Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kako naj mladi pridejo do stanovanja?

Kako naj mladi pridejo do stanovanja?

Problem pa je da morata oba met čez jurja neto dohodka. Ob min.plači pa ne moreš dajet na stran skoraj nič, mogoče 100-200 evrov, pa še to moraš zamenjat kak avto, pohištvo, bela tehnika.

res je brihta..
zato pa so starejše generacije popravljale stare bajte v katerih so živele tri generacije..
celo življenje so vrgle v stene..in se dons iz tega sicer norca delate, po svoje ste pa sami sanjači in jamrači..
no, zato so tud delane v 2 štuka..”da bo še za tamlade”..ker je težko do fleta prit..
ampak..
kdo bo pr “tastarih” trpel..strašne muke..
bomo šli rajš u garsonjero..
ampak ne v kake “f.ukovce”..
ampak kar na “prešernov” trg..
ups..edino denarnica je nekam švoh..
“govorečega toma” tud ne znamo sprogramirat..
edino kar znamo je ..bla bla..
no pa fb, twiter, idr šrot..nam pa gre od rok..

Kot so napovedovali, srednji sloj, kot so bili naši starši, ki so si lahko sami zazidali hiše tud brez kreditov, izginja. Ostajata bogat sloj, to so razni politiki, direktorji, zaposleni v JU na višjih pozicijah ter razni muti bariči, ki utajajo davke in se bavijo z nečednimi posli in reven sloj na minimalcih. Počasi bo tudi srednji sloj, ki je še ostal, pristal na minimalcu, saj se minimalec vsako leto dviguje, kreditna sposobnost srednjega sloja pa se s tem zmanjšuje. Ker so investitorji novogradenj kapitalistično usmerjeni, gradijo za bogate, od njih oni sami bogatijo, zato novogradnje za 500.000 eur. Njim se ne splača graditi nižjemu sloju, ker jim gre samo za dobiček. Sej je logično. In država jim daje proste roke. Država je tista, ki bi lahko to regulirala, kupila bi zemljišča in gradila bolj dostopna stanovanja. Nonstop so državni razpisi za razne gradnje cest, drzavnih objektov in bla bla. Na gradnji stanovanj za prebivalcev se ni delalo nic, popolnoma nic enih 20 let nic!

kar se lastništva tiče, ima še vedno 80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ljudi svojo nepremičnino. Tudi njim ni v interesu, da bi država gradila lahko dostopna stanovanja, saj bi bile tako njihove bajturine manj vredne, še manj otrok bi uspeli prelisičiti v dobrobit “mansardništva”.
Če toliko ljudi zida, kot je včasih, potem počasi tudi zmanjka gradbenih parcel na top lokacijah.
Itak jokajo samo tisti, ki bi radi začeli s 3 sobnim stanovanjem v Ljubljani.
Na podeželju ogromno hiš propada.

Cene hiš na podeželju (recimo Radovljica, Tržič, Železniki) so vseeno po 150.000 eur+ pa je hiša taka, da moraš še najmanj 50k investirati, da sploh lahko živiš v njej. Problem je to, da to kar se prodaja za te visoke denarce ni vzdrževano, če pa že je, je pa cena temu primerna – 250k+.

Koliko ljudi pa si lahko privošči in je kreditno sposobnih, da vzame kredit v vrednosti 150 tisoč eur? veliko jih ni. Pa naj bosta dva. Koliko jih je pa kreditno sposobnih, da bi vzeli in imeli odobren kredit v višini 75 tisoč eur? Ne veliko.

Kaj vam je levica dala , nič, oziroma je, sirotnijo !
Janševa vlada bo tako kot madžari v naslednjem mandatu dala mldoporočencem od katerih bo vsaj eden slovenec 60 000€ kredita za stanovanje ali kar bosta sama hotela, z vsakim otrokom se bo 20 000 glavnice brisalo, če otrok zaradi bolezni ne moreta imeti se znesek briše v celoti, ne velaj za umetno storejene poškodbe, posledice predhodnjih splavov, spolnih bolezni.
Če to ni prava štartna osnova, kaj pa je ?

Koliko ljudi pa si lahko privošči in je kreditno sposobnih, da vzame kredit v vrednosti 150 tisoč eur? veliko jih ni. Pa naj bosta dva. Koliko jih je pa kreditno sposobnih, da bi vzeli in imeli odobren kredit v višini 75 tisoč eur? Ne veliko.
[/quote]

Res jih ni veliko. Zato pa moraš mislit prej, veliko prej. In, ko greš v nakup je treba imeti nekaj denarja prišparanega in nekaj potem primaknejo še starši in potem ni potrebe po tako visokem kreditu, je cca 30.000 dovolj. To pa s povprečno plačo lahko dobiš.

Ja, če pa pri 30tih nimaš nič prišparanega, če niti partner, niti starši nimajo nič, potem je pa težko oz. nemogoče kupit stanovanje. Samo to je povsod po svetu, ne samo pri nas.

ja lej bo treba sodržavljane prepričat, da bodo ceneje prodajali svoje napol podrtije.
Res ne razumem, prodajali bi drago, kupovali pa poceni? Tukaj neke logike ne vidim.
pa sploh raje ne pomislite kako bo, ko bo nin na in ostali vsilili še davek na starejše in bodo plače mladih obdavčene do neba, premoženje pa se bo dedovalo neobremenjeno kot do sedaj. tTako da bo še bolj živel pregovor : živi starši mrtev kapital.

Za minimalno placo ni lastnisko stanovanje!

Problem, ki ga jaz vidim je v tem, da so cene stanovanj prenapihnjene in so postavljene za mnogo višji življenjski standard kot je v Sloveniji. Za takšno ceno kot pri nas stanovanje kupiš tudi v Avstriji pa je tam minimalna plača mnogo višja. Albanske plače, pa švicarski standard. To ne gre skupaj. Za to minimalno plačo, ki jo imamo bi moral biti kvadrat max. 2000 EUR in konec.

kupiš tisto, kar zmoreš..
a če bi jaz teb definiral da je 1kg tvojih japk al pa prasca 1€, ker tolk lahk jaz plačam..? bi bil srečen??
al bi mi rekel, da si naj pa repo kupim za 1€/kg??

Ja kupi za 2000 m2… Kje je problem? Pokriješ se kolko se možeš pokrit

Koliko ljudi pa si lahko privošči in je kreditno sposobnih, da vzame kredit v vrednosti 150 tisoč eur? veliko jih ni. Pa naj bosta dva. Koliko jih je pa kreditno sposobnih, da bi vzeli in imeli odobren kredit v višini 75 tisoč eur? Ne veliko.
[/quote]

Sicer kar veliko Slovencev lahko vzame kredit v vrednosti 150.000 Eur – moja ocena je okoli 30{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} Slovencev.

Bistvo za ostale je, da varčujejo ter v primeru, da ne privarčujejo dovolj, ostanejo v najemu.

zakaj pa bi moral biti, če pa se z lahkoto proda za 2x več?
Če ima 80 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ljudi svoje stanovanje (ali celo več teh), potem neka varianta za nakup obstaja, sicer podatki ne bi bili taki. Ne pomeni pa to, da si vsak lahko privošči stanovanje v Ljubljani, Portorožu (jaz si ga že ne morem). Lahko pa si ga v Spodnjih Stranskojebcih. Pa cvilite zaradi nizkih plač, kot da se je s plačo kdaj stanovanje kupovalo. Kupovalo se je z delom na črno, zidanjem petek in svetek.
Za sedanji čas pa imam še eno novo varianto priti do nove hiše. Kupiš neko podrtijo, narediš par otrok, potem pa greš v medije beračit ali pa podrtijo zažgeš, pa ti dobri ljudje zrihtajo novo. Ravno sedaj se spet začenja sezona po tv, ko bodo obnavljali take podrtije

Sicer kar veliko Slovencev lahko vzame kredit v vrednosti 150.000 Eur – moja ocena je okoli 30{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} Slovencev.

Bistvo za ostale je, da varčujejo ter v primeru, da ne privarčujejo dovolj, ostanejo v najemu.
[/quote]

ja izračun je približno tak…
doba 30 let= 360 mesecev
odplačilo 150k€ x 1.6 (obresti)= 240k€
240k/360mesec= cca 670€/mesec

670€kredit + 670€ mora ostat= cca 1400 neto..
je pa problem kaj dat za poroštvo za teh 240k€!!??

Vsekakor je mladim brez podlage težko. Plače niso za vse najboljse, če hočeš nekaj prostornega, lokacijsko sprejemljivega, novo ali renovirano, da ni neka brezvezna podrtija se cene začnejo od 500.000 e in gor,pa računajte kako bo mlad par toliko denarja na kup spravil. Brez pomoči staršev zelo zelo težko.

ja izračun je približno tak…
doba 30 let= 360 mesecev
odplačilo 150k€ x 1.6 (obresti)= 240k€
240k/360mesec= cca 670€/mesec

670€kredit + 670€ mora ostat= cca 1400 neto..
je pa problem kaj dat za poroštvo za teh 240k€!!??
[/quote]

Jaz sem rekel, da veliko slovencev nima težav s takim kreditom.

Glede kredita in nepremičnine sem pa mnenja, da je treba dobra praksa prihranek v višini 70{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} vrednosti nepremičnine.

ps. pa še napaka v tvojem izračunu….poroštva ni potrebno dati za 240k ampak za 150k.

Za 500.000 eur kaj res dobrega ob današnjih cenah težko dobiš, bo potrebno pogledati kar severno od 1 miljona….

Za 500.000 eur kaj res dobrega ob današnjih cenah težko dobiš, bo potrebno pogledati kar severno od 1 miljona….
[/quote]
Ja drži, ampak začne se pri 500 in gor za nek mlad par, ki sta se brez otrok. Vsaj 80 kvadratov za začetek je potrebno za dva, da imata vsaj normaln prostor. Kasneje, ko pridejo otroci se razmišlja o večjem.
No je pa res, da mladi tega kesa niti nimajo.

Ubrisanca!!!!😂😂😂😂


Ja drži, ampak začne se pri 500 in gor za nek mlad par, ki sta se brez otrok. Vsaj 80 kvadratov za začetek je potrebno za dva, da imata vsaj normaln prostor. Kasneje, ko pridejo otroci se razmišlja o večjem.
No je pa res, da mladi tega kesa niti nimajo.
[/quote]

Če začneš v majhnem, potem ponavadi tam tudi ostaneš. Jaz bi raje začela kot se spodobi.

Če začneš v majhnem, potem ponavadi tam tudi ostaneš. Jaz bi raje začela kot se spodobi.
[/quote]
Ni nujno, daš jim odskočno desko, potem morajo pa mladi tudi sami kaj ustvariti. Midva sva imela prvi dom velikosti ca 120- 130 ne spomnim se točno kvadrature, to stanovanje je mama že zdavnaj prodala, no zdaj imava 300 bivalne, malo po malo in gre. Važno je da imajo nek začetek, streho nad glavo. Preveč naenkrat jim tudi ni treba dati. :))
Je pa mladim tezko brez pomoči, to je res.

Najvecji problem je, da so zdaj novi pogoji za kredit, saj stejejo tu se otroke. In mladi majhnimi dohodki po taksnimi pravili za kredit ga nemorejo dobiti dovolj za nakup nepremicnine. In dobesedno so prisiljeni placevati najemnino. Vcasih celo vec, kot bi za kredit.
Sama sem pred 5.leti kupila na podezelju hiso. Tam so cenejse. Kredita sem dobila 60{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} vrednost hise. Vec nisem dobila, ostalo sem imela prihranke in mi je zmanjkalo 3000€. To sem si sposodila. Danes pod temi pogoji nebi dobila kredita mogoce 5 d0 10{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} vrednost nepremicnine, kar pa ne pomaga. Kredit placujem samo 20€ vec, kot sem takrat najemnino.
Ne vem kako bodo mladi prisli do svojega doma.


Ni nujno, daš jim odskočno desko, potem morajo pa mladi tudi sami kaj ustvariti. Midva sva imela prvi dom velikosti ca 120- 130 ne spomnim se točno kvadrature, to stanovanje je mama že zdavnaj prodala, no zdaj imava 300 bivalne, malo po malo in gre. Važno je da imajo nek začetek, streho nad glavo. Preveč naenkrat jim tudi ni treba dati. :))
Je pa mladim tezko brez pomoči, to je res.
[/quote]
Meni so moji dali denar za stanovanje. Pa sem si raje noge krasila s čeveljčki za 1000 in več, potovala in bila v najemu.

Zdaj spet zbirajo zame. Nekje vendar moram živet!

New Report

Close