Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Inteligentne ženske pogosteje ostanejo samske

Inteligentne ženske pogosteje ostanejo samske


Če bi pisali samo pozitivno, bi bilo debate hitro konec. Kaj sploh lahko pozitivnega napišeš o ženskah. So ženske sploh pozitivne?[/quote]

Nastaviš vabo in čakaš?[/quote]
Ne.

Robi, tebi bi se verjetno možgani scvrknili, če bi pomotoma napisal kaj pozitivnega
o ženskah…
Le pazi.[/quote]
Če bi pisali samo pozitivno, bi bilo debate hitro konec. Kaj sploh lahko pozitivnega napišeš o ženskah. So ženske sploh pozitivne?[/quote]

Seveda smo.
Me smo jin, vi ste jang. Me smo plus, vi ste minus. Me smo zemlja, vi ste voda. In tako dalje.
Obe prvini vedno v prepletu, gibanju, sodelovanju in dopolnjevanju.
Ena brez drugega ni nič,
Jaz o moških lahko pišem cele romane pozitivnega. Z lahkoto in z veseljem.


Če bi pisali samo pozitivno, bi bilo debate hitro konec. Kaj sploh lahko pozitivnega napišeš o ženskah. So ženske sploh pozitivne?[/quote]

Seveda smo.
Me smo jin, vi ste jang. Me smo plus, vi ste minus. Me smo zemlja, vi ste voda. In tako dalje.
Obe prvini vedno v prepletu, gibanju, sodelovanju in dopolnjevanju.
Ena brez drugega ni nič,
Jaz o moških lahko pišem cele romane pozitivnega. Z lahkoto in z veseljem.[/quote]
Hvala.

Nastaviš vabo in čakaš?[/quote]
Ne.[/quote]

To je vpitje z drugega konca brega. Ti verjetno ne najdeš (več) nič pozitivnega v ženskah, vendar je presenetljivo, da posplošuješ zgolj na osnovi lastnih izkušenj. Opremi svoj komentar še s – po mojem mnenju – nato pa v prašen arhiv z njim.


Ne.[/quote]

To je vpitje z drugega konca brega. Ti verjetno ne najdeš (več) nič pozitivnega v ženskah, vendar je presenetljivo, da posplošuješ zgolj na osnovi lastnih izkušenj. Opremi svoj komentar še s – po mojem mnenju – nato pa v prašen arhiv z njim.[/quote]
Imam samo svoje mnenje, tujih ne:-)) Tudi izkušnje imam samo svoje. Z mnenji na splošno je pa najboljše to, da so nepomembna. Tudi tvoje.


Če bi pisali samo pozitivno, bi bilo debate hitro konec. Kaj sploh lahko pozitivnega napišeš o ženskah. So ženske sploh pozitivne?[/quote]

Seveda smo.
Me smo jin, vi ste jang. Me smo plus, vi ste minus. Me smo zemlja, vi ste voda. In tako dalje.
Obe prvini vedno v prepletu, gibanju, sodelovanju in dopolnjevanju.
Ena brez drugega ni nič,
Jaz o moških lahko pišem cele romane pozitivnega. Z lahkoto in z veseljem.[/quote]

se strinjam!

*** lupus pilum mutat, non mentem *** ** malus omnia in malum verit **

To je vpitje z drugega konca brega. Ti verjetno ne najdeš (več) nič pozitivnega v ženskah, vendar je presenetljivo, da posplošuješ zgolj na osnovi lastnih izkušenj. Opremi svoj komentar še s – po mojem mnenju – nato pa v prašen arhiv z njim.[/quote]
Imam samo svoje mnenje, tujih ne:-)) Tudi izkušnje imam samo svoje. Z mnenji na splošno je pa najboljše to, da so nepomembna. Tudi tvoje.[/quote]

Tega se seveda zavedam. Tudi ti?
Pred časom te je bilo luštno brat. Seveda je tudi to nepomembno.

Če je ženska ‘preveč pametna,’ jasno, da bo samska, saj kateri normalen moški pa jo bo prenašal? :))

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

oz. kako? Po denarju, po lastnini, po potovanjih, po prijateljih………
PS
Moje skromno mnenje, širina in inteligenca se pri človeku izkažeta takrat, ko mu ne gre vse kot po maslu, ko ima krizo……in vsakdo jo ima v življenju in naj vam povem, le redki zmorejo krizo prebroditi kot zmagovalci, večina jih konča v depri, anksiozni z kako razvito motnjo in seveda na farmacevtskih ali pa naravnih drogah!
PS
Ciroza jeter je pred kratkim pomagala eni taki na oni svet, pa hudiča tako jezno je vsem razlagala, kako je srečna in kako prav način življenja je izbrala!


Imam samo svoje mnenje, tujih ne:-)) Tudi izkušnje imam samo svoje. Z mnenji na splošno je pa najboljše to, da so nepomembna. Tudi tvoje.[/quote]

Tega se seveda zavedam. Tudi ti?
Pred časom te je bilo luštno brat. Seveda je tudi to nepomembno.[/quote]
Ljudje se spreminjamo, mnenja tudi. Luštnih tem ni več. Če brodiš po gnojnici z dišečo palčko, vseeno ne bo dišalo.

Sej ne, da bi ti hotela kontrirat, imaš prav….ampak po mojih opažanjih, smo ženske za
kakšen odstotek ali dva bolje “opremljene” za prestajanje življenksih kriz od moških.
Ne vem čisto dobro zakaj, nekaj člankov na to temo sicer obstaja, ampak dejstvo je, da
je veliko več zapitkov, depresivcev in samomorilcev še vedno – moških.
Pa smo pri naslednji stopnji “inteligence”, ki se ni ne pamet, ne izobrazba, ampak enostavno
modrost in zrelost.
Sevedapa to stopnjo dosežeta oba spola in vse, ki jim to uspe, jaz globoko spoštujem.


Še ena, ki psihične motnje opravičuje s pametjo.[/quote]

A zdaj je ženska, ki moškega uporabi zgolj za oploditev, psihično motena? A so potem tudi vsi moški, ki ženskam naredijo otroke, pa za njih ne skrbijo ali pa zapustijo ženo, s katero imajo 3 otroke, za mlajšo ljubico, tudi psihično moteni?

Sej ne, da bi ti hotela kontrirat, imaš prav….ampak po mojih opažanjih, smo ženske za
kakšen odstotek ali dva bolje “opremljene” za prestajanje življenksih kriz od moških.
Ne vem čisto dobro zakaj, nekaj člankov na to temo sicer obstaja, ampak dejstvo je, da
je veliko več zapitkov, depresivcev in samomorilcev še vedno – moških.
Pa smo pri naslednji stopnji “inteligence”, ki se ni ne pamet, ne izobrazba, ampak enostavno
modrost in zrelost.
Sevedapa to stopnjo dosežeta oba spola in vse, ki jim to uspe, jaz globoko spoštujem.[/quote]

Osebna stališča pogosto zavedejo realno sliko-stanje družbe! Saj veš, če se počutiš kot kladivo, boš z vsem okrog sebe ravnal kot z žebljem (pogosta napaka fiministov in feminizma)
Zato je tudi feminističen pogled samo subjektivna precepcija določene populacije, ki je nujnopotrebna, nikakor pa ni dobro, če je prevladujoča.
Modrost in zrelost sta pa popolnoma enakovredno razdeljena med spola.

Sej ne, da bi ti hotela kontrirat, imaš prav….ampak po mojih opažanjih, smo ženske za
kakšen odstotek ali dva bolje “opremljene” za prestajanje življenksih kriz od moških.
Ne vem čisto dobro zakaj, nekaj člankov na to temo sicer obstaja, ampak dejstvo je, da
je veliko več zapitkov, depresivcev in samomorilcev še vedno – moških.
Pa smo pri naslednji stopnji “inteligence”, ki se ni ne pamet, ne izobrazba, ampak enostavno
modrost in zrelost.
Sevedapa to stopnjo dosežeta oba spola in vse, ki jim to uspe, jaz globoko spoštujem.[/quote]

Osebna stališča pogosto zavedejo realno sliko-stanje družbe! Saj veš, če se počutiš kot kladivo, boš z vsem okrog sebe ravnal kot z žebljem (pogosta napaka fiministov in feminizma)
Zato je tudi feminističen pogled samo subjektivna precepcija določene populacije, ki je nujnopotrebna, nikakor pa ni dobro, če je prevladujoča.
Modrost in zrelost sta pa popolnoma enakovredno razdeljena med spola.[/quote]

Seveda je. Glede kladiva in žebljev, sem pa jaz govorila o statistiki (ki je čisto preverljiva)
in ne o moji percepciji. Malo premisli tudi o pogledu na besedo “feminizem”, ker enim tukaj
zamegli presojo, upam, da ne spadaš mednje…


zakaj ravno v domu trpijo? res ne vem!

Osebna stališča pogosto zavedejo realno sliko-stanje družbe! Saj veš, če se počutiš kot kladivo, boš z vsem okrog sebe ravnal kot z žebljem (pogosta napaka fiministov in feminizma)
Zato je tudi feminističen pogled samo subjektivna precepcija določene populacije, ki je nujnopotrebna, nikakor pa ni dobro, če je prevladujoča.
Modrost in zrelost sta pa popolnoma enakovredno razdeljena med spola.[/quote]

Seveda je. Glede kladiva in žebljev, sem pa jaz govorila o statistiki (ki je čisto preverljiva)
in ne o moji percepciji. Malo premisli tudi o pogledu na besedo “feminizem”, ker enim tukaj
zamegli presojo, upam, da ne spadaš mednje…[/quote]

Sedaj kako bereš to statistiko, starejši nad 65 let, moški……saj o tem ravno pravim, ko življenje izstavi račun, nekateri si nalijejo čistega vina in zadevo končajo, cel kup ljudi pa nikoli ne pride do tega spoznanja (noče priti ali pa niso sposobni) in strupi in zadeja vse okrog sebe!
Malo poglej teme in relacije med ženskami, tašča-snaha, mama-hči, kolegice, prijateljice……in potem primerjaj s temami, tast-zet/snaha, oče-otroci, kolegi, prijatelji…..
Nesrečna ženska spravlja svojo okolico v obup, moški tudi ampak prej dojamejo, da je konec!


Še ena, ki psihične motnje opravičuje s pametjo.[/quote]

A zdaj je ženska, ki moškega uporabi zgolj za oploditev, psihično motena? A so potem tudi vsi moški, ki ženskam naredijo otroke, pa za njih ne skrbijo ali pa zapustijo ženo, s katero imajo 3 otroke, za mlajšo ljubico, tudi psihično moteni?[/quote]

NObeno od naštetih “ravnanj” ni ok. Kako pa to poimenuješ, je pa druga stvar.

Seveda je. Glede kladiva in žebljev, sem pa jaz govorila o statistiki (ki je čisto preverljiva)
in ne o moji percepciji. Malo premisli tudi o pogledu na besedo “feminizem”, ker enim tukaj
zamegli presojo, upam, da ne spadaš mednje…[/quote]

Sedaj kako bereš to statistiko, starejši nad 65 let, moški……saj o tem ravno pravim, ko življenje izstavi račun, nekateri si nalijejo čistega vina in zadevo končajo, cel kup ljudi pa nikoli ne pride do tega spoznanja (noče priti ali pa niso sposobni) in strupi in zadeja vse okrog sebe!
Malo poglej teme in relacije med ženskami, tašča-snaha, mama-hči, kolegice, prijateljice……in potem primerjaj s temami, tast-zet/snaha, oče-otroci, kolegi, prijatelji…..
Nesrečna ženska spravlja svojo okolico v obup, moški tudi ampak prej dojamejo, da je konec![/quote]

No vidiš, različen pristop je kar tukaj, v tvojem zapisu.
Jaz si nikoli ne bom “nalila čistega vina in zadeve končala”, še manj mi seveda paše kogarkoli
zastrupljati okoli sebe. Krize so bile in še bodo, ampak življenje je vseeno fantastično.
Je pa precej pristransko trditi, da “tečnih starih dedcev” ki morijo vsem okoli sebe ni, da se vsi
raje fentajo, in ostajajo samo “tečne stare babe”? Še kako so. Cele familije so v krču strahu
zaradi njih. Mogoče zato, ker jih večina izbere počasni samomor z alkoholom? In s tem
zafurajo se precej drugih življenje, ne samo svojega…

Vsak ima pravico do svojega gledanja in mnenja. Jaz cenim vse poklice in tudi ljudi, ki so študirani. Saj izobrazba ni toliko pomembna, če je ženska pametna in razgledana, šteje samo to, kakšna je v odnosu do partnerja in obratno. In to, da spoštujeta druge drugega, to je najbolj pomembno.

Jaz sem tudi sama in bolje bit sam, kot v slabi zvezi. Se pa ne strinjam, da so vsi zakoni zanič in zveze. Malo preveč črnogledo gledanje. So tudi uspešni zakoni, pari, ki niso poročeni, se imajo radi in se spoštujejo. Moja sestra mi je zgled. Z možem se imata po 40 letih še vedno rada in se spoštujeta. Tako, da ni vse črno v zvezi s partnerstvom.

zakaj enačite samskost in osamljenost? Ja samski prej razvijejo osamljenost kot vezani, starejši prej kot mlajši, bolni prej kot zdravi…….
Vsota vseh tveganih dejavnikov je tista, ki je alarmantna, torej samska, starejša, bolna oseba je tista rizična skupina, osamljenih in od vseh pozabljena.
Delajte na tem!


A znaš definirat kaj je slaba zveza? A to, da ti ne prinese kofeta v posteljo? Da se kregata? Da te ne razume in se ti prilagodi? Kaj tretjega ali četrtega?
Imam namreč občutek, da ne veste kaj je partnerstvo…ker to ni nekaj, kajr bibilo vedno nekaj v rožicah in na oblačku gor z angelčki, ki igrajo na citre in podobna romantična sranja. Partnerstvo je garanje obeh, prilagajanje, kompromisi, vztrajnost, da ne vstaneš in greš ko je najhuje temveč se vsedeš in poskušaš rešit zadevo.
Partnerstvo se naj bi tudi začelo z zaljubljenostjo…takrat ko ne vidiš napak partnerja, potem pa se navadiš, ga spoznaš itd zadeva preide v ljubezen in partnerstvo…..v primerih ko sklepate partnerstva na podlagi tega ali ima stanovanje in službo in koliko je kdo bogat, je zadeva že v naprej obsojena na neuspeh.
Velik problem sodobnega časa so še preveliki egi posameznikov in potem beremo ta čreva na 20 in več straneh.

Jst bi si pa želel spoznati žensko, ki zna razmišljati z svojo glavo in kaj postoriti ne pa da je samo “lepa”. To kokšno plačo ima kdo pa sploh ni važno.


Še ena, ki psihične motnje opravičuje s pametjo.[/quote]

Robi, tebi bi se verjetno možgani scvrknili, če bi pomotoma napisal kaj pozitivnega
o ženskah…
Le pazi.[/quote]
Že same o sebi pišete preveč pozitivnega in nerealnega in greste v skrajnosti, zato je treba to malo zbalansirati. :)))

Robi, tebi bi se verjetno možgani scvrknili, če bi pomotoma napisal kaj pozitivnega
o ženskah…
Le pazi.[/quote]
Če bi pisali samo pozitivno, bi bilo debate hitro konec. Kaj sploh lahko pozitivnega napišeš o ženskah. So ženske sploh pozitivne?[/quote]
Za sebe so popolne in idealne. 🙂
Sploh pa ne vem, na kaj naj pazim. Ali mi to feministka grozi ? 🙂

New Report

Close