Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kajenje ob vozicku

Kajenje ob vozicku

Se hecas? Sama imam otroke in sem nekadilka. Pa vseeno, ce ti kaj ni pasalo, bi se umaknila ti. Ti bi ju podila iz sosednje klopce, ker imas otroka v vozicku? Sploh nisem zagovornik kajenja in nekadilka, ampak recimo v mojem otrostvu sta oba starsa kadila, tudi v stanovanju,pac so bili taki casi, da se je kadilo povsod.. vcasih se je kar dim valil po sobi..pa sem ziva in zdrava, z nikakrsnimi problemi z dihali ali cimerkoli..Tako da tudi tebe in tvojega otroka ne bo pobralo od malce par metrov stran..Naj te raje skrbijo izpusni plini in ostalo..ali hodis mogoce drugace z masko naokoli?

Ne kadim, ampak nikoli ne usajam tistim, ki kadijo. Včasih, če se dim po vetru vali v mene, se bom umaknila jaz, ker mene moti. Nikjer ne piše, vsaj kolikor vem, še ne, da imajo kadilci na prostem kakšne omejitve, torej je na nas, da to spoštujemo. Res je, da sem kajenja bolj navajena, ker je mož kadilec. Zato zmeraj, kjer je možno, poiščeva teraso, kjer je kajenje dovoljeno, na mizi pa so pepelniki, ker si mož po kosilu rad prižge ob kavi še čik. In je zadnjič pritulila ena, da se ji kadi njegov dim tri mize vstran, kjer je ona jedla. Verjamem, da jo je zmotil dim, če je nekadilka, ampak hoteli ste čisto okolje v lokalih in sedaj ga imate. Prav lahko, da bi tudi ona vpila tu na mon, kakšni svinjarji in egoisti so kadilci, pri tem, da gre jest na kadilski del terase. Kdo je torej bolj egoističen? Razprav ne poteka o smiselnosti kajenja, zgolj o omejitvah pri tem. In mimogrede, še letos pozimi sva jedla v koči na smučišču v Avstriji, kjer so vsi okoli naju kadili. V koči je bilo v tistem času vsaj dvajset otrok, mlajših od deset let.

[img]https://vignette.wikia.nocookie.net/borderlands/images/9/9b/Watch-out-we-got-a-badass-over-here-meme.png/revision/latest?cb=20120612231830[/img]

Gunnar in nutshell:
[img]http://weknowmemes.com/wp-content/uploads/2012/10/stephen-forgets-that-he-isnt-on-the-internet.jpg[/img]

[img]https://vignette.wikia.nocookie.net/borderlands/images/9/9b/Watch-out-we-got-a-badass-over-here-meme.png/revision/latest?cb=20120612231830[/img]

Gunnar in nutshell:
[img]http://weknowmemes.com/wp-content/uploads/2012/10/stephen-forgets-that-he-isnt-on-the-internet.jpg[/img]
[/quote]


[/quote]

Toži me, ker živim !

Viva la VIDA !

No jaz sm zdej na pijači pa sta glihkar pršla 2 za sosednjo mizo in oba pržgala čik. Najboljš da jima kr rečm da se spokata stran, ker sm jaz bila prva za to mizo in me njun dim mot, pa čeprav so na vsaki mizi pepelniki, ampak to nima veze, ker jaz sm bla prva za mizo, ane?

Ne… nekateri sploh ne razumete, kaj pomeni obzirnost. Ni problem v tem da nekdo kadi, če naredi kar je v njegovi moči, da ne moti drugih. Treba gledat tud mal okol sebe. Moji kolegi, ki kadijo se vedno postavijo tako, da če piha veter dim odnaša stran od ostalih miz. Tudi vedno vprašajo tistega ki je v njihovi družbi, če jih moti rauh da zamenjajo stole…

Samo za to se gre. Obzirnost in osnovn rešpekt do drugih. Da vidiš tudi druge, ne le sebe. Svet bi bil lepši če bi se znali zmenit tako,da bi vvsak stopil korak nazaj. Ampak to kar berem… NE iz INATA se ne bi rauhar prilagodil, ker PRAVICE PRAVICE PRAVICE… pa zajebi ti pravice, če s svojim početjem ZAVEDNO posegaš v prostor ostalih.

Ne… nekateri sploh ne razumete, kaj pomeni obzirnost. Ni problem v tem da nekdo kadi, če naredi kar je v njegovi moči, da ne moti drugih. Treba gledat tud mal okol sebe. Moji kolegi, ki kadijo se vedno postavijo tako, da če piha veter dim odnaša stran od ostalih miz. Tudi vedno vprašajo tistega ki je v njihovi družbi, če jih moti rauh da zamenjajo stole…

Samo za to se gre. Obzirnost in osnovn rešpekt do drugih. Da vidiš tudi druge, ne le sebe. Svet bi bil lepši če bi se znali zmenit tako,da bi vvsak stopil korak nazaj. Ampak to kar berem… NE iz INATA se ne bi rauhar prilagodil, ker PRAVICE PRAVICE PRAVICE… pa zajebi ti pravice, če s svojim početjem ZAVEDNO posegaš v prostor ostalih.
[/quote]

saj ti s svojim dihanjem tudi zavedno posegaš v prostor ostalih, tako da jebi ga… ko bo zrak samo tvoj pa govori kdo posega vanj.

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Ne… nekateri sploh ne razumete, kaj pomeni obzirnost. Ni problem v tem da nekdo kadi, če naredi kar je v njegovi moči, da ne moti drugih. Treba gledat tud mal okol sebe. Moji kolegi, ki kadijo se vedno postavijo tako, da če piha veter dim odnaša stran od ostalih miz. Tudi vedno vprašajo tistega ki je v njihovi družbi, če jih moti rauh da zamenjajo stole…

Samo za to se gre. Obzirnost in osnovn rešpekt do drugih. Da vidiš tudi druge, ne le sebe. Svet bi bil lepši če bi se znali zmenit tako,da bi vvsak stopil korak nazaj. Ampak to kar berem… NE iz INATA se ne bi rauhar prilagodil, ker PRAVICE PRAVICE PRAVICE… pa zajebi ti pravice, če s svojim početjem ZAVEDNO posegaš v prostor ostalih.
[/quote]

In če vetr piha 1x iz ene strani drugič iz druge? A bo kadilc kr skaku sm pa tja? Ja, tud mi ko smo v družbi pa sedimo za isto mizo so kadilci mislm da kr vsi obzirni do ostalih v družbi za isto mizo, za ostale ki sedijo za drugo mizo se jim pa je.be. in to mi je čist jasn. Sm tud sama kadila cca 1 let in sm delala isto. Če sm vidla, da gre dim frendici v nos, sm zmer nardila tako da se ji ni več kadil, za ostale ki so bili v lokalu npr za sosednjo mizo mi je bilo pa čist vseen. Če mu ne paše, naj se spoka drugam. Kaj pa rine tja kjer se lahk kadi.

Pa peeesda no – še enkrat: mama z vozičkom je bila tam prva, pred kadilcema… to je point red vsemi temi vašimi nakuckanimi “črevi” tukaj…. Cut the crap.
[/quote]
AMPAK !! cigaretni dim je zmotil to mamico — po njeni volji in egu ☺
nekega inštrumenta, da bi odklonila cigaretni dim pa nima oz. ga ne zna uporabiti ☺

Ne… nekateri sploh ne razumete, kaj pomeni obzirnost. Ni problem v tem da nekdo kadi, če naredi kar je v njegovi moči, da ne moti drugih. Treba gledat tud mal okol sebe. Moji kolegi, ki kadijo se vedno postavijo tako, da če piha veter dim odnaša stran od ostalih miz. Tudi vedno vprašajo tistega ki je v njihovi družbi, če jih moti rauh da zamenjajo stole…

Samo za to se gre. Obzirnost in osnovn rešpekt do drugih. Da vidiš tudi druge, ne le sebe. Svet bi bil lepši če bi se znali zmenit tako,da bi vvsak stopil korak nazaj. Ampak to kar berem… NE iz INATA se ne bi rauhar prilagodil, ker PRAVICE PRAVICE PRAVICE… pa zajebi ti pravice, če s svojim početjem ZAVEDNO posegaš v prostor ostalih.
[/quote]
Takšni, ki od drugih pričakujete ali celo zahtevate obzirnost, ste sami največji egoisti.


Takšni, ki od drugih pričakujete ali celo zahtevate obzirnost, ste sami največji egoisti.
[/quote]

To pa drži 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}

Jaz kadim in NIKOLI ne bi prižgala cigarete ob dojenčku, otroku … Tudi v parku.

Edino v gostilni (na vrtu) ne vprašam, če koga moti moje kajenje.

[quote=”nekateri kadilci brezobzirneži” post_id=12388829 time=152943896
aja sam kadilci smo brezobzirneži

Lej če tvoj “kuža loh serje kjer če” loh jst piham dim kamr čem sam da mene noben ne bo uglobu ti pa kokr vem morš drek svojga cucka pobrat 😀 😛


kaj pa moj malček, če prime za drek psa in zboli 🙁

Ko vidim mamice kako vlečejo čike ob svojem dojenčku v vozičku na sprehodu – po možnosti še fotr zraven dela isto. Eto,to je pa meni totalno mimo.

Zakaj natanko pa? Saj kadijo zunaj, ne pihajo v otroka. Meni bi bilo bolj grozno, če bi kadili v stanovanju, zunaj na sprehodu pa res ne. Ali se ti zdi, da ko si pa enkrat starš, pa ne bi smel kaditi? Ok, res gre za škodljivo razvado ampak še vedno se vsak sam odloča o sebi, ne? In ljudje, ki kadijo zunaj, na prostem me niti slučajno en motijo. Pa če sedijo pred lokalom, sedijo na klopi ali so na sprehodu, z vozičkom, psom ali staro mamo.

Ampak prišla sta tja kasneje, ZA mamo z vozičkom…

Če pošneš nekaj v javnem parku, kar drugi ne, je vljudno da se umakneš in počneš to tako, da drugih ne moti. A ti to ni jasno? Te tega po bontonu niso starši naučili? 🙂
[/quote]

a si prebrala uvodni post? Kadilca nista prisedla, temveč sta se usedla na nezasedeno klopco – torej nimaš “prava glasanja” diktirat kaj drugi počne na sosednji klopci, če ne kali miru, kajenje pa v javnosti, na prostem ni prepovedano.

OK?

ma daj balkanistićna edina mođganska celica v tvoji glavi – a so v parku pepelniki morda na klopcah? Enojelokal, drugo jepark, kjer se igrajo otroci in so mame z vozički…..

In če vetr piha 1x iz ene strani drugič iz druge? A bo kadilc kr skaku sm pa tja? Ja, tud mi ko smo v družbi pa sedimo za isto mizo so kadilci mislm da kr vsi obzirni do ostalih v družbi za isto mizo, za ostale ki sedijo za drugo mizo se jim pa je.be. in to mi je čist jasn. Sm tud sama kadila cca 1 let in sm delala isto. Če sm vidla, da gre dim frendici v nos, sm zmer nardila tako da se ji ni več kadil, za ostale ki so bili v lokalu npr za sosednjo mizo mi je bilo pa čist vseen. Če mu ne paše, naj se spoka drugam. Kaj pa rine tja kjer se lahk kadi.
[/quote]

Jebiga, ti imaš faktor dvisnosti in rizika v svojih ustih, ki gaširiš na druge- s čikom…. in ti moraš poslrrbet,da si humano in obzirno do drugih, s čikom v ustih….


Takšni, ki od drugih pričakujete ali celo zahtevate obzirnost, ste sami največji egoisti.
[/quote]

To je pravica tistih, ki nočejo. kaj ti ne zmoreš razumet – da če nekdo noče čika, ki mu ga nekdo vsiljuje v javnosti, je sedaj egosit? Ma dej odhebi no s takimi….

Kako boste nekateri še picajzali, pa to ni res….. Dejstvo je, da je šel dim preblizu otroku in materi -pa če sta sedala na klopci 2 metra stran… Usedla sta se z namenom, da zapalita čik. Egoistično. Frehovsko. brez obzirnosti do drugih v bližini, ki niso bili kadilci – dojenček v vozičku ni kadioec in nit njegova mati ni bila…. To je bistvo.
a si prebrala uvodni post? Kadilca nista prisedla, temveč sta se usedla na nezasedeno klopco – torej nimaš “prava glasanja” diktirat kaj drugi počne na sosednji klopci, če ne kali miru, kajenje pa v javnosti, na prostem ni prepovedano.

OK?
[/quote]

ma daj balkanistićna edina mođganska celica v tvoji glavi – a so v parku pepelniki morda na klopcah? Enojelokal, drugo jepark, kjer se igrajo otroci in so mame z vozički…..
[/quote]

Kura zmešana. So omenjal eni tud lokale, ampak ok, nima veze.
In kaj če se igrajo otroc in so mame z vozički tam? Če komu kaj smeta, naj se odmakne, pa tud če je to mamica z otrokom. Kadilc bp prižge čik v parku, ko ga ugasne, pa naj ga odnese v najbljižji pepelnik.
Pa matr so otroška igrišča pa vidš mamice z majhnimi otroki čikat, pa da ne ni smel v parku.
Eni ste res smešni. Odmakn se če te mot, produži dalje.

Jebiga, ti imaš faktor dvisnosti in rizika v svojih ustih, ki gaširiš na druge- s čikom…. in ti moraš poslrrbet,da si humano in obzirno do drugih, s čikom v ustih….
[/quote]

Obzirna do tistih, ki so z mano za isto mizo, za ostale se mi je.be, naj se presed al pa naj gre notr kjer se ne kadi.

Kura zmešana. So omenjal eni tud lokale, ampak ok, nima veze.
In kaj če se igrajo otroc in so mame z vozički tam? Če komu kaj smeta, naj se odmakne, pa tud če je to mamica z otrokom. Kadilc bp prižge čik v parku, ko ga ugasne, pa naj ga odnese v najbljižji pepelnik.
Pa matr so otroška igrišča pa vidš mamice z majhnimi otroki čikat, pa da ne ni smel v parku.
Eni ste res smešni. Odmakn se če te mot, produži dalje.
[/quote]

Kiura zmešana si samo ti…Ker ne znaš natančno brati.

V tej temi je govora o izključno kajenju v parku, kjer sedi mama z otrokom , pa dva prisedeta v bližino, kjer se pokaže vsa toleranca, bonton in odnos do sočloveka v javnosti. da si nekdo upa drzniti posiljevat druge s svojim cigaretnim dimom. Samo to.

New Report

Close