Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kajenje ob vozicku

Kajenje ob vozicku

Nevretenčarji.

Kaj se maš za umikat? Poveš naj pajčevno obriše z žajfe pa naj se doma stušira, ne pa da smrdi naokoli. Sj zato pa je svet v kurcu ker se takim umikate in še več bo tega. Tako pada kultura.

Žal.
[/quote]
Ajej, ko bo tebe enkrat bolezen trofnila. Poznam človeka, uhaja mu urin, je pač starejši, morda niti ne opazi, ne vonja, ne vem. In zdaj naj bi po tvoje bila jaz tista, ki ga tam nahrulim in napizdim, da kakšno prase je??? Sem pa vseeno bolj kulturna.
Jaz v svojem okolju, naj bo doma, v službi, bom zrihtala zadeve, ne čutim se pa dolžno delat red na javnih prostorih, sploh kjer nihče ničesar ne krši. Se mi ne zdi prav, da bi. In zaradi takih, ki bi mi opletali o svežem zraku, pa moji nekulturi, po moznosti pa sami po fb tipkali in sevali tja v otročka, bogami, da ga zanalašč prižgem in dvakrat potegnem. Pa nimam nobenih težav z nikakršno odvisnostjo. Edin tale mon, me obcasno malo zagrabi.

pravno gledano, imata oba s kadilcem biti na javni površini in počet kar počneta, policija v tvojem primeru bi se ti pa smejala, mogoče bi policist(a) tebi izdala nalog da kličeš za brez veze in mogoče še kakšnega prižgal(a) sama in šla reševat resne probleme….

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.


S tem, da smrdi, ne škodi tvojemu zdravju. Če ti piha cigaretni dim v obraz, pa ja.
Ne vem, jaz razmišljam, da bi iz radovednosti začela kar policijo klicati v takih primerih kot je avtoričin (če bi bila prva nekje in bi prišli ti đankiji meni usmrajati zrak). Me prav zanima, kaj bi policaji naredili, ko bi jim pred nos pomolila par zakonskih členov, predvsem tistih o ogrožanju zdravja. Nekako dvomim, da bi naredili tisto, kar kadilci mislijo (upajo).
[/quote]
No, a greva poskusit. Izberi lokal v lj cez ene dve uri? Bos za sosednjo mizo, jaz pa skocim se po eno skatlo in vzigalnik. Me res zanima, kaj bo.

Pride se kdo?
Nozev, takih ki bi me na gobec ni treba, gunči ti pa prid men v pomoč, da ne bom glih sama tam, da me kdo ne ukrade.

Tako na hitro, čez palec prelistano – glede na zakone in ustavo, mislim, da ne bi bilo težav, če bi v avtoričinem primeru poklicali policijo. Samo vedeti je treba, na katere zakone sklicevati se.

Primerjava z đankiji pa je čisto na mestu: narkoman, ki bi človeku proti njegovi volji vbrizgal drogo, bi hitro končal za zapahi. Nikotin je uradno spoznan za zasvojljivo sredstvo.


Ne, nista dolžna poskrbeti za njeno zdravje. Sta pa dolžna ne škodovati njenemu zdravju.
[/quote]
Hja, po tej logiki bi morali kadilce kar iztrebit hehe.. ker nam tako škodijo kar vsi, ki puhajo okoli nas. Zato je od nas odvisno, ali se bomo umaknili in s tem poskrbeli zase ali bomo zgolj izsiljevali svoj prav, kot to počne avtorica. Kadilcu ne moreš preprečit, da bo nehal kadit, če pa hoče kadit. In verjetno najhujše kajenje je to, ko ga nosečnica izvaja nad svojim plodom, kajti le ta se ne more umaknit nikamor in nima nikogar, ki bi dejansko poskrbel za njegovo zdravje in varnost.

kaj pa če bi ti policist pomahal z znanstvenim papirjem kdaj in v kakšnih pogojih bi bil tist dim škodljiv? bi pa ti kot polit cucek šla vekat pa na drevo…

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

nalaga nekadilcem, mladoletnim otrokom … da so v lokalih notri, zaščiteni pred kadilci in dimom.
Smiselno enako velja tudi za druge zunanje prostore. Torej, če ti cigaretni dim ni všeč moraš iti v zaprt prostor.


No, a greva poskusit. Izberi lokal v lj cez ene dve uri? Bos za sosednjo mizo, jaz pa skocim se po eno skatlo in vzigalnik. Me res zanima, kaj bo.

Pride se kdo?
Nozev, takih ki bi me na gobec ni treba, gunči ti pa prid men v pomoč, da ne bom glih sama tam, da me kdo ne ukrade.
[/quote]

Beri, bitje, beri: sem napisala: “v primerih kot je avtoričin”. Avtorica je bila v parku, na javnem kraju. Lokal ni javni kraj (po definiciji je javni kraj dostopen vsakomur, kar pa lokal ni (lastnik lahko omeji dostop komurkoli želi, samovoljno)).
Mislim, da bi, pravno gledano, brez težav dokazala, da kadilec na javnem kraju, s svojim početjem, ogroža zdravje drugih pristotnih oseb, in je zaradi tega dolžan to dejanje opustiti. Za tiste, ki tega še ne vedo, je Ustava RS “mati” vseh zakonov, ki izhajajo iz nje.
Mimogrede, najbrž ne bi bil problem doseči spremembe zakona (kot velja v nekaterih državah EU), kjer je kajenje na javnih krajih prepovedano.

Čisto resno, ko se mi bo ponudila zgoraj omenjena situacija, bom pravno postopala (klic policije). Obljubim, da bom zaključke sporočila sem gor.
Z moje strani zaključena tema.

Beri, bitje, beri: sem napisala: “v primerih kot je avtoričin”. Avtorica je bila v parku, na javnem kraju. Lokal ni javni kraj (po definiciji je javni kraj dostopen vsakomur, kar pa lokal ni (lastnik lahko omeji dostop komurkoli želi, samovoljno)).
Mislim, da bi, pravno gledano, brez težav dokazala, da kadilec na javnem kraju, s svojim početjem, ogroža zdravje drugih pristotnih oseb, in je zaradi tega dolžan to dejanje opustiti. Za tiste, ki tega še ne vedo, je Ustava RS “mati” vseh zakonov, ki izhajajo iz nje.
Mimogrede, najbrž ne bi bil problem doseči spremembe zakona (kot velja v nekaterih državah EU), kjer je kajenje na javnih krajih prepovedano.

Čisto resno, ko se mi bo ponudila zgoraj omenjena situacija, bom pravno postopala (klic policije). Obljubim, da bom zaključke sporočila sem gor.
Z moje strani zaključena tema.
[/quote]

še enkrat, javni kraj pomeni da nobene vloge ne igra kdo je bil tam prvi, niti ali kadi ali ne razen v primeru, da je izrecno napisano da je tam prepovedano kaditi, samo problem nastane ker so na tskih površinah prepovedani tudi cucki… enivejz, če je to park brez prepovedi za kadilce, cucke itn. se neglede na to če je nekdo tam prvi pa magari na neki klopci, lahko kdor koli zicne na prosti del klopce in prižge čik, bere časopis, pestuje otroka ipd. in nikakor s tem ni kazensko odgovoren…. tako da verjemi, klic na policijo ker nekdo v parku na sosednji klopci kadi, ti bo prinesel samo ponižanje in smeh s strani policije in prisotnih tvojemu klicu….

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Beri, bitje, beri: sem napisala: “v primerih kot je avtoričin”. Avtorica je bila v parku, na javnem kraju. Lokal ni javni kraj (po definiciji je javni kraj dostopen vsakomur, kar pa lokal ni (lastnik lahko omeji dostop komurkoli želi, samovoljno)).
Mislim, da bi, pravno gledano, brez težav dokazala, da kadilec na javnem kraju, s svojim početjem, ogroža zdravje drugih pristotnih oseb, in je zaradi tega dolžan to dejanje opustiti. Za tiste, ki tega še ne vedo, je Ustava RS “mati” vseh zakonov, ki izhajajo iz nje.
Mimogrede, najbrž ne bi bil problem doseči spremembe zakona (kot velja v nekaterih državah EU), kjer je kajenje na javnih krajih prepovedano.

Čisto resno, ko se mi bo ponudila zgoraj omenjena situacija, bom pravno postopala (klic policije). Obljubim, da bom zaključke sporočila sem gor.
Z moje strani zaključena tema.
[/quote]

Javni prostori:

Javni prostori po tem zakonu so prostori, namenjeni dejavnostim na področju zdravstva, otroškega varstva, vzgoje in izobraževanja, socialnega varstva, prometa, javnega prevoza, trgovine, gostinstva in turizma, športa in rekreacije ter kulture.
Javni prostori iz prejšnjega odstavka so zlasti čakalnice, sejne sobe, kino dvorane, gledališča, zdravstveni, vzgojno varstveni, izobraževalni, socialni zavodi, gostinski prostori in trgovine, športne dvorane, javna prometna sredstva, dvigala, kabinske žičnice, javna stranišča in drugi prostori, kjer so nekadilci proti svoji volji lahko izpostavljeni cigaretnemu dimu.

tako da ne vem kako ti bo v tvojem primeru pomagala policija.

Kakšna dramatična zgodba!…..not…
Ne kadim, ampak nimaš pravice pričakovati, da se bo cel svet obnašal do tebe kot do kraljice matice. Kdo je bil prvi kje…mislimmm…a smo v vrtcu? Šibaj dalje s tistim vozičkom in detetom. V javnosti si, javnost ima vse pravice, kot jih imaš ti.

Zakaj kompliciras. Meni če nekaj ne paše ali mislim da škodi in na to nimam nobenega vpliva se umaknem ker je to najbolj smiselno
Kmandiras lahko le na svoji lastnini v javnem parku pač ne.
Tako kot imaš ti pravico posedeti v miru ima pač par pravico spuhati enega v miru
Z zakon ni določeno da je kaznivo zunaj kaditi na klopci


Dvomim, da lahko, nekaznovano, nekdo v parku drugega malo z nožem pošlata. Kar pravno gledano spada v isto kategorijo kot kajenje: ogrožanje varnosti in zdravja.
[/quote]
Lej tvoje primerjave so neumne se vidi da ti ni inteligenca jaca strana
Tud prečkanje ceste je nevarno za zdravje in to navkljub zeleni vsak dan

ona je bila prva na “svoji klopci”, naslednja ni več njen problem, tudi če tam kampira… kar se tiče dima pa če mislite da znamo kadilci obračat veter ga pa dajte še nekadilci, da se bo kadilo stran od vas… za striktne nekadilce so pa tako ali tako striktno nekadilski prostori pa visite tam, tudi če nimate nikomur za težit in vam je posledično dolgčas.
[/quote]

Tipičen kadilski odgovor. Kje je že pisalo, da so kadilci neuvidevni ter primitivni?

Ha ha, biti pasalo…. kadilcev pač nimam za kaj hvaliti. Vsakemu to kar si zasluži. Ti pa očitno ne razumeš pomena besede: primitivizem

a ti pa nisi primitivna s takimi komentarji?? kultura se izraza na razlicne nacine, en izmed teh je da ne pises s slabsalnim tonom o drugih ljudeh 😉
[/quote]

Tipičen kadilski odgovor. Kje je že pisalo, da so kadilci neuvidevni ter primitivni?
[/quote]

nekadilci ste pa ovčke? komu ti serješ razen sebi v dlani?

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Obstajamo dve vrsti nekadilcev – normalni in potem so tukaj še nenormalni ki nimajo vseh pik v glavi
In so jim ciki top of the top zdravju škodljivih snovi.. Saj niso gladki cel svet je poln strupov. A mamica misli ko otroka futra s plastične false in z zelenjavo iz stacune da ni strupov,naivcine
Ampak jest moraš temu se ne da izogniti lahko se pa komot kadilcu izognes
Samo jaz mislim da imajo kompleks kontrole (nadzirati druge sebe pa nimajo pod nadzorom saj vsak dan vozijo avto npr. ) to je vse za psihiatra

A vsi delci v zraku, ki prihajajo iz avtomobilov, dimnikov, tovarn… te pa ne motijo? Predvidevam, da imaš avto? To te mora bolj skrbet od enega cigareta.

zakaj bi mi bilo mar? kogar moti cigaretni dim je izven dosega kadilcev, zraven se tlačite samo težaki in taki, katerim manjka dnevna doza cigaretnega dima od drugih…
[/quote]

Aha. Torej, če ti hodiš po pločniku pred menoj in tvoj smrad nese naravnost meni v obraz, naj grem pač na drugo stran ceste, ane?
Hja, še en dokaz vašega primitivizma in egoističnosti.

Čist prav ti je povedala. Sej se nista vsedla na isto klopco kot ti. Če te je dim tolk motil, zakaj se sama nisi presedla na drugo klopco ali pač prošetala naprej. Vstala bi in šla, ne pa da uzun težiš s čiki.
Sm nedolg nazaj šla na sprehod, pa naenkrat pred mano isto na sprehodu en par. Oba s čikom v ustih. Valjda ko sm prišla že skor do njiju, da je dim šel direkt vame. A bi jima morala rečt da ugasneta čik al pa da se drugje sprehajata s čikom v ustih? Itak sm jih prehitela, da sm bila pred njima in je bilo ok. Se pač odmakneš če te mot.
Sm tud nedolg nazaj imela doma eno družbo, cca 6 ljudi, vsi sami kadilci. Smo sedel na balkonu in so kadil. Ko se mi soseda nad mano zadere, da voha dim. Sm ji sam rekla, da če jo mot, naj se notr zapre pa ga ne bo vohala. A zdej bi morala ta folk nekam vn poslat kadit? In kam? Za blokom so klopce ampak je tud otroško igrišče. Pred blokom sprehajalna pot, cel kul folka šeta.
[/quote]

In zakaj za vraga vas potem tako motijo pasji dreki? Pač ne stopi vanj, pač se mu ogni, če te tako moti…..

Čist prav ti je povedala. Sej se nista vsedla na isto klopco kot ti. Če te je dim tolk motil, zakaj se sama nisi presedla na drugo klopco ali pač prošetala naprej. Vstala bi in šla, ne pa da uzun težiš s čiki.
Sm nedolg nazaj šla na sprehod, pa naenkrat pred mano isto na sprehodu en par. Oba s čikom v ustih. Valjda ko sm prišla že skor do njiju, da je dim šel direkt vame. A bi jima morala rečt da ugasneta čik al pa da se drugje sprehajata s čikom v ustih? Itak sm jih prehitela, da sm bila pred njima in je bilo ok. Se pač odmakneš če te mot.
Sm tud nedolg nazaj imela doma eno družbo, cca 6 ljudi, vsi sami kadilci. Smo sedel na balkonu in so kadil. Ko se mi soseda nad mano zadere, da voha dim. Sm ji sam rekla, da če jo mot, naj se notr zapre pa ga ne bo vohala. A zdej bi morala ta folk nekam vn poslat kadit? In kam? Za blokom so klopce ampak je tud otroško igrišče. Pred blokom sprehajalna pot, cel kul folka šeta.
[/quote]

Ti moraš biti pa res ena simpatična soseda.
Daj, spelji se v svoje južne kraje….

Kajenje v javnosti bi morali prepovedati sploh. Kdor se hoče zastrupljat, naj to dela doma med štirimi stenami za zaprtimi okni in vrati. Pika!

In zakaj za vraga vas potem tako motijo pasji dreki? Pač ne stopi vanj, pač se mu ogni, če te tako moti…..
[/quote]

Sej ne stopm, se mu izognm. Bi pa nap.izdila tistga ki bi imel s sabo psa, pa da bi ga vidla, da ni pobral dreka.
Me tud čiki oz kadilci ne motjo. Če bi me, bi se odmaknla stran, ćist simple. Sm pa tud že napizdla kakšnga kadilca, ki čike kr meče po tleh. Uf, pa na morju dostkrat, ko jih ugašajo vsepovsod in puščajo. Vsak naj očist za sabo.

Ti moraš biti pa res ena simpatična soseda.
Daj, spelji se v svoje južne kraje….
[/quote]

Lahk se ti kr nekam spelješ, če ti kaj ni všeč.

Sej ne stopm, se mu izognm. Bi pa nap.izdila tistga ki bi imel s sabo psa, pa da bi ga vidla, da ni pobral dreka.
Me tud čiki oz kadilci ne motjo. Če bi me, bi se odmaknla stran, ćist simple. Sm pa tud že napizdla kakšnga kadilca, ki čike kr meče po tleh. Uf, pa na morju dostkrat, ko jih ugašajo vsepovsod in puščajo. Vsak naj očist za sabo.
[/quote]

Aja? Potem je pa to druga pesem. Očitno si pravična, torej enaka do vseh. Bravo!

New Report

Close