Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kaj je to nova moda v LJ, da greš s psom v trgovino?

Kaj je to nova moda v LJ, da greš s psom v trgovino?

Govorimo o socializaciji ali habitualizaciji?
Moji so vsi uiber socializirani, a ma si predstavljaš, da se nekateri med sabo ne marajo preveč oz. pač sobivajo kot psi sobivajo – krdelna hierarhija. Pa kaj se zgodi, če nek neznan pes npr. samo enemu od članov krdela “sikne”? Nočeš ne vedet, ne videt, verjemi mi.
Psi v trgovinah nimajo kaj iskat. Če se z njimi dovolj ukvarjate, to počnete drugje. In jih ne bo kap, če med vašim obiskom trgovine počakajo doma. Če je vaše ukvarjanje z njimi zgolj obisk trgovine, potem jih ne imejte. Simpl kot pasulj. Če jaz lahko 7 psov hendlam brez problema in jih ne vlačim po štacunah, potem ni nikakršna znanost 1-emu samemu posvetiti dovolj časa. Pse imate zase, zaradi sebe, karkoli že. Ne obremenjujte z njimi še vseh okoli vas.
In ja, sem že sama nagonila iz štacune babo s psom. Ker je na vratih znak, da tam pes nima kaj počet.
In kot sicer malokrat, se tokrat popolnoma strinjam z Gunnarjem.

p.s. Nisem vedela, da imaš psa. Je skrivnost, kakšnega?[/quote]

škotinjo, 12 let

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Zdej samo še povej, da se poznava :))))))))))

“Poleg tega znajo celiti tudi rane, saj je pasja slina močan antiseptik, ki uničuje nevarne bakterije. Prav zato si psi sami ližejo svoje rane.”
citirano iz članka

Večkrat preizkušeno v praksi 🙂 Nazadnje pred parimi dnevi, ko sem imela gnojni tur na nogi z veliko oteklino in bi morala pod skalpel, pa je pasja slina moje kužike uničila nevarne bakterije 🙂 in se je tur začel sušiti že naslednje jutro 🙂

Ste pa res usekani. Res.
Naš urin tudi celi rane. Torej si ščij na rane.
Aja, pod predpostavko, da si popolnoma zdrava, seveda.
Pod isto predpostavko padejo tudi psi in njihova slina.
Ližejo se pa tisti, ki jih vestni lastniki ne peljejo k veterinarju, hm.

Še veterinarski dokazi za tiste, ki radi lupčkamo svoje kužke 🙂

Myth: Dogs Have Cleaner Mouths Than Humans
Pet lovers can’t get enough affection from their pooches. And if licking is loving, they get a lot of loving.

But is it really safe to kiss a dog, considering where they often put their mouths?

“Their saliva is much cleaner and if you have a cut or anything, if they lick it — it’s healing,” one woman told “20/20” while being interviewed in New York City.

Proof From a Veterinarian
To find out just who has a cleaner mouth, we asked veterinarian and fellow dog lover Marty Becker, author of “Chicken Soup for the Dog Owner’s Soul,” to offer his opinion.

“They raid the garbage can. You know, we give each other a peck on the cheek when we say hello, they give each other a peck on the rear end,” said Becker. “All you got to do is look, watch, smell and you’ll realize that that is not true.”

He thinks the myth that a dog’s mouth is clean stems from their practice of licking their wounds.

“And they’ll be licking that wound and you’ll notice that the wound heals very fast … what that tongue does is it gets rid of the dead tissue,” said Becker.

He compares that tongue lashing to the work of a surgeon who cleans out a wound, and said the licking also stimulates circulation.

Go Ahead, Give Them a Kiss
If you want to give your pooch a kiss, it may be safer than kissing another human.

Becker says many of the bacteria in the mouth of a dog are species specific, so it won’t harm its owner.

“So a staph or a strep for a human is not transmissible to a dog, if you were to kiss it, and vice versa,” said Becker.

Bottom line — you’re more likely to get a serious illness from kissing a person than kissing a dog. But since dogs do transmit some germs, Becker has some advice: “Keep the vaccines current. Good external parasite control, good internal parasite control. You’re going to be good to go.”

And then, he says you can kiss them all you want.

“They love us unconditionally, they make us laugh,” said Becker. “If we’re going to give them a little kiss to thank them for that, then that’s good by me.”

Res se ne čudim več, zakaj lastnike psov tako postrani gledajo.
Mi je žal, da je tako, ker če so med nami taki (vstavi poljubno), se sploh ne čudim.

dvomim, je nisem imel nikol s sabo v lj al pa kje drugje po sloveniji, razen če imaš kakšno povezavo s pasjo šolo v lescah, pa da sva se kdaj tam srečala 🙂

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

ok, bi te rad videl kako se lupčkaš s psom, ki si je ravno po veliki potrebi prelizal rit al pa po mali potrebi spolni organ al pa če je kje v naravi jedel okusni gnoj al pa posušeno gnojevko, ja nekateri psi radi počnejo tudi to.

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

ok, bi te rad videl kako se lupčkaš s psom, ki si je ravno po veliki potrebi prelizal rit al pa po mali potrebi spolni organ al pa če je kje v naravi jedel okusni gnoj al pa posušeno gnojevko, ja nekateri psi radi počnejo tudi to.[/quote]

Ja moji psi so pač super vzgojeni in navajeni vseh manir. Lulajo in kakajo na ukaz, na sprehodu so ob meni in se igrajo s piskajočimi igračkami, kakšne svinjarije zunaj ne jedo, sebe tudi ne ližejo, po sprehodu jih vedno stuširam in umijem zobke, tako da so čisti in brez zadaha. Zato brez slabe vesti skupaj ližemo sladoled in jemo hrano z isto žlico. In da bo zadeva še bolj grozna tudi mlajši otrok počne enako kot mama, pa do zdaj še nikoli ni bil na antibiotikih.
Tako da nekaj bo na tem, da pasja slina vsebuje tudi nekatere antibiotike 🙂

No, torej imaš počlovečene pse.
Moji se namreč ližejo po ritih, samec celo po k*
Žrejo mrhovino, gnojšnco, pač kar najdejo na sprehodu. Še povaljajo se not. Zob si ne umivajo, ampak jedo surovo meso ter kosti v ta namen. Žrejo iz posod ali bolje rečeno s tal, ker si une kose raje ven zvlečejo, zakopljejo, pa spet odkopljejo itd. Občasno kateri ulovi kakšno miš, krta, rovko, voluharja… Zadnjič je hrtica našla neko mrhovino in jo je požrla, seveda.
Imajo pač pasje življenje, kaj čem jaz.
Občasno tako oni kot jaz fašejo kakšne antibiotike.

Yo, mislim, da nekatere lastnike psov gledajo drugi lastniki in nelastniki postrani tudi za to, ker mnogo lastnikov, ki ima doma orjaške pse tako kot ti (mastini in podobne pasme), za svojimi psi sploh ne pobira iztrebkov.
In te povsem razumem, da svojih mastinov v trgovine ali restavracije nikoli ne bi peljala, saj že s svojim videzom vzbujajo strahospoštovanje poleg tega da slina kar leti od njih.
Čeprav bi te pa prav rada videla, kako pelješ vseh 7 psov od malih do velikih sama na sprehod.

Jaz za svojimi psi vedno pobiram iztrebke. Tako za malimi kot za velikimi. Sem jih vedno, tako da mi tega pač ne moreš očitat.
Ja, tudi mastina lahko vzamem v lokal, ker ne leta okrog, ampak leži pod mizo :p
Težje vzamem ta male koze, ker ne dajo miru.
Na sprehod jih komot peljem, nič bat. Če shendlam mastina med 60-imi mastini na specialki, jih lahko tudi na navadnem sprehodu.

Pa je kužek na Rožniku privezan?[/quote]

moj kuža je na rožniku privezan. bi bilo pa treba privezati tudi marsiktaerega sončka

Nisem brala vsega. Smo ljudje, k mamo svoje pse za družinske člane, vendar z določenimi omejitvami ( pes ima postavljene meje – torej ne hodi pod kovter v posteljo z nami, ne je iz iste posode, kot mi – torej ne oblizuje krožnikov in skled, ima svoj prostor v hiši določen za spanje, je šolan, vzgojen in se sprehaja z gospodarjem naokrog pripet), spuščen znotraj svojega ograjenega dvorišča, kjer je gospodar.

So ljudje, ki so iz svojih psov naredili “invalide” – oblačijo jih v takšne in drugačne oblekice, plaščke, jih frizirajo na nemogoče načine, da so si bolj ali manj podobni med seboj, jim spenjajo čopke s špangicami in elastikami kot svojim potomcem, jih prenašajo naokrog v fensi-šmeksi torbicah, ker se zgledujejo po zvezdnicah in zvezdnikih iz tujine. Se ližejo z njimi, pa čeprav si je psica/pes prej lizala češplo ali rit ali jajca….Taki lastniki hodijo s svojimi psi po trgovinah, saj je to le njihov modni privesek, oziroma dostikrat kar nadomestek za partnerja, otroka. Kar velikokrat izgleda precej “bolno” glede na videno in slišano. in taki lastniki tudi zame niso čisto “čisti”.

čist ni tuki tisti ki misl da je BOLANO oblačit psa.če izdelujejo obleke so že namenjeni določenem namenu se ti ne zdi?in ja nekateri psi imajo tenko dlako in ji pač potem manj zebe.
če veterininarji to podpirajo bo že držal.
in tud pes je marsikateremu lastniku OTROK in ne nadomestek otroka!
in tuki ni nič narobe in bolanega.otroka po srcu si lahko tudi izbereš!!!!pa če je to sosedov otrok al pa tvoj pes.
BOLANO je to da so psi celo življenje na kratki verigi ali pa celo v kletki…
tisti ki ne dovoli da ga pes kdaj poliže pač nima pojma kaj je pasja ljubezen…pes se tam spodi ne liže non stop..
pa še neki:NI LEPŠEGA KOT SE POZIMI ZJUTRI PRIDE PES POGRET K TEBI POD ODEJO

BRAVO! Se popolnoma strinjam z napisanim!

BRAVO! Se popolnoma strinjam z napisanim![/quote]

Za obe vaju:

pes ima poddlako in dlako – torej lahko zunaj hodi in s sprehaja tako, kot ga je z namenom obdarila mati narava, kaj bi torej še radi – imata vidve tudi poddlako in dlako? Ne?

Pasja “oblačila” so čisti konstrukt ameriških pasjeljubcev, ki so duševni invalidi in ki so naredili invalide tudi iz svojih psov – svoje priveske, marionetke na vrvicah. Žal tako je. In ta slog je čedalje bolj, čeprav z večletno zamudo sedaj viden tudi tukaj. Zame je žal to bolno.

In seveda, se strinjam, da je nekdo, ki ima psa na prekratki verigi, ga muči, bolan tudi sam -psihično in tak živali nebi smel imeti. Ja, tudi dovolim svojemu psu da me poliže – vendar me ne liže po ustih, jeziku, se ne “kušujem” z njim – ampak ga pocartam tako, kot se pocarta žival, ne tako kot se pocartam s svojim partnerjem! To je pa bistvena razlika! Dejta si kdaj malo Cezarja Milana pogledat, ali pa prebrat pa malo kaj naučit o pretiranem izkazovanju ljubezni človeka do psa/živali!

No, vsi psi nimajo “poddlake”…

BRAVO! Se popolnoma strinjam z napisanim![/quote]

Za obe vaju:

pes ima poddlako in dlako – torej lahko zunaj hodi in s sprehaja tako, kot ga je z namenom obdarila mati narava, kaj bi torej še radi – imata vidve tudi poddlako in dlako? Ne?

Pasja “oblačila” so čisti konstrukt ameriških pasjeljubcev, ki so duševni invalidi in ki so naredili invalide tudi iz svojih psov – svoje priveske, marionetke na vrvicah. Žal tako je. In ta slog je čedalje bolj, čeprav z večletno zamudo sedaj viden tudi tukaj. Zame je žal to bolno.

In seveda, se strinjam, da je nekdo, ki ima psa na prekratki verigi, ga muči, bolan tudi sam -psihično in tak živali nebi smel imeti. Ja, tudi dovolim svojemu psu da me poliže – vendar me ne liže po ustih, jeziku, se ne “kušujem” z njim – ampak ga pocartam tako, kot se pocarta žival, ne tako kot se pocartam s svojim partnerjem! To je pa bistvena razlika! Dejta si kdaj malo Cezarja Milana pogledat, ali pa prebrat pa malo kaj naučit o pretiranem izkazovanju ljubezni človeka do psa/živali![/quote]
ne ti men o cezarju milanu…
če pes rad nosi oblačila že ni bolano sori…
vav očitno si pogruntal/a nov IZUM PES IMA DLAKO-čestitam .rabš še kakšno priznanje za ta izum?
in ne rabim si prebrat nobene strokovne literature.več kot 20 let izkušenj ne odtehta noben strokovna literatura,sori..

če je nekdo izobražen v tem smeri še ne pomen da ima prav.še najmanj pa šolani v tej smeri.
nikol ne bom pozabila oddaje preverjeno neke PSIGOLOGINJE ki ima psa in je izjavila:
DA TE BO LASTNI PES UGRIZNIL ČE JE SLEP medtem ko je in če mu dodaš še malo hrane v posodo.(da naj nebi videl da je njegov lastnik)takoj mi je bilo jasn da ženska nima pojma o psih ampak ga ima ker je vedno sanjala o družini z vrtom kjer pes ne sme manjkat..

Za obe vaju:

pes ima poddlako in dlako – torej lahko zunaj hodi in s sprehaja tako, kot ga je z namenom obdarila mati narava, kaj bi torej še radi – imata vidve tudi poddlako in dlako? Ne?

Pasja “oblačila” so čisti konstrukt ameriških pasjeljubcev, ki so duševni invalidi in ki so naredili invalide tudi iz svojih psov – svoje priveske, marionetke na vrvicah. Žal tako je. In ta slog je čedalje bolj, čeprav z večletno zamudo sedaj viden tudi tukaj. Zame je žal to bolno.

In seveda, se strinjam, da je nekdo, ki ima psa na prekratki verigi, ga muči, bolan tudi sam -psihično in tak živali nebi smel imeti. Ja, tudi dovolim svojemu psu da me poliže – vendar me ne liže po ustih, jeziku, se ne “kušujem” z njim – ampak ga pocartam tako, kot se pocarta žival, ne tako kot se pocartam s svojim partnerjem! To je pa bistvena razlika! Dejta si kdaj malo Cezarja Milana pogledat, ali pa prebrat pa malo kaj naučit o pretiranem izkazovanju ljubezni človeka do psa/živali![/quote]
ne ti men o cezarju milanu…
če pes rad nosi oblačila že ni bolano sori…
vav očitno si pogruntal/a nov IZUM PES IMA DLAKO-čestitam .rabš še kakšno priznanje za ta izum?
in ne rabim si prebrat nobene strokovne literature.več kot 20 let izkušenj ne odtehta noben strokovna literatura,sori..

če je nekdo izobražen v tem smeri še ne pomen da ima prav.še najmanj pa šolani v tej smeri.
nikol ne bom pozabila oddaje preverjeno neke PSIGOLOGINJE ki ima psa in je izjavila:
DA TE BO LASTNI PES UGRIZNIL ČE JE SLEP medtem ko je in če mu dodaš še malo hrane v posodo.(da naj nebi videl da je njegov lastnik)takoj mi je bilo jasn da ženska nima pojma o psih ampak ga ima ker je vedno sanjala o družini z vrtom kjer pes ne sme manjkat..[/quote]

Daj prosim pojdi na Cezarjevo uradno spletno stran – in če najdeš eno samo samcato oblačilce, modni dodatek in ostali nepotreben kič za normalno pasje živeljenje psa – si definitvno zmagala v tej temi 😀

Evo, ti pripopam link, pa si oglej:

Gede na tvoj stil pisanja pa tudi lahko zaključimo, da bo zate zelo veljal pregovor: “Pes je zrcalo svojega gospodarja.

očitno si obsedena z Cezarjem.kr brski za njem.jaz se z njem NE UKVARJAM.
dejstvo je da MOJI PSI OBOŽUJEJO OBLEKE.JASNO???
in ne NE izgubljam mojega časa z butastimi oddajami na tv…

Obožujejo :D???? Ali jih obožuješ ti, ker so ti všeč , ko so tako oblečeni ? 😀 So si sami nataknili prvič oblačila, ali si jim jih ti? Očitno si jih ti naučila, da morajo nositi oblačila, kajne? :DD

No, nekateri ste res zelo naivni in na vaši navnosti zelo dobro služijo ponudniki tovrstnih dodatkov :D.

BTW – ne gre za po tvojem “butaste” oddaje, ampak pravilen pristop pri vzgoji in sobivanju s psom, ki temelji na psihološko uravnovešenem lastniku in posledično tudi psu!

Obožujejo :D???? Ali jih obožuješ ti, ker so ti všeč , ko so tako oblečeni ? 😀 So si sami nataknili prvič oblačila, ali si jim jih ti? Očitno si jih ti naučila, da morajo nositi oblačila, kajne? :DD

No, nekateri ste res zelo naivni in na vaši navnosti zelo dobro služijo ponudniki tovrstnih dodatkov :D.

BTW – ne gre za po tvojem “butaste” oddaje, ampak pravilen pristop pri vzgoji in sobivanju s psom, ki temelji na psihološko uravnovešenem lastniku in posledično tudi psu![/quote]
kot sem že rekla ne rabim nobenih oddaj,strokovnih nasvetov IZKUŠNJE GOVORIJO SVOJE.
no ne mism se več tle prerekat z tabo.skoda časa.grem rajši na sprehod z mojimi psi-oblečeni in veselimi.ti pa nabiji tle v 3 krasne.očitno je tvojim precej groza z tvoji bližini in jih zato ne marajo.
srečno…

Obožujejo :D???? Ali jih obožuješ ti, ker so ti všeč , ko so tako oblečeni ? 😀 So si sami nataknili prvič oblačila, ali si jim jih ti? Očitno si jih ti naučila, da morajo nositi oblačila, kajne? :DD

No, nekateri ste res zelo naivni in na vaši navnosti zelo dobro služijo ponudniki tovrstnih dodatkov :D.

BTW – ne gre za po tvojem “butaste” oddaje, ampak pravilen pristop pri vzgoji in sobivanju s psom, ki temelji na psihološko uravnovešenem lastniku in posledično tudi psu![/quote]
kot sem že rekla ne rabim nobenih oddaj,strokovnih nasvetov IZKUŠNJE GOVORIJO SVOJE.
no ne mism se več tle prerekat z tabo.skoda časa.grem rajši na sprehod z mojimi psi-oblečeni in veselimi.ti pa nabiji tle v 3 krasne.očitno je tvojim precej groza z tvoji bližini in jih zato ne marajo.
srečno…[/quote]

Ko takele preberem, se mi res zasmilijo psi nekaterih lastnikov…

Pes je srečen takrat, ko živi v zdravem čustvenem odnosu (sem spada tudi ljubezen) z gospodarjem, ki hodi z njim večkrat dnevno na sprehode in dobi redno prehrano – za oblačila mu dol “visi”… če bi lahko, bi ti to, da jim za oblačila “dol visi”, verjetno povedali – saj mogoče ti sporočajo, pa ne znaš ali pa nočeš razumeti 😀

Pes je “srečen” takrat, ko so zadovoljene njegove potrebe. Ja, prav ste prebrali. Psi so oportunisti. Vse ostalo je balast.

New Report

Close