Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek koliko vas je tu gor, ki vozite star avto

koliko vas je tu gor, ki vozite star avto

Tvoj pasat 15 let star iam prodajno ceno 200 eur in dober si če ti rata nanj zmetat 300 eur letno za popravila, to ne bi uspelo vsakemu :-), ti pa še kar sanjaj in na dolgo piši, ljudem ki smo že trideset let šoferji in smo vse sprobali. 🙂 Ja pa podvozje poslušaj, tam ima avtomobil veliko tega, veš? :-)[/quote]

Moj Passat , star 18 let je zelo ohranjen in ima ceno jurja in to je bla ena izmed nižjih cen lansko leto.in ja, za 300€ letno ga normalno poštimam…material mi zrihta kolega z 50 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} skonto, moj mehanik mi pa itak napol zastonj računa, tako za 300€ jaz popravim marsikaj na avtu, ti daš pa skoraj toliko za redni servis pri novem avtu takega ranga hahah…redni servis me pride 30€ in nič več…[/quote]

Mater si tecen s to arnico pasatovo, zahojeno, staromodno. Jaz osebno tega sekreta wv-jevega ne bi imel, pa ce mi ga senkas, ker se posirjem in poscijem na wv! Najvecji kreteni na cestah ste glih wv vozniki – ogrozate folk s svojo pocasno voznjo – po domace povedano ste legalni teroristi. Jaz bi wv v Sloveniji in nasploh prepovedal. Smrad prokleti wv-jevski.

Kupim nov, poceni avto. Vozim 10 let in zamenjam za novega.
Sem ženska in me je strah …

Toyota Yaris, 17 let, brez večjih težav – malo cvili, a gre odlično! Upam, da zdrži še par let …

Midva imava 11 let starega švaba. Nikoli nobenih večjih problemov. Standard stroški kot pri drugih avtih. Trenutno ima okrog 220.000-230.000km. Še vedno gre kot urca. Dokler bo šel bo šel. Škoda denarja za drugega, če ta še gre.

15 let star golf. Brezhiben:)

Moj Passat , star 18 let je zelo ohranjen in ima ceno jurja in to je bla ena izmed nižjih cen lansko leto.in ja, za 300€ letno ga normalno poštimam…material mi zrihta kolega z 50 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} skonto, moj mehanik mi pa itak napol zastonj računa, tako za 300€ jaz popravim marsikaj na avtu, ti daš pa skoraj toliko za redni servis pri novem avtu takega ranga hahah…redni servis me pride 30€ in nič več…[/quote]

Mater si tecen s to arnico pasatovo, zahojeno, staromodno. Jaz osebno tega sekreta wv-jevega ne bi imel, pa ce mi ga senkas, ker se posirjem in poscijem na wv! Najvecji kreteni na cestah ste glih wv vozniki – ogrozate folk s svojo pocasno voznjo – po domace povedano ste legalni teroristi. Jaz bi wv v Sloveniji in nasploh prepovedal. Smrad prokleti wv-jevski.[/quote]

A ne poznate Thora, mon dvornega ?


strah bi te moralo bit ker kupuješ najcenejše avte in hkrati tud najnevarnjše v primeru nesreče…butara…

Moj Passat , star 18 let je zelo ohranjen in ima ceno jurja in to je bla ena izmed nižjih cen lansko leto.in ja, za 300€ letno ga normalno poštimam…material mi zrihta kolega z 50 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} skonto, moj mehanik mi pa itak napol zastonj računa, tako za 300€ jaz popravim marsikaj na avtu, ti daš pa skoraj toliko za redni servis pri novem avtu takega ranga hahah…redni servis me pride 30€ in nič več…[/quote]

Mater si tecen s to arnico pasatovo, zahojeno, staromodno. Jaz osebno tega sekreta wv-jevega ne bi imel, pa ce mi ga senkas, ker se posirjem in poscijem na wv! Najvecji kreteni na cestah ste glih wv vozniki – ogrozate folk s svojo pocasno voznjo – po domace povedano ste legalni teroristi. Jaz bi wv v Sloveniji in nasploh prepovedal. Smrad prokleti wv-jevski.[/quote]
VW je zakon…tto vemo vsi ki smo prej vozili druge sekrete…tvoj problem če voziš sekret od kitajca in si folž….

Jst bom mojga vozil dokler res neki ne rikne, da ne bo več računice. Rad ga pa imam zaradi dizajna, limuzina 00 letnik, nič rje, kresne od prve 250 000 km, sklopka sicer menjena, poraba v mejah normale, bencin, klima dela, daljinsko dela, barva metal, feltne športne in, ko ga parkiram, sta mi že dva modela prišal in rekla, … takih več ne delajo, hehe. ma sem rekel, vozim, dokler gre, čeprav sem bil že pred nakupom novega, samo sem se umaknil zaradi nestabilnih razmer v podjetju, pa bi bil kredit rizkanten.

Star je 11 let. Nimam denarja za novega niti novejšega.

Moj Megane bo pa drugo leto ze 20. Zaenkrat vse o.k.

Moja Mazda 2 bo čez par dni stara 8 let od datuma nakupa, kupil sem novega, edina težava do sedaj je bil vpoklic za voznikov sedež, da se notri lahko zlomi nek nosilec. Vsako leto delam redne servise, do sedaj na pooblaščencu letos pa pri Avto Pelko. Letos mi je menjal še svečke in zavorne ploščice pri cirka 87.400 kilometrov, ostalo do sedaj pa samo olje in filtre. Zaenkrat ga še ne mislim menjat, imam pa letos namen iti na zaščito podvozja in votlih delov s protikorozijskim oljem Krown.

Uf ja, še ena taka. Moja mrcina je letos praznovala celih 12 let 🙂 Narejenih ima skoraj 240.000 km. Bil je že po celi evropi. Videl in preživel je že marsikaj 🙂 V vseh teh letih ni bilo z njim nobenih problemov. Razen rednih letnih servisov (menjava olja ter ostali potrošni material) z njim ni bilo nobenega stroška. Tankanje, gume pa servis 1x na leto. To je pa vse. Res super avto. Zadnja pol leta se mu malo leta poznajo pa ga bo počasi treba zamenjat. Bo moral še malo počakat, da se finance naberejo. Pa tudi malo me matra kako bo potem z novim, če se bo isto fajn obnesel. Eni se malo pritožujejo nad novejšimi modeli. Novejši model tega je orng drag. No sej ta je bil tudi…samo so bili takrat lepši časi.

Megan, star 14 let. Nikoli nobenega problema. Vedno vse brez težav. Servisi in vse zelo ugodno.

Opel astra 12 let 250 tisoč km dela ko švicarska ura. Imel da bom dokler ne bo za na odpad.

Moj Clio II bo maja star 20 let. Gre kot urca in prevoženih ima 220.000 km

nissan almera, 17 let, 160 tisoč km, avtomatik, v dobrem voznem stanju in na pogled ne kaže svojih let

menjam v naslednjih letih, za hibrida ali električnega, a za slednjega čakam še na malo boljše baterije, zato upam da moja almerca še zdrži nekaj časa 🙂

Honda Civic, 20 let, 256.000 km. Malo že cveti, ampak še vedno drvi! Ne dam 😉

Nissan Micra 1995.
Prvi lastnik. 286.789 km. Ni bilo nekih bistvenih problemov in še vedno v zelo dobrem voznem stanju.

21 let, 420.000 km. Ne menjam.

Opel Corsa, letnik 1998, 175.000 km, poraba 4,5-5 l.
V službo se z njim peljem 13 km v eno smer, z njim sem se skoraj dve leti vozila na relaciji 75 km v eno smer vsaj dan.

Zdaj ga še 3-4x letno spravim iz LJ v MB zaradi službene poti. Ne gre več kot 130 km/h. Pripelje in odpelje pa me.

Občasno menjam kakšni manjši del v vrednosti 50-100 €. Drugače redni servis doma, material okoli 90 EUR. Zavarovanje 230 EUR, kupljen je bil na gotovino. Malo popraskan, mojo punco sem v njem vozila odkar je dojenčica, čeprav ima saml 3 vrata. Edini minus, da nima klime – v veliki vročini je pač ne vozim, če ravno ni hudo nujno.

Vmes šparam za drug boljši avto (klima itd udobje). Ko ta umre, za prihranek vzamem drugega.

Moji starši so tri otroke vozili v katrcah, starih oplih in fičotu, pa smo vsi zrasli.

letnik 2003 in dokler mi bo dobro služil ga bom še imela. Ima porabe 4.5l in je diezel, kar je meni super, je pravi šparovček 🙂

Gospod župnik ima zelo starega, že štiri leta je star, nek večji nemški je, ampak sami problemi z njim, posebej z avtomatskim menjalnikom. Mu pa Bog daje moč, skromnost in potrpljenje, da lahko z njim vsakodnevno živi.

Letnik 2001 ali pa 2002. Nisem povsem prepričana. Dela super, nima nobene elektronike, tako da se še pokvariti ne more nič. Porabi pa itak malo. Menjat zaenkrat ne mislim.

Ti pa si budalo svetovno…nov avto, ki stane 20.000 € ,samo ENEM letu izgubi 3000 €…s tem denarjem jaz popravljam avte 10 let, halooo!! Poleg tega pri novih avtih uradni servis stane 2-3x več kot pri fušarju….rabiš tud kasko itd…
Če kdo dela napačno računico, ste to vi bedaki, ki kupujete nove avte…kar preračunaj si kolk te pride nov avto v desetih letih uporabe… z nabavno ceno . izgubo vrednosti, uradnimi servisi, kaskom itd…brez skrbi, sem že delal kalkulacije in me je skoraj kap ko sem izračunal kolk bi me nov avto prišel mesečno…za tako tarifo si raje privoščim marsikaj bolj pametnega…glede na to špilam v bendu , si raje privočim novo basuro in feršterkar…vsako leto drug komplet in to vrhunski….in še zaslužim zraven…vi pa gledate tisti qučev pleh pred bajto, od katerega leti dnar stran… budalo budalo…
[/quote]

Thorrt, tudi ti se ne bi branil čisto novega, lepega, dišečega avta – če bi si ga seveda kdaj v življenju lahko privoščil!

Tako pa eni vozimo nove avte, drugi pa vedno vozite ene stare, rabljene gare, ki so jih vozili že številni pred vami. Meni se rabljeni avti prav gravžajo. Ga ni čez čisto nov avtomobilček:)))

New Report

Close