Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek Izmišljeni komunistični »dan upora« proti okupatorju

Izmišljeni komunistični »dan upora« proti okupatorju

Odgovor na objavo uporabnika
Boom, 26.04.2012 ob 10:36

Že na začetku je treba stvari malce popraviti. Zadnje raziskave, ki sem jih opravil, kažejo, da so na ustanovnem sestanku, tako namreč priča letak Centralnega komiteja (CK) KPS s konca aprila 1941, najprej govorili o Osvobodilni fronti Slovenskega naroda in šele naknadno se je pojavlja v nekem dokumentu izraz Protiimperialistična fronta (PIF).

Moja razlaga je, da so nekateri vodilni (morda Edvard Kardelj) s tem skušali uskladiti naravo organizacije s trenutnimi mednarodnimi razmerami, ki jih je še zmeraj obvladoval pakt Hitler –Stalin. Kljub veljavnosti tega pakta pa je bila vsaj od omenjene konference jeseni 1940 KPS oz. KPJ odločno protiosno usmerjena.

Tako lahko rečemo, da je bila organizacija vse od ustanovnega sestanka protiokupatorsko tj. protiosno usmerjena, a hkrati pa tudi še proti Britancem. To je treba poudariti. To se spremeni šele po napadu nacistične Nemčije na SZ, ko odpade protiangleška ost in se organizacija ponovno preimenuje v OF ter pozove na oboroženi odpor proti okupatorju

http://www.rtvslo.si/slovenija/godesa-of-je-ob-koncu-vojne-predstavljal-vecino-slovencev/255986

Podrobneje: http://hs.zrc-sazu.si/Portals/0/sp/hs6_n/HS_6_6.pdf

Tako, da ne mantrajte stalno enih in istih trstenjakakizmov o PIF

Po vaše pa bi najbrž bilo najbolje, da se praznik prestavi na 20. april.

hhm, …

Pa še tole v tem postu si preberi, je od Godeša.

Odgovor na objavo uporabnika
PRABABI, 02.10.2019 ob 15:48

Nemec1,
Ti razmer iz druge svetovne vojne ne poznaš! Niti ti ne zamerim! Če se pa že spuščaš v klepet o DRUGI SVETOVNI VOJNI, pa moraš TAKRATNE razmere poznati! Kdo je bil okupator in tudi kdo je kolaboriral z okupatorjem, izdajal zavedne Slovence, jih izročal okupatorju, da jih je pošiljal v koncentracijska taborišča v Italijo in Nemčijo. Si že slišal za “AUSCHWITZ”, kjer je ostalo mnogo zavednih Slovencev??? Nisi! Poišči, na wikipedia ga boš dobil.
“Vpiši: Koncentracijska taborišča druge svetovne vojne. boš marsikaj izvedel. Če bom imela čas, ti bom še kakšen link napisala.
Ko me že podučuješ, kaj bi morale prababice delati, naj ti povem, moji vnuki, so starejši od tebe, da so njihovi otroci, moji pravnuki, že v srednji šoli. Sem jih kar dobro vzgojila. Bog ne daj, da bi jih vzgojila v take kot je “koavtor”, ko zagovarja izdajalce SLOVENSKEGA NARODA. TO BI BIL PA VELIK GREH!
[/quote]

Nemec 1
Kar se pa tiče starosti, sta oba premlada, “koavtor” in tudi ti “Nemec1”, ker Druge svetovne vojne nista doživela, niti probala!
Jaz sem vojno doživela in krepko probala na lastni koži. In mi takile “pikzigmarji, ne bodo solili pameti in še zmerjali z raznimi neprimernimi izrazi.

Še malo v poduki! Klikaj!

Prisega NACIZMU
http://www.youtube.com/watch?v=V14a2rp5fAM
PROTIKOMUNISTIČNO ZBOROVANJE 26.VI.1944 v Ljubljani
http://www.youtube.com/watch?v=3p-NoQqPBg0
http://www.youtube.com/watch?v=zxDxyw_9M7U
___________________________________________________
Tole pisanje zgoraj sem napisala leta 2013. Odgovarjala, sem “Koavtorju in Nemcu 1”.
Medtem, ko čakam na odgovor, sem se malo sprehodila po tej tem in naletela na zgornje linke.
Posredujem jih, če bo uspelo!?

So zanimivi, samodejno se odpirajo.
Prvi link sem poslušala, da se je odvrtelo pet predstav.
Zadnja je bila kar luštna. Ena domača.
Drugi in tretji link prikazuje našo takratno klerikalno vlado. Udeleženih je en kup visokih slovenskih predstanikov, govorcev. Tudi gospe z otroki, so v narodnih nošah.
Dobro poslušajte govornike, proti komu se borijo.
To je bilo meseca junija leta 1944. V času izkrcanja ZAVEZNIKOV na Normandiji.
Bilo je že znano, da bo Hitler vojno izgubil. Žal, so naši vladarji še vedno podpirali okupatorja.

Čakam, na odgovor,
“jaka 31”, se je zgubu, naj pregleda link popisas žtev in odgovoti!

Prav tako tudi “druga svetovna vojna” še išče kakomandanta, ki je sprejel 3 vagone orožja, streliva in hrane.
Ga bo našel???
Lep večer, čeprav je deževen vam želim.

hhm,

proba, nikoli ne veš, če bo?

V tem postu so trije linki youtube. V prvem linku je tudi prisega prve generacije SLO vojakov leta 1991, 2. julija.

Lepo, lepo plapolaja ZASTAVE.

Odgovor na objavo uporabnika
PRABABI, 10.08.2022 ob 20:38

hhm,

proba, nikoli ne veš, če bo?

V tem postu so trije linki youtube. V prvem linku je tudi prisega prve generacije SLO vojakov leta 1991, 2. julija.

Lepo, lepo plapolaja ZASTAVE.

Proba, če citat dela.

Linke sem že poslušala. 🙂

Odgovor na objavo uporabnika
PRABABI, 17.09.2022 ob 23:50

Proba, če citat dela.

Linke sem že poslušala. 🙂

Ni ratal, linki so malo više,

lahko noč!

Čas bi že bil, da kriminaliziramo partizanstvo.

Odgovor na objavo uporabnika
Antipartizan, 19.09.2022 ob 10:09

Čas bi že bil, da kriminaliziramo partizanstvo.

Začni, kar pot pod noge, … 🙂

S temle, lažnivem “Ive Staničem”, smo imeli pa že veliko dela.

Pisal je z mnogimi nicki. …

Odgovor na objavo uporabnika
PRABABI, 19.09.2022 ob 20:33

Začni, kar pot pod noge, … 🙂

hahaha, citiranje ne dela, ….

Odgovor na objavo uporabnika
Npr, 29.10.2019 ob 06:47

Slovenski komunisti so imeli odločilno besedo pri pobojih
V raziskavi je bilo ugotovljeno, da je med drugo svetovno vojno in zaradi nje do januarja 1946 umrlo 99.809 prebivalcev Slovenije, kar predstavlja 6,6 odstotkov populacijske izgube. Med temi je tudi okoli 15 tisoč tistih, ki so bili umorjeni po 15. maju 1945, ko bi moralo orožje že utihniti, pa vse do januarja 1946. “Posamični poboji so trajali vse do začetka petdesetih let, ampak ti poboji niso več neposredno povezani z vojnimi razmerami. Teh žrtev v našo raziskavo nismo vključevali,” poudari zgodovinarka dr. Vida Deželak Barič. Pri povojnih pobojih jo kot zgodovinarko najbolj žalosti spoznanje, da ne moreš ugotoviti točno, kdaj so bili ljudje umorjeni, kje ležijo njihovi posmrtni ostanki in kdo so bili njihovi izvrševalci. Deželakova poudari: “Mi nismo odkrivali osebne krivde – to bi presegalo naš projekt -, ampak institucije, organizacije, ki so te poboje izvrševale.”

VIR: dr Vida Deželak

citat

Odgovor na objavo uporabnika
PRABABI, 29.10.2019 ob 21:45

Slovenski komunisti so imeli odločilno besedo pri pobojih

V raziskavi je bilo ugotovljeno, da je med drugo svetovno vojno in zaradi nje do januarja 1946 umrlo 99.809 prebivalcev Slovenije, kar predstavlja 6,6 odstotkov populacijske izgube. Med temi je tudi okoli 15 tisoč tistih, ki so bili umorjeni po 15. maju 1945, ko bi moralo orožje že utihniti, pa vse do januarja 1946. “Posamični poboji so trajali vse do začetka petdesetih let, ampak ti poboji niso več neposredno povezani z vojnimi razmerami. Teh žrtev v našo raziskavo nismo vključevali,” poudari zgodovinarka dr. Vida Deželak Barič. Pri povojnih pobojih jo kot zgodovinarko najbolj žalosti spoznanje, da ne moreš ugotoviti točno, kdaj so bili ljudje umorjeni, kje ležijo njihovi posmrtni ostanki in kdo so bili njihovi izvrševalci. Deželakova poudari: “Mi nismo odkrivali osebne krivde – to bi presegalo naš projekt -, ampak institucije, organizacije, ki so te poboje izvrševale.”

VIR: dr Vida Deželak
[/quote]

Nadaljujem in dodajam:

– Prve vrstice, ki si jo napisal v odgovoru, v popisu žrtev NI! Si to napisal ti?
– Kdo je imel pa pri obstoječih naštetih Skupina in domobrancih odločilno besedo pri pobijanju in ovajanju zavednih Slovencev. Tudi o tem veliko piše.

– Seznam žrtev iz popisa sem napisala zato, ker je “jaka 31”, kar lepo napisal, da so partizani pobili 6 x več ljudi kot domobranci. Take laži me zelo motijo.

Lažni Štajerski bataljon je v Šntjoštu pri Novem mestu pobijal, klal zavedne Slovence, ko so naleteli na tele lažne partizane. O tem sem že pisala. Joško Jakoš in Roza Uhan – Silva iz Straže 41, članica Katoliške akcije, je veliko pisala v njen dnevnik.

Hacih, ni dovoli, da se piše sezname oseb, ko jih je zasliševal v Tehnični šoli, Ljubljana.
Vozili so jih k Sv. Urhu in tam zverinsko pobili.

Partizani, so svoje padle partizane zakopavali v gozdu, si zaznamoval kje so zakopani.
Žal, so mnogi od tistih tudi padli in se je marsikaj zgubilo. Domobranci so se tudi nad mrtvimi partizani izživljali, zato so jih, če je bilo le mogoče sami pokopali.

Gospo Vido Deželak – Barič, zelo razumem, že ko sem prvič brala ta popis, me je številka 20.680 žrtev stresla.

Vojna je vsaka grda. Izdajanje in ovajanje tudi.
Ljudje niso šli prostovoljno v taborišča, bili so izdani.

hhm,

zakaj manjka tukaj avtorja, prvega zapisa?

Odgovor na objavo uporabnika
PRABABI, 12.10.2022 ob 23:53

hhm,

zakaj manjka tukaj avtorja, prvega zapisa?

hhm, …

Zakaj je izpuščen “Avtor Npr. 29.10.2019 ob 06:47”

To ni v redu, videti je, kot, da sem pisala jaz `PRABABI´,

ČE STE POPRAVLJALI in brisali,  V NADGRADNJI, bi pravilno citirali tudi avtorje, ne pa podtikati drugim,  spodobi se !!!

Takih kiksov je veliko!

hhm,

ti, pravičnik bi to moral vedeti.

 

Odgovor na objavo uporabnika
PRABABI, 12.10.2022 ob 23:44

citat

hhh,

Avtor prvega stavka je Npr.

Ni Deželakova ne jaz PRABABI.

Stavek se glasi:

“Slovenski komunisti so imeli odločilno besedo pri pobijanju”

To je nesramno podtikanje, Vem, ste mojstri podtikanja.

PRABABI, ni še slepa, …

Odgovor na objavo uporabnika
PRABABI, 03.09.2020 ob 17:22

Ta dva linka spodaj, sem že za “jaka31”, napisala 28.Okt. 2019 0b 19:36, ker je lagal.
Napisano je na strani 18.
KLIKAJTE, TE PODATKE NISEM JAZ NAPISALA – ZBRALA, SEM JIH LE POSREDOVALA, KER JH PAMETNI JAKA31, NI ZNAL POISKATI.

No, pa še link o žrtvah, kljub temu, da sem ga že večkrat napisala. Mogoče jih je kdo zgrešil?
Tale od Družine, bo tebi gotovo odgovarjal, je napisan v komentarjih članka RTV SLO, na 7. strani
http://www.druzina.si/icd/spletnastran.nsf/all/B44CF70A8F2195ACC12578A00034D517?OpenDocument

Prvi pravi popis – v vojnem in povojnem nasilju je umrlo 6,5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} Slovencev
http://www.rtvslo.si/slovenija/prvi-pravi-popis-v-vojnem-in-povojnem-nasilju-je-umrlo-6-5-slovencev/284939

jaka 31,
ponovno imaš tukaj oba linka o popisu žrtev. Že dvakrat sem te opomnila, da kar si napisal ne drži! Popravi kar si napisal!
Ne norčuj se z žrtvami! Napisal si tako, kot ti je pasalo, tako pa ne bo šlo!
Vse dobro preglej, če ti ne gre, poišči pomoč!

Sem napisala tabelo iz linka, da se dobro vidi.

Žrtve glede povzročitelja smrti
______________________________________________________________
Povzročitelj število
________________________________________________________________
Nemški okupator, —————————– 31.714
Partizanski tabor, —————————– 24.009
Neznani povzročitelj, ————————- 20.680
Italijanski okupator, ————————– 6.415
Rdeča armada, ——————————— 5.065
Proti-partizuanski tabor, ——————– 4.397
Zavezniške enote, —————————– 1.898
Sam.. , ———————————————- 910
Ustaši, ——————————————— 773
Madžarski olupator, ————————— 217
Ostalo, ————————————————–1.425
_________________________________________________
Skupaj, ———————————————– 97.506
__________________________________________________

Sem brala tam v TEMI, 75 let nam že lažejo, …….. … KDO LAŽER JE ZNANO.
KDO JE SODELOVAL Z OKUPATORJEM, TUDI.
Nikakor se nočete sprijazniti s podatki, …
Žal, taki so.
Radi bi vse žrtve naprtili borcem, partizanom. NE BO ŠLO.

Tukaj imaš žrtve, določi povzročitelja, že dolgo čakam.

Zgoraj imaš tudi LINK RTV-ja, pa kontroliraj!

Odgovor na objavo uporabnika
hhm, 05.08.2022 ob 08:35

Odgovor na objavo uporabnika
PRABABI, 04.08.2022 ob 21:33

hhm, 03.09.2020 ob 19:23 napisal:

Evo citat: … je bil namenjen jaku 31

ves tvoj trud je zaman, pri tem tipu, ki se izdaja za starejšo gospo, argumenti ne zaležejo nič”.

ja, ja citat dela ali pa ne.

hhm, danes se mi pa da, malo zaostanke napisat,

 

citati kar delajo.

stare gospe običajno niso z žleht, to zmorete samo zadrti “tovariši”. to je najbolj zanesljiva metoda za ugotavljanje tvojega spola.

 

hhm,

proba,  :-), ….  KAKO CITATI DELAJO?

Včasih preveč, včasih pa premalo, kurr kdej, …. 🙂

Odgovor na objavo uporabnika
PRABABI, 14.10.2022 ob 18:52

hhm,

proba,  :-), ….  KAKO CITATI DELAJO?

Včasih preveč, včasih pa premalo, kurr kdej, …. 🙂

hhm, napisal:

stare gospe niso žleht”

Jaz, PRABABI sem izjema, za take, tebi podobne, …

Odgovor na objavo uporabnika
pravta, 23.11.2019 ob 14:16

Lahi, Lahi,
še malo pa bo dva meseca, kar čakam odgovor.

Kdo je z Italijani sklenil sporazum, sem posredovala, Ampak ti si/ste tiho.

Partizanskega sporazuma ni bilo, jaz ga nisem našla nikjer. Že nekaj let nazaj, sem ti napisala, da je bila takrat velika italijanska ofenziva, tako imenovana ROŠKA.
Začela se je na Notranjskem 16. julija 1942 in prehajala na Dolenjsko. Potek Ofenzive je tudi napisan.

Kdo je sklepal z Italijani sporazum imaš napisano, podrobnosti poglej v Knjigo.
Kapetan Vojič, plavogardist, je izjavil, da imajo še dva vagona municije, da jih je 200, da imajo tudi orožja in hrane dovolj. …

“”BELOGARDISTIČNI SPORAZUM Z OKUPATORJI:””

Je podrobno napisan na straneh, od 215 do 238.
Dobro is zamešal, bodi previden! V prihodnje! Ne obtožuj partizansko stran, NOB o dogovorih, ko jih z Italijani ni imela!!!

SPORAZUM z Italijani SO IMELI BELOGARDISTIČNI VODITELJI.

Tale zapis, je na strani 238:

Ta sporazum so belogardistični voditelji ČUVALI V NASTROŽJI TAJNOSTI, da bi njegovi podpisniki zakrili osebno odgovornost za največje izdajstvo v zgodovini slovenskega naroda.

Sam sporazum belogardistične “posebne ekipe”, ki je prevzela nase idiozno vlogo odgovornosti za aktivistično politiko izvestnega sodelovanja z okupatorjem, pa je odobrila Slovenska zaveza general Mihajlovič in dr. Krek z emigrantsko vlado. Vsi so le kot vse v Slovenski zavezi zastopane grupe želeli, da jih belogardistgična kombinacija “ne bi kompromitirala”.

Ko je poveljstvo jugoslovanske vojske v Sloveniji pod vodstvom majorja Novaka “pristalo na legalizacijo svojih četniko” je poslalo pismeni poziv Sokkolski in Narodni legiji za sodelovanje
v novoustanovlljnih vaških stražah”. Žandarmerijski poročnik Marjan Sterniša-Milan-Kocutar, šef Novakove obveščevalne službe, je lojalnost mihajlovičevcev dokazal tudi s tem, da je 10. avgusta 1942 italijanski kvesturi v Ljubljani izročil seznam 150 pripadnikov Osvobodilne fronte. Slovenska legija pa je 6. avgusta 1942 ukazala splošno mobilizacijo svojih članov in ostalih protipartizansko usmerjenih mož in fantov.

Čeprav so belogardistični voditelji uživali darežljivo pomoč reakcionaranih emigrantov v Londonu in buržuazije doma, imeli dragoceno oporo v mnogih slovenskih župniščih in pri italijanskij okupatorjih, so prve oborožene belogardistične skupine zaživele le z največjo težavo in muko.[/b]

—————————————————————————————–

Napisano iz knjige, ki je že tretja izdaja. Kjniga je že veliko let na voljo vsakemu.
VSe je z viri dokazano.

Napisala sem pa zato, ker me blatiš z neprimernimi izrazi, pri vsem tem nisem imela nič!
Med drugo svetovno vojno sem bila le, nič krivi otrok, tako kot še mnogi moji vrstniki v tistem groznem času.

Vzemi v roke knjigo in se seznani z njeno vsebino.

Mene pusti pri miru!
S katerem dedcem se pa ti prepiraš, me ne briga, jaz tisti dedec nisem!
[/quote]
-Ja PRABABI, tako le,,,
,,, iskrene čestitke za vztrajnost in resnicoljubnost,,,
voluharji so se poskrili v svojo krtovino, preprosto zmanjkalo je laži. Ne segajo ti niti do gležnjev. Resnica na koncu vedno zmaga, laž pa ima kratke noge.
Lp, vsem dobrim ljudem!

 

citirano s 15 strani,

Odgovor na objavo uporabnika
hhm, 24.11.2019 ob 18:10

Prav imaš, vse se je poskrilo.

Preveč je padlo nedolžnih ljudi, mnogo jih je končalo v taboriščih. Zaradi izdajstva je ostalo mnogo otrok brez staršev in brez strehe. Takrat, ko smo otroci potrebovali ljubvezen staršev, ni bilo nikogar. Zaznamovani smo za vse življenje. Sedaj pa ne bi smela povedati, da kar tukaj nekateri pišejo, je velika LAŽ.

Mene tera naj grem v Italijo, da bom tam mogoče dobila “predmetni” Sporazum, ki so ga sklenili z Italijani KLEROFAŠISTI! NE pa Partizani. …
Kakšno grdo laž si je privoščil! …
SPORAZUM, je napisan v poglavju 8. na straneh 215 – 238. VSAKA SKUPINA IMA SVOJE POGLAVJE.
Napisano je tudi, kako so mobilizirali vaščane, pod pretnjo. Napisano tudi, kdo je organiziranost vodil. Tudi kočevski proces leta 1943, po kapitulaciji Italije je opisan.
Knjiga ima 604 strani.
Pridobi si knjigo, iz nje se vidi kako so zadeve potekale.

Žrtve se same ne morejo braniti. Jaz sem se tukaj pojavila zaradi “Iternirank”.

Knjiga: “BELOGARDIZEM”, JE IZŠLA TAKOJ KMALU NEKAJ LET PO VOJNI. Tretja izdaja je izšla
leta 2008.

Lp. TEBI, ja in vsem dobrim ljudem!
PRABABI
[/quote]

hvala obema za lep pozdrav, zlasti prababi me je kar malo presenetil, saj pri njemu tega nisem bil navajen.
še vreme je danes manj kislo, očitno zaradi pozitivne energije, ki jo je čutiti v vajinih zadnjih besedah:-)))

še zahvala od

hhm

Odgovor na objavo uporabnika
PRABABI, 16.10.2022 ob 19:04

še zahvala od

hhm

hhm, piše:

… da sem ga `presenetil´,  hahaha, jaz sem ga presenetila,

pokvarjenca,

pravta, ga je tudi presenetila!

 

Odgovor na objavo uporabnika
komunističi golaž, 26.04.2012 ob 09:26

Končno so nekateri uvideli, da je z našim »znamenitim« praznikom 27. aprilom nekaj hudo narobe. Ta Kidričeva izmišljotina v Vidmarjevi rezidenčni vili se vse bolj kaže kot velika prevara.

Kidrič in Vidmar sta začutila, da je treba dejavnost komunistov v času med 6. aprilom in 22. junijem 1941 čim bolj zamaskirati. Ob kavici in v družbi nekaterih sta se odločila ustanoviti fronto, ki bo podpirala socializacijo države in hkrati se obrnila proti zahodnim zaveznikom, predvsem proti Angliji. Do Nemcev, kljub njihovi agresiji, je veljalo kazati spraven in naklonjen odnos. Zato kakršno koli osvobajanje izpod Nemcev, ni prišlo v poštev. To je tiho nagovarjal že sam sporazum o nenapadanju med Nemčijo in SZ. Slovenska partija je videla sovražnike na zahodni strani Evrope. Zahodnjaki bi jim lahko prekrižali načrte, saj bi morali z njihovim prihodom namesto sovjetizacije sprejeti demokratično družbeno ureditev. Prav tega pa so se komunisti močno bali, saj na demokratičen način ne bi prišli nikoli na oblast. Zato je bilo logično in nujno, da sta omenjena modreca ustanovila Protiimperialistično fronto (PIF) in ne Osvobodilno fronto (OF). Šele ko se je prijateljstvo med Nemčijo in SZ končalo, so PIF smeli preimenovati v OF. Takrat je slovenska partija slišala in upoštevala le klic internacionale, klic domovine Slovenije je ni zanimal. Takrat so začeli padati mladi in verni Slovenci, največ iz kmečkih družin. In takrat so za ohranitev svojih življenj in imetja odšli po orožje k manj nevarnemu sovražniku.

Tudi preostali del zgodbe okrog 27. aprila sodi bolj v neposrečeno in umazano preračunavanje, kot pa v resno, korektno in pošteno prizadevanje, usmerjeno v prid ljudstvu. Okrog tega nenavadnega, nelogičnega in zlaganega praznika je še danes veliko neznank. Velikokrat je bilo že napisano, da je bil ustanovitveni sestanek 26. in ne 27. aprila. No, tudi za to zadrego stojita v ozadju dva močna razloga: 26. aprila je prišel v Maribor Hitler in bi bilo ustanavljanje OF nespodobno in za Hitlerja preveč oporečniško, hkrati pa so 26. aprila praznovali svoj praznik fašisti. Če tu dodamo še izmišljanje in menjavanje samega imena (enkrat PIF drugič OF), je bilo dovolj razlogov za takratno partijsko mešetarjenje. Podobno je z današnjim preimenovanjem v Dan upora.

Že večkrat sem v različnih časnikih postavil javno vprašanje: Kdo in s kom se je 27. aprila uprl?! Simbolično opravičevanje upora ni opravičilo, zgodovina mora sloneti na dejstvih. Čas od aprila do junija 1941 je zanimiv tudi po tem, da je v rokah partijcev in njihovih simpatizerjev marsikje na Dolenjskem plapolala nemška zastava. Tudi zahteve po priključitvi k Nemčiji je bilo slišati. (V literaturi prof. dr. Metoda Mikuža je marsikaj pojasnjeno.) Seveda, tovrstno takratno partijsko povezovanje z nemškimi agresorji poznejši komunistični oblasti ni ustrezalo, zato je temeljito počistila vse arhive, da vendarle ne bi resnica prekmalu pokukala na dan. Mnoga partijska početja so bila tako »neoporečna in neomadeževana«, da jih je bilo potrebno nujno in temeljito skriti oziroma uničiti. Morala je priti nova vlada, da je omogočila svobodnejše razmišljanje.

Danes, po dvajsetih in več letih samostojne države Slovenije, je bil vendarle storjen korak naprej. Že vnaprej znanega in vsako leto ponavljajočega obreda »zmagovalcev«, ki temelji na lažni podstati, ne bo. Čestitam vsem, ki ste se uprli takemu »uporu« in ponarejevalcem zgodovine rekli odločno NE!

Ive A. Stanič

Ive A. Stanič, naj napiše, kdo je avtor “komunističnega golaža”,

se upa???

 

Odgovor na objavo uporabnika
hhm, 21.06.2020 ob 07:29

zelo se motiš, mene ni nihče “sesul”.
z lažmi že ne.

moja starša sta se med vojno pridružila partizanom in nista čakali v senci in opazovali kaj se bo izcimilo iz vsega skupaj.
dokler jih niso odpeljali v taborišča.
marsikdo od tistih, ki se jim je uspelo vrniti so po vojni bili zelo glasni in uživali večje privilegije kot marsikateri od tistih, ki so po gozdovih nosili glave naprodaj.

ampak tega tisti, ki ste se učili zgodovino iz knjig, ki so jih pisali režimski “zgodovinarji”, res ne morete razumeti…

hhm,

jaz ne lažem!

Moj oče je bil med prvimi aretiran, odpeljan v italijanska taborišča. Na mamino prošnjo ni bil izpuščen.

Bil je še enkrat izdan, odpeljan še v nemška taborišča.

Po vojni ni imel nobenih privilegij!

Ne posplošuj!

Odgovor na objavo uporabnika
hhm, 25.11.2019 ob 17:35

Tovariš Edvard Kocbek je bil človek, katerega je moj oče visoko cenil.
eden od redkih, ki je bil tovariš in tega ni izkoristil za to, da bi bil kasneje gospod…

Edvard Kocbek – Partizanski dnevnik

https://www.rtvslo.si/rtv365/arhiv/174905908?s=tv

Odgovor na objavo uporabnika
PRABABI, 13.10.2022 ob 00:39

Tukaj imaš žrtve, določi povzročitelja, že dolgo čakam.

Zgoraj imaš tudi LINK RTV-ja, pa kontroliraj!

Brez komentarja, …

LINK, “DRUŽINE”, tudi ni več aktiven, zakaj?

Odgovor na objavo uporabnika
PRABABI, 09.11.2022 ob 23:10

Brez komentarja, …

LINK, “DRUŽINE”, tudi ni več aktiven, zakaj?

Citiranje ne dela, … 🙂  včasih dela včasih pa ne  🙂  🙂

Seznam žrtev, je malo više, zgoraj.

Odgovor na objavo uporabnika
PRABABI, 18.10.2022 ob 22:43

Edvard Kocbek – Partizanski dnevnik

https://www.rtvslo.si/rtv365/arhiv/174905908?s=tv

Kaj pa LINK,

PARTIZANSKEGA DNEVNIKA, Edvarda Kocbeka?

Ta dnevnik je vreden branja, o tem tudi ni komentarja, čeprav ga je njegov oče cenil.

Odgovor na objavo uporabnika
PRABABI, 16.06.2020 ob 18:53


Snubec123,
Aha, mene bi bilo potrebno blokirat. Zato, ker pišem vaše grehe, sami jih ne vidite, kakor da jih ni. Zaradi izdajstva in vaših seznamov, so morali mnogi v taborišča.
Tiste, ko jih ti zagovarjaš, pa kaj ??? mogoče za SVETNIKE proglasiti!?

Malo poglej v seznam žrtev in ugotovi kdo jih je več spravil s tega sveta.
Kup linkov je tukaj na MON-u, pobrskaj, kdo jih je več pobil.

Na kolo se pa vsedi ti, če boš delal, po tvoje `pizdarije´, pa veš kaj sledi. ……
Zaradi mene tudi lahko svečke prižigaš.

Tukaj je seznam žrtev:

01. Nemški okupator . . . . . . . . . . . . 31.714
02. Partizanski tabor . . . . . . . . . . . . 24.009
03. Neznani povzročitelj . . . . . . . . . 20.680
04. Italijanski okupator. . . . . . . . . . . . 6.415
05. Rdeča armada . . . . . . . . . . . . . . . . 5.068
06. Proti revoluc. tabor . . . . . . . . . . . . 4.397
07. Zavezniške enote . . . . . . . . . . . . . 1.898
08. Sam . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .. . 910
09. Ustaši . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 773
10. Madžarski okupator . . . . . . . . . . . 217
11. Ostalo . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1.425
______________________________________________
Skupaj . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .97.506
====================================

To so žrtve iz “prvega pravega popisa”

Proba, če citiranje dela?

New Report

Close