Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kaj je to nova moda v LJ, da greš s psom v trgovino?

Kaj je to nova moda v LJ, da greš s psom v trgovino?

Jaz delam v trgovini v Lj, kjer imajo psi dovoljen vstop in sem ful vesela zaradi tega. Največji hrup in štale zganjajo pamžki, skoz moramo gledat, da ne bojo česa razbil itd. Prijet je treba vse, v vsako kremo je treba prst vtaknit, skratka neukrotljivi so, rečt ne smeš pa nič, ker se starši obnašajo v večini primerov tako, da te prime srat.

jaz bi pa takole rekla; mam dva kricava otroka (po vasih merilih nevzgojena), enega nevzgojenega psa, tusiram se tupatam, prdim redno, zvecer ce se le da ne umivam zob
me pa zelo zanima, kaj majo vse nastete teme z evropo, balkanom, stajersko, ljubljano, primitivizmom in podobnim
jaz bi rekla, da je cel ta forum precej primitiven, vkljucno z mojim trenutnim pisanjem, ne vem pa, od kdaj je prdenje, pasje dlake in kricanje otrok primitivno
ce mi lahko kdo razlozi, hvala lepa
bi pa se rekla, dragi vsi, da menda je vsem sam precej dolgcas in v svojem primitivnem slogu sem prepricana, da vam manjka dotikov, da ne recem starega dobrega seksa
no, zdaj grem pa seksat, nestusirana, s kakim kosckom hrane med zobmi in z dolgimi dlakami po bedrih, ce to ni primitivno
orgazmi bojo upam
primitivno glasni

podpis.
js grem sicer spat, krićava pamžerija je v postli, psa nimam…jih tudi v trgovini ne želim gledati, ob mačkah se naježam imamo pa doma akvarij z ribami. Te so pa tihe. Ampak teh pa v trgovino ne morem pelat…pa v restavracijo pa tako naprej. Sem za kaj prikrajšana?

Po moje bo pa kmal konc svet…po enem prpričanju je eden od znakov konca sveta ta, da ljudje dajo prednost živalim kot sočloveku, da si suženj živali, je najnižja oblika bivanja. Po mojem skromnem mnenju.

Me sploh ne ganejo protiargumenti obsedenih ljubiteljic torbičnih psov. Pes ni za v stanovanja…ne rečem da imaš hišo in urejen boks za psa, in dovolj prostora za njegovo rekreacijo… naj pes živi v skladu s svojimi nagoni!

lp…pa nimam nič proti psom, ampak prosim lepo pes ni človek.


Podpišem!

NE RABIM POTRDILA, DA SEM NEUMEN, IMAM POTRDILO O DRŽAVLJANSTVU!

Seveda, če imaš doma kričavo pamžarijo nevzgojeno, potem je jasno, da edino, kar še lahko ob tem vreščanju trpiš, je riba. Ker če bi imela še psa, bi bil tudi nevzgojen, predvidevam. In ker je tvoja ideja, da pes ni za v stanovanje, tako kot so menili pred 100 leti, naj se kar s tem strinjamo, ali kako? Kje imaš kakšen argument, zakaj pes ne bi mogel biti v stanovanju? Še več, nekateri psi ne smejo živeti zunaj, ker nimajo dlake prirejene zimskim razmeram.

Samo zato, ker imajo ljudje psa v stanovanju, to ne pomeni, da mislijo, da je pes človek?! Od kod ti ta blesava miselnost? Niti ne delajo z njim kot s človekom, pač pa vedo, da mora biti v hierarhični lestvici pes na dnu in mora ubogat. In če se tega pes zaveda in ravna po gospodarjevih navodilih, ni razloga, da ne bi smel z njim kamorkoli, ja, tudi v trgovino. Isto bi moralo veljati za otroke. Razvajena, tečna mularija ne bi smela imeti vstopa v javne prostore. Zakaj pa, te vprašam? Samo zato, ker je kao večvredni človek? Čeprav moti, teži, vznemirja vse ostale ljudi, ki imajo pravico do miru? Vašo razvajeno pamžarijo puščajte doma, pa bo povsod lepše brez vas, kaj vas brigajo vzgojeni cucki, ki ne motijo nikogar?


Podpišem![/quote]

Podpišem tudi jaz !!!!!

Tako je! Prepovejmo dedcom vstop v trgovine!

Živeli kužki!


Podpišem![/quote]

Podpišem tudi jaz !!!!![/quote]

Podpišem tudi jaz!
Zato v tujini obstojajo restavracije, kjer so kužki dobrodošli, otrokom pa je vstop prepovedan.

Itak pa v trgovine in restavracije hodijo samo ljudje z lepo vzgojenimi in negovanimi kužki.

S psom grem včasih v tiste trgovine, lokale in restavracije, kjer je to dovoljeno. Müller dovoli vstop s psom, H&M tudi (sem ga imela v naročju pa me je varnostnik prijazno opomnil, da oni dovolijo pse in da ga dam brez problema lahko na tla), večina trgovin z oblačili in neprehrambenimi izdelki dovoli vstop s psom. V trgovine s hrano psa ne vozim pa ne zaradi hrane ali zoprnih kupcev ampak zaradi tega, ker ni prijetno nakupovati in še psa paziti zraven. Se pa nakupovanju s psom ponavadi izogibam, ker me vsi ustavljajo in ogovarjajo psa, vsak bi ga malo pobožal in nimam miru. V lokal na kavo grem pa z vsemi tremi mojimi ja ampak tudi to ponavadi tja kjer to ni čudno, recimo Tivoli, Rožnik, Stara Ljubljana,…

Sem pa zadnjič kupovala v Šparu in je en tip, ki je polnil police tako smrdel po švicu da mi je postalo slabo. In to po tistem postanem, umazanem, švicu. Fuj. Če vsi tri pse pripeljem, direktno s sprehoda, ne bo tako smrdelo. Da ne govorim o mamicah, ki otroke z umazanimi čevlji prevažajo v vozičkih, kamor vi potem dajte kruh on ostale velečiste izdelke.

podpis.
js grem sicer spat, krićava pamžerija je v postli, psa nimam…jih tudi v trgovini ne želim gledati, ob mačkah se naježam imamo pa doma akvarij z ribami. Te so pa tihe. Ampak teh pa v trgovino ne morem pelat…pa v restavracijo pa tako naprej. Sem za kaj prikrajšana?

Po moje bo pa kmal konc svet…po enem prpričanju je eden od znakov konca sveta ta, da ljudje dajo prednost živalim kot sočloveku, da si suženj živali, je najnižja oblika bivanja. Po mojem skromnem mnenju.

Me sploh ne ganejo protiargumenti obsedenih ljubiteljic torbičnih psov. Pes ni za v stanovanja…ne rečem da imaš hišo in urejen boks za psa, in dovolj prostora za njegovo rekreacijo… naj pes živi v skladu s svojimi nagoni!

lp…pa nimam nič proti psom, ampak prosim lepo pes ni človek.[/quote]

človek da prednost tistemu ki si to zasluži.

in ravno pes je tistim ki te nikoli ne razočara.
ravno nasprotno.
bolnim in slepim lahko celo pomaga.prav tako je dokazan da pozitivno upliva na osamljene ljudi.
pes je udomačen in to je dejstvo.ti maš ribe eni pač pse..
in NE ti men da pes ni za v stanovanja.pol tud ribe niso!!!!
če pes za kam ni NI ZA VERIGO in razne majhne kletke.tudi pes rabi SVOBODO.
in ja PSI so radi v stanovanje prav tako so pa tud radi v naravi..

Tudi meni se zdi to zelo neprimerno, recimo v trgovini v garderobi probavam srajco, pa izza zavese pogleda pasja glava…da ne govorim, da vlačijo pse tudi v zdravstvene domove, potem pa gre lastnik v ordinacijo pes pa nadleguje ostale paciente….

Sem ljubitelj narave, plesa in vsega lepega, ločen po tuji krivdi, ne pijem ne kadim - 1. april...

Podpišem tudi jaz !!!!![/quote]

Podpišem tudi jaz!
Zato v tujini obstojajo restavracije, kjer so kužki dobrodošli, otrokom pa je vstop prepovedan.

Itak pa v trgovine in restavracije hodijo samo ljudje z lepo vzgojenimi in negovanimi kužki.[/quote]

V tujini sploh nimajo nevzgojenih otrok, tam je pravi kapitalizem, tam so pravi otroci! Da o njihovih kužkih sploh ne govorim!

je za abrahama namesto praznovanja dobila operacijo, ki ji je ‘vzela’ pol jeter. Vse zaradi družinskega KUŽEKA, od katerega je dobila zajedalca.
Tako da vi se prepričujte kakor hočete. Itak je svet znorel. Da so kosmate in zobate zveri vrednejše od potomcev lastne vrste … Apokalipsa

Zoprne, nedojebane in posušene babe, ki so s svojimi oholimi izpadi odgnale vse normalne ljudi od sebe si pač omislijo psa, žival pač ne more pobegniti in je za hrano in malo prijaznosti pripravljena potrpeti s takimi babšeti, ki jih spremenijo v svoje ‘otroke’. Pa še v qurac jih ne morejo poslati.

Tole že meji na sovražni govor.

Pasja stranka je že poslala pritožbo Pirc Musarjevi. Opoldne se bo iz svojega fotelja oglasil še predsednik države g.Danilo. Zvečer je napovedan shod na tromostovju. Glavni govornik bo najverjetnejši mandatar.

Buahaaa ha ha

Imam 7 psov, pa me psi v trgovini motijo. Vzgojeni ali nevzgojeni, popolnoma vseeno. Ja, zagovorniki, kako bi se vam pa zdelo, če pridem s svojimi, pa zraven še ene 3 stranke s svojimi…
Psi v trgovine, še posebno tiste s prehrambenimi izdelki, ne sodijo! Pika. Pa ni važno, kako majhni ali veliki so.

Bom še to komentirala. Sem videla luškano čivavo v torbi, ja. Res ni tacala, res ni lulala, je pa medtem, ko je lastnica izbirala artikle, veselo lizala vse, kar je bilo na dosegu njenega gobca. A to je v redu?

pes ima sterilno slino in kadar se urežem, mu dam rano za polizat…
in ja… pes naj gre v štacuno, mulce na ketno!!!

Ma od kod pri bogu milem vam ta oslarija, da ima pes sterilno slino???? Nobena žival nima sterilne sline. Če bi bilo to res, psi ne bi imeli kariesa in jim ne bi smrdelo iz gobca. Pa imajo uin karies in obvratno smrdljiv zadah.

Psi nimajo kaj početi v trgovinah, restavracijah, kafičih, gledališču. To so živali. Tako kot konj, krava, papiga. Izjema so psi vodniki za slepe.
Razštelani in razvajeni mulci, ki se derejo po trgovinah so ljudje. Trgovine so grajene zato, da v njih ljudje kupujejo, restavracije zato, da v njih ljudje jejo. LJUDJE, vseh starosti, barv, velikosti.

Dajte mi pojasnit, ZAKAJ cucke MORATE voditi v štacune in na obiske? Kaj točno psu manjka, če tisto uro, dve počaka doma??? A ga vozite s seboj tudi na šiht?
Ne mi zdaj z bolanimi primerjavami, kako bi morali potem takem tudi mularijo puščati doma, ker takšne primerjave so zmožni delati samo zelo zelo moteni osebki, ki jim ni jasno, kaj je razlika med otrokom in psom.

Ma od kod pri bogu milem vam ta oslarija, da ima pes sterilno slino???? Nobena žival nima sterilne sline. Če bi bilo to res, psi ne bi imeli kariesa in jim ne bi smrdelo iz gobca. Pa imajo uin karies in obvratno smrdljiv zadah.

Psi nimajo kaj početi v trgovinah, restavracijah, kafičih, gledališču. To so živali. Tako kot konj, krava, papiga. Izjema so psi vodniki za slepe.
Razštelani in razvajeni mulci, ki se derejo po trgovinah so ljudje. Trgovine so grajene zato, da v njih ljudje kupujejo, restavracije zato, da v njih ljudje jejo. LJUDJE, vseh starosti, barv, velikosti.

Dajte mi pojasnit, ZAKAJ cucke MORATE voditi v štacune in na obiske? Kaj točno psu manjka, če tisto uro, dve počaka doma??? A ga vozite s seboj tudi na šiht?
Ne mi zdaj z bolanimi primerjavami, kako bi morali potem takem tudi mularijo puščati doma, ker takšne primerjave so zmožni delati samo zelo zelo moteni osebki, ki jim ni jasno, kaj je razlika med otrokom in psom.

očitno je, da nimaš domače živali in je ne preneseš v svoji okolici…
slab zadah ima tudi človek, sploh pod stresom in nepravilno hranjen…tudi psu se to dogaja!

in ja… velika razlika je med otrokom in psom… večkrat v pasji plus… (ker so ponavadi psi vzojeni za razliko mularije…in seveda starši, ki so glavni krivci, da vlačim taisto mularijo po tem forumu…)

ja, pes gre na šiht z menoj, če se ne izide z domačim urnikom…kje je problem?
še to..
če vidim mulca, ki meče petarde, mu zalepim okol uha tako, da se vsede… žal ni takrat zraven njegovega starša, da ga zbijem ko kanto… mulac jo odnese samo s klofuto
mogoće še kaj?

Mene je vedno bolj groza, kakšni ljudje imate pse. Res.

jst mam tud psa, pa še kero drugo žival, pa nobene od teh živali ne vlačim s sabo po štacunah, restavracijah, kafičih takrat pač ostanejo doma al pa tistih par minutk počakajo pred štacuno če je treba že kej nujno it med sprehodom še iskat. pes je pa še zmer pes in človek je še zmer človek in če bi vsi ščeneta povsod vlačili s sabo, je lahko hitro konflikt, lahko maš še tko vzgojenega psa, pa bo med neznanimi ljudmi mogoče odreagiral čisto drugače ali v neznanem prostoru in lahko pride do tega, da koga ugrizne al pa da se mu sfuzla, tud če je v naročju če je podganje velikosti al pa nekak normalne velikosti pa na povodcu, pa ti bo sesul polovico štacune al pa restavracije ipd. ravno zadnjič sem bil priča takemu primeru sicer ne v štacuni ampak v kafiču kjer je imela ena ženska s sabo zlatega prinašalca, ki je bil do neke točke priden, ko je v bližini zavohal drugega psa, ki ga je nekdo v bližini sprehajal je pa želel it takoj tja in posledično za sabo potegnil še mizico okrog katere je prej navil povodec ter jo sesul hkrati pa polil lastnico in njeno kolegico z vročim čajem, skupinico za sosednjo mizo pa so zadele črepinje… meni je sicer udarilo na smeh ampak vseeno je pač to en od primerov zakaj ni lih fino povsod vlačit psa s sabo, sploh če je ta malo večji…

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

govorim o vzgojenih in socializirani psih…

zgoraj naveden primer je zame neodgovorno s strani lastnika…

Juhuhuuuuuuuu…super si tole napisala.Eno nedojebano babetino itak lahko mirno in brez odgovarjanja prenaša samo pes.P še poliže kdaj pa kdaj….hehehehehehehe,ko se ji zalušta.

Raje vidim, da čivava poliže embalažo, kot pa da mi en stari čičo, ki je lihk prej bil na sekretu, si obrisal rit in ni umil rok, pretipa vse na policah. Tud jst sem že vidla, kako folk odpira hrano in malo probava s prsti potem pa nazaj zapakira. Fuuuj. Pa da ne govorimo o tem, da si otroci smrklje brišejo in ravnotako vse pretipajo in dajo v usta. Pa koliko ljudi pretipa z umazanimi rokami zapakiran kruh v embalažo z luknjicami…a to vas pa nič ne moti? Mah ja, sej se je že večkrat pokazalo, da največje packe motijo ravno psi in ne ljudje…sami so pa umazani in smrdljivi. Isto moja sodelavka, včasih tako zaudarja, da moramo okno odpreti a sama pa pravi da pes doma je nehigiensko…haha.

Govorimo o socializaciji ali habitualizaciji?
Moji so vsi uiber socializirani, a ma si predstavljaš, da se nekateri med sabo ne marajo preveč oz. pač sobivajo kot psi sobivajo – krdelna hierarhija. Pa kaj se zgodi, če nek neznan pes npr. samo enemu od članov krdela “sikne”? Nočeš ne vedet, ne videt, verjemi mi.
Psi v trgovinah nimajo kaj iskat. Če se z njimi dovolj ukvarjate, to počnete drugje. In jih ne bo kap, če med vašim obiskom trgovine počakajo doma. Če je vaše ukvarjanje z njimi zgolj obisk trgovine, potem jih ne imejte. Simpl kot pasulj. Če jaz lahko 7 psov hendlam brez problema in jih ne vlačim po štacunah, potem ni nikakršna znanost 1-emu samemu posvetiti dovolj časa. Pse imate zase, zaradi sebe, karkoli že. Ne obremenjujte z njimi še vseh okoli vas.
In ja, sem že sama nagonila iz štacune babo s psom. Ker je na vratih znak, da tam pes nima kaj počet.
In kot sicer malokrat, se tokrat popolnoma strinjam z Gunnarjem.

p.s. Nisem vedela, da imaš psa. Je skrivnost, kakšnega?

New Report

Close