Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek koliko vas je tu gor, ki vozite star avto

koliko vas je tu gor, ki vozite star avto

dva avtomobila letnik 2005

mož mi ga je kupil pred devetimi leti, vozim ga izključno jaz, še vedno meni izgleda kot nov. Ne mislim ga zamenjati, če mi dobro služi, me pripelje vedno do cilja. Vozila ga bom tako dolgo, kot bo šel, potem, si ne mislim več kupiti avta, bom hodila na avtobus ali vlak.

Podpis.
Se še kdo strinja z mano?

Od kje pa potem Slovencem tak vozni park? Ker dvomim, da ima pol slo prebivalstva deset jurjev prihrankov.
In kako si prišel do tega izračuna? To me pa res zanima.
[/quote]

Kredit in leasing. Slovenski nacionalni šport. Če ma sosed nov avto, potem je čas za obisk banke…logika zakompleksanega naroda, ki uživa v zavidanju.

Prekajen meso dl cajt gvera;)

Kredit in leasing. Slovenski nacionalni šport. Če ma sosed nov avto, potem je čas za obisk banke…logika zakompleksanega naroda, ki uživa v zavidanju.
[/quote]

Saj meni je jasno. Samo ni mi jasno, kako lahko nekdo oceni, da je maksimum, kar si lahko nekdo s prihranki privošči dat za avto, samo 500 evrov.

Saj meni je jasno. Samo ni mi jasno, kako lahko nekdo oceni, da je maksimum, kar si lahko nekdo s prihranki privošči dat za avto, samo 500 evrov.
[/quote]

Sarkazem ali ne, enim je to pač normalno. Dati za avto 500, zvoziti do konca in na dinos…tut to je opcija😉

Prekajen meso dl cajt gvera;)

Moja Honda Civic1.4 je bila stara 20 let. Na tehničnem vse ok. Nič gnila spodaj, nič olje ne toči. Nikoli garažirana. 295000 km. Nikoli nič stroškov, nikoli me ni pustila na cedilu. Nima klime, to me pa moti. Pač jo bom še vozila-zastonj.

In kupila sem novo hondo takrat.
Zanimiva tema.

Imamo;
Touran star 17 let, 350.000 km
Clio star 16 let, 150.000 km
Marcedes star 48 let, kilometri kažejo samo do 99.999, nato se obrnejo. Ne vemo pa kolikokrat so se že obrnili.
Octavia, stara 3 mesece, 7.000 km

Moja Xantia je stara 23 let in nimam skoraj nobenih problemov z njo. Se mi zdi, da so včasih delali bolj kakovostne avte. Letno pa sem res prevozila samo 10.000 km.

21 let clio dvojka zaenkrat še nikoli da bi bio kaj posebnega , en prag hoče mal rjavet pa tam pr blatniku že dlje časa razmišljam da bi kupil drugega ampak starega rabljenega ne bom, ker kdor prodaja prodaja zato, da bi te hategnil in prodaja zaničl avto za nov avto 15 jurjev dat, plačat davka državi 5 jurjev da bodo cigani pa lenuhi na socilani moj denar žerali, ni šanspa še prvo leto izgubiš 4 jurje to ni nobee računice

Toyoto vozim, letnik 2004, kupljena 3 leta nazaj, dobro mi služi, mi je že prirasla k srcu.

25let stara Honda,cca 280 000…star avto vozim zato ker je cenovno ugoden in zanesljiv.Ni leasinga,ni dragega zavarovanja,deli so pa ugodni.

Vbistvu ne vidim razlike zvecer ko se vlezem med 5let starim avtom v garazi pa med 20let starim tako da je lepse ta denar za leasing/zavarovanje porabit kako drugace.Ce bi se ljudje zavedali da bi lahko vsak mesec sli na oddih v terme za ta denar pa se malo sprostili bi mogoce bilo starih vozil na cesti vec.Cez 5-6 let ko se pa leasing odplaca pa je avto vreden zelo malo.

Tudi takega za 500 evrov? Namreč, tudi za toliko denarja dobiš avto.

New Report

Close