Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Izenačitev pravic moških pri splavu

Izenačitev pravic moških pri splavu

Se moje mnenje o vsem na kratko.

Zakoni naj bi (in pretezno to tudi uspejo) predvsem fokusirali na otroka. Ko/ce se otrok rodi, do njega (ali nje) obstaja neka odgovornost. In tu ni debate ali si hotel ali ne. Otrok je tu in zanj je treba poskrbeti.

Implikacija moskega pravnega splava pa je, da so zelje posameznika nad dejstvom, ali otrok je ali ga ni. In ce zadevo pripeljhemo do logicnega absurda, naj bi imel moski moznost, da “pravno splavi”, kar bi ukinilo vse njegove dolznosti, kljub temu da otrok obstaja in da bo nekdo moral zanj poskrbeti. Pa naj bo to mati, posvojitelji ali drzava (in prek nje vsi mi davkoplacevalci).
Ampak obrnimo zdaj to idejo na glavo. Kaj pa ce moski zeli imeti otroka in je absolutno proti splavu, pa zenska vseeno splavi? Ce vzamemo predpostvako da so primarno bistvene zelje posameznika, ne pa dejstvo ali otrok obstaja ali pa ne, potem bi v tem primeru moski se vedno moral skrbeti za otroka (vsaj financno) ceprav ga dejansko ni. Nekako ne deluje, kajne?

Julija je bila Prešernova muza – navdih za njegova dela, mogoče platonska ljubezen,nikoli ni bila njegova! Prešeren ji je postavil spomenik in z njim se je tudi ona zapisala v zgodovino.

Naštej mi nekaj moških v Sloveniji, ki financirajo otroka, ki ne obstaja!

Nekateri moški ne financirajo niti tistih ki obstajajo. Gre se samo za moč nič drugega. Moč nad nekom drugim Totalno zgrešena logika.

Naštej mi nekaj moških v Sloveniji, ki financirajo otroka, ki ne obstaja!
[/quote]

Nihce. Ker je to, realno gledano bizarnost. Moj point je, da je nefinanciranje otroka ki obstaja (in je tvoj) ker ga nisi hotel enako neumen koncept kot financiranje otroka ki ne obstaja ceprav si ga hotel.

Nihce. Ker je to, realno gledano bizarnost. Moj point je, da je nefinanciranje otroka ki obstaja (in je tvoj) ker ga nisi hotel enako neumen koncept kot financiranje otroka ki ne obstaja ceprav si ga hotel.
[/quote]

Če se otrok zgodi je to stvar obeh, lahko bi se zaščitila in otroka ne bi bilo. Ne more pa moški seksat brez zaščite in ko ugotovi, da je ženska zanosila, od nje zahtevati splav ali donositev otroka. Na to se misli pred seksom in ko je otrok enkrat v ženskem telesu, takrat moški nima vpliva, ker to je poseg v tuje telo.

Če ima moški v sebi maternico, se strinjam, naj ima pravico do splava, ker ima vsak pravico odločati o svojem telesu.

Jaja ce pa zenska hoce obdrzat otroka pa naj kar cvenk priprav za njega. Ne pol sprasevat kdo je oce, kdo bo placal, ko se bo igraca za njena stara leta rodila. Kot 100x receno. Ce ma zenska pravico proti volji moskega ubit zarodek, more dat pravo tudi moskemu neko podobno pravico. Ampak ne v smislu da se posega v telo zenske, ampak da se v pravnem smislu loci od zarodka kot se zenska s splavom.

No, pa predpostavimo, da pride do razprave o možnosti takšne pravne ločitve zaploditelja od neželenega zarodka v primeru, da se ženska zlaže glede jemanja kontracepcije ali da pride do nezgode s počenim kondomom. Kako pa bi po tvoje moški to dokazal, da bi izpolnil pravne pogoje?

Nočem biti nesramna ampak a si ti umsko prizadet? Samo absolutno nedorasel človek ima lahko tako idi0tsko mnenje.

tvoje dileme ni
če si moški tako zelo hudo želi imet otroka, naj si najprej najde žensko, ki ima isto željo po potomstvu
zakaj bi moral svoje želje nekomu vsiljevati???

saj je lahko vse to tudi tvoja odločitev in to 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, ne samo 50! samo zanosi pa bo! imej zarodek v svoji maternici v svojem telesu. boš lahko 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} odločal brez da bi kogarkoli vprašal. a ne gre? nimaš maternice? potem pa žalim slučaj – dokler se ne gre za tvoje telo ne boš imel nobene besede. drži tiča v hlačah ali pa začni uporabljat kontracepcijo – kot znate dedci svetovat ženskam. pa teh problemov garant ne boš imel 🙂

Zanimiva izhodiščna tema. Verjamem, da so zaradi splava ali v zvezi s temi vprašanji lahko prizadeti tudi moški.

Če se čutiš izigranega, prezrtega, nerazumljenega ali te je splav tvojega otroka kakorkoli prizadel, se lahko anonimno oglasiš na [email protected].

Vemo, da je splav dejanje vsakega dne. V družbi se govori o ženskah, ki trpijo zaradi odločitve za splav, skoraj nič pa se ne govori o žalovanju moških.

Če čutiš, da je splav pomembno zaznamoval tudi tvoje življenje, se nam oglasi. Ravno tako vabimo k razbremenitvi bremena tudi vse moške, ki čutijo odgovornost za splav svojega otroka ali drugega družinskega člana, ki so vztrajali na odločitvi za splav in svoje razmišljanje ter posledice obžalujejo.

New Report

Close