Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek Janša resno misli?

Janša resno misli?

Krade se še vedno isto in imamo rekordno inflacijo v EU. Izgovarjanje na pretekle čase in tolčenje po prsih osamosvojiteljskih ne pomaga več. Folk se je naveličal in zahteva spremembe in po drugi strani se Janši vrača nazaj kot bumerang, ker je preblizu korita spustil RKC. In pri tem ne pomaga tudi neko omenjanje BPD-ja, ki je zasluga ljudi, ki delajo sredi evrope za 400-600 evrov, ne pa nekih gospodarsko strateških odločitev preplačanih menedžerjev!

Tak odstop tik pred volitvami je že izvedel gospod Drnovšek in takrat je “priletel” in po hitrem postopku tudi pogorel gospod Bajuk. V kolikor politiki nimajo kratkega spomina, se v letu pred volitvemi ne bo lotil tega projekta nihče.

VZTRAJAL! Ja? Pa nauči se človek slovenskega jezika!
In, ne nisi se zmotil! Pač ne poznaš osnov.
Ej, kako je pa to žalostno.

Ne glede na to, ali kdo mara Janšo ali ne, bi moralo biti vsem jasno, da on ni človek, ki bi ‘vrgel puško v koruzo’ in še huje, da bi se sam odpovedal oblasti. Da bi Janša sam od sebe ‘sestopil’ z oblasti, je ‘znanstvena fantastika’.

Okej, ti kar seješ to žanješ, in ti, ki praviš da ima vsaka stvar svoje meje…

Zate, je velik poraz za Slovenijo 2/3 volilnih glasov za dr. Turka?
Ja, volilce ponižuješ, še bolj pa, s svojim razmišljanjem sama sebe.

Smo civilizirana družba, kulturna, svobodna o in v svojem odločanju.

Zdej pa ne bluzi; naj prvo desničarski fantje in njim podrejene žene, po domače gospodinje, ali po tanovem celo ljubice, kot prvo priznajo da brez Narodno Osbobodilnega Boja (NOB) ne bi bilo ne njih ne Slovenije, sploh pa ne osamosvojitvene. Upam, da ti je zgodovina vsaj toliko jasna? IN ja, dokler se bodo tvoji domobranci sprenevedali, do takrat ne bo miru in ne osamosvojitve. Je to res tako težko spoznati in priznati?

Komunistična indokrinacija? Pa kaj si ti živela v Stalingradu?
Mi v Jugoslaviji smo imeli SOCIALIZEM. In to samoupravni. Dej, ne sanjaj o nekih komunističnih časih, ki jih niti približno ni bilo. Za kar pa gre, ja kar zmoli par očenašov, zasluga TITU.

O temu kdo loči zrnje od plev…si imela v nedeljo dokaz. Ampak ne, seveda smo vsi zdaj pa kar komunisti zato. Kar v bistvu niti ni tako zelo slabo, glede na današjo družbeno ureditev.
Dejmo no, en mal splošne izobrazbe, razgledanosti, nekritičnega tako kot samokritičnega mišljenja pa tudi ta najbolj zaplankani premorete?

In ja, nenazadnje preberimo si vsi skupaj kaj je definicija komunizma:

http://sl.wikipedia.org/wiki/Komunizem

Če hočete biti politiki pojdite v parlament ( če imate dovol korajže saj znanja se ponavadi ne potrebuje ) in tam dokazujte svoj prav. Meni se tako smešno zdi, da zaradi 30 politkov tu gor folk nori kot bi bilo konec sveta.

Nič novega. Užaljenost. Če bi slučajno zmagal Peterle, vsega tega ne bi bilo, vse bi bilo najlepše, tudi kampanja bi bila konstuktivna in absolutno prava. Janša je še enkrat dokazal, da ne prenese ugovarjanja ali drugačnega mnenja. Podobno je reagiral tudi pred leti, ko je kot obetaven mladinsko-partijski funkcionar pogorel na volitvah za predsednika ZMJ.

morda pa blefira

Kaj čmo, takšni smo, takšno imamo.

Janša zelo dobro ve, kako obdržati zaupanje volilcev. Sem spada tudi kao “samokritika”. Ne misli resno, saj se mu bo drugače izšlo, njemu v prid: nezaupnica ne bo šla skoz.

**************************************** V resnici mi nisi mar ti, ampak vznemirjenje, ki ga občutim ob tem ko te ljubim. (Anthony de Mello)

janez janša politični blefer.

oprosti, Jania1 za pravopisno napako. Se zgodi, pa se še verjetno bo.

Ugotavljam pa, da si prestrašena zaradi izjave Janeza Janše. Ti že iščeš vejice in pikice. Naj te potolažim. Janez Janša je še tako mlad, da bo počakal, da slovenski volivec dozori in stopi na višji nivo, potem pa morda, morda spet poprime. Če se bo to kdaj zgodilo ima moj glas že danes.

Vsega tega mu pa res ni potrebno prenašati. Tle mate pa delajte. Glede predsedovanja EU brez Janeza Janše, kar mu že očitajo, pa bodi kar mirna. V Italiji je vlada odstopila v sredi predsedovanja in ne mesec in pol prej. Kar mirno spi. Vse bo v redu.

Pa še nekaj. Nihče tu gor ne napiše, da bi se morala Strategija razvoja Slovenije, reforme pričeti udejanjati že pred leti. Že tako je pozno in Janša se je kot predsednik vlade tega zavedal, in ne kot predhodniki, ki dajo neprijetne stvari za splošni folk v predal in jim ni čisto nič mar kam bo tak način Slovenijo pripeljal. Samo, da so na oblasti.

To pa je fuj.

VZTRAJAL! Ja? Pa nauči se človek slovenskega jezika!
In, ne nisi se zmotil! Pač ne poznaš osnov.
Ej, kako je pa to žalostno.[/quote]

Samo mimogrede. Kadar gre levim in njihovim simpatizerjem za nohte, se spuščajo na slovnične napake. Meni se to zdi tako smešno in bedno, prav tako kot je bedna trenutna leva politika.

Sicer pa – kolikor se spomnim, smo že pred letom dni brali, da so pomladne stranke prvotno mislile predlagati za svojega predsedniškega kandidata g. Turka – ki ni imel nič proti temu pedlogu. Naneslo je tako, kot je, koalicija je kar medlo podprla g. Peterleta, saj ji je bilo že tedaj jasno, da je g. Peterle prezgodaj zastavil svojo kampanjo, da ljudje res hočejo videti na tronu nov obraz, da so se naveličali orglic:-)) itd.. Zato vladna koalicija niti ni kaj dosti s prsti mignila, da bi mu pomagala pri njegovih kampanjskih naporih.

Zato si bodimo na jasnem: izvoljeni kandidat je po volji levi in desni opcji. Ljudje se pa takorekoč kregajo in žalijo za oslovo senco. Mislim, da vsi skup premalo beremo, se preveč žolčno delimo in dnevno izgubljamo svoj spomin. A se splača?

To imaš prav, Turk ni ne lev ne desen. Zraven pa spet nimaš prav. Turk je zmagal, ker je imel podporo levih strank. Če bi imel podporo desnih, bi izgubil. Čeprav gre za istega človeka in bi govoril iste stvari.

_________________________________________________ http://monoblog.over.net/zogca/ Včasih pekel, včasih sanje …

Seveda, ker pol bi levičarji začeli zganjat kampanijo, da je Turk domobranec…

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

Sicer me kuha visoka vročina in mi možgani ne delujejo najbolje, ampak mi ni čisto jasno, kaj točno ima Turk z domobranskim gibanjem.

_________________________________________________ http://monoblog.over.net/zogca/ Včasih pekel, včasih sanje …

Res je to, da so ga vprašali, vendar mislim, da takrat še ni bil odločen, če to sploh želi biti. Ko ga je zasnubila nasprotna stran pa je že vedel, da to ni ravno za zavreči. Nekako tako.

Žogca, motiš se. Če bi bil kandidat desnih bi izgubil, ker volilci niso izbirali predsednika temveč so izrazili preko Turka svoje mnenje do vlade. V prvem krogu bi bili drugačni procenti in predsednik bi bil Gaspari.

Spider, prav nasmejiš me.

To sem tudi napisala. Če bi Turk kandidiral s podporo desnice, bi izgubil.

_________________________________________________ http://monoblog.over.net/zogca/ Včasih pekel, včasih sanje …

Vročina naj ti hitro pade.Razumljivo, da ti ni jasno kaj ima Turk z domobranci. Če bi bila zdrava ti bi dejal, da se sprenevedaš.

Krade se še vedno isto in imamo rekordno inflacijo v EU.[/quote]

Nimamo rekordne inflacije v EU, temveč le v evro območju.

Povsem verjetno. Čeprav je potrebno spomniti, da si je nakopal bes Stanovnika oz. Združenja borcev, ker je obsodil “… nedemokratične procese po 2. svetovni vojni”. No, očitno tudi Stanovnikovi niso bili tako jezni, da bi dali glas Peterletu, hehe.

Če Janša ni sposoben voditi vlade, bo odstopil. Tako kot vsak, ki ne obvlada situacije.
Zanj je poseben problem angleščina (kot smo imeli večkrat priliko videti po TV) in ga je strah vodenja EU.
Našel pa si je neke bedne izgovore, da ga opozicija in mediji onemogočajo. To je bistvo demokracije:
-da so mediji svobodni in pišejo kar hočejo (ne to kar hoče oblast),
-da je poleg vlade tudi opozicija, katere naloga je držati zrcalo vladi in opozarjati na napake.

To je vse. Kot je videti, je Janša vlogo opozicije dobro igral, vloga v vladi pa mu ne gre najbolje od rok…

Se strinjam, vsakdo, ki presodi, da s svojim delom ne pripomore dovolj ali celo škodi, MORA imeti pravico in možnost predati baklo nekomu drugemu. To še toliko bolj velja za najmočnejšo pozicijo v državi. Zato ne razumem tistih, ki trdijo, da bi moral mandat za vsako ceno dokončati, češ, kar je začel, naj še dokonča. Zakaj ? Saj ne igramo igre med dvema ognjema, vodenje države je resna stvar.

Res je, vodenje države je resna stvar. Pomemben je tudi timing. Pilot, ki se mu ne da več vozit, ker kopilotu smrdi iz ust, pa stevardesa je predebela, pa avtomat za kofe se je pokvaril, pa otroci po oddelku bruhajo, pa na matičnem letališču piha hud veter, pa turbulence so hujše kot ponavadi, kaj misliš, da naredi? Odskoči s padalom, ali najprej pristane in potem da odpoved? Vidiš, 45 dni pred začetkom vodenja Unije (meni sicer dol visi predsedovanje uniji, dvomim, da bo imel zaradi tega kdorkoli razen Slovenije kakšno škodo) je za premierja odstop sicer suicidalna poteza, ampak po možnosti bo s sabo še koga potegnil, pa še komu se bo zasmilil – čez slabo leto, ko so redne volitve, bo popušil pa čisto sam. In tega se najbolj boji.

Pred časom smo se pogovarjali, da je edina njegova možnost, da še dobi naslednje volitve, izredno stanje, samo da nebotičnika na Bavarskem dvoru do 11. septembra 2008 še ne bosta zgrajena. No, pa nas je vseeno kar presenetil, vsaj to mu je treba priznat – čeprav dvomim, da mu bo nasedel kdorkoli razen njegovih zvestih oboževalcev (stabilna četica 15{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}). Pahorju se da namreč očitat marsikaj, gluposti pa ne.

Predsedovanje EU je daljši proces in priprave tečejo že kar nekaj časa. V to je vpletenih mnogo ljudi, ki se ne smehljajo pred kamerami, temveč skrbijo za to, da zadeve tečejo. Če misliš, da je premier v tem oziru nepogrešljiv, se motiš. Janšo čist komot nadomesti nekdo drug, ki bo s pomočjo že uvedenih ljudi na nižjih nivojih brez težav obvladal predsedovanje EU.

Premier v nobenem oziru ni nepogrešljiv, vsaj jaz bom najbolj srečna, če ga nikoli več ne vidim. Ampak zmeda, ki nujno nastane pri zamenjavi oblasti, najbrž za dogajanje v zvezi s predsedovanjem ne bo ravno blagodejna. Že tako jim gre za nohte, kolikor se da izvedeti po kuloarjih.

New Report

Close