Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Julija ni šla na pogreb svojega partnerja

Julija ni šla na pogreb svojega partnerja

res ste nekateri prav bedni .vsak ima pravico, da naredi kot čuti in ve kaj je prav za njega.. večina nas gre na pogreb(niti pomislim ne, da ne bi šla)vendar pa se je ona odločila drugače-kar je njena pravica in nihče je nima pravice obsojat.
sploh pa ne vemo ,kaj je vzrok. mogoče je starši niso marali,mogoče jih ne pozna….
skratka, če bi se vsak bolj brigal zase kot druge, bi bil svet dosti lepši.

Tukaj samo komentiramo njeno vedenje. Saj je naposled javna osebnost.
PA kot kaže, tudi tebe briga, kaj ona dela in kaj ne dela, saj si kliknil na temo, čeprav si vedel o čem je govora.

Eno uro nazaj sem videla Julijo, je moja prijateljica par besed rekla z njo, ker sta znanki. Ja, pač Julija ni v črnini, ampak normalno oblečena. Veseljači pa ne, ni videti prav nič vesela. Punčko je peljala na sladoled. Pa upam, da ji ni dano videti, kakšne doktorske disertacije ene delajo na njeno temo.

“Se sprašujem, kako bi se mi počutili, če našega partnerja ne bi bilo na naš pogreb.”

:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

“Se sprašujem, kako bi se mi počutili, če našega partnerja ne bi bilo na naš pogreb.”

:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))[/quote]

Zdaj pa upam, da si se naužila posmeha ali pa morda ne daš nekaterim, da verjamemo v posmrtno življenje? Toliko govora o nestrpnosti, potem pa tole.

Pravzaprav je prav neverjetno, kako se je NE obsoja.

Meni se zdi najbolj normalno, da pač človek gre za pogrebom osebe, ki se mu pravi, da ga imaš rad. To je nekaj tako normalnega kot jesti juho z žlico. Očitno pa jo večina v Sloveniji je z vilicami. Ne vem, ali se samo meni zdi, da ste danes nenormalno prijazne in velikodušne. Moram priznati, da res ne razumem.

Meni se zdi, da je punca preračunljiva, če povem najbolj milo. Denar in nastop ji pomeni več, kot njen partner. In še smrt je izkoriščala, da je dobila več glasov. Dajte mal prebrat Mazzinija, koga Slovenci volijo, nagrajujejo. Žrtve. In ona je bila dobra žrtev v finalu. Boga, fant ji je umrl. Da pa ni šla za pogrebom, je pa zamolčala. Če se ji zdi to čisto v redu, zakaj ni povedala še tega. Zakaj je zamolčala ravno ta podatek.

Večina nas tako misli kot ti, vendar, ko si postavljen pred zid, se pa odvije po drugačnem scenariju. Še ne dolgo nazaj se nisem zmenila, če je kdo rekel, da ne bo šel gledat pokojnika, da si ga želi ohranit živega v spominu. Vse bolj se nagibam k temu, vsaj zame, ne bo dobro, če ga bom šla gledat. Menim, da je bolje ohranit spomin na živega človeka kot pa mrtvega.

Pravzaprav je prav neverjetno, kako se je NE obsoja.

Meni se zdi najbolj normalno, da pač človek gre za pogrebom osebe, ki se mu pravi, da ga imaš rad. To je nekaj tako normalnega kot jesti juho z žlico. Očitno pa jo večina v Sloveniji je z vilicami. Ne vem, ali se samo meni zdi, da ste danes nenormalno prijazne in velikodušne. Moram priznati, da res ne razumem.

Meni se zdi, da je punca preračunljiva, če povem najbolj milo. Denar in nastop ji pomeni več, kot njen partner. In še smrt je izkoriščala, da je dobila več glasov. Dajte mal prebrat Mazzinija, koga Slovenci volijo, nagrajujejo. Žrtve. In ona je bila dobra žrtev v finalu. Boga, fant ji je umrl. Da pa ni šla za pogrebom, je pa zamolčala. Če se ji zdi to čisto v redu, zakaj ni povedala še tega. Zakaj je zamolčala ravno ta podatek.[/quote]

… je hrana za anonimne MON-ovke.

Jaz sem od vsega začetka čutila, da je favoritka in sem vedno glasovala zanjo, čeprav NISEM vedela, kako osebno tragedijo prestaja, ker pač nisem brala tračev.

Popolnoma njeno je, kako se je odločila glede pogreba in nastopa in nimamo je niti najmanjše pravice obsojati in ji podtikati karkoli.

Če je v končni fazi osvojila tisto nagrado, ji jo iskreno privoščim. Mnogo laže se bo vsaj na začetku prebijala skozi življenje s punčko, vsaj v začetku.

Torej imejmo toliko pietete in ju pustimo v miru in se spominjajmo njenega res prečudovitega glasu!

Ne vem kaj bi jaz naredila, če bi mi partner umrl, vem pa kaj bi naredila v primeru, da bi jaz umirala. Rekla bi partnerju, da naj gre zmagat in pobrat 50.000 eur:
1. naj si uresniči sanje, ker mene itak več ne bo,
2. imava otroka, ki bo ostal njemu samemu in bo sam moral skrbet zanj, ja tudi finančno, ker tista vdovska pokojnina ni ravno nek presežek in hvala bogu, da se mu obeta tak znesek, za katerega bi se boril tudi v primeru, če bi jaz bila živa.
Koliko ji partner pomeni ali ne pomeni je čisto nepomembno v odnosu do tega, da mora sama poskrbet za njuno hčero, tudi finančno in materialist gor al dol, denar za otroka rabiš in otrok stane. Sicer pa je način žalovanja njena stvar in kaj ji je partner pomenil ali ne tudi. Zdaj je najbolj pomembno, da bo ženska premagala to izgubo in bo dovolj trdna, da poskrbi za otroka, kar bi meni kot umirajoči bilo pri mojem partnerju bolj pomembno kot razne ceremonije in črne obleke.

Lp

Pravzaprav je prav neverjetno, kako se je NE obsoja.

[/quote]

Pravzaprav res.
Me res zanima, koliko med vami bi dejansko izpustilo pogreb lastnega moža. Mož ti umre, ti pa pustiš, da ga pokopljejo v drugi državi, in niti na pogreb ne prideš? Ja, resno me zanima, katera med vami bi naredila tako.
Ne govorim o tej Juliji, ker je meni čisto vseeno, kaj je naredila ona. Mi je pa vsekakor zanimiva vaša reakcija, češ da to ni nič čudnega. No, javite se.

Meni se zdi čudno in sem to tudi odkrito povedala.

Pravzaprav je prav neverjetno, kako se je NE obsoja.

[/quote]

Pravzaprav res.
Me res zanima, koliko med vami bi dejansko izpustilo pogreb lastnega moža. Mož ti umre, ti pa pustiš, da ga pokopljejo v drugi državi, in niti na pogreb ne prideš? Ja, resno me zanima, katera med vami bi naredila tako.
Ne govorim o tej Juliji, ker je meni čisto vseeno, kaj je naredila ona. Mi je pa vsekakor zanimiva vaša reakcija, češ da to ni nič čudnega. No, javite se.[/quote]

Pa saj v bistvu nihče ne trdi, da ne bi šel na pogreb, ampak gre preprosto za to, da ne veš kako bi reagiral v takem primeru, sploh pa nihče od nas ne ve za kaj je šlo pri njima, no. Mogoče pa ni moža ljubila in oh in sploh, pa kaj vemo, kakšen je on bil in kakšen zakon sta imela. Tiste njegove besede “zmagaj” si lahko interpretiraš na 100 načinov, če so sploh bile izrečene. Mater no, pa to so ene take življenjske situacije, ko jih ne moreš preprosto spredalčkat in reči jaz bi tako pa tako pa tako. Sploh pa ne moreš govorit za druge.
Ej jaz pojma nimam kako bi reagirala, če bi mi mož umrl, res nimam pojma, sploh pa zato, ker mi resnično nihče od bližnjih ni umrl in ne vem kako je. No, razen babice in dedki in roko na srce, nismo si bili tako zelo blizu, tako da še te izkušnje nimam.

Ok, no, jaz vem. In prepričana sem, da bi prav vsi, ki jih poznam, šli na pogreb svojega partnerja. To, da ne veš, kako bi reagiral, se navezuje na veliko drugih stvari. Ne pa na sam pogreb. Kaj res niti zase ne veš, če bi šla na pogreb ali ne?

vsak žaluje na svoj način, vem pa , da mi gredo opravljivi firbci na pogrebih zelo na živce.
Pa tudi svojci se včasih petelinijo, in “objokujejo” pokojnika, v resnici priredijo pogreb bolj zase.

DRAGI MOJI, POSVETITE SE BOLJ ŽIVIM, MRTVE PA PUSTITE POČIVATI V MIRU.
AMEN!

Ok, no, jaz vem. In prepričana sem, da bi prav vsi, ki jih poznam, šli na pogreb svojega partnerja. To, da ne veš, kako bi reagiral, se navezuje na veliko drugih stvari. Ne pa na sam pogreb. Kaj res niti zase ne veš, če bi šla na pogreb ali ne?[/quote]

Pa evo, zdaj ti lahko rečem, ja bi šla, ker je to normalno, se spodobi in je pričakovano. Seveda je tudi razumno, iskreno pa si ne upam vnaprej napovedovati kakšne bi bile moje akcije in reakcije, ko bi se nekaj takega zgodilo, ker tega nisem izkusila in zarečen kruh zelo nerada jem.

Btw. 255, fajn je bilo s tabo podebatirat po dolgem času. Grem počasi v horizontalo. Lep večer, pa se še kaj beremo.

Partner je bil Italijan (okolica Rima). Ker z Julijo nista bila poročena, v takem primeru “ukazuje” njegova mama oz. žlahta. Italijani so pa zelo pobožni.

Julija se je odločila kot se je. Če bi delala po zgražanju nekaterih monk, bi prisostvovala pogrebu, brez službe bi pa še vedno bila, brez TV-ja, neplačane položnice, kredit… Z denarjem si bo lahko plačala učitelje petja… Vedno, kadar bo šla na njegov grob, mu bo lahko zašepetala: zmagala sem!

P.S.

Pa socialna podpiranka tudi ne bo, čeprav je brezposelna.

Končno en post napisan realno! Ni kaj za dodat.

Vidiš, TO je pa zame patetika!

Jaz bi pa nekaj drugega komentirala. Namreč, jaz in vsi, ki jih jaz poznam in vem, da so gledali SIT, sploh nismo vedeli, da ji je umrl mož. Glasovali smo zanjo zaradi njenega talenta. Ko sem kasneje zvedela, da je bil takrat že mrtev, sem pomislila samo to, da mi je strašansko všeč, da niso niti omenili, da se je to zgodilo. Tekmuje se zaradi talenta in ne zaradi kakšnihkoli družinskih okoliščin. Zato nikoli ne bi glasovala za tistega fanta (tudi, če bi mi bil všeč), ki je vsakič omenil smrt očeta, pa za tistega lani z veliko otroki. Meni se pa gnusi pridobivanje točk na račun na račun osebnih tragedij. To, da je tekmovala in ni šla na pogreb je pa popolnoma njena stvar.

No, ne vem s katerega planeta si ti.

Jaz nisem gledala, ne spremljala talentov. Pa sem vedela samo to, da ji je umrl partner in da je boga. Nič drugega nisem o njej vedela.

Glede na to, da sta živela v Sloveniji (domnevam), je šlo za zunajzakonsko skupnost, ki je v Slovenji izenačena z zakonsko zvezo. In prav lahko bi ga pokopala v Novi Gorici. A očitno je raje videla, da je pogreb urejala njegova primarna družina. No ja.
Sama imam svojo tezo o tem, zakaj ni šla na pogreb, in Julijo deloma razumem. Če bi šla na pogreb, bi “videla”, kaj jo je doletelo – smrt partnerja, tako pa je v času priprav in samega finala bila še vedno v fazi zanikanja, zaradi česar smrt ni vplivala tako nanjo – da bi doživela zlom zaradi česar ne bi mogla nastopiti.

A šlo se je samo za par dni – prav lahko bi v dogovoru s primarno družino prestavila pogreb na ponedeljek – in bi naredila oboje – finale in pogreb.

A ona pač ni hotela.

Če pravite, da ni treba, da hodiš na pogrebe….. kaj bi potem bilo, če bi vsi tako čutili – sploh ne bi noben prišel na pogreb enega bližnjega sorodnika? Pomislite, da vam umre mama – vi, pa vaši bratje in sestre in oče se odločite, da ste tako prizadeti, da ste ubogi tako užaloščeni, da ne boste šli na pogreb, ker tako pač čutite. Kako bi potem ta pogreb zgledal? Vsi bi prišli, sosedje, prijatleji, družine pa nikjer. Ni to patetično?

Bravo Julija, da si naredila tako, kot ti mislisliš, a je najbolj prav!!! Saj je tvoje življenje.

Pravzaprav je prav neverjetno, kako se je NE obsoja.

Meni se zdi najbolj normalno, da pač človek gre za pogrebom osebe, ki se mu pravi, da ga imaš rad. To je nekaj tako normalnega kot jesti juho z žlico. Očitno pa jo večina v Sloveniji je z vilicami. Ne vem, ali se samo meni zdi, da ste danes nenormalno prijazne in velikodušne. Moram priznati, da res ne razumem.

Meni se zdi, da je punca preračunljiva, če povem najbolj milo. Denar in nastop ji pomeni več, kot njen partner. In še smrt je izkoriščala, da je dobila več glasov. Dajte mal prebrat Mazzinija, koga Slovenci volijo, nagrajujejo. Žrtve. In ona je bila dobra žrtev v finalu. Boga, fant ji je umrl. Da pa ni šla za pogrebom, je pa zamolčala. Če se ji zdi to čisto v redu, zakaj ni povedala še tega. Zakaj je zamolčala ravno ta podatek.[/quote]

Se strinjam s tabo. Nič ni bilo zamolčano,saj je bila pp časopisih njena tragična zgodba. Saj ji privoščim zmago, mi je itak vseeno kdo zmaga, samo da pa se ne poslovi od moža na pogrebu ZARADI nastopa v ZABAVNI oddaji in še tam je vsa nasmejana… sorry, tega pa ne štekam!

Oh vsi ste neki pametni pa pravte da se je Julija vn metala s smrtjo svojega partnerja pa sama to na SIT ni omenila. Vse so omenili samo v posnetku ko so jo predstavljali – zakaj? Ker mediji vedno hočejo dat ven najbolj udarno najbolj tragično najbol oh in sploh zgodbo. Zato je tud v časopisih ”njena tragična izguba partnerja” pa čeprav noben od nas ne ve kaj so se u bistvu pogovarjal na intervjuju, mediji so pa izpostavili samo to tragično zgodbo da se tok upiljen folk ko ste vi pritegne pa da jo pol revo po zobeh vlačjo pa čeprav nihče nima nič od tega.

New Report

Close