Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek In kaj tako blagodejno duhovnega spoznate na potovanjih na drug konec sveta?

In kaj tako blagodejno duhovnega spoznate na potovanjih na drug konec sveta?

O, kako sem enim stopila na žulj haha:))
Vem, da se na tem forumu zbira folk z nizko inteligenco, ki še brat ne zna:) zato povem za tiste, ki jim je moj prvi zapis predolg in se težko znajdejo v njem – v Indiji sem živela, imam tam prijatelje, iz raznih slojev, delala sem tam. Leta. Videla vse živo – od največje bede do razkošja. Tako da kar pozabite na svoje tolažbe, da to govori neka ‘turistka’, ki je šla tja z agencijo:) in če bi znali brat in kaj razumet – sem jasno povedala, da se tam najde duhovne zaklade – samo jih je treba znat videt. Jih pa vsekakor ni v vaših romantičnih blodnjah.

Jasno, zapisov o politični in državni bedi, ki se tam dogaja, o resni problematiki, ki jo ima ta dežela, in bede njenega prebivalstva niti opazite ne – ker motijo vaše turistične zasanjane predstave. Indija je v katastrofalnem stanju – samo bebavi zahodnjaki itak samo pridejo in vzamejo tisto, kar jim paše. Ko kobilice. Požeruhi. Nagrebete si tisto, kar vam ustreza, mislite, da ste na pol razsvetljeni, ostalo na ‘ne vidim in ne slišim’. Itak.

Vi ste tisti, ki hočete Indijo izkoriščat, si jo krojit po svoje, da bo zadostila vašim kobajagi ‘duhovnim predstavam’. Vi si jo hočete naredit in videt po svoji meri, da boste ohranjali fantazijo. Zahodnjaške ovčke pač, ki mislijo, da so ‘duhovni’. Indijci pa to prida izkoriščajo. Pri tem države, kakršna je, sploh ne vidite. Niti ne vidite njene duhovne dediščine, tiste resnične.

ampak saj vem, tako vam je lažje, tako da si kar dajte duška:) inteligenten človek bo že dojel, kaj sem hotela povedat:) lp
[/quote]

Okej, če povzamemo: vsi smo zahodnjaške ovčke, ki mislimo da smo duhovni, razen tebe, ki si duhovne zaklade znala videt.
Hahahahahaha

O, kako sem enim stopila na žulj haha:))
Vem, da se na tem forumu zbira folk z nizko inteligenco, ki še brat ne zna:) zato povem za tiste, ki jim je moj prvi zapis predolg in se težko znajdejo v njem – v Indiji sem živela, imam tam prijatelje, iz raznih slojev, delala sem tam. Leta. Videla vse živo – od največje bede do razkošja. Tako da kar pozabite na svoje tolažbe, da to govori neka ‘turistka’, ki je šla tja z agencijo:) in če bi znali brat in kaj razumet – sem jasno povedala, da se tam najde duhovne zaklade – samo jih je treba znat videt. Jih pa vsekakor ni v vaših romantičnih blodnjah.

Jasno, zapisov o politični in državni bedi, ki se tam dogaja, o resni problematiki, ki jo ima ta dežela, in bede njenega prebivalstva niti opazite ne – ker motijo vaše turistične zasanjane predstave. Indija je v katastrofalnem stanju – samo bebavi zahodnjaki itak samo pridejo in vzamejo tisto, kar jim paše. Ko kobilice. Požeruhi. Nagrebete si tisto, kar vam ustreza, mislite, da ste na pol razsvetljeni, ostalo na ‘ne vidim in ne slišim’. Itak.

Vi ste tisti, ki hočete Indijo izkoriščat, si jo krojit po svoje, da bo zadostila vašim kobajagi ‘duhovnim predstavam’. Vi si jo hočete naredit in videt po svoji meri, da boste ohranjali fantazijo. Zahodnjaške ovčke pač, ki mislijo, da so ‘duhovni’. Indijci pa to prida izkoriščajo. Pri tem države, kakršna je, sploh ne vidite. Niti ne vidite njene duhovne dediščine, tiste resnične.

ampak saj vem, tako vam je lažje, tako da si kar dajte duška:) inteligenten človek bo že dojel, kaj sem hotela povedat:) lp
[/quote]
Meni je všeč tvoje razmišljanje. Sama sicer ne potujem veliko, ampak se strinjam s tvojim glediščem iz enega drugega zornega kota. Ni nujno, da je vsak reven človek bolj duhovno bogat, kot premožen človek. Lahko je revež, pa je totalen materialist, lahko pa je bogat in ima razvite duhovne vrednote. Družila sem se z enimi in drugimi, pa bi komot rekla, da je med hudimi reveži več materialistov, kot med normalno premožnimi. Ekstremnih bogatašev ne bom komentirala, ker osebno ne poznam nobenega.

smradovje monosko polne riti gredo iskat poduhovljenje v Indijo. Prvo bi vas nateral za 1 mesec garat v rudnik za plačilo 20 evrov na mesec, živet v šotorišče na mraz dež sonce in vse, potem bi mi pa pridigali o duhovnosti

Nič od tega ni res. Ljudje gredo na potovanje da se lahko potem pohvalijo doma – naredijo vtis. To je ves čar potovanj. Zakaj potem vsi ti divji popotniki ne gredo brez denarja potovat za eno leto na Madžarsko (ravno tako težko izvedljivo kot potovanje po Pakistanu)? A ti povem zakaj? Ker ni fancy!
[/quote]

Meni je neverjetno kako ljudje razmisljate. Res se revezi s tem tolazite. Si ti tupo tele pomislilo, da je mogoce Madzarska veliko bolj podobna sloveniji, zato raziskovanje njihove kulture, narave etc. ni za ravno eno mesecno potovanje. Jaz nimam soc omrezji, zato to da potujem vedo moji najblizji. Pred njimi pa se res ne rabim hvaliti, saj vedno kaksno palco imam oz kaj si lahko privoscim. Prav tako ne potujem da spoznam sebe. Ampak zato da vidim cudovito raznoliko naravo (ki ni samo alpe in morje). Da vidim cudovite zgradbe, poslusam muziko, poskusam hrano, nabiram izksunje. Potovanja pac niso za vse ljudi. Potrebno je veliko ogranozacije in predvesem pripravljenost na izkusnje. Zgodi se ti marsikaj in ljudje, ki jim je najvec v zivljenju sprehod na slaodoled, se tega pac bojite. Vodi nas radovednost, zvedavost. Hvala bogu, saj drugace sploh ne bi nic vedeli v svetu. Ze tako je narod neumen. Najvecji rasisiti, homofobi etc. so ljudje ki osebno ne poznajo ljudi. Prav tako bi bilo, ce nihce ne bi potoval…se vec ljudi bi vrjelo da so oni glavni in center sveta… Skratka, hvala bogu ne poznam tako omejenih ljudi kot si ti…Me pa kar zgrozi, ko pomislim kako raja razmislja, da se bolse pocuti v svoji bedi.

motiš se, spoznajo ljudi ki jedo ščurke pa gosence, če gredo v ameriko spoznajo črnce nigre ki prodajajo mamila, so ves dan zafiksani, nič ne delajo, hodijo v opankah napol goli in živijo v prikolicah, ki jih pri nas rečemo kurnik če gredo v azijo spoznajo mlade otroke, ki ga fafajo za 1 evrov in goltajo spermo, so suhe ko prekle polne hepatitisa pa aidsa, spijo s kurami v blatu in dre ku,skratka ti popotniki tam doživijo elitno spokojnost in duhovnost še posebno se to pozna v afriki ki jim lokalni prevratniki za kak evro pripravijo posilstvo v živo in sekanje glav

Tema je itak zastavljena za kregaraj in štepanje klikcev, ampak imaš prav, a po drugi strani pa tudi ne. Marsikdo gre na potovanje zase in tega ne razglaša celemu svetu, ker nima te potrebe. Narcisi in tisti, ki so željni popotniške slave pa obstajajo že od nekdaj. Who the f0ck cares? Vsak naj dela tisto kar mu je všeč.

Če te pa favšija daje – ja kdo pa teb bran, da ne greš na popotvanja, pa magari samo peš v sosedno vas.

Sem prebrala naslov in uvodni post.
Nekaj me zanima: zakaj eni mislite, da kdor gre kam, nujno “išče” nekaj? Ali beži pred nečim? Ali karkoli trapastega smo imeli čast prebrati.

Jaz, ko grem kam, grem zato, ker me mika iti tja. Veselje imam že s planiranjem potovanja, preden grem, se informiram o vsem mogočem, in če me še vedno vleče – grem.
Nikoli ne iščem ničesar, ne rabim iskati ničesar v tujih državah.
Nikoli ne objavljam ničesar nikjer, nimam teh socialnih platform, ker mi grejo na jetra.
Niti ne nabijam nikomur kam grem, kje sem bila, ipd. Če me kdo kaj vpraša, povem, drugače ne. Ne hodim zaradi drugih, ampak zaradi sebe, ker mi tako paše. Ko mi ne bo več pasalo, ne bom šla.

Ampak to večno posmehovanje tukaj, “kaj to iščete”, “kaj to najdete”, “zakaj”…..to je pa že malo smešno, ker zavist ne samo kuka ven, ampak se bohoti.

In še to: tudi meni vse lase pokonci postavi kakšen “poduhovljenec iz Indije”, ki mi z nekim bolanim leskom v očeh govori, kako bi morala živeti. S takimi pa na grobo in hitro opravim, povem, da naj si poduhovljenost in pametne misli vtakne, kamor sonce ne posije, pa je. On gre naprej svojo poduhovljeno pot, jaz pa svojo grešno.

Kar sem poznal ljunljanske gospe so hodle v kurbarijo, na druge konce sveta. In čudo prečudo je nemški sodelavec povedal isto,ko do šli v črno afriko.
Sirotinja gre pa v dalmacijo:-)
Eni menda hodjo na orgije v bosno…piramide pa to:-)


kakšna zavist neki?????če skoz nekam rinete bežite od problemov,nekaj iščete.ne znate biti pri miru.
no niso vsi taki.če grejo 1 krat na leto nekam….
ampak če skoz nekam rineš pa imaš probleme ja.sploh če so kr ene brezvezne evropske drzave.kaj sploh imajo kar mi nimamo?

Ko spoznaš, kako kratko in minljivo je življenje, se ti zdi vsak neizkoriščen dan izgubljen. Meni osebno so potovanja smisel življenja, letošnje leto sem imela veliko planov, ki so se zaradi situacije podrli in ni mi vseeno. Zakaj? Ker me občutek svobode, ko odkrivam lepe kotičke sveta, dela živo, me izpopolnjuje. To je edino, kar je res moje. Vse ostalo je iluzija. Seveda mi veliko pomeni tudi družina, otroci, itd, ampak vse to je začasno, minljivo… Potovanja in občutke, ki mi jih le-ta dajejo, pa bom imela za zmeraj. Seveda pa verjamem, da nekomu drugemu iste občutke vzbuja to, da so doma, kuhajo, pospravljajo… In to spoštujem. Ampak meni se zdi tak dan izgubljen.

Je pa to odvisno od karakterja. Meni npr se zdi enako nepojmljivo, da bi bila do penzije v isti službi. Smisel življenja je namreč duhovna rast. In če skozi stopicast na istem mestu, stagniraš. Težko je duhovno napredovati, če hodiš vsako leto v isti kraj na morje, to je pa tudi vse, kar vidiš, srečuješ ene in iste ljudi, si od prve zaposlitve do penzije v isti službi, se poročiš brez ljubezni s prvim primernim snubcem in vztrajaš v nesrečnem zakonu z njim 40 let, do smrti. To zame pač ni življenje. Oz. je zapravljeno življenje.


kakšna zavist neki?????če skoz nekam rinete bežite od problemov,nekaj iščete.ne znate biti pri miru.
no niso vsi taki.če grejo 1 krat na leto nekam….
ampak če skoz nekam rineš pa imaš probleme ja.sploh če so kr ene brezvezne evropske drzave.kaj sploh imajo kar mi nimamo?
[/quote]

Glej, kot bi nepismenemu pred 100 leti poskušal razložit, zakaj je dobro biti pismen. On bi tumbal, da mu je tako kot je, čisto v redu, zakaj bi pa moral brat, saj mu župnik pove, kaj se dogaja. Da pismeni samo povzročajo probleme itd. itd.
Tako si ti prepričan, da vsi, ki potujemo, potujemo brez veze, da rinemo tja, ker bežimo bla bla bla. Pač ne razumeš, kaj je tisto, kar ljudi vleče, da odkrivajo nove kraje in kulture. In umrl boš ne da bi zastopil. Če bi bili vsi taki kot ti, bi že tam nekje v času avstralopitekov izumrli. Ljudje smo pač taki, da nas žene radovednost, odkrivanje novega. No, vsaj nekateri.

Glej, kot bi nepismenemu pred 100 leti poskušal razložit, zakaj je dobro biti pismen. On bi tumbal, da mu je tako kot je, čisto v redu, zakaj bi pa moral brat, saj mu župnik pove, kaj se dogaja. Da pismeni samo povzročajo probleme itd. itd.
Tako si ti prepričan, da vsi, ki potujemo, potujemo brez veze, da rinemo tja, ker bežimo bla bla bla. Pač ne razumeš, kaj je tisto, kar ljudi vleče, da odkrivajo nove kraje in kulture. In umrl boš ne da bi zastopil. Če bi bili vsi taki kot ti, bi že tam nekje v času avstralopitekov izumrli. Ljudje smo pač taki, da nas žene radovednost, odkrivanje novega. No, vsaj nekateri.
[/quote]


Glej, kot bi nepismenemu pred 100 leti poskušal razložit, zakaj je dobro biti pismen. On bi tumbal, da mu je tako kot je, čisto v redu, zakaj bi pa moral brat, saj mu župnik pove, kaj se dogaja. Da pismeni samo povzročajo probleme itd. itd.

Zadetek v polno. Lahko kr zapremo temo.

Glej, kot bi nepismenemu pred 100 leti poskušal razložit, zakaj je dobro biti pismen. On bi tumbal, da mu je tako kot je, čisto v redu, zakaj bi pa moral brat, saj mu župnik pove, kaj se dogaja. Da pismeni samo povzročajo probleme itd. itd.
Tako si ti prepričan, da vsi, ki potujemo, potujemo brez veze, da rinemo tja, ker bežimo bla bla bla. Pač ne razumeš, kaj je tisto, kar ljudi vleče, da odkrivajo nove kraje in kulture. In umrl boš ne da bi zastopil. Če bi bili vsi taki kot ti, bi že tam nekje v času avstralopitekov izumrli. Ljudje smo pač taki, da nas žene radovednost, odkrivanje novega. No, vsaj nekateri.
[/quote]
malo si v zmoti.poznam dobro ljudi,ki tako potujejo.imajo probleme doma,z vsemi.tako da….
hodijo pa itak tja kjer je najcenejše oz bolj bodo dobili popusta rajše bodo sli.


Glej, kot bi nepismenemu pred 100 leti poskušal razložit, zakaj je dobro biti pismen. On bi tumbal, da mu je tako kot je, čisto v redu, zakaj bi pa moral brat, saj mu župnik pove, kaj se dogaja. Da pismeni samo povzročajo probleme itd. itd.

Zadetek v polno. Lahko kr zapremo temo.
[/quote]
Jp, multinično blesavo, zato ti danes morajo postavljat karantene in zapirat meje, da boš dojelo, da tvoja potovanja niso več zaželjena, ker če se ti samo pove, ne boš dojelo.


Jp, multinično blesavo, zato ti danes morajo postavljat karantene in zapirat meje, da boš dojelo, da tvoja potovanja niso več zaželjena, ker če se ti samo pove, ne boš dojelo.
[/quote]

Strel v prazno kot že neštetokrat. Prazno municijo imaš. A si že v menopavzi?

Strel v prazno kot že neštetokrat. Prazno municijo imaš. A si že v menopavzi?
[/quote]
Ja 80 letni sine, v zaostanku si. Nihče več ne govori o masovnem turizmu v prihodnosti, vsi povedo, da je naredil ogromno škode. Torej? Kaj ti ni jasno?


Ja 80 letni sine, v zaostanku si. Nihče več ne govori o masovnem turizmu v prihodnosti, vsi povedo, da je naredil ogromno škode. Torej? Kaj ti ni jasno?
[/quote]

Vidiš, da se obnašaš kot ena histerična ženska v menopavzi. Kje piše, da zagovarjam masovni turizem? Ga ne. Prav tako nikjer ne zagovarjam pohodov za časa korone, niti ne svetujem folku naj romajo v vojna območja.

Jaz zagovarjam bit potovanja, dotično pa je lahko tudi le sprehod do sosednje vasi.


Jp, multinično blesavo, zato ti danes morajo postavljat karantene in zapirat meje, da boš dojelo, da tvoja potovanja niso več zaželjena, ker če se ti samo pove, ne boš dojelo.
[/quote]

So pa prišli na svoje vsi socialci, ki niso mogli potovati in so dopuste preživljali v svojih čumnatah.:)) Zdaj se jim samo smeje, ker naj bi bili doma tudi vsi ostali. Tako kot oni.

No, nekajnično blesavo (zagotovo ne pišeš samo pod tem nickom:), naj ti povem, da mi potujemo čez dva dni. V Grčijo! Plaža, morje, zabave… in ko pridem nazaj, potrkam na vrata tvojega kevdra in krehnem vate, da boš imel za kaj piizdit.

Jaz sem nekaj videl ponavadi v družbi domačinov.
Da bi šel pa namensko špilat turista mi je pa bz. Še morje nisem nikoli rezarviral gremo na blef nekje bomo že prespali.

Meni je prijatel iz Londona, ki živi v Dubaju rekel, da v Dubaj in na podobne destinacije ne prideš iskati samega sebe, nič se ne sprašuješ, nič ne spoznavaš. Prideš iz enega smaega razloga, ker imaš iskanje “pošlihtana” ali v standby: prideš zaradi denarja.
Pa še prav ima. Mimogrede je pa drugače Dubaj dolgočasen..
Nekaj letna zabava in denar in potem naprej. Jovo na novo …

Meni je prijatel iz Londona, ki živi v Dubaju rekel, da v Dubaj in na podobne destinacije ne prideš iskati samega sebe, nič se ne sprašuješ, nič ne spoznavaš. Prideš iz enega smaega razloga, ker imaš iskanje “pošlihtana” ali v standby: prideš zaradi denarja.
Pa še prav ima. Mimogrede je pa drugače Dubaj dolgočasen..
Nekaj letna zabava in denar in potem naprej. Jovo na novo …
[/quote]

WTF, koji Dubaj? Nikoli še nisem bil v Dubaju (no, razen na letališču, ko sem šibal dalje) in me niti ne vleče. Morda tudi kaj zamujam (keš, stolpnice, razkošje… me ne zanimajo), kdo bi vedel, verjetno so predeli in stvari, ki jih je vredno videti. Ampak je toliko drugih motiteljev, da se Dubaju raje izogibam.

Glej, kot bi nepismenemu pred 100 leti poskušal razložit, zakaj je dobro biti pismen. On bi tumbal, da mu je tako kot je, čisto v redu, zakaj bi pa moral brat, saj mu župnik pove, kaj se dogaja. Da pismeni samo povzročajo probleme itd. itd.
Tako si ti prepričan, da vsi, ki potujemo, potujemo brez veze, da rinemo tja, ker bežimo bla bla bla. Pač ne razumeš, kaj je tisto, kar ljudi vleče, da odkrivajo nove kraje in kulture. In umrl boš ne da bi zastopil. Če bi bili vsi taki kot ti, bi že tam nekje v času avstralopitekov izumrli. Ljudje smo pač taki, da nas žene radovednost, odkrivanje novega. No, vsaj nekateri.
[/quote]

Odlično razloženo.


Ja 80 letni sine, v zaostanku si. Nihče več ne govori o masovnem turizmu v prihodnosti, vsi povedo, da je naredil ogromno škode. Torej? Kaj ti ni jasno?
[/quote]
Viharni starfotr poslal sem ti pismo bi vrži uč s katerim še vidiš.

Smisel življenja je življenje, reprodukcija. Duhovna rast je samo šmensi fensi izraz, ki ga uporabljajo določene marketinške niše za svoj profit. Izraz, ki si ga predstavlja vsak po svoje, a ga noben ne razume, je pa priročen, da z njim opletate, ko želite drugim pokazati, da ste nekaj več od njih. Že to, da hočete izpasti nekaj več, vas postavi na dno tako imenovane duhovne rasti.

New Report

Close