot na pogreb v teh tvojih kapucarjih.
Ti zgleda živiš 100 let nazaj.

Ja, predvsem 13cm štikli ne smejo manjkat. Sem videla hčerkine sošolke na valeti, uboge punce so komaj stale, vsak korak je bil pa muka. Ena si je celo zvila gleženj. Verjetno zelo lepi spomini.[/quote]

Seveda, to sta edini dve opciji. Kavbojke ali 13 cm štikli.

Naravnost smešno se mi zdi, kako eni pišete o črednem nagonu in individualnem stilu tistih, ki se za tovrstne priložnosti ne zrihtajo, pa so ravno kavbojke in allstarke uniforma celih generacij, kavbojke same po sebi pa oblačilo, v katerem tiči večina Slovencev večino časa.

In potem beremo tu gor dileme o tem, ali so kavbojke primerne za razgovor za službo, a gre lahko nekdo v kavbojkah na poroko, na pogreb, na novoletno zabavo,… odgovor pa vedno brez izjeme: “Seveda lahko, samo naj bodo malo boljše kavbojke, pa kakšen bolj fin top obleči zgoraj.”

Kavbojke in malo bolj fin top, to je modni domet povprečnega Slovenca in eni to poskušate še predstavit kot individualizem in upiranje črednemu nagonu in potrošništvu. Za crknit.

Ne se hecat, no. To nima veze niti s finančnimi zmožnostmi, niti z udobjem, še manj gre za nekakšen fashion statement. To je pač najbolj varna in ziher opcija.

Tudi ta punca iz osnovnega posta želi v kavbojkah in allstarkah na valeto iz enega samega razloga – ker točno tako oblečena hodi v šolo vsak dan. Sošolci so je navajeni takšne, na valeti ne bo nikogar presenetila in skasirala nobenih pripomb. A ni to škoda? Ziher je zelo luštna in postavna punca, primerno urejena bo dobila same pohvale in tudi sama zase spoznala, da ji ni treba ves čas enako izgledati. Samo malo spodbude potrebuje.

In ne, ni se ji treba v štikle in neko poliestrsko grozoto iz Hale A tlačit. Pravzaprav sploh ni nujno, da je v petah in krilu. Tudi v sferi hlač in čevljev brez petk je modni svet zelo širok, ko se enkrat rešiš tega kavbojke + malo lepši top hendikepa.[/quote]
blablablaaa … konkretnega predloga pa nič?

Kakor sem prebrala , pišete o valeti, kje je še maturantski ples..Sploh ne vem , kaj se 14 let stara dekleta oblačijo na valeti v štikle, pa našminkane , pa s friuzurami, da izgledajo , kot da imajo 25 let. Meni se zdi to noro. Saj to so še otroci.
Sama imam zelo lepe spomine na mojo valeto, 40 let nazaj. Sem bila v bolnici, neka manjša operacija, tako da mi je mama kupila eno luškano oblekico na rožice, ki sem jo še potem velikokrat oblekla in špagarce. sem en dan prej priša iz bonice in šla na valeto in res je bilo lepo….
Ne vem, kaj komplicirate… otroci so za valeto lahko tudi v kajbojkah in allstarkah…

Saj sem dobila veliko uporabnih nasvetov, ki vključujejo “opravo” brez kikle, oblekce, balerink, volančkov ipd. 🙂 Prepričana sem, da bova našli kaj lepega, v čem se bo tudi ona dobro in lepo počutila.

Seveda bosta našli – pa četudi kavbojke in allstarke. Ker je to njen dan, je važno, da se ona fajn počuti.
Srečno pri izbiri!

Itak! Glavno, da se tisti, ki to nosi, dobro počuti!
Sam da ne bo spet kdo kaj čez pajkice, sploh pajkice na debelih ritah, ker tiste, ki jih nosijo, se fajn počutijo! Aja, pa Crocse tudi!

Itak! Glavno, da se tisti, ki to nosi, dobro počuti!
Sam da ne bo spet kdo kaj čez pajkice, sploh pajkice na debelih ritah, ker tiste, ki jih nosijo, se fajn počutijo! Aja, pa Crocse tudi![/quote]

Ja, ker je to njen dan in je važno, da se ima ona fajn. In prav nič, kaj si ena stara mama misli (kar smo za 15-letnico vse po vrsti)

Nisem brala postov, lahko da je že kdo predlagal. Jaz bi izbrala palazzo hlače. Meni so top.


za 15-letnico? kaj pa vem …


Novodobne mame prilagodite vsako nastalo situacijo svojim razvajenim sončkom. Ve se kaj je valeta, matura, diploma. Naj se vsaj takrat primerno oblečejo in obnašajo. Se bo tvoji razvajeni frklji težko primerno obleči za tistih nekaj ur? Ko pobrskam po spominu in pogledam slike smo bili vsi urejeni, nekateri so vsaj za svečane pomembne dogodke prav presenetili z urejenostjo in dobro izbiro obleke. Današnji frkolini nimajo nobenega odnosa, oblečejo se kot da gredo na piknik. Novodobne mame pa sprašujejo na monu kaj je primerno za sončke. Razvajenci ne spoštujejo več nikogar.


Novodobne mame prilagodite vsako nastalo situacijo svojim razvajenim sončkom. Ve se kaj je valeta, matura, diploma. Naj se vsaj takrat primerno oblečejo in obnašajo. Se bo tvoji razvajeni frklji težko primerno obleči za tistih nekaj ur? Ko pobrskam po spominu in pogledam slike smo bili vsi urejeni, nekateri so vsaj za svečane pomembne dogodke prav presenetili z urejenostjo in dobro izbiro obleke. Današnji frkolini nimajo nobenega odnosa, oblečejo se kot da gredo na piknik. Novodobne mame pa sprašujejo na monu kaj je primerno za sončke. Razvajenci ne spoštujejo več nikogar.[/quote]

Ti bi se sigurno super in samozavestno počutila, če bi morala obleči nekaj, kar ni niti tvoj stil, niti ti všeč ni, niti nosila tega nikoli nisi.
Hvala bogu, so na mon-u še vedno tudi mame, ženske, ki niso pikolovske in so dale dobronamerne nasvete.


Novodobne mame prilagodite vsako nastalo situacijo svojim razvajenim sončkom. Ve se kaj je valeta, matura, diploma. Naj se vsaj takrat primerno oblečejo in obnašajo. Se bo tvoji razvajeni frklji težko primerno obleči za tistih nekaj ur? Ko pobrskam po spominu in pogledam slike smo bili vsi urejeni, nekateri so vsaj za svečane pomembne dogodke prav presenetili z urejenostjo in dobro izbiro obleke. Današnji frkolini nimajo nobenega odnosa, oblečejo se kot da gredo na piknik. Novodobne mame pa sprašujejo na monu kaj je primerno za sončke. Razvajenci ne spoštujejo več nikogar.[/quote]

Ti bi se sigurno super in samozavestno počutila, če bi morala obleči nekaj, kar ni niti tvoj stil, niti ti všeč ni, niti nosila tega nikoli nisi.
Hvala bogu, so na mon-u še vedno tudi mame, ženske, ki niso pikolovske in so dale dobronamerne nasvete.[/quote]
Stil večno u kavbojkah in trenirkah pa ti kot mama podpiraš. Fantovski stil bi lahko vsaj na valeti spremenila za tistih nekaj ur. Se pripravljas na to da bo čez nekaj let domov pripeljala punco namesto fanta? Fantovski stil, moška postava, kratka frizura, fantovski športi so znaki da je tvoja sončica nagnjena k istemu spolu. Zdaj pa novodobna mama le skoči v luft a globoko v sebi najbrž že sama slutiš enako.

Mi smo imeli lani valeto in je kar nekaj deklic imelo hlače – črne, bele (in gornji del bolj svečan) ali pa kombinizone. Večina deklic, ki so bile v oblekicah, pa se je takoj po uradnem delu preobleklo v kavbojke, pajkice, tako da so tiste oblekice bile aktualne samo dve uri.
Hčerki pusti naj se obleče kakor želi. Če njej ne bo nerodno v standardnih oblačilih, tudi tebi ne sme bit.

Ti bi se sigurno super in samozavestno počutila, če bi morala obleči nekaj, kar ni niti tvoj stil, niti ti všeč ni, niti nosila tega nikoli nisi.
Hvala bogu, so na mon-u še vedno tudi mame, ženske, ki niso pikolovske in so dale dobronamerne nasvete.[/quote]
Stil večno u kavbojkah in trenirkah pa ti kot mama podpiraš. Fantovski stil bi lahko vsaj na valeti spremenila za tistih nekaj ur. Se pripravljas na to da bo čez nekaj let domov pripeljala punco namesto fanta? Fantovski stil, moška postava, kratka frizura, fantovski športi so znaki da je tvoja sončica nagnjena k istemu spolu. Zdaj pa novodobna mama le skoči v luft a globoko v sebi najbrž že sama slutiš enako.[/quote]
Če bi prebrala vse, bi videla, da sem napisala, da sem dobila dobre nasvete, ki niso bilisamo kavbojke in all starke. In kaj potem, če bi bila nagnjena k istemu spolu? Mene pa to res ne boli! Drugače pa ima dolge valovite lase, temno blond, razen, da je mišičasta, ima lepo žensko postavo. In tudi jaz nosim kavbojke in all starke in ne vem, če je to fantovski stil oblačevanja. In od kdaj je rokomet moški šport??? Med Krimovkami so prav lušne in postavne punce.

Ampak glede na komentarje očitno nekatere niti med valeto in maturantskim plesom ne ločite…


Novodobne mame prilagodite vsako nastalo situacijo svojim razvajenim sončkom. Ve se kaj je valeta, matura, diploma. Naj se vsaj takrat primerno oblečejo in obnašajo. Se bo tvoji razvajeni frklji težko primerno obleči za tistih nekaj ur? Ko pobrskam po spominu in pogledam slike smo bili vsi urejeni, nekateri so vsaj za svečane pomembne dogodke prav presenetili z urejenostjo in dobro izbiro obleke. Današnji frkolini nimajo nobenega odnosa, oblečejo se kot da gredo na piknik. Novodobne mame pa sprašujejo na monu kaj je primerno za sončke. Razvajenci ne spoštujejo več nikogar.[/quote]
jao, si težka! ne gre za razvajenost, ampak za razumevanje najstnikom! tudi za spoštovanje otroka, česar pa iz tvojega pisanja ni videti (sonček, frklja, frkolini)


Novodobne mame prilagodite vsako nastalo situacijo svojim razvajenim sončkom. Ve se kaj je valeta, matura, diploma. Naj se vsaj takrat primerno oblečejo in obnašajo. Se bo tvoji razvajeni frklji težko primerno obleči za tistih nekaj ur? Ko pobrskam po spominu in pogledam slike smo bili vsi urejeni, nekateri so vsaj za svečane pomembne dogodke prav presenetili z urejenostjo in dobro izbiro obleke. Današnji frkolini nimajo nobenega odnosa, oblečejo se kot da gredo na piknik. Novodobne mame pa sprašujejo na monu kaj je primerno za sončke. Razvajenci ne spoštujejo več nikogar.[/quote]

Moja mama je stara 80, vzgajali so nas s klofutami in nismo bili nobeni sončki, pa nas je bila večina na valeti v kavbojkah.
Take terciarke, kot si ti, uničujete otroke, ne pa mame, ki štekajo svoje hčerke.

Odvisno kak je njen osebni stil in kaj hoče. Po mojem mnenju je primeren tudi takle lahkoten, spomladanski stil – kombinacija dolge bluze, skiny jeansa ali vzorčastih poletnih hlač, balerinke ali nizke all starke oz. kakšne superge, ki niso ravno tekaške. Speti ali sfrizirani lasje, malo lip glossa, po želji maskara ali kak lahek tekoči puder, če ji nagajajo mozoljčki.
http://naracamicienovagorica-shop.si/spring-summer-2017/women_blouses_spring-summer-2017/naracamicie-blouse-D07531-T5867

Pa še to – mišičasta, športna postava, če se nosiš ponosno, je lahko super v kakršnikoli opravi. Namreč, nekajkrat sem imela (službeno pač) priložnost videti Tino Maze na večerni prireditvi v koktajl (kratki) oblekci ali v dolgi večerni obleki. Izrazito športna, mišičasta postava, čeden obrazek … čudovita, zelo čedna. Zakaj bi morale bit vse punce šibke, nemočne tutke putke ali pa ritaste Kardashianke :-).

in potem vidiš uboge otroke, k se ne znajo ne primerno obnašati, ne primerno nositi, ne hoditi v takih oblačilih, ki jih imajo na sebi.

Meni pa ni bolj smešnega in sočustvujočega, kot videti nekega športnega človeka, z lepo športno postavo v elegantem kostimu ali zapeglani srajci s kravato, v kateri se že na daleč opazi, da se ne počuti ne domače, ne udobno, ne privlačno. In da niti ne zna ne hoditi, ne gibati se , praktično je v omejujočem oklepu.

Kot mi je po drugi strani neokusno gledati male “kurtizane” pri 15ih. Na valetah, kakurbirjene za na cesto. Dobesedno.

Avtorica, predlagam t.i. “jumpsuit” – hlačno enodelno oblačilo. Na to brez težav obuje tudi balerinke ali kakšne malo bolj “nepetkaste” čevlje, katerih ni vajena. Počutila se bo pa super udobno in lepa bo 🙂

http://www.next.co.uk/g8410000s6

https://www.google.si/search?q=jumpsuit&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiDs-_I_NPTAhWJDcAKHeUJCz0Q_AUIBigB&biw=1440&bih=839#tbm=isch&q=elegant+jumpsuit

Ja no, amapk ona se je z leti naučila biti ženstvena – imaš pa športnice pa tudi vsakodnevno ženske na cesti, ki žal nikakor ne izgledajo ženstvene v ženskih oblačilih ( krilnih kostimih in petkah naprimer). Hodijo ko zvijajoči se črvi, ko premikajoča gora železja. Robocop. Ker ni to ne njihov stil, ne način. Ker so tudi po naravi bolj “moške”.

Hvala vsem! Se že veselim šopinga! Mož je rekel, da ostane raje doma 😀


Novodobne mame prilagodite vsako nastalo situacijo svojim razvajenim sončkom. Ve se kaj je valeta, matura, diploma. Naj se vsaj takrat primerno oblečejo in obnašajo. Se bo tvoji razvajeni frklji težko primerno obleči za tistih nekaj ur? Ko pobrskam po spominu in pogledam slike smo bili vsi urejeni, nekateri so vsaj za svečane pomembne dogodke prav presenetili z urejenostjo in dobro izbiro obleke. Današnji frkolini nimajo nobenega odnosa, oblečejo se kot da gredo na piknik. Novodobne mame pa sprašujejo na monu kaj je primerno za sončke. Razvajenci ne spoštujejo več nikogar.[/quote]
jao, si težka! ne gre za razvajenost, ampak za razumevanje najstnikom! tudi za spoštovanje otroka, česar pa iz tvojega pisanja ni videti (sonček, frklja, frkolini)[/quote]

Toel gornje naisano je znak neizdelane samopodobe ali pa stanje zrele ženske, ki žal ni imela ne pristnega, ne zdravega odnosa mati-hči ( pa ne nujno po svoji krivdi).

in potem vidiš uboge otroke, k se ne znajo ne primerno obnašati, ne primerno nositi, ne hoditi v takih oblačilih, ki jih imajo na sebi.

Meni pa ni bolj smešnega in sočustvujočega, kot videti nekega športnega človeka, z lepo športno postavo v elegantem kostimu ali zapeglani srajci s kravato, v kateri se že na daleč opazi, da se ne počuti ne domače, ne udobno, ne privlačno. In da niti ne zna ne hoditi, ne gibati se , praktično je v omejujočem oklepu.

Kot mi je po drugi strani neokusno gledati male “kurtizane” pri 15ih. Na valetah, kakurbirjene za na cesto. Dobesedno.

Avtorica, predlagam t.i. “jumpsuit” – hlačno enodelno oblačilo. Na to brez težav obuje tudi balerinke ali kakšne malo bolj “nepetkaste” čevlje, katerih ni vajena. Počutila se bo pa super udobno in lepa bo 🙂

http://www.next.co.uk/g8410000s6

https://www.google.si/search?q=jumpsuit&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiDs-_I_NPTAhWJDcAKHeUJCz0Q_AUIBigB&biw=1440&bih=839#tbm=isch&q=elegant+jumpsuit%5B/quote%5D

Hehe, no, tile pajaci so za ženske, ne deklice. Enega takega je imela soplesalka moje sina na maturantskem, je izpadlo super, ampak za valeto preelegantno.

New Report

Close