Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek kakšna skupina za kristjane za spoznavanje in druženje? kje srečati samskega vernega moškega?

kakšna skupina za kristjane za spoznavanje in druženje? kje srečati samskega vernega moškega?

Če bi si tudi kristjani zmogli priznati,, da ničesar ne vedo, nikoli ne bi bilo pravljic o kroženju sonca okrog zemlje, ploščati zemlji, čarovnicah, vstajenju od mrtvih itd.[/quote]
Ravno to ti dopovedujemo. Kristjani priznamo, da marsikaj ne vemo.
Vi ateisti ste tisti, ki se imate za pametne in da ste polni znanja in da potem, ker ste polni znanja, razumete svet in nastanek le tega in zato trdite, da vse to ni naredil stvarnik, ampak je ta svet ustvaril ……kdo že, iz nič?[/quote]

Ne, to da praznino neznanega zapolniš z neko svojo za lase privlečeno štorijo, pač ni priznanje, da česa ne veš, ampak ravno obratno. In ni si ateist prvi izmislil, da te štorije ne držijo, ampak so si teisti prvi izmislili, da držijo. Ateist jim samo ne verjame.


Ne razumeš silne nadutosti, ker ne razumeš sebe.
Verniki ste zato vedno najbolj “pametni” in arogantni, kar je bilo dokazano tudi z raziskavami, saj vi menda na vse poznate odgovore. 🙂
Zaradi omejenosti in neodgovornosti, pa potem svoje slabe lastnosti pripisujete drugim in jih obsojate, ker ne verjamejo v iste pravljice kot sami.
Smisel vere je to, da si nad razumom in nad vsem. Vera pa je izraz ega in egoizma.

Kdo pa je izmislil stvarnika, ki bi naj izumil fiziko ?
Nadstvarnik ?
Ker nimate pojma, si najdete izgovor v tem, da je večen. :)
Samo zato, ker hočete biti pametni in vsevedni, a si s svojimi izmišljotinami samo kažete kako ste bedasti.
Zato je tudi fizika lahko večna, pa ne rabi stvarnika in ne vaših bedarij. :)[/quote]
No pa nam ti povej kako je potem s tem. Ker veš in ker razumeš zadeve.
In ker bojda ti nisi bedast in si poln znanja.

tlele gor ste eni tako silno pametni, da imate res smolo, ker niste prav vi pogruntali stvari, ki so jih pogruntali že preden ste se vi rodili:-)))


Kje jaz pišem, da vem kdo je izumil to vesolje s fiziko vred ?
Ne vem in nisem vernik, da bom zaradi tega verjel v nebuloze ter tako izpadel “pameten”.


Ravno to ti dopovedujemo. Kristjani priznamo, da marsikaj ne vemo.
Vi ateisti ste tisti, ki se imate za pametne in da ste polni znanja in da potem, ker ste polni znanja, razumete svet in nastanek le tega in zato trdite, da vse to ni naredil stvarnik, ampak je ta svet ustvaril ……kdo že, iz nič?[/quote]

Ne, to da praznino neznanega zapolniš z neko svojo za lase privlečeno štorijo, pač ni priznanje, da česa ne veš, ampak ravno obratno. In ni si ateist prvi izmislil, da te štorije ne držijo, ampak so si teisti prvi izmislili, da držijo. Ateist jim samo ne verjame.[/quote]
To je pač tvoj problem da ne verjameš v te, kot ti praviš, “štorije”.
Mi v stvarnika verjamemo. Bistvo vere je vera v stvarnika in življenje po smrti. Vse ostale zgodbe, okoli brezmadežnega spočetja itd… so pravzaprav nepomembne. V te zgodbe se največ spuščate vi ateisti. Vi ateisti se v bistvo vere sploh ne poglabljate. Vi se poglabljate samo v brezmadežno spočetje.
Vi ateisti pa verjamete v kaj? A v nič? A nič je tvoj odgovor?
Torej verjeti v nič je plod vašega “znanja” in razumevanja?
Ateistična razlaga nastanka sveta je, da je svet nastal iz nič. Mi kristjani verjamemo, da Bog pač ni iz TEGA sveta.

Ne, to da praznino neznanega zapolniš z neko svojo za lase privlečeno štorijo, pač ni priznanje, da česa ne veš, ampak ravno obratno. In ni si ateist prvi izmislil, da te štorije ne držijo, ampak so si teisti prvi izmislili, da držijo. Ateist jim samo ne verjame.[/quote]
To je pač tvoj problem da ne verjameš v te, kot ti praviš, “štorije”.
Mi v stvarnika verjamemo. Bistvo vere je vera v stvarnika in življenje po smrti. Vse ostale zgodbe, okoli brezmadežnega spočetja itd… so pravzaprav nepomembne. V te zgodbe se največ spuščate vi ateisti. Vi ateisti se v bistvo vere sploh ne poglabljate. Vi se poglabljate samo v brezmadežno spočetje.
Vi ateisti pa verjamete v kaj? A v nič? A nič je tvoj odgovor?
Torej verjeti v nič je plod vašega “znanja” in razumevanja?
Ateistična razlaga nastanka sveta je, da je svet nastal iz nič. Mi kristjani verjamemo, da Bog pač ni iz TEGA sveta.[/quote]
E.T.?

Mi tudi verjamemo, da iz tega sveta ni. Pa tud nismo zihr, da je sploh iz katerega koli sveta. V to ste prepričani samo vi pravljičarski vseznalci.

Ateisti pa zaenkrat še nimajo razlage nastanka sveta. Znanstveniki tudi ne. Se pa trudijo to razvozlat. Če jim ne rata, jim pa rata sproti ovreči vsaj nekatere druge zablode, ki so jih začeli verniki. Naštel sem jih pa že.


Kje jaz pišem, da vem kdo je izumil to vesolje s fiziko vred ?
Ne vem in nisem vernik, da bom zaradi tega verjel v nebuloze ter tako izpadel “pameten”.[/quote]
S tem svojim odgovorom si u bistvu priznal, da je ta svet in fiziko pač nekdo ali nekaj MORALO izumit. No in v ta “nekdo” ali nekaj, mi kristjani verujemo. Mi temu rečemo vsemogočni Bog.
Ko boste vi ateisti pogruntali kdo je vaš ateistični stvarnik, bomo verjeli pa v vašega. Aja, vaš bog je nič. Zelo bistroumno.

Mi tudi verjamemo, da iz tega sveta ni. Pa tud nismo zihr, da je sploh iz katerega koli sveta. V to ste prepričani samo vi pravljičarski vseznalci.

Ateisti pa zaenkrat še nimajo razlage nastanka sveta. Znanstveniki tudi ne. Se pa trudijo to razvozlat. Če jim ne rata, jim pa rata sproti ovreči vsaj nekatere druge zablode, ki so jih začeli verniki. Naštel sem jih pa že.[/quote]
Pozabljaš, da so znanstveniki “samo” ljudje.
Praviš, da nečesa ne veš in da znanstveniki tudi ne vedo kako in kaj….ampak veš pa, da je nekaj zabloda. Kako gre to skupaj? Ne poznaš zadeve, veš pa da je zabloda.
Kljukec en…


Kje jaz pišem, da vem kdo je izumil to vesolje s fiziko vred ?
Ne vem in nisem vernik, da bom zaradi tega verjel v nebuloze ter tako izpadel “pameten”.[/quote]
S tem svojim odgovorom si u bistvu priznal, da je ta svet in fiziko pač nekdo ali nekaj MORALO izumit. No in v ta “nekdo” ali nekaj, mi kristjani verujemo. Mi temu rečemo vsemogočni Bog.
Ko boste vi ateisti pogruntali kdo je vaš ateistični stvarnik, bomo verjeli pa v vašega. Aja, vaš bog je nič. Zelo bistroumno.[/quote]

Saj ti si ravno svojega boga zreduciral na nič skozi to mentalno akrobacijo. Hahahahhaaha.

Mi tudi verjamemo, da iz tega sveta ni. Pa tud nismo zihr, da je sploh iz katerega koli sveta. V to ste prepričani samo vi pravljičarski vseznalci.

Ateisti pa zaenkrat še nimajo razlage nastanka sveta. Znanstveniki tudi ne. Se pa trudijo to razvozlat. Če jim ne rata, jim pa rata sproti ovreči vsaj nekatere druge zablode, ki so jih začeli verniki. Naštel sem jih pa že.[/quote]
Pozabljaš, da so znanstveniki “samo” ljudje.
Praviš, da nečesa ne veš in da znanstveniki tudi ne vedo kako in kaj….ampak veš pa, da je nekaj zabloda. Kako gre to skupaj? Ne poznaš zadeve, veš pa da je zabloda.
Kljukec en…[/quote]

Nekatere krščanske zablode so že razkrinkane, celo do te mere, da jih Vatikan priznava.


Pozabljaš, da so znanstveniki “samo” ljudje.
Praviš, da nečesa ne veš in da znanstveniki tudi ne vedo kako in kaj….ampak veš pa, da je nekaj zabloda. Kako gre to skupaj? Ne poznaš zadeve, veš pa da je zabloda.
Kljukec en…[/quote]

Nekatere krščanske zablode so že razkrinkane, celo do te mere, da jih Vatikan priznava.[/quote]

V preteklosti pa zaradi teh zablod ljudi metal na grmado, seveda. Verniki so vedno bili odprte glave in priznali, da nečesa ne vedo.


S tem svojim odgovorom si u bistvu priznal, da je ta svet in fiziko pač nekdo ali nekaj MORALO izumit. No in v ta “nekdo” ali nekaj, mi kristjani verujemo. Mi temu rečemo vsemogočni Bog.
Ko boste vi ateisti pogruntali kdo je vaš ateistični stvarnik, bomo verjeli pa v vašega. Aja, vaš bog je nič. Zelo bistroumno.[/quote]

Saj ti si ravno svojega boga zreduciral na nič skozi to mentalno akrobacijo. Hahahahhaaha.[/quote]
A boljšega odgovora pa nimaš? Saj si bojda podučen i zato ne rabiš biti veren.
Boš pa ja kaj pametnejšega naklofal, ker se imaš že za pametnega in podkovanega s znanstvenimi dokazi?
.

Saj ti si ravno svojega boga zreduciral na nič skozi to mentalno akrobacijo. Hahahahhaaha.[/quote]
A boljšega odgovora pa nimaš? Saj si bojda podučen i zato ne rabiš biti veren.
Boš pa ja kaj pametnejšega naklofal, ker se imaš že za pametnega in podkovanega s znanstvenimi dokazi?
.[/quote]

Saj je jasno, da si zdaj svojega boga, ki je sicer vsako nedeljo pri kiklarju zelo specifičen, za potrebe te debate zreduciral na nulo. Ker je za potrebe te debate pač preveč neumen in smešen, da bi ga lahko kakorkoli smiselno zagovarjal. To so stari triki.

Nekatere krščanske zablode so že razkrinkane, celo do te mere, da jih Vatikan priznava.[/quote]

V preteklosti pa zaradi teh zablod ljudi metal na grmado, seveda. Verniki so vedno bili odprte glave in priznali, da nečesa ne vedo.[/quote]
V preteklosti so ljudi metali na grmade, res je. Danes pa ljudi enostavno postrelijo, jim servirajo vodikove in podobne bombe itd…..

In ko že skoz ponavljaš o nekih zablodah itd….
Ti se imaš bojda za zelo pametnega.
Ampak pameten človek ne more določeni zadevi reči, da je zabloda, če pa te zadeve, ki ji reče zabloda niti ne pozna,ne verjame vanjo, niti ne pozna druge rešitve, i bi to “zablodo” ovrgla. Če nečesa ne veš, potem temu ne moreš reč zabloda. Če nečemu rečeš zabloda, potem moraš TI poznat drugačno rešitev oziroma moraš imet ti svoj odgovor. Pa ga nimaš. Nimaš svoje teorije, torej si TI tisti, ki si zblojen. Ne pa tisti, ki rešitev ima.
Vi ateisti ste tisti, ki ste v zablodi, ker pač ne poznate in nimate stvarnika. Blodite v svoji ničevosti.


Kje jaz pišem, da vem kdo je izumil to vesolje s fiziko vred ?
Ne vem in nisem vernik, da bom zaradi tega verjel v nebuloze ter tako izpadel “pameten”.[/quote]
S tem svojim odgovorom si u bistvu priznal, da je ta svet in fiziko pač nekdo ali nekaj MORALO izumit. No in v ta “nekdo” ali nekaj, mi kristjani verujemo. Mi temu rečemo vsemogočni Bog.
Ko boste vi ateisti pogruntali kdo je vaš ateistični stvarnik, bomo verjeli pa v vašega. Aja, vaš bog je nič. Zelo bistroumno.[/quote]
Fanatiki pa res vsepovsod vidite potrditev svojih lastnih zablod in domišljije.
Hočete biti pametni, pa ste na žalost zato samo domišljavi in naduti.

Sem že zgoraj na tisto trditev, da je bog večen, sam podal hipotezo, da je tudi vesolje potem večno in ne rabi nobenega stvarnika.

V preteklosti pa zaradi teh zablod ljudi metal na grmado, seveda. Verniki so vedno bili odprte glave in priznali, da nečesa ne vedo.[/quote]
V preteklosti so ljudi metali na grmade, res je. Danes pa ljudi enostavno postrelijo, jim servirajo vodikove in podobne bombe itd…..

In ko že skoz ponavljaš o nekih zablodah itd….
Ti se imaš bojda za zelo pametnega.
Ampak pameten človek ne more določeni zadevi reči, da je zabloda, če pa te zadeve, ki ji reče zabloda niti ne pozna,ne verjame vanjo, niti ne pozna druge rešitve, i bi to “zablodo” ovrgla. Če nečesa ne veš, potem temu ne moreš reč zabloda. Če nečemu rečeš zabloda, potem moraš TI poznat drugačno rešitev oziroma moraš imet ti svoj odgovor. Pa ga nimaš. Nimaš svoje teorije, torej si TI tisti, ki si zblojen. Ne pa tisti, ki rešitev ima.
Vi ateisti ste tisti, ki ste v zablodi, ker pač ne poznate in nimate stvarnika. Blodite v svoji ničevosti.[/quote]

Nedokazane trditve niso rešitev za nič. Samo za labilne tepce. Takšno “teorijo” in “rešitev” lahko postavi vsak v eni minuti. Od triletnega otroka naprej. To je lastnost tistih, ki ne želijo priznati, da nečesa ne vedo. Imajo teorijo za vse. Po definiciji.


V preteklosti so ljudi metali na grmade, res je. Danes pa ljudi enostavno postrelijo, jim servirajo vodikove in podobne bombe itd…..

In ko že skoz ponavljaš o nekih zablodah itd….
Ti se imaš bojda za zelo pametnega.
Ampak pameten človek ne more določeni zadevi reči, da je zabloda, če pa te zadeve, ki ji reče zabloda niti ne pozna,ne verjame vanjo, niti ne pozna druge rešitve, i bi to “zablodo” ovrgla. Če nečesa ne veš, potem temu ne moreš reč zabloda. Če nečemu rečeš zabloda, potem moraš TI poznat drugačno rešitev oziroma moraš imet ti svoj odgovor. Pa ga nimaš. Nimaš svoje teorije, torej si TI tisti, ki si zblojen. Ne pa tisti, ki rešitev ima.
Vi ateisti ste tisti, ki ste v zablodi, ker pač ne poznate in nimate stvarnika. Blodite v svoji ničevosti.[/quote]

Nedokazane trditve niso rešitev za nič. Samo za labilne tepce. Takšno “teorijo” in “rešitev” lahko postavi vsak v eni minuti. Od triletnega otroka naprej. To je lastnost tistih, ki ne želijo priznati, da nečesa ne vedo. Imajo teorijo za vse. Po definiciji.[/quote]
Pameten človek ve, da s svojimi “sposobnostmi” pač ne more vsega dokazat. V določene zadeve moraš enostavno, verjet.
Kot je že nekdo napisal tukaj, tudi ljubezni ne moreš dokazat. Enostavno moraš v to ljubezen verjet. Ni druge teorije.
Ampak to je za vas ateiste, nekaj nedojemljivega. Vi boste v ljubezen verjeli, ko se bo ljubezen dala kupit na vago.

Nedokazane trditve niso rešitev za nič. Samo za labilne tepce. Takšno “teorijo” in “rešitev” lahko postavi vsak v eni minuti. Od triletnega otroka naprej. To je lastnost tistih, ki ne želijo priznati, da nečesa ne vedo. Imajo teorijo za vse. Po definiciji.[/quote]
Pameten človek ve, da s svojimi “sposobnostmi” pač ne more vsega dokazat. V določene zadeve moraš enostavno, verjet.
Kot je že nekdo napisal tukaj, tudi ljubezni ne moreš dokazat. Enostavno moraš v to ljubezen verjet. Ni druge teorije.
Ampak to je za vas ateiste, nekaj nedojemljivega. Vi boste v ljubezen verjeli, ko se bo ljubezen dala kupit na vago.[/quote]

V nekatere lahko verjameš, samo v največje nategancije, ki jih največji prevaranti in dokazani pedofili prodajajo, pa tudi ni treba. No, lahko pa tudi, saj ti nihče ne brani konec koncev.


Pameten človek ve, da s svojimi “sposobnostmi” pač ne more vsega dokazat. V določene zadeve moraš enostavno, verjet.
Kot je že nekdo napisal tukaj, tudi ljubezni ne moreš dokazat. Enostavno moraš v to ljubezen verjet. Ni druge teorije.
Ampak to je za vas ateiste, nekaj nedojemljivega. Vi boste v ljubezen verjeli, ko se bo ljubezen dala kupit na vago.[/quote]

V nekatere lahko verjameš, samo v največje nategancije, ki jih največji prevaranti in dokazani pedofili prodajajo, pa tudi ni treba. No, lahko pa tudi, saj ti nihče ne brani konec koncev.[/quote]
Kdo je pa reku, da moraš pedofilu nekaj verjet? Kdo je to reku?
Verniki verjamemo v Boga in v posmrtno življenje, ne v pedofila.
Joj kristus božji kolk si zblojen.


Potem pa se tolčejo po glavi, ker so bili tako naivni, ko padejo na realna tla. :))))

Če misliš, da moraš verjeti, potem je definitivno s tabo nekaj narobe in to kaže na psihično motnjo.
Kaže na bolestno pomanjkanje občutka varnosti, zaradi česar se takšen človek mora zatekati k veri, da zapolni praznino in strah.
Bistvo vere je v ustvarjanju občutka varnosti. In to je moja teorija in ne vera. 🙂

Mene pa zanima v kolikor se najde kakšna bogaboječa kristjanka, za skorajšnje praznovanje jesenskega solsticija, da bi se upala družiti s poganskimi prvoverci.

____________________ [b]404 Not Found[/b] [i]nginx/1.6.2[/i]


Potem pa se tolčejo po glavi, ker so bili tako naivni, ko padejo na realna tla. :))))

Če misliš, da moraš verjeti, potem je definitivno s tabo nekaj narobe in to kaže na psihično motnjo.
Kaže na bolestno pomanjkanje občutka varnosti, zaradi česar se takšen človek mora zatekati k veri, da zapolni praznino in strah.
Bistvo vere je v ustvarjanju občutka varnosti. In to je moja teorija in ne vera. :)[/quote]
Ne,bistvo vere je v verovanju, da ima življenje nek pomen in nek smisel.
Samo brezverec se zadovolji s tem, da je on sam in njegovo življenje ustvarjeno za brezveze.


Kot pravim, kdor nima pravega smisla in v sebi ne nosi občutka varnosti ter ljubezni, rabi iluzijo v obliki vere.
Le to je potrebno stalno umetno ohranjati, zato so religije in razni cerkveni obredi nujen del vernikov.

Kdor ljubezen in smisel nosi v sebi, ne rabi vere, saj ima takšno življenje že samo po sebi smisel.


Kot pravim, kdor nima pravega smisla in v sebi ne nosi občutka varnosti ter ljubezni, rabi iluzijo v obliki vere.
Le to je potrebno stalno umetno ohranjati, zato so religije in razni cerkveni obredi nujen del vernikov.

Kdor ljubezen in smisel nosi v sebi, ne rabi vere, saj ima takšno življenje že samo po sebi smisel.[/quote]
To, da bi pa ti pomislil, da mora pa tudi ljubezen imeti nek smisel, je pa že preveč zate in za tvoj procesor, a ne?.
Verniki verujemo, da to življenje in vse to neizmerno prostranstvo. MORA imeti nek smisel. Življenje in vse to širno vesolje, ne more obstajati za brezveze. Ni šans.

New Report

Close