Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek koliko vas je tu gor, ki vozite star avto

koliko vas je tu gor, ki vozite star avto

19 let, od tega ga vozim 16. Dela še dobro, cveti še ne… je pa žejen 🙂 Ampak zaenkrat se ne morem odločiti, da bi ga menjala za mlajši model. Bom pa to vsekakor storila, če se bo vse začelo kvariti. V bistvu imam z njim manj stroškov, kot jih imajo drugi, pol in več mlajši, ampak z gorivom pridemo skupaj. Danes enostavno ne delajo več avtov, ki bi služili 20 let in več 🙁


Tko pač je, za deset pride enajst.[/quote]

Ne, nisem to mislila :)))

20 let star BMW, 100.000 km, povsem brez problemov. Ga ne zamenjam za nič:).

10 let,prva lastnica,185k.Redni servis.Menjala ga ne bom dokler ne bo vecja tezava z njim,ker ni potrebe.Ko bom menjala bom kupila ene 2,3 leta starega.

Vas občudujem, jaz se še moža po šestih letih naveličam, da se enega avta ne bi?
Zadnji je zaenkrat sedem let pri hiši ;). Mogoče bo pa zdajšna ljubezen dočakala polnoletnost.

Golf star 14 let, dizel, prevoženih 200.000 km, prvi lastnik. Mala poraba, redni servis nič drugih popravil.
Dela ko urca. Razlog da ga imam, kot vsi pred menoj. Ni mislim še menjat. Upam da bo še nekaj
let fural.

Mene pa nekaj zanima. Koliko star avto vozite, v kakšnem stanju je in zakaj ga ne menjate za novejšega?
[/quote

Sanja se mi ne, koliko je star. Je v dobrem stanju. Najbrž. Zakaj bi ga menjala za novejšega? Govorimo o avtih, kajne … ?

12 let, Mercedes benz E 320 šestak, 12-14
litrčkov benza . Samo redni servservis in nič drugega pa gas .

Sem vozila 13,5 let Citroena C5. Delal kot urca. Nobenih težav. Bil redno servisiran in to je bilo to. Nikjer nič rjav. Zdaj je 9 mesecev pri novi lastnici (mamica hčerine sošolke ga je kupila) in je zelo zadovoljna z njim, jaz pa imam novega C5. Upam, da mi bo služil tako dobro, kot mi je prejšnji.

Moj najmlajši od naštetih. Jupiiii. 🙂

Jaz pa mislila, da imam stare gare. In pridem na MON in vidim, da sploh ni tako, he he.

Golf star 24 let in ne menjamo, ker nimamo nobenih problemov z njim.

Moj porš boxter je letnik 99. 100 kkm. Avto za gušt. Poraba od 10 navzgor, ampak je gušt slišat ko srkne benz.

Ali mislis, da ti verjamem, saj to ni mogoce. Stari avti zrejo dosti.

Do lani vozila avto letnik 1997. Nobenih težav z njim, poceni redna popravila, nepožrešen, čist okej. Ampak drugi avto pri hiši, daljših voženj z njim nisem opravljala. In ravno zaradi tega sem šla na novejšega. Z novim “starim” grem brez strahu kamorkoli, da o komfortu ne govorim. Avto prodam, ko nimam več zaupanja vanj.
Mi je pa odlično služil in prepričana sem, da bo tudi novemu lastniku, ki ga bo spet vozil na kratke razdalje. Očuvan je bil kot solza.

Ali mislis, da ti verjamem, saj to ni mogoce. Stari avti zrejo dosti.[/quote]

Resnično ne vem, od ti taka posploševana ocena. Avto ni avtu enak.

in kaj to imaš?

Pa sej se niti ne čudim da vas je tolk takih, ki ste občutljivi na malo višjo porabo in stroške popravil…to je postal že stereotip…
Avto je treba vzdrževat…redno…vsako leto je treba dat na avto minimalno 300 €..na vsakega…2 leti starega ali 20….in ni mi jasno kakšna popravila bi morala bit da bi morali avto prodat, razen če zariba mašina…pa še tisto stane 200-300€…sklopka komplet je 200-300€, amortizerji so 150€ sprednji in 100 € zadnji, diski, ploščice so poceni, lonci so poceni, roke, zglobi, manšete itd, to je vse potrošni material…
Ni mi jasno kva zaboga vozite, da bi moral bit strošek jurja v enem kosu…jah, pri novejših dizlih pa verjamem da si hitro tam tam…ampak zato ne vozim dizlov…

Nissan Almera, letnik 2001, 140.000km

Prvi lastniki, avto v 16. letih nikoli večjih problemov, na tehničnih ga hvalijo.
Ima vse, kar pri avtu potrebujem, poraba je ok, izgleda super, tako ohranjenost kot ličen dizajn.

Dokler mi ta super služi, ne bom menjala, ker je ogromno drugih stvari, za katere raje porabim polovico letnih dohodkov.

Tudi moj Clio je star 18 let….prvi avto….kupljen iz trgovine…ima 170.000,redno vzdrevan….ima vse samo klime ne….servo,centralno zaklepanje,elektricni pomik stekl, isofix…
Takega avta ziher ne bom vec nikol dobila.
Nikoli problemov z njim.

Bos dobil, bos. Jaz sem bila tudi prepricana, da ima moj 14 letni avto vse kar rabim, sedaj se dva tedna vozim z novim in ti recem, razlika je ocitna.



Po 300 000 prevoženih niti slučajno motor nima več 150 KM.

Daj, utihni, tele, ker nimaš pojma ne o ekonomiki, še manj o avtih. Avto, za katerega moram letno odštet 300 evrov samo za popravila in vzdeževanje, peljem na jutri na odpad. V 10 letih je to 3000 jurjev – denar, vržen skozi okno. Sem vozila že 20 let stare avte, pa še nikoli nisem menjala sklopke ali lonca, kar šele menjala zaribane mašine. Če voziš gare, je pa seveda treba. Tako da se raje ti vprašaj, kaj voziš ti in ali se ti splača delat samo za avto in kredite. Zakreditiran do grla, pa vozi avto, ki mu je treba menjavat vse po spisku. Ajej. 300 evrov letno ni vzdrževanje, ampak neumnost. Da napišeš, da je za 2 leti star avto treba toliko plačevat, pa pomeni samo, da novega avta v življenju še videl nisi.
Ti si stereotip človeka, ki se še nikoli ni usedel za mizo in preračunal, za kakšne bedarije troši denar, rad pa drugim soli pamet. Zato pa – zakreditiran do grla.



Po 300 000 prevoženih niti slučajno motor nima več 150 KM.[/quote]

Kaj si hotla s tem povedat? Da jih ni niti blizu 150? Se pravi jih ima samo še 100? Hahahah
Pri prejšnjem bemflu z 350.000 km sem šel za hec štopat 0-100 km/h in je blo čist po tovarniško okrog 8.5 sekund…
Z mojimi starimi garami še vedno počim dol marsikater nov avto..tud 150 konjske dizle…



Po 300 000 prevoženih niti slučajno motor nima več 150 KM.[/quote]

Kaj si hotla s tem povedat? Da jih ni niti blizu 150? Se pravi jih ima samo še 100? Hahahah
Pri prejšnjem bemflu z 350.000 km sem šel za hec štopat 0-100 km/h in je blo čist po tovarniško okrog 8.5 sekund…
Z mojimi starimi garami še vedno počim dol marsikater nov avto..tud 150 konjske dizle…[/quote]

Ja, okrog 100 jih ima še po toliki obrabi, če je imel nov 150. Ni treba biti strojni inženir, da to veš.

Bos dobil, bos. Jaz sem bila tudi prepricana, da ima moj 14 letni avto vse kar rabim, sedaj se dva tedna vozim z novim in ti recem, razlika je ocitna.[/quote]

http://www.avto.net/Ads/details.asp?id=11731359&display=BMW{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}20serija{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}207:{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}20730d{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}20Avt.

Takle bemfl za tak denar ima vse kar ima tvoj in še veliko več…pa je star že 15 let in za veliiiko manj denarja …sploh nima veze kaj voziš za en nov avto…še vedno je sekret napram takemu bemflu…
Pa ne mi zdej o stroških vzdrževanja…tvoj sekret ga ne rabi ker je nov…ampak sekret je še vedno in vedno bo!!!

New Report

Close