Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek Janša resno misli?

Janša resno misli?

Vsak, ki nima mojih vrednot, ima napačne vrednote?

Izjemno arogantno razmišljanje.

Velika večina tvojih sodržavljanov očitno razmišlja drugače od tebe.

Zaposlitvene oglase naj berejo tisti, ki iščejo službo. Jaz je ne.

_________________________________________________ http://monoblog.over.net/zogca/ Včasih pekel, včasih sanje …

Odlično in stvarno napisano. Dodal bi samo še, da bo stanovanj za mlade družine na pretek po nizki ceni. Mladi bodo imeli spet otroke in to kar po 2 ali 3, 4, ker bodo pogoji odlični, službe na izbiro (to je sedaj navedeno vzrok nerojevanja) pa še kofetkali bodo spet lahko med delovnim časom, kot včasih. Sindikat ne bo imel drugega dela kot poskrbeti za ozimnico pa en izlet v neznano. Joj, kako bo lepo, kot v starih časih. Inflacija bo kar izpuhtela, pardon, ta bo tudi.

ŽOGCA, od viška glava ne boli. Člen v zvezi pedofilije naj bo tudi v šolski zakonodaji.

Zanimivo, koliko takšne ironije je danes na Političnem in Starševskem čveku. So vse delo istega avtorja? Sicer pa … Desnica očitno ne more častno sprejeti hudega poraza.

_________________________________________________ http://monoblog.over.net/zogca/ Včasih pekel, včasih sanje …

Kdo že govori o napačnih vrednotah?
Jaz samo ugotavljam, kakšne vrednote sloveci imajo.
Na podlagi volilnih rezultato pač.
Da pa ti komu očitaš arogantno razmišljanje, je pa zares arogantno.

In kakšne so te vrednote? Kaj pa vem, iz napisanega je bilo čutiti zgražanje nad vrednotami Slovencev. Torej očitno meniš, da so napačne.

_________________________________________________ http://monoblog.over.net/zogca/ Včasih pekel, včasih sanje …


Se pravi, da ima dve tretjini državljanov napačne vrednote?
Se ti to ne zdi precej poniževalno do volilcev?

Vam ne dajo spati kaj, tile nedeljski rezultati?

Pa kaj se sploh toliko ukvarjate še s šolskim zakonom, pa, če Janša resno misli?

Seveda misli resno, kdaj pa on ni mislil resno? Še prosili ga bodo naj ostane. Jezik vrtet je lahko. Kar ste sejali, to ste dobili.

Zakaj pa bi se še trudil? Brez veze. Tega mu ni treba! Vlado naj razpusti, on pa naj gre za pol leta na dopust s svojo zalo Urško. Poglejte, kaj vse ste pisali(e) o njej, da Janše ne omenjam. Potem pa Janja1 dvomi o napačnih slovenskih vrednotah. Tu gor lahko povzamete svoje in slovenske vrednote. Slovenskega naroda pa res ne misli posiljevati z evropsko in svetovno naravnano politiko in kulturo.

Uspešni ste bili, ni kaj, povsod, čeprav pravite, da so mediji podrejeni tej vladi. Spomnim naj samo na “DRAGI TONE, DRAGI BORUT”.

Po razglasitvi rezultatov sem prav mirno spal. Mislim pa, da je konec s spanjem tistih, ki bodo morali prijeti za krmilo.

Janezu Janši pa prav privoščim, da prime krmilo kakšne barkače in da svoje živce za dalj časa na pašo. Če se bo tako odločil.

Jaz sem za predčasne volitve. Resnično. Če vlada izgubi podporo, mora biti toliko resna, da odstopi. VSE prejšnje vlade so izgubljale podporo, a nobena ni odstopila. Smo v državi, kjer je potrebno mnogo stvari spraviti v normalen, demokratičen in ekonomski tek. To bo še trajalo nekaj let (upam da ne desetletij). Prej ko bo vladi, katerikoli že, uspelo “poevropiti” gospodarstvo, ekonomijo, socialo, šolstvo… prej bomo z večjim optimizom zrli v prihodnost. Do tedaj bo pa nezadovoljstvo ljudi veliko. Razumljivo. Smo del Evrope, živimo pa nekje med Romunijo in Nemčijo.
Demokratično je, da si izberemo takšno vlado (in tolikokrat) kot mislimo, da je to prav. Tolikokrat, kot mislimo, da nam bo prineslo blaginjo. Vsi veste da brez žuljev ni uspeha. In kolikor manj žuljev nam bo že obljubljala naslednja vlada, toliko bolj me bo strah za prihodnost.

Naj dobijo priložnost še drugi! Ker verjamem v Slovenijo in demokracijo VEM da jo bodo izkoristili. VSE ostalo bi bilo neverjetno razočaranje.

Vladanje je resno delo, ne pa igra na dvorišču, ko se skregaš, pobereš svoje igračke in greš gor k mamici.

Kirurg tudi ne more sredi operacije izjavit “inštrumentarka se dela norca iz mene, pa asistent me grdo gleda, pa strežnica se mi reži za hrbtom, jest grem” in pustit odprt trebuh in prerezana čreva, ampak mora naredit stvari do konca, pa naj je še tako težko. Trgovka v štacuni se najbrž lahko zjoka, zabriše kupcu kruh v glavo in gre stran od prodajalnega pulta, ampak upam si reči, da jo potem čez dve uri čaka v pisarni delovna knjižica.

Za odstop je imel JJ priliko pred 1 letom, pa nam bi prihranil marsikaj. Sebi pa očitno tudi. Zdaj naj spelje do konca in požre, kar si je skuhal.

mmml:

Dovolim si ponoviti tvoj stavek:

In kolikor manj žuljev nam bo že obljubljala naslednja vlada, toliko bolj me bo strah za prihodnost.

Heh, v demokraciji se je pač potrebno sprijazniti tudi s porazom. LDS poraza ni dobro prenesla, bomo videli, kako bo z Janševo stranko po naslednjih volitvah.

Za sedaj pa niti ni potrebno, da se v času predsedovanja EU razpiše nove volitve in generira politično krizo, saj imamo lahko to slabo leto do naslednjih volitev (ob morebitnem odstopu trenutne vlade) nekakšno tehnično vlado (sestavljeno iz različnih strank), ki bo dobila dovoljšno podporo v parlamentu. Toliko, da se brez pretresov spelje to predsedovanje EU.

Glede samega odstopa vlade pa mislim, da nemara niti ni tako neverjeten. Janša je v tem pogledu dokaj, hmm, trmast in spelje lastne napovedi do konca. Sicer pa po mojem mnenju ta vlada naredila bistveno premalo na področju reform, pričakoval sem vsaj enotno davčno stopnjo, upal pa sem tudi na precejšnjo razprodajo podjetij v državni lasti in drastično zmanjšanje zaposlenih v državnem aparatu. No, kot lahko vidimo, je vse več ali manj padlo v vodo, predvsem zaradi (po mojem mnenju) iracionalnega strahu pred sindikati. Od Pahorja pa itak ni pričakovati nobenih premikov glede omejitve moči in velikosti države, kaj šele reduciranje davkov pri osebnih dohodkih, ker bi s takimi ukrepi nasprotoval socialni paradigmi, ki jo propagira njegova stranka. Torej, kar se mene tiče, bomo najbrž šli iz slabega na slabše. Še čakam na ustreznejšo stranko, nekakšen mix med liberalci in libertarci.

Vladanje niso otroški prepiri na igrišču.

Če bi kirurgu inštrumentarka zanalašč podajala napačne inštrumente, asistent sabotiral njegova navodila, anasteziolog delal malo po svoje… vsi pa bi zraven brundali kako bi drug kirurg operiral 100x bolje, potem bi razumel kirurga, da bi odvrgel rokavice in odšel.

In NI mu treba speljati do konca, kar drugi sabotirajo. Naj pač pokažejo, kako dobri so. UPAM, da jih niso samo polna usta. UPAM, za dobro te dežele.

S Pahorjevo omiko in njegovim leporečjem Slovenija ne bo napredovala,ko bo predsednik vlade. Saj je do sedaj bilo samo to videti in slišati, razen, večkrat tudi dvignjen kazalec, ki veliko pove o človeku, ki to podzavestno počne. Pri Janši žuganja nisem nikoli opazil. Vem, da je to moja ocena in moj problem, vendar se ne morem otresti vtisa, da Pahor ni sposoben voditi vlade.

Še malo, pa ga boste prosili, da naj ne odstopi. Glede enotne davčne stopnje sem tudi sam bil zanjo. A so se kdaj tisti, ki so bili proti kdaj vprašali, če imamo v naši državi že enotno davčno stopnjo. Pa je že dolgo.

In pustil pacienta z odprtim trebuhom? Vidiš, tega se ne naredi. Nikoli. V kirurgiji ne. V politiki očitno ja.

Opoziciji pa seveda ni treba kazati, kako dobri so, vsaj zdaj ne. Dovolj je, če kritizirajo, kot je to počel JJ od leta 1994 naprej. Za vladanje bodo imeli dovolj priložnosti po naslednjih volitvah. Takrat bomo pa lahko po njih udrihali, kolikor nam bo dala duša.

Seronja!

Zakaj je Desus sploh v koaliciji?

močno upam, da Janša misli resno.
Enkrat jih moramo dobiti po grbi in na njej čutiti
Argentino.
To, kar so, v času predsedniških volitev, počeli
mediji ( tudi forumi), postaja popolnoma
neprebavljivo. V taki državi je dejansko nemogoče,
da kdorkoli, ki ni ravno pri koritu, vlada.
Torej Janša, pogum in odstop vlade.

Lepo prosim, a Janša, ta isti Janša, pa ni nenehno kritiziral delovanje prejšnjih vlad? Gledala sem prvih petnajst minut dnevnika in ne vem, ali naj se smejem ali jočem. Ni konca teorijam zarote. Naj bo Janša v vladi ali v opoziciji, cel svet je proti njem. Če nič drugega, zdaj vidi, kako lahko je kritizirati iz opozicije in kako težko je vladati.

_________________________________________________ http://monoblog.over.net/zogca/ Včasih pekel, včasih sanje …

Spraševali so ljudi po ulici … Ne vem, kako so jih izbirali, ampak niti en ni imel povedati niti ene lepe besede o tej vladi. Seveda je vse to le del teorije zarote.

_________________________________________________ http://monoblog.over.net/zogca/ Včasih pekel, včasih sanje …

Nej bo dec in kapitan in do konca pelje ladjo. Sicer je pa podgana!

Hej, zbudi se!!!!

NIMAMO enotne davčne stopnje, DDV je še zmeraj 8,5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} in 20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, nekatere storitve s stopnjo 0{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}!!!
Tudi dohodnina je še vedno po lestvici, davek od dobička pravnih oseb pa je bil vedno po vnaprej določeni stopnji. Le da nam je ta vlada ukinila olajšave in s tem dvignila danvčno osnovo in posledično davek!

Aja? Mene so učili, da je večina več kot 50. A zate je velika večina teh 68{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} za? Volilna udeležba je bila slabih 58{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} vseh volilnih upravičencev. Torej, če to prevedemo, je to zgolj 39{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} vseh volilcev, ki bi lahko volili, pa niso!!

Sklep, dobra 1/3 slovenskih volilnih upravičencev je izvolilo novega predsednika države in bilo proti na referundumu. Torej, kje je ta tvoja famozna “velika večina naših sodržavljanov”, ki razmišlja drugače?

Ja zakaj…Brez njih Janša nima večine v parlamentu.

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

Aja? Mene so učili, da je večina več kot 50. A zate je velika večina teh 68{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} za? Volilna udeležba je bila slabih 58{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} vseh volilnih upravičencev. Torej, če to prevedemo, je to zgolj 39{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} vseh volilcev, ki bi lahko volili, pa niso!!

Sklep, dobra 1/3 slovenskih volilnih upravičencev je izvolilo novega predsednika države in bilo proti na referundumu. Torej, kje je ta tvoja famozna “velika večina naših sodržavljanov”, ki razmišlja drugače?[/quote]

Lepo te prosim. Šteje vedno večina tistih, ki pridejo na volišče. In kako veš, da tisti, ki so ostali doma, niso istega mnenja? In rekla bi, da je teh 58{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} volivcev statistično precej reprezentativen vzorec.

_________________________________________________ http://monoblog.over.net/zogca/ Včasih pekel, včasih sanje …

Eh, da Janša (in vlada) zdaj ne more delat, ker je javno mnenje slabo!!!!Meni se to zdi to čisto izsiljevanje in neodgovorno dejanje. Neodgovorno in otročje je groziti z odstopom tik pred predsedovanjem EU! S tem si še dodatno pluvajo v lastno skledo. Še en dokaz, da večina Slovencev ni neumna.
Naja

New Report

Close