Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek kakšna skupina za kristjane za spoznavanje in druženje? kje srečati samskega vernega moškega?

kakšna skupina za kristjane za spoznavanje in druženje? kje srečati samskega vernega moškega?


Kot pravim, kdor nima pravega smisla in v sebi ne nosi občutka varnosti ter ljubezni, rabi iluzijo v obliki vere.
Le to je potrebno stalno umetno ohranjati, zato so religije in razni cerkveni obredi nujen del vernikov.

Kdor ljubezen in smisel nosi v sebi, ne rabi vere, saj ima takšno življenje že samo po sebi smisel.[/quote]
Berem tele tvoje vehementne odgovore… in veš kaj si želim? Videti te tik pred smrtjo, ko si boš zaželel duhovnika, kot si ga navsezadnje večina…


Kot pravim, kdor nima pravega smisla in v sebi ne nosi občutka varnosti ter ljubezni, rabi iluzijo v obliki vere.
Le to je potrebno stalno umetno ohranjati, zato so religije in razni cerkveni obredi nujen del vernikov.

Kdor ljubezen in smisel nosi v sebi, ne rabi vere, saj ima takšno življenje že samo po sebi smisel.[/quote]
Berem tele tvoje vehementne odgovore… in veš kaj si želim? Videti te tik pred smrtjo, ko si boš zaželel duhovnika, kot si ga navsezadnje večina…[/quote]
Tudi jaz sem mu hotel že nekaj podobnega napisat.
Nešteto takih antikristov, nevernikov, komunistov…..je v trenutku groze molilo, jokalo in prosilo Boga za pomoč. Ni nujno, da so taki kot je ta Robi, potem Boga prosili zaradi sebe. Prosili so Boga za svojo mater, očeta ali bog ne daj, za svojega otroka, ko mu v trenutkih nemoči in groze ni preostalo nič drugega kot molitev in tolažba pri Bogu.
Veliko zarečenega kruha se je že požrlo.

le katera bi hotela?
s tabo in podobnimi.


Kot pravim, kdor nima pravega smisla in v sebi ne nosi občutka varnosti ter ljubezni, rabi iluzijo v obliki vere.
Le to je potrebno stalno umetno ohranjati, zato so religije in razni cerkveni obredi nujen del vernikov.

Kdor ljubezen in smisel nosi v sebi, ne rabi vere, saj ima takšno življenje že samo po sebi smisel.[/quote]
Berem tele tvoje vehementne odgovore… in veš kaj si želim? Videti te tik pred smrtjo, ko si boš zaželel duhovnika, kot si ga navsezadnje večina…[/quote]
Verjamem. Tvoja nestrpnost in sovraštvo do nevernikov je res brezmejna.


Kot pravim, kdor nima pravega smisla in v sebi ne nosi občutka varnosti ter ljubezni, rabi iluzijo v obliki vere.
Le to je potrebno stalno umetno ohranjati, zato so religije in razni cerkveni obredi nujen del vernikov.

Kdor ljubezen in smisel nosi v sebi, ne rabi vere, saj ima takšno življenje že samo po sebi smisel.[/quote]
Saj to je to. Zaradi vaše pohlepne samozadostnosti vi ateisti, antikristi, komunisti… mislite, da niste nikomur nič dolžni in da ne rabite nikomur za nič odgovarjat. In kdor vam pred to vašo brezbrižnost potem ogledalo nastavi, je potem tak človek za vas, verski zblojeni primitivec, ovca……

Vem. Verniki odgovarjate bogu, katerega ste sami določili kakšen je in kakšna je njegova volja.
Kot, če grem odgovarjat sodniku, katerega sem sam določil in določil kakšna je njegova volja. :))))

Res, odgovornost na višku. Me spominja na mafijsko oblast, ki sama postavlja sodnike pred katerimi odgovarja.:)))
Res ste bolniki. Žalostno.

Kot že vseskozi, tudi tokrat lapaš ravno nasprotno in totalne bedarije.
Nismo si verniki določili, Boga.
Bog je odločil in določil nas.


Se popolnoma strinjam. Nima popolnoma nobene veze z bogom.
Zato religije, cerkev…nimajo popolnoma nobene veze z bogom. Vse je samo farsa, hinavščina, dvoličnost, izkoriščanje…..
Zato ima samo veze s človeškim bolanim egom, ki v svoje namene zlorablja nek absolutni pojem.
Človeški ego si je izmislil boga. Človeški ego pripiše bogu tiste lastnosti, ki človeku ustrezajo. Zato, ker ustrezajo človeku in njegovim sebičnim interesom.
Iz tega tudi sledi, da bolj je človek veren, večji hinavec in dvoličnež je.[/quote]
Ti Robi, si u bistvu funkcionalno nepismen. Ne razumeš besed, katere sam izrekaš.
Sploh ne dojemaš.
Kdor je RESNIČNO veren, ta ni dvoličnež in hinavec. PRAVI vernik je dober človek. Tako pač vera uči in vera pač taka je. Govoriva o PRAVEM verniku, ki ne fejka. Kdo vse se pa lahko LAŽNO proglaša za vernika, je pa druga muska. Jaz se tudi lahko razglašam, da sem ti, Robi. Pa sem res?
Hinavec nikakor ne more biti vernik. Ker če je hinavec, pač ne more biti vernik. Al je hinavec, ali je pa vernik. Eno in drugo ne more bit.
To je isto kot, če bi ti rekel da si plavalec, čeprav sploh ne plavaš.
Torej če plavaš si lahko plavalec, če pa ne plavaš, pa plavalec ne moreš bit. Simpelj ko pasulj.
Tako gre to, veš ti nadobudni fantek s kratko pametjo.[/quote]

ampak hinavcem bo Bog oprostil njihove grehe, če se bodo iskreno pokesali, dali za kakšno mašo in redno prispevali v puščico. Medtem ko se bodo ateisti večno cvrli v peklu.


Ti Robi, si u bistvu funkcionalno nepismen. Ne razumeš besed, katere sam izrekaš.
Sploh ne dojemaš.
Kdor je RESNIČNO veren, ta ni dvoličnež in hinavec. PRAVI vernik je dober človek. Tako pač vera uči in vera pač taka je. Govoriva o PRAVEM verniku, ki ne fejka. Kdo vse se pa lahko LAŽNO proglaša za vernika, je pa druga muska. Jaz se tudi lahko razglašam, da sem ti, Robi. Pa sem res?
Hinavec nikakor ne more biti vernik. Ker če je hinavec, pač ne more biti vernik. Al je hinavec, ali je pa vernik. Eno in drugo ne more bit.
To je isto kot, če bi ti rekel da si plavalec, čeprav sploh ne plavaš.
Torej če plavaš si lahko plavalec, če pa ne plavaš, pa plavalec ne moreš bit. Simpelj ko pasulj.
Tako gre to, veš ti nadobudni fantek s kratko pametjo.[/quote]

ampak hinavcem bo Bog oprostil njihove grehe, če se bodo iskreno pokesali, dali za kakšno mašo in redno prispevali v puščico. Medtem ko se bodo ateisti večno cvrli v peklu.[/quote]
Tako, kot si napisal ti, se je delalo v Kumrovški šoli.
Ampak vera, k sreči, ni zrasla v Kumrovcu.

ampak hinavcem bo Bog oprostil njihove grehe, če se bodo iskreno pokesali, dali za kakšno mašo in redno prispevali v puščico. Medtem ko se bodo ateisti večno cvrli v peklu.[/quote]
Tako, kot si napisal ti, se je delalo v Kumrovški šoli.
Ampak vera, k sreči, ni zrasla v Kumrovcu.[/quote]

To pa drži. Zrastla je še bolj južno.


Tako, kot si napisal ti, se je delalo v Kumrovški šoli.
Ampak vera, k sreči, ni zrasla v Kumrovcu.[/quote]

To pa drži. Zrastla je še bolj južno.[/quote]
Čim dlje od Kumrovca.


Berem tele tvoje vehementne odgovore… in veš kaj si želim? Videti te tik pred smrtjo, ko si boš zaželel duhovnika, kot si ga navsezadnje večina…[/quote]
Verjamem. Tvoja nestrpnost in sovraštvo do nevernikov je res brezmejna.[/quote]

Od kje si pa to pobral??? Kakšna nestrpnost in sovraštvo? od kje ti to? Pravim samo, da bi tebe osebno rada videla. Ker sem poznala kar lepo število primerkov, ki so takole, kot ti, trdili do konca, pardon do tik pred koncem.


Verjamem. Tvoja nestrpnost in sovraštvo do nevernikov je res brezmejna.[/quote]

Od kje si pa to pobral??? Kakšna nestrpnost in sovraštvo? od kje ti to? Pravim samo, da bi tebe osebno rada videla. Ker sem poznala kar lepo število primerkov, ki so takole, kot ti, trdili do konca, pardon do tik pred koncem.[/quote]
Model Robi, pač vse zastopi kontra. Tako tvoj odgovor zastopi kontra, kot tudi vse kontra zastopi pri veri vesolju, fiziki, Bogu itd….vse ima kontra obrnjeno v svoji nadobudni glavici .
Kaj je lepšega, kot videti spreobrnjenca, ki je zadnji hip ugotovil, da se je vse zemeljsko življenje motil in zadnnji hip pričel verovat? Aleluja!!!!
A je lahko še kaj lepšega, kot to, da še zadnji hip lahko ujameš rešitev? Mnogim to ni uspelo pravi čas.
Model Robi pa je to spet povezal z nečim slabim, z nestrpnostjo, sovraštvom itd…..
Robi je pa res čisto zblojen fantek.

Od kje si pa to pobral??? Kakšna nestrpnost in sovraštvo? od kje ti to? Pravim samo, da bi tebe osebno rada videla. Ker sem poznala kar lepo število primerkov, ki so takole, kot ti, trdili do konca, pardon do tik pred koncem.[/quote]
Model Robi, pač vse zastopi kontra. Tako tvoj odgovor zastopi kontra, kot tudi vse kontra zastopi pri veri vesolju, fiziki, Bogu itd….vse ima kontra obrnjeno v svoji nadobudni glavici .
Kaj je lepšega, kot videti spreobrnjenca, ki je zadnji hip ugotovil, da se je vse zemeljsko življenje motil in zadnnji hip pričel verovat? Aleluja!!!!
A je lahko še kaj lepšega, kot to, da še zadnji hip lahko ujameš rešitev? Mnogim to ni uspelo pravi čas.
Model Robi pa je to spet povezal z nečim slabim, z nestrpnostjo, sovraštvom itd…..
Robi je pa res čisto zblojen fantek.[/quote]

to pa že ni res.
on enostavno sploh nič ne zastopi…

To pa drži. Zrastla je še bolj južno.[/quote]
Čim dlje od Kumrovca.[/quote]

saj je ni nihče silil sem gor


Čim dlje od Kumrovca.[/quote]

saj je ni nihče silil sem gor[/quote]
Vera je bila tukaj že pred Kumrovcem.
Ni vera prišla h Kumrovcu. Kumrovec je prišel do nje.

saj je ni nihče silil sem gor[/quote]
Vera je bila tukaj že pred Kumrovcem.
Ni vera prišla h Kumrovcu. Kumrovec je prišel do nje.[/quote]

Saj po svoje je to v redu. Vsi stari komunisti so bili versko vzgajani in so vzeli Jezusov nauk zares ter ga spravili v prakso – da bo šla prej kamela skozi šivankino uho kot bogatin v nebesa in da je bogastvo treba razdeliti ljudem. Če drugače ne gre pa z revolucijo tako kot jo je sam začel v Jeruzalemskem templju. To pa zdaj prav vam cerkvenjakom ni všeč. Se pravi, da vi prisegate na Jezusa hinavsko in s figo v žepu in zato ne boste videli nebes, tudi če vsak evro vržete v puščico.


Kot pravim, kdor nima pravega smisla in v sebi ne nosi občutka varnosti ter ljubezni, rabi iluzijo v obliki vere.
Le to je potrebno stalno umetno ohranjati, zato so religije in razni cerkveni obredi nujen del vernikov.

Kdor ljubezen in smisel nosi v sebi, ne rabi vere, saj ima takšno življenje že samo po sebi smisel.[/quote]
Berem tele tvoje vehementne odgovore… in veš kaj si želim? Videti te tik pred smrtjo, ko si boš zaželel duhovnika, kot si ga navsezadnje večina…[/quote]

Katerega? Islamskega, katoliškega, protestantskega, budističnega ali morda nobenega? O katera, le katera izmed 1000 pravljic je prava?

Nikakor pa ni lepo videti spreobrnjenca, ki je videl, da v zadnjih urah pravljica ne zaleže, ker odrešitve vendarle ni od nikoder. In ko spoznanje resnice spremlja še spoznanje, da so ga imeli celo življenje za norca, da je bilo prevarantom namenjeno veliko denarja, da so bile zapravljene številne nedelje. Videno na lastne oči.

Zato je dobro, da se do tega spoznanja pride prej, da ne zapravljaš svojega edinega dragocenega življenja še naprej za neke vraže.

Vem, da bi me hinavsko dvolični verniki vsaj pred smrtjo radi videli obupanega in polnega krivde in slabe vesti. Tako obupanega kot so verniki že celo življenje obupani in se borijo s svojimi izvirnimi grehi ter tako iščejo uteho v religiji….
Zato morajo verjeti, ker jim vera da smisel, saj v obupanosti res ni nekega smisla.
Rabijo opij, da lajšajo svoje bolečine, ki so posledica psihičnih motenj in pranja možganov.
A ozdraveti ne morejo, ker je religija vzrok.

Sem pa že povedal, ko umrem, nočem nobenega župnika in nobene zločinske verske organizacije.
Upam, da bo uslišana moja zadnja želja. 🙂

Tvoja zadnja želja bo tista, ki bo prišla iz tebe takrat, nazadnje. Vse tole so tvoje prve, otročje želje (saj veš, kot tisto: Bom lahko s sabo vzel avtočka, ko umrem?) nekako ne velja, ker si preveč domišljav in misliš, da se tebi še dolgo ne more nič zgoditi. Upam, da jih doživiš vsaj 90, ampak…, nikoli ne veš.
Zakaj začneš zmerjati, ko ti jih nekaj dokaže, da enih stvari (še) ne doumeš?
Jaz nisem nič obupan kristjan. Zakaj neki bi bila obupana. Mene čaka sama sreča. In veliko zelo veselih kristjanov poznam. Res pa je, da vsi, ki se deklarirajo za kristjane, to pač niso. In ne sodi po tistih. Tapravih nas je samo toliko kot soli v juhi – ščepec.

A ti celo veš, da te čaka sama sreča. :-)))
Moraš pa res biti obupana, da rabiš tolažbo.

Mene že zdaj čaka sama sreča, bolj kot te berem, bolj mi gre na smeh. Bom zgleda kmalu umrl od smeha. Ne bo treba čakat. 🙂

Tvoja zadnja želja bo tista, ki bo prišla iz tebe takrat, nazadnje. Vse tole so tvoje prve, otročje želje (saj veš, kot tisto: Bom lahko s sabo vzel avtočka, ko umrem?) nekako ne velja, ker si preveč domišljav in misliš, da se tebi še dolgo ne more nič zgoditi. Upam, da jih doživiš vsaj 90, ampak…, nikoli ne veš.
Zakaj začneš zmerjati, ko ti jih nekaj dokaže, da enih stvari (še) ne doumeš?
Jaz nisem nič obupan kristjan. Zakaj neki bi bila obupana. Mene čaka sama sreča. In veliko zelo veselih kristjanov poznam. Res pa je, da vsi, ki se deklarirajo za kristjane, to pač niso. In ne sodi po tistih. Tapravih nas je samo toliko kot soli v juhi – ščepec.[/quote]

Jaz tud mam upanje, da bom naslednjič pa res na loteriji zadelo. Seveda nisem obupano.

Tvoja zadnja želja bo tista, ki bo prišla iz tebe takrat, nazadnje.[/quote]

Tudi tvoja, zato se ne pretvarjaj, da zdaj veš, da boš takrat želelo maškaro ob sebi.

Res sem vesela zate!!!

New Report

Close