Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek In kaj tako blagodejno duhovnega spoznate na potovanjih na drug konec sveta?

In kaj tako blagodejno duhovnega spoznate na potovanjih na drug konec sveta?

Ja dobila parcelo od babice in starega ata in za njiju skrbim. Rit sem si napolnila sama oz, z možem, in ne stegujem rok po nečem, kar je lastnik namenil nekomu drugemu in ne meni.
[/quote]
Jaz ti verjamem.
Zakaj se razgaljaš pred žensko, ki je podobna tvoji grabežljivi sestri?
Ne rabiš se opravičevat za to, ker imajo starši in vse babice raje tebe. Že vedo, zakaj te imajo raje 🙂
Vsak lahko svojo dediščino razdeli tako, kot mu je drago. Sestra lahko le uveljavlja nujni delež. Če ti je napisala babica, potem ona ni nujni dedič, ne more nič. Nujni dediči so otroci od starih staršev. Če teh več ni, potem pridejo na vrsto vnuki le, če dokazano nimajo lastnih sredstev za preživljanje, oziroma si jih niso zmožni ustvariti. Tu seveda visenje zdravega človeka na socialki ne pride skozi. Poleg tega imaš najbrž pogodbo o dosmrtnem preživljanju iz katerega sledi, da dobiš po smrti starih staršev nepremičnino. To tudi ni klasično dedovanje, ne more ti nič. To je v bistvu poslovni dogovor. Lahko te samo spravlja ob živce, da bi te pripravila do tega, da ji nekaj daš, da boš imela mir. Naštudiraj malo zakone. Nujni delež lahko uveljavlja le od dediščine po starših.

Sem antropolog. Torej daleč od navadnega turista, pa tudi popotnika. Ostanemo v deželi precej dlje in se poglobimo precej bolj od tega, kar vidi nekdo, ki ne živi tam, ni vpet v skupnost, ne zna jezika, ampak je samo začasni gost. In se globoko strinjam s tem, da je njen opis zelo realen.
[/quote]

Ja. Morda Indija res počiva na lovorikah stare slave vedskih časov (kjer se krajši časovni cikli merijo v milijonih let; nedoumljivo sodobnim zgodovinarjem in/ali antropologom).
Dandanes je marsikaj bednega videti povsod po svetu, ne samo v Indiji ali Afriki. Ampak če nekdo želi prikriti lastne slabosti s tem, da potencira slabosti zelo drugačnih okolij od lastnega, pač samo manipulira z resnico, jo pa ne prikazuje.
Morda bi vsi pljuvalci Indije lahko najprej dali na tehtnico vso neizmerno literaturo ( od Ved, filozofije, religije, znanosti), ki jo je svetu podelila najbolj učen, etičen, vzoren sloj ljudi iz njihovega okolja in jo primerjati z revščino globine vpogleda v delovanje notranjega (pa tudi zunanjega) vesolja-psihe,duha kakor tudi odnosa do sveta in planeta, ki jo svojim potomcem zapušča tipičen grebatorski, profitarski,udobja željni , roparski Zahodnjak.

Uporabnik pod nadimkom jajca je lepo zadel poanto, medtem ko antropologinja seveda niti v sanjah ne more doseči ravni razsvetljenih rišijev in stanja, ki ga opisuje moj za ta komentar izbran nadimek. Pa prijetno učenje sanskrta. Tedaj se bo prehod iz vrtca v prvi razred na dolgi poti do duhovnega magisterija in doktorata šele začel.

New Report

Close