Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kaj je to nova moda v LJ, da greš s psom v trgovino?

Kaj je to nova moda v LJ, da greš s psom v trgovino?

Pozdravljeni!
Sem slučajno naletela na to temo, ki mi krade noč, da bom zaradi vas na silvestrovo neprespana … 🙂
Čudi me, da med vami čutim toliko enega sovraštva in hudobije, ne le do tega, ali so psi lahko v trgovini ali ne, ampak nasplošno do ljudi, ki imajo različna mišljenja. Ubadamo se z malenkostmi, namesto da bi se naučili spoštovati druge in poskusili pomisliti, zakaj nekdo pravi, kar pravi. Kaj komu pomeni žival, kaj otrok? A ni škoda te energije, ki jo vsi trosite naokrog, koliko lepega bi se lahko namesto tega naredilo!
Najbolj žalostno pa je, da so najbolj agresivna mnenja očitno plod vnaprej sprogramiranih predsodkov, da se ljudje, ki ta mnenja podajajo v javni prostor, sploh ne vprašajo, če tako res mislijo, ampak avtomatično sprejmejo to mnenje od večine, ker tako pač je.

Mene ne moti to, če so psi oblečeni in če nosijo Swarovski ovratnice, ne moti me, če so otroci v Armanijevih pajackih in če so glavice triletnic obtežene s kičastimi špangicami, me pa moti, če psi in otroci niso vzgojeni. Ampak ker v družbi velja, da so otroci pač otroci, da se bodo že enkrat naučili lepega vedenja, pustimo jim no teh nekaj brezskrbnih otroških let, je pač povsem sprejemljivo, če se otrok v trgovini meče ob tla, če se z lepljivimi umazanimi rokami dotika tujcev, čistega lepo vzgojenega psa pa vsi čudno gledajo. Mene osebno psi v trgovinah ne motijo, seveda, le če so lepo vzgojeni! In to mislim zelo resno! Sama s svojim psom namreč hodim v trgovine, saj drugače skoraj ne gre, ker moj pes opravlja čisto posebno nalogo. Ker je pes vodič slepih, ima po zakonu dovoljenje, da me vodi čisto povsod. In jaz se vsak dan posebej trudim, da ostaja vzgoja moje živali na nivoju, saj nič ni samoumevno! Niti psi vodiči, čeprav imajo za sabo od 8 mesecev do enega leta šolanja (+ prvi meseci izredno kvalitetne socializacije), niso prednastavljeni stroji, s katerimi se kasneje ni več treba ukvarjati. Zavedam se, da se lahko kadarkoli srečava s kom, ki se živali boji ali je na njih alergičen, zato se zelo trudim, da moj pes okolice ne bi preveč motil. In to, dragi moji, to pričakujem tudi od vas, od vaših Swarovski-kužkov in, ja, tudi od vaših vriskajočih sončkov z lepljivimi rokicami.
Kako nenavadno je, da se ima Slovenija za katoliško državo, v njej pa vlada toliko nestrpnosti, hudobije, agresije in sovraštva do psov, do zaljubljenih, do otrok, do prevelikih cvetličnih korit, do … itd … itd … itd … Hmmm, sem iskala v Svetem pismu takšne nasvete, pa jih nisem našla nikjer …
spoštujte otroke, živali in sebe, cenite to, kar imate in bo svet mnogo lepši! 🙂
Lahko noč vsem in srečno 2012!

Sem za da se na tem področju kaj spremeni.V Avstriji (ko se tako primerjamo s sosedami) gredo psi brez težav v trgovino.
Sem pa proti, da gredo psi v živilske trgovine (kjer je hrana)

New Report

Close