Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Koliko je čistokrvnih Slovencev?

Koliko je čistokrvnih Slovencev?


Ne vem, zakaj se tako grdo obnašaš do mene. Na tem forumu ste res eni prostaki nezmožni normalne komunikacije z neznanci.
[/quote]

Don’t mind him. To je pač eden od parih dnevnih neprijavljenih problematikov, ki otresajo fekalije po temah.

desničarji ne morejo ustaviti seksualnih apetitov svojih žensk po tujcih 🙂 jebbi ga, tko pač je

Kaj misliš, da manj?

Na našem koncu smo v glavnem sami Slovenci. Jaz vem za recimo 7 generacij nazaj, vsi Slovenci po očetovi in mamini strani. Sploh je tako, da so se v naše kraje malo priseljevali.
[/quote]

Potem ste pa vsi v žlahti tako ali drugače. 🙂

bi bilo dobro, da privlečete koga z juga ali od kod drugod v vaše kraje, ker s to genetiko ne boste daleč prišli


Kaj je zate čistokrvnost?

Jaz sem v življenju videl lih enega Slovenca. Ostalo so bili vsi Avstrijci – Nemci in Velikosrbsko združenje, lol. Videl sem pa ga v Maxiju, ko sem študiral v LJ. Ah in enkrat enega na onkološkem, nekaj je hodil okoli, upam da je vse testiral vredu, pravi Slovenc in gorostas, res krasen prizor.

Obstajalo je ljudstvo o katerih naj bi pričala biblija, in ti so bili vsi podojčeni in panslovanjeni in kaj še zraven

Ampak se takoj čuti, kdo je naš in kdo so brezdušni okupatorji.

Običajni Slovenec to očitno ne vidi, če voli Šarca na oblast.


Kaj je zate čistokrvnost?
[/quote]

Zame je čistokrvnost, da znaš izgovarjat L.

Mi smo taka družina, kjer so se poročali v radiju kakih 15 km na eni strani in malo večjem na drugi in tisti, ki sovražite Slovence, bi nas označili za defektne. V resnici nimamo nobenih prirojenih dednih bolezni. Vsi zdravi kot dren.

Šmarješke Toplice, ne Šmarješke toplice, da drugega ne omenjam.

Žovneki so bili iz Zagorja. Torej germanizirani Darijci.

Zadnjič sem hodil po pokopališču Pobrežje v MB.
Na spomenikih se vidi, da je bila po letu 1918 in še enkrat po letu 1945 velika menjava priimkov.
Nemške priimke so zamejali priimki s končnico -ić.
Iz tega je razvidno, da smo bili in smo v tem predelu SLO kar premešani in smo na velikem prepihu in za “kri” kot gensko osnovo ni slabo.
Do sedaj so prihajali pogumni, dalje pa nisem več takšen optimist.

Tam okol 1.5 milijona v državi ali malce več in milijon izven države. Ni država LJ, KR ali KP.

slovenke seksajo s Srbi, Bosanci,
celo z albanci, jim rojevajo, zato je potomstvo narodno mešano.

Vi, ki imate češki priimek Novak, se imate za čistokrven Slovence?

Priimek Novak se veže na tistega, ki je ustvaril, izkrčil novo obdelovalno površino, ne pomeni nič neslovenskega. Zaradi tega se nimam za Čehinjo.

Je pa tudi pri tistih, ki lahko sledijo stoletja nazaj slovenskim prednikom, nemogoče, da se predniki nekje v preteklosti niso mešali z drugimi ljudstvi. Tudi slovanstvo in slovenstvo sta produkt genetskega mešanja. Noben narod ni od nekdaj, od stvarjenja sveta.

Večina Slovencev ima balkanske korenine. To sklepam po tem, koliko ljudi, ki imajo celo domnevno slovenske prednike, posluša balkansko sranje od glasbe. Čez svoje poreklo ne moreš.

Jelinčič se ima recimo za čistokrvnega Slovenca, je pa v resnici mešanica bog si ga vedi česa, mer drugim tudi hrvaških korenin. Če bi hotel odgovor na to vprašanje, bi najprej moral vedeti koga sploh štejemo med čistokrvne Slovence in v katerem obdobju. Na koncu bi prišel do zaključka, da je čistokrvnih Slovencev danes samo še nekaj-1000 :))

Čistokrvnih Slovencev ni, to je povsem ideološko vprašanje, ki s krvjo nima nič.

„Slovenci“ so zamišljena, ne pa tudi izmišljena skupnost. (Za tiste, ki ne razumejo => Benedict Anderson, imagined vs. imaginary). In je samo vprašanje, kje potegneš črto, od koder in kako se bo štelo. Vprašanje je tudi, kako zanesljivi so starejši viri, glede na to, da se zanje v preteklosti ni preveč skrbelo (moj dedek, recimo, je pri rekonstrukciji družinskega drevesa prišel samo do 1770/1780).

Ko se je v 60-ih letih v Zagreb začelo priseljevati več ljudi s podeželja, so se purgeri začeli čutiti ogrožene in so vse, ki tedaj niso bili Zagrebčani že vsaj 3 generacije, poimenovali dotepenci. No, mi imamo – podobno – svoje čefurje. Za ostalo Evropo smo mi vsi skupaj tu balkanci – in tudi tu ne gre samo za geografski pojem. Ideologija pač.

vatikanske
ječe: tudi kvote nam zagotovo niso naredile (glasbene) usluge.

Če je vse namišljeno, a lahko razložiš, zakaj ima povprečen Slovenec drugačno genetsko sestavo kot povprečen Francoz ali Srb in zakaj so nekatere dedne bolezni veliko pogostejše pri določenih narodnostih?

Ker so se njegovi predniki genetsko mešali drugače kot pri Francozu ali Srbu. Vendar v njegovem genetskem zapisu samem ni nič “slovenskega”, razen če hočeš reči, da je točno določena kombinacija/razmerje tisto, ki ga dela “slovenskega”.

Dotepenci so bili tudi Hrvati, pa so vseeno postali posebna kategorija ljudi. In take kategorije se lahko ustvarjajo (zamišljajo) vsak dan, ene postanejo uradne (če je politični interes oblasti tak), ali ostanejo neuradne, neformalne.

mnogi ” slovenci” so po očetu srbskih, bosanskih in celo albanskih korenin, vprašaj slovenke 🙂

” dotepenec”, spet do soljudi zaničljiv slovenceljski izraz

Ker so se njegovi predniki genetsko mešali drugače kot pri Francozu ali Srbu. Vendar v njegovem genetskem zapisu samem ni nič “slovenskega”, razen če hočeš reči, da je točno določena kombinacija/razmerje tisto, ki ga dela “slovenskega”.

Dotepenci so bili tudi Hrvati, pa so vseeno postali posebna kategorija ljudi. In take kategorije se lahko ustvarjajo (zamišljajo) vsak dan, ene postanejo uradne (če je politični interes oblasti tak), ali ostanejo neuradne, neformalne.
[/quote]

v sloveniji je ogromno narodno mešanih otrok kot so brata Dragić, Dončić, odbojkaš Vinčić, pevec Jan Plestenjak ki se po očetu piše srbsko Miljković, veliko slovenk je poročenih s Srbi, Bosanci, tudi z ostalimi neslovenskimi tipi, babe v seksu odštejejo dejstvo če je partner slovenc ali ne

Ne vem, mislim da nas načrtno ukinjajo. Sama sem čista slovenka po obeh vejah, po atiju, čist geografski priimek, raziskan do 17 stoletja. Po mami čista slovenka z nemškimi koreninami iz 16. stoletja. Dovolj stara in iz krogov da sem bila naučena da se s temi ljudmi ne sme paktirati. Je bilo zanimivo v neši elitni gimnaziji, vsi smo se sprejemali, taki drugačni, tudi nemešani tujci, vsi smo pa čudno gledali sošoloko ki je bila iz mešane družine. Mešal se je po moje nižji, primitiven sloj s primitivnimi. Zakaj je bil izgubljen Trst, ker je ameriška diplomatka videla da s Balkana prihajajo primitivci. Sama sem bila striktno tako tudi vzgojena.


[/quote]

???
To ni moj izraz, ga pa še danes slišiš v kakšni zagrebški mestni kavarni… nanaša se na Hrvate s podeželja, ki so prišli v glavno mesto. Nima nič s Slovenci, je bilo izpostavljeno kot (ideološka) vzporednica s “čefurji” pri nas…

New Report

Close