Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek Janša resno misli?

Janša resno misli?

Saj zato sem zgoraj napisal, da ni potrebno zganjati politične krize s predčasnimi volitvami in večmesečnim sestavljanjem koalicij. Do rednih volitev lahko parlament podpre prehodno vlado, ki bi imela dovolj podpore, da spelje tekoče zadeve in morda sprejme oz. izvede že planirane obveznosti.

In kadrovskih cunamijev ne bo!

Čar demokracije je v tem, da ima vsakokratna vladajoča struktura opozicijo, ki jo nadzira in ji nagaja. To ni nič narobe, celo prav je tako. In tisti ki ne zdržijo tega, je pač bolje, da se ne ukvarjajo s politiko. In ko je bil Janša v opoziciji, je tudi ‘napadal’ takratno vlado. Ne razumem, zakaj zdaj, ko se to dogaja njemu, igra žrtev.

Mi pa že rahlo preseda to preračunavanje izida pomnoženega z udeležbo. Gre preprosto za to, da je podpora takšna, kolikor jo je pripravljen dati tisti del prebivalstva, ki gre volit. Ostali, ki ostanejo iz tega ali onega razloga doma, za izračun niso in ne morejo biti relevantni. Odločitev prepustijo drugim in to je to. Sklicevanje na njih pa je zgolj… mešanje megle…

Se strinjam, vsakdo, ki presodi, da s svojim delom ne pripomore dovolj ali celo škodi, MORA imeti pravico in možnost predati baklo nekomu drugemu. To še toliko bolj velja za najmočnejšo pozicijo v državi. Zato ne razumem tistih, ki trdijo, da bi moral mandat za vsako ceno dokončati, češ, kar je začel, naj še dokonča. Zakaj ? Saj ne igramo igre med dvema ognjema, vodenje države je resna stvar.[/quote]

Errare humanum est, in errore perservare stultum.

Za boljše razumevanje premijerovega delovanja je potrebno pogledati v strokovno literaturo. Dr. psihologije Susan Forward je napisal izvrstnno knjigo Čustveno izsiljevanje.Na strani 105 si preberite poglavje: “Izsiljevalčev notranji svet”. Vam bo takoj vse jasno, čisto in razumljivo…

Janša je ustvaril umetno politično krizo! Nihče od opozicije NI zahteval odstopa vlade. To je storil sam Janša ,ker je doživel šok ob predsedniških volitvah! Janša ustvarja umetne krize… absurdni očitki opoziciji, da jo je strah odstopa vlade! HA HA HA …

Mislim, da ni ravno tako in so bile dane s strani opozicije tudi izjave, da mora taka vlada odstopiti. Pa tudi poslušanje izjav dan za dnem, da je ta vlada nesposobna (Kresalova) je na drugačen način sporočilo, da naj odstopi.

Saj niso trapast, da bodo vlado pozvali k odstopu, ker vedo, da je vsi skupaj niso sposobni voditi. Vsaj zdaj v tem trenutku ne. Predsedovanje je pa še dodaten razlog, da tega nočejo.

Zavedajo se, da so šli predaleč z vso gonjo proti vladi in Janši in tako pripravili volilce, da so predsedniške volitve izkoristili za prikaz ne simpatije do te vlade. Saj so vsi liderji opozicije po vrsti zatrjevali, da je to odraz volilcev do te vlade.

A ti kar nekje ostajaš, pa delaš naprej, tudi, če te ne marajo in blatijo? Dober si, imaš pa debelo kožo.

To je demokracija, da opozicija opozarja na napake vlade. V vsaki demokratični državi. Če pa Janša ni prenesel Petrletovega poraza, je pa to njegov osebni problem.

Če pa se potem predsednik vlade ustraši in začne omenjati svoj odstop, pa se pač lahko zgodi odstop. To ni nobena tragedija. Bomo šli na volitve in povedali koga si želimo. A ni to v redu?

Janša pa je iz tega naredil vsedržavni problem.

_________________________________________________ http://monoblog.over.net/zogca/ Včasih pekel, včasih sanje …

janša misli da je lastnik države

Dodal bi samo to, da JJ nima alternativ za ministre. Konkretno se je to pokazalo ob nedavni zamenjavi treh ministrov. Dejansko pa je takšno kadrovsko stanje v njegovi strani že dolgo. Enostavno nimajo primernega kadra za vlado,tj. nimajo strokovnjakov…tistih nekaj, ki jih imajo ali so jih imeli, pa se je bilo sposobnih zavoljo neke ideologije ali bolje nasprotovanja neki ideologiji, diskreditirat s populističnimi pristopom in nastopi. Krivdo za to pa lahko pripišejo izključno (dolgoletni) IZKLJUČEVALNI(si z nami ali si sovražnik) politiki JJja in njegove stranke.

Grdoba, jaz bi pa dodal samo tole.

A imate čisto kratek spomin ali pa namenoma ne omenjate nič drugega kot volitve za predsednika in te, kakor so izpadle, naj bi bile “vsedržavni problem”, ane Žogca.

Bil je referendum! In na podlagi izida tega je dal izjavo o slabem rezultatu. Tu se je pokazala priljubljenost te vlade.

Sam sem skorajda prepričan, da Janša osebno nima nič proti, če je Turk predsednik.

Izid REFERENDUMA je bil kaplja čez rob. Kaj vse Janez Janša ve, ko mi ne vemo. Pa ne bodimo bolj papežki kot sam papež.

Ti to meni? Jaz se niti mrtva ne bi podpisala kot Grdoba. Halo! Mene je sama samovščenost in napuh. Kot ste že opazili. Kot Grdoba se pa res ne bom podpisovala.

_________________________________________________ http://monoblog.over.net/zogca/ Včasih pekel, včasih sanje …

Zajel sem oba, sta pa lušten par. Pa pojdi k xxY, saj njemu držiš štrik.

Janša na Popu. Vsak ima en dolg intervju. Ni več miru pred njim.

Kolk uživa. Cela država ga gleda.

Ja, res se je trudil. Bo pa ja neuko slovensko ljudstvo razumelo, da so vsega zla krivi novinarji. Pa seveda neke temačne rdeče sile iz ozadja.
On je popolnoma nedolžen, ko bo zaradi nas slepcev odstopil, se bo Slovenija cvrla v peklu do konca svojih dni.

Svobodni mediji so tisti v katerih lahko predsednik vlade govori kadar hoče in kar hoče. In novinarjem to ni dovolj !!!!

ja in kaj je narobe s tem, da govori? A zdaj po vaše niti svojih državljanov ne bi smel nagovoriti??? No, saj se ne čudim glede na ime te mladinke, da bi mu kar prepovedala nastopati v medijih.

Vsak dan ni treba da nas nagovarja. Še Kastro nima toliko govorov.

Toliko sprememb programa zaradi svojih nastopov si Kastro ne privošči. To si lahko privošči JJ, ki jasno nima nobenega upliva na medije. On samo pride in govori.

Slovenska pomlad, ko si bila ti še čebulica je JJ pisal knjige o samoupravljanju, ki smo jih mi titovi mladinci na lokalnem nivoju imeli za obvezno branje. Zanimivo, da vsebine teh del še vedno uporablja pri monologih na tv. Samo imena sovražnikov je spremenil.

Bodimo vsi skupaj pošteni, pa povejmo, kolikokrat v 3 letih pa je uspel povedati na katerikoli TV, karkoli? Vključno s TVSLO, za katero trdite, da je pod njegovo ingerenco? Vsak komentar katerekoli vladne poteze je komentiral: 1 od koalicije in 3-4 od opozicije. Njemu se je malokdaj omogočilo povedati svoje. Dokler je bil Rop premier, smo njegovo pametovanje morali hočeš-nočeš poslušati pri vsakih poročilih, bil je kot poznavalec vseh mogočih tem. Čudi me, da takrat ni nikogar motilo, da se je pojavljal dan za dnem. Danes, za nekoga drugega veljajo druga pravila.


Saj nas je motilo – zato smo ga pa zamenjali … Pa bomo še JJ

To knjigo bi pa res rad prebral. Mi lahko poveš naslov, da jo bom poskusil najti.

cobiss ne najde nič

men se zdi, da tile titovi mladinci niso kej dost bral
rahlo nenačitani mi delujejo

Predvsem ja Janša pokvarjeno obrnil diskusijo nase in namesto, da bi po volilni nedelji diskutirali o volitvah, novem predsedniku Republike, njegovih morebitnih potezah ipd., je Janša ponovno postavil v središče samega sebe in po novem za talca vzel celotno državo, ki mora sedaj trepljati po ramenih tega uboščka in mu prigovarjati, da naj vendarle konča mandat, ki ga je začel in naj bremena odgovornosti ne prelaga na opozicijo, medije in te čudne državljane in državljanke R. Slovenije, ki so glasovali za kandidata Turka in proti zakonu o zavarovalnici Triglav.

Iz rezultatov predsedniških volitev ter referenduma je Janša pač razbral, da nima zaupanje volilcev za nadaljevanje svojega mandata. Izbiral je lahko med odstopom ali glasovanjem o zaupnici, izbral je slednje.To je zdravo demokratično dejanje. Če nimaš podpore predaj oblast tistemu ki jo ima. Zaradi izjave o možnosti odstopa ga je napadla opozicija, LE ČEMU? Namesto, da bi veseli pozdravili besede in se pripravili ali na prevzem ali na predčasne volitve se gredo neko slepomišenje in neke brezupne napade na Janšo. Nezrela, nesposobna opozicija.

New Report

Close