Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek Izmišljeni komunistični »dan upora« proti okupatorju

Izmišljeni komunistični »dan upora« proti okupatorju

Odgovor na objavo uporabnika
Snubec123, 16.06.2020 ob 13:12

Tebe je potrebno zaradi zagovarjanja in simpatiziranja zločinskih dogodtkov med vojno in po vojni blokirat.
Vsedi se ba kolo in tam delaj pizdarije.
Ja?

 

Snubec,  ha ha

Tale snubec bi mene blokiral, da njihove ljubčke zakril, ne bo šlo!

Odgovor na objavo uporabnika
PRABABI, 24.01.2023 ob 19:01

Odgovor na objavo uporabnika
PRABABI, 16.06.2020 ob 18:53


Snubec123,
Aha, mene bi bilo potrebno blokirat. Zato, ker pišem vaše grehe, sami jih ne vidite, kakor da jih ni. Zaradi izdajstva in vaših seznamov, so morali mnogi v taborišča.
Tiste, ko jih ti zagovarjaš, pa kaj ??? mogoče za SVETNIKE proglasiti!?

Malo poglej v seznam žrtev in ugotovi kdo jih je več spravil s tega sveta.
Kup linkov je tukaj na MON-u, pobrskaj, kdo jih je več pobil.

Na kolo se pa vsedi ti, če boš delal, po tvoje `pizdarije´, pa veš kaj sledi. ……
Zaradi mene tudi lahko svečke prižigaš.

Tukaj je seznam žrtev:

01. Nemški okupator . . . . . . . . . . . . 31.714
02. Partizanski tabor . . . . . . . . . . . . 24.009
03. Neznani povzročitelj . . . . . . . . . 20.680
04. Italijanski okupator. . . . . . . . . . . . 6.415
05. Rdeča armada . . . . . . . . . . . . . . . . 5.068
06. Proti revoluc. tabor . . . . . . . . . . . . 4.397
07. Zavezniške enote . . . . . . . . . . . . . 1.898
08. Sam . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .. . 910
09. Ustaši . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 773
10. Madžarski okupator . . . . . . . . . . . 217
11. Ostalo . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1.425
______________________________________________
Skupaj . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .97.506
====================================

To so žrtve iz “prvega pravega popisa”

Proba, če citiranje dela?

naj gre na 21., … STRAN, DA BO SKUPAJ.

Citirano iz 16 strani, …

Odgovor na objavo uporabnika
PRABABI, 18.10.2022 ob 22:43

Odgovor na objavo uporabnika
hhm, 25.11.2019 ob 17:35

Tovariš Edvard Kocbek je bil človek, katerega je moj oče visoko cenil.
eden od redkih, ki je bil tovariš in tega ni izkoristil za to, da bi bil kasneje gospod…

Edvard Kocbek – Partizanski dnevnik

https://www.rtvslo.si/rtv365/arhiv/174905908?s=tv

Edvard Kocbek

Odgovor na objavo uporabnika
komunističi golaž, 26.04.2012 ob 09:26

Končno so nekateri uvideli, da je z našim »znamenitim« praznikom 27. aprilom nekaj hudo narobe. Ta Kidričeva izmišljotina v Vidmarjevi rezidenčni vili se vse bolj kaže kot velika prevara.

Kidrič in Vidmar sta začutila, da je treba dejavnost komunistov v času med 6. aprilom in 22. junijem 1941 čim bolj zamaskirati. Ob kavici in v družbi nekaterih sta se odločila ustanoviti fronto, ki bo podpirala socializacijo države in hkrati se obrnila proti zahodnim zaveznikom, predvsem proti Angliji. Do Nemcev, kljub njihovi agresiji, je veljalo kazati spraven in naklonjen odnos. Zato kakršno koli osvobajanje izpod Nemcev, ni prišlo v poštev. To je tiho nagovarjal že sam sporazum o nenapadanju med Nemčijo in SZ. Slovenska partija je videla sovražnike na zahodni strani Evrope. Zahodnjaki bi jim lahko prekrižali načrte, saj bi morali z njihovim prihodom namesto sovjetizacije sprejeti demokratično družbeno ureditev. Prav tega pa so se komunisti močno bali, saj na demokratičen način ne bi prišli nikoli na oblast. Zato je bilo logično in nujno, da sta omenjena modreca ustanovila Protiimperialistično fronto (PIF) in ne Osvobodilno fronto (OF). Šele ko se je prijateljstvo med Nemčijo in SZ končalo, so PIF smeli preimenovati v OF. Takrat je slovenska partija slišala in upoštevala le klic internacionale, klic domovine Slovenije je ni zanimal. Takrat so začeli padati mladi in verni Slovenci, največ iz kmečkih družin. In takrat so za ohranitev svojih življenj in imetja odšli po orožje k manj nevarnemu sovražniku.

Tudi preostali del zgodbe okrog 27. aprila sodi bolj v neposrečeno in umazano preračunavanje, kot pa v resno, korektno in pošteno prizadevanje, usmerjeno v prid ljudstvu. Okrog tega nenavadnega, nelogičnega in zlaganega praznika je še danes veliko neznank. Velikokrat je bilo že napisano, da je bil ustanovitveni sestanek 26. in ne 27. aprila. No, tudi za to zadrego stojita v ozadju dva močna razloga: 26. aprila je prišel v Maribor Hitler in bi bilo ustanavljanje OF nespodobno in za Hitlerja preveč oporečniško, hkrati pa so 26. aprila praznovali svoj praznik fašisti. Če tu dodamo še izmišljanje in menjavanje samega imena (enkrat PIF drugič OF), je bilo dovolj razlogov za takratno partijsko mešetarjenje. Podobno je z današnjim preimenovanjem v Dan upora.

Že večkrat sem v različnih časnikih postavil javno vprašanje: Kdo in s kom se je 27. aprila uprl?! Simbolično opravičevanje upora ni opravičilo, zgodovina mora sloneti na dejstvih. Čas od aprila do junija 1941 je zanimiv tudi po tem, da je v rokah partijcev in njihovih simpatizerjev marsikje na Dolenjskem plapolala nemška zastava. Tudi zahteve po priključitvi k Nemčiji je bilo slišati. (V literaturi prof. dr. Metoda Mikuža je marsikaj pojasnjeno.) Seveda, tovrstno takratno partijsko povezovanje z nemškimi agresorji poznejši komunistični oblasti ni ustrezalo, zato je temeljito počistila vse arhive, da vendarle ne bi resnica prekmalu pokukala na dan. Mnoga partijska početja so bila tako »neoporečna in neomadeževana«, da jih je bilo potrebno nujno in temeljito skriti oziroma uničiti. Morala je priti nova vlada, da je omogočila svobodnejše razmišljanje.

Danes, po dvajsetih in več letih samostojne države Slovenije, je bil vendarle storjen korak naprej. Že vnaprej znanega in vsako leto ponavljajočega obreda »zmagovalcev«, ki temelji na lažni podstati, ne bo. Čestitam vsem, ki ste se uprli takemu »uporu« in ponarejevalcem zgodovine rekli odločno NE!

Ive A. Stanič

Evo, danes mineva 79 let, ko so prisegli HITLERJU.

Včeraj, 19. APRILA, pa je bil protest za RESNICO. … JA, PRISEGLI SO.

Odgovor na objavo uporabnika
PRABABI, 27.04.2012 ob 21:58

Avtor teme: “komunistični golaž”, je prilepil članek od: “Ive A. Stanič”-a.
Tale Ive A. Stanič, sem še napisala, da ga je povsod polno.

V temi, “27. april, DAN UPORA PROTI OKUPATORJU”,
je od Staniča prek 12 postov, pisal je z nickom “Maks”. Zelo, zelo mu gre v nos 27. april.
Domobranci ne morejo sprejeti poraza v drugi svetovni vojni in si izmišljujejo razne izgovore.
Tokrat, Izmišljen komunistični “dan upora” proti okupatorju.

Naj malo pogledajo delovanje domobrancev in sodelovanje z okupatorjem in branje PRISEGE, na ljubljanskem stadionu 20. aprila 1944 in še 30. januarja 1945 in še in še . . . . .
V temle linku bodo spoznali zgodovino domobrancev, vse od leta 1941 od okupacije dalje.
http://sl.wikipedia.org/wiki/Slovensko_domobranstvo
VSEBINA, beri, beri, beri in klikaj!!!

V LINKU JE SLIKA in opis, …

Odgovor na objavo uporabnika
Boom, 26.04.2012 ob 10:36

Že na začetku je treba stvari malce popraviti. Zadnje raziskave, ki sem jih opravil, kažejo, da so na ustanovnem sestanku, tako namreč priča letak Centralnega komiteja (CK) KPS s konca aprila 1941, najprej govorili o Osvobodilni fronti Slovenskega naroda in šele naknadno se je pojavlja v nekem dokumentu izraz Protiimperialistična fronta (PIF).

Moja razlaga je, da so nekateri vodilni (morda Edvard Kardelj) s tem skušali uskladiti naravo organizacije s trenutnimi mednarodnimi razmerami, ki jih je še zmeraj obvladoval pakt Hitler –Stalin. Kljub veljavnosti tega pakta pa je bila vsaj od omenjene konference jeseni 1940 KPS oz. KPJ odločno protiosno usmerjena.

Tako lahko rečemo, da je bila organizacija vse od ustanovnega sestanka protiokupatorsko tj. protiosno usmerjena, a hkrati pa tudi še proti Britancem. To je treba poudariti. To se spremeni šele po napadu nacistične Nemčije na SZ, ko odpade protiangleška ost in se organizacija ponovno preimenuje v OF ter pozove na oboroženi odpor proti okupatorju

http://www.rtvslo.si/slovenija/godesa-of-je-ob-koncu-vojne-predstavljal-vecino-slovencev/255986

Podrobneje: http://hs.zrc-sazu.si/Portals/0/sp/hs6_n/HS_6_6.pdf

Tako, da ne mantrajte stalno enih in istih trstenjakakizmov o PIF

Po vaše pa bi najbrž bilo najbolje, da se praznik prestavi na 20. april.

ZA: …  “qwx12g” —  Beri !!! LINK RTVSLO, godeša

Odgovor na objavo uporabnika
PRABABI, 24.04.2023 ob 19:48

ZA: …  “qwx12g” —  Beri !!! LINK RTVSLO, godeša

 

Malo višje imaš še seznam, popis žrtev v drugi svetovni vojni os 1945 do 1946.

Odgovor na objavo uporabnika
PRABABI, 10.08.2022 ob 20:38

Odgovor na objavo uporabnika
PRABABI, 02.10.2019 ob 15:48

Nemec1,
Ti razmer iz druge svetovne vojne ne poznaš! Niti ti ne zamerim! Če se pa že spuščaš v klepet o DRUGI SVETOVNI VOJNI, pa moraš TAKRATNE razmere poznati! Kdo je bil okupator in tudi kdo je kolaboriral z okupatorjem, izdajal zavedne Slovence, jih izročal okupatorju, da jih je pošiljal v koncentracijska taborišča v Italijo in Nemčijo. Si že slišal za “AUSCHWITZ”, kjer je ostalo mnogo zavednih Slovencev??? Nisi! Poišči, na wikipedia ga boš dobil.
“Vpiši: Koncentracijska taborišča druge svetovne vojne. boš marsikaj izvedel. Če bom imela čas, ti bom še kakšen link napisala.
Ko me že podučuješ, kaj bi morale prababice delati, naj ti povem, moji vnuki, so starejši od tebe, da so njihovi otroci, moji pravnuki, že v srednji šoli. Sem jih kar dobro vzgojila. Bog ne daj, da bi jih vzgojila v take kot je “koavtor”, ko zagovarja izdajalce SLOVENSKEGA NARODA. TO BI BIL PA VELIK GREH!
[/quote]

Nemec 1
Kar se pa tiče starosti, sta oba premlada, “koavtor” in tudi ti “Nemec1”, ker Druge svetovne vojne nista doživela, niti probala!
Jaz sem vojno doživela in krepko probala na lastni koži. In mi takile “pikzigmarji, ne bodo solili pameti in še zmerjali z raznimi neprimernimi izrazi.

Še malo v poduki! Klikaj!

Prisega NACIZMU
http://www.youtube.com/watch?v=V14a2rp5fAM
PROTIKOMUNISTIČNO ZBOROVANJE 26.VI.1944 v Ljubljani
http://www.youtube.com/watch?v=3p-NoQqPBg0
http://www.youtube.com/watch?v=zxDxyw_9M7U
___________________________________________________
Tole pisanje zgoraj sem napisala leta 2013. Odgovarjala, sem “Koavtorju in Nemcu 1”.
Medtem, ko čakam na odgovor, sem se malo sprehodila po tej tem in naletela na zgornje linke.
Posredujem jih, če bo uspelo!?

So zanimivi, samodejno se odpirajo.
Prvi link sem poslušala, da se je odvrtelo pet predstav.
Zadnja je bila kar luštna. Ena domača.
Drugi in tretji link prikazuje našo takratno klerikalno vlado. Udeleženih je en kup visokih slovenskih predstanikov, govorcev. Tudi gospe z otroki, so v narodnih nošah.
Dobro poslušajte govornike, proti komu se borijo.
To je bilo meseca junija leta 1944. V času izkrcanja ZAVEZNIKOV na Normandiji.
Bilo je že znano, da bo Hitler vojno izgubil. Žal, so naši vladarji še vedno podpirali okupatorja.

Čakam, na odgovor,
“jaka 31”, se je zgubu, naj pregleda link popisas žtev in odgovoti!

Prav tako tudi “druga svetovna vojna” še išče kakomandanta, ki je sprejel 3 vagone orožja, streliva in hrane.
Ga bo našel???
Lep večer, čeprav je deževen vam želim.

hhm,

proba, nikoli ne veš, če bo?

V tem postu so trije linki youtube. V prvem linku je tudi prisega prve generacije SLO vojakov leta 1991, 2. julija.

Lepo, lepo plapolaja ZASTAVE.

Tukaj so še trije linki, dobri za v muzej, …

Odgovor na objavo uporabnika
PRABABI, 13.10.2022 ob 00:39

Odgovor na objavo uporabnika
PRABABI, 03.09.2020 ob 17:22

Ta dva linka spodaj, sem že za “jaka31”, napisala 28.Okt. 2019 0b 19:36, ker je lagal.
Napisano je na strani 18.
KLIKAJTE, TE PODATKE NISEM JAZ NAPISALA – ZBRALA, SEM JIH LE POSREDOVALA, KER JH PAMETNI JAKA31, NI ZNAL POISKATI.

No, pa še link o žrtvah, kljub temu, da sem ga že večkrat napisala. Mogoče jih je kdo zgrešil?
Tale od Družine, bo tebi gotovo odgovarjal, je napisan v komentarjih članka RTV SLO, na 7. strani
http://www.druzina.si/icd/spletnastran.nsf/all/B44CF70A8F2195ACC12578A00034D517?OpenDocument

Prvi pravi popis – v vojnem in povojnem nasilju je umrlo 6,5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} Slovencev
http://www.rtvslo.si/slovenija/prvi-pravi-popis-v-vojnem-in-povojnem-nasilju-je-umrlo-6-5-slovencev/284939

jaka 31,
ponovno imaš tukaj oba linka o popisu žrtev. Že dvakrat sem te opomnila, da kar si napisal ne drži! Popravi kar si napisal!
Ne norčuj se z žrtvami! Napisal si tako, kot ti je pasalo, tako pa ne bo šlo!
Vse dobro preglej, če ti ne gre, poišči pomoč!

Sem napisala tabelo iz linka, da se dobro vidi.

Žrtve glede povzročitelja smrti
______________________________________________________________
Povzročitelj število
________________________________________________________________
Nemški okupator, —————————– 31.714
Partizanski tabor, —————————– 24.009
Neznani povzročitelj, ————————- 20.680
Italijanski okupator, ————————– 6.415
Rdeča armada, ——————————— 5.065
Proti-partizuanski tabor, ——————– 4.397
Zavezniške enote, —————————– 1.898
Sam.. , ———————————————- 910
Ustaši, ——————————————— 773
Madžarski olupator, ————————— 217
Ostalo, ————————————————–1.425
_________________________________________________
Skupaj, ———————————————– 97.506
__________________________________________________

Sem brala tam v TEMI, 75 let nam že lažejo, …….. … KDO LAŽER JE ZNANO.
KDO JE SODELOVAL Z OKUPATORJEM, TUDI.
Nikakor se nočete sprijazniti s podatki, …
Žal, taki so.
Radi bi vse žrtve naprtili borcem, partizanom. NE BO ŠLO.

Tukaj imaš žrtve, določi povzročitelja, že dolgo čakam.

Zgoraj imaš tudi LINK RTV-ja, pa kontroliraj!

Gospod, qwx12g, le potrudi se in vse dobro preberi!  Še tri dni, pa bo praznik  27. april, dan upora tukaj.

LP. PRABABI

 

Tukaj pa še dva LINKA, pravega popisa žrtev, Od Družine, ni več aktiven, ti ga bodo pa ONI pokazali, saj je bil zanje bolj podrobno sestavljen, tako sem takrat prebrala.

Zgoraj je napaka 1945, mora biti 1941.

Saj boš videl iz linkov.

 

Partizanski dnevnik – Edvard Kocbek je napisal odlično literarno delo.

Zapisano je v dveh knjigah na 1424 straneh, poslušaj tudi njegov govor v Ljubljani.

Mladim sporoča, da se morajo boriti, kot so se borci borili v narodnoosvobodilni borbi za pravice.

V LINKU poslušaj, kaj je dejal Petru Kovačič Peršinu, ko sta se še zadnjič 1976, 1977 leta sprehajala po Rožniku in Tivoliju.

https://www.rtvslo.si/rtv365/arhiv/174905908?s=tv

Odgovor na objavo uporabnika
PRABABI, 24.11.2019 ob 16:03

-Ja PRABABI, tako le,,,
,,, iskrene čestitke za vztrajnost in resnicoljubnost,,,
voluharji so se poskrili v svojo krtovino, preprosto zmanjkalo je laži. Ne segajo ti niti do gležnjev. Resnica na koncu vedno zmaga, laž pa ima kratke noge.
Lp, vsem dobrim ljudem!
[/quote]

Prav imaš, vse se je poskrilo.

Preveč je padlo nedolžnih ljudi, mnogo jih je končalo v taboriščih. Zaradi izdajstva je ostalo mnogo otrok brez staršev in brez strehe. Takrat, ko smo otroci potrebovali ljubvezen staršev, ni bilo nikogar. Zaznamovani smo za vse življenje. Sedaj pa ne bi smela povedati, da kar tukaj nekateri pišejo, je velika LAŽ.

Mene tera naj grem v Italijo, da bom tam mogoče dobila “predmetni” Sporazum, ki so ga sklenili z Italijani KLEROFAŠISTI! NE pa Partizani. …
Kakšno grdo laž si je privoščil! …

SPORAZUM, je napisan v poglavju 8. na straneh 215 – 238. VSAKA SKUPINA IMA SVOJE POGLAVJE.
Napisano je tudi, kako so mobilizirali vaščane, pod pretnjo. Napisano tudi, kdo je organiziranost vodil. Tudi kočevski proces leta 1943, po kapitulaciji Italije je opisan.
Knjiga ima 604 strani.
Pridobi si knjigo, iz nje se vidi kako so zadeve potekale.

Žrtve se same ne morejo braniti. Jaz sem se tukaj pojavila zaradi “Iternirank”.

Knjiga: “BELOGARDIZEM”, JE IZŠLA TAKOJ KMALU NEKAJ LET PO VOJNI. Tretja izdaja je izšla
leta 2008.[/b]

Lp. TEBI, ja in vsem dobrim ljudem!
PRABABI

Pesmica, danes mi je zelo zelo všeč.

https://www.youtube.com/watch?v=l1Ca_x0T-o

???

Klikni, …  🙂

na DOMAČI STRANI, se pa mnogo vrti 🙂

Odgovor na objavo uporabnika
PRABABI, 03.06.2023 ob 17:56

Klikni, …  🙂

na DOMAČI STRANI, se pa mnogo vrti 🙂

zgoraj, sem, …

Napisala link: za pesmico:

“šivala je deklico zvezdo – borčevska”

Sem jo našla in še 1 x poslušala, bodite lepo!

 

 

Odgovor na objavo uporabnika
PRABABI, 03.05.2023 ob 23:27

Partizanski dnevnik – Edvard Kocbek je napisal odlično literarno delo.

Zapisano je v dveh knjigah na 1424 straneh, poslušaj tudi njegov govor v Ljubljani.

Mladim sporoča, da se morajo boriti, kot so se borci borili v narodnoosvobodilni borbi za pravice.

V LINKU poslušaj, kaj je dejal Petru Kovačič Peršinu, ko sta se še zadnjič 1976, 1977 leta sprehajala po Rožniku in Tivoliju.

https://www.rtvslo.si/rtv365/arhiv/174905908?s=tv

No, no,

Pogovor,

ko sta ga imela Peter Kovačič Peršin in Edvard Kocbek, ni nihče komentiral.

Niti besede ne, o Kocbekovem partizanskem dnevniku, pa je zelo zanimivo branje.

Odgovor na objavo uporabnika
tramal, 23.09.2013 ob 18:49

Komunajzerska prababica-Čas je da greš za večno spat.Tebi ki si brez greha se ni treba bati boga.Najbrž se bojiš hudiča h kateremu boš šla.

ha ha, ha, to je iz:

napisano na 12. strani, tudi odgovor je tam, … 🙂

 

Odgovor na objavo uporabnika
PRABABI, 28.07.2022 ob 23:25

hhm,

sem ti približala nakladanje, če bo uspelo, …

Tile trije linki iz leta 1944, protikomunističnega zboror0vanja bi bili pa dobri za osamosvojitelje za v nihov muzej.

Da se ne pozabi. …

steka

Ni kaj, citiranje ne dela. 🙂 hahaha, smeh je pol zdravja. 🙂

Linki, ki se niso pokazali so tudi na tej, 21 strani.

V mojem postu z dne 24.04.2023, nanašajo pa se:

1. link je prisega Slovenskih domobrancev 20.04.1944,

2. in 3. link pa prikazuje /Protikomunistično zborovanje v Ljubljani, ko se je vršilo 26. 06. 1944. Le poslušajte govornike, kaj so povedali. To se ne sme pozabiti, čez nekaj dni bo 79 let 0d tega dogodka. To je trudi naša zgodovina.

 

 

 

Komunajzarčki, rdeči strahopetci, kmalu vam Rusija s opico Putkom razpade, potem pa ne bo več laganja o narodnih herojstvih partizančkov, lepe bajke so to….peta kolona bo vse uredila tudi kitajc bo potem videl da z zahodom ni šale. Vaše pravljice bodo pa poslušali samo še vaši indoktrinirani potomci… HE,HE,HE …

slava Ukrajini 🇺🇦

New Report

Close