Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Koliko za hrano na mesec?

Koliko za hrano na mesec?

V 6 mesecih sem v Mercatorju zapravila 1300 EUR, po moji oceni v Lidlu še cca 800 – 1000 EUR. Drugje ne kupujem.

To bi bilo na mesec dobrih 350 EUR. Smo trije in kupujemo tudi veliko “balasta”.

Kje pa jeste ostale obroke?
[/quote]
V službi oz.šoli, vsak ima že tam en topel obrok. Pač, nam se ne vrti cel ljubi dan oz.popoldan in večer okoli futra, nonsaj niti cajta ni. Se mi zdita dva obroka in morda še tretji za eno malenkost pojest zvrhan dovolj. Če komu ni, ne gledam pod prste, ce si postreze iz hladilnika, ampak tako je pri nas. Vem, pet obrokov je priporocljivo, sam pol pa tu gor skoz po dietah sprašujete.


S tem da je znesku za hrano potrebno pristeti se 160 € solska poloznica prehrane za oba otroka pa kaksnih 100€ tud moz pozoba za lunch brake. Jaz seveda pri sebi sparam. Prinesem od doma kaksno malenkost. Nekdo mora. Draga je ta Slovenija. Predraga.


S tem da je znesku za hrano potrebno pristeti se 160 € solska poloznica prehrane za oba otroka pa kaksnih 100€ tud moz pozoba za lunch brake. Jaz seveda pri sebi sparam. Prinesem od doma kaksno malenkost. Nekdo mora. Draga je ta Slovenija. Predraga.
[/quote]

Neobdelane zemlje je v Sloveniji veliko. Zelo veliko. Boš lahko tudi kaj revežem podarila ali lenim prodala, pa še otroka se bosta navadila kaj drugega delat kot mobitel in daljinca božat.

Da objasnim, ne kupujemo samo v Mercatorju pa tudi piko imava samo eno, tak da se zgodi da je nimam vedno sabo.

Ne kupujemo cukra, junka in alkohola… Zelenjave tudi nimam celo leto iz vrta! Zelenjava, sadje in meso, ter bio izdelki pa žal stanejo več kot tisti ta pocen makaroni…
Čistila in podobno kupim v DM, Müller…

Ne rabim zmanjšat teh stroškov, ker na srečo zasluživa dovolj da si to lahko privoščimo…

Samo zanimalo me je če je to res tako drastično visok znesek, da si zasluži obsojanje in zmerjanje…

Samo če delaš obračun za preživnino, sicer ne 🙂 Po ločitvi si možek zasluži tisto pivo, dva tri na dan, otrok pa ne normalne hrane in tople sobe, veš.


meni so to izredno velike številke.
Razen če je veliko kavic in kosil zunaj – potem je jasno… drugače pa tole je zelo veliko. kaj le jeste toliko doma, da toliko zapravite?
Jaz vem,da zase ne kupujem nič delikatese, ker je ne jem, mogoče to prinese kar nekaj prihranka. Ker razne salame so kar drage. Kljub vsemu mi je za eno osebo 200 e krepko preveč. Mislim,da lahko za hrano doma in kozmetiko normalno na eno osebo pridem s 100 e cca čez mesec normalno skozi. če pa ima kdo prehrano še zunaj – šola vrtec (in je tisto posebej plačano kot strošek), pa še toliko bolj je potem za hrano doma za zapraviti manj.


meni so to izredno velike številke.
Razen če je veliko kavic in kosil zunaj – potem je jasno… drugače pa tole je zelo veliko. kaj le jeste toliko doma, da toliko zapravite?
Jaz vem,da zase ne kupujem nič delikatese, ker je ne jem, mogoče to prinese kar nekaj prihranka. Ker razne salame so kar drage. Kljub vsemu mi je za eno osebo 200 e krepko preveč. Mislim,da lahko za hrano doma in kozmetiko normalno na eno osebo pridem s 100 e cca čez mesec normalno skozi. če pa ima kdo prehrano še zunaj – šola vrtec (in je tisto posebej plačano kot strošek), pa še toliko bolj je potem za hrano doma za zapraviti manj.
[/quote]
Evo primer škatla 12 jajc 4€, paket tune 6€, proteinski kruh 3€, sir 2€, skuta 4€, por 2€, korenje 2€, paprika 2€ današnja večerja za 5 člansko družino 🙂
Vas zanima še kosilo? Malica? Zajtrk?


Evo primer škatla 12 jajc 4€, paket tune 6€, proteinski kruh 3€, sir 2€, skuta 4€, por 2€, korenje 2€, paprika 2€ današnja večerja za 5 člansko družino 🙂
Vas zanima še kosilo? Malica? Zajtrk?
[/quote]

Kakšna pa so to jajca 4 eur za 12 kom?


Evo primer škatla 12 jajc 4€, paket tune 6€, proteinski kruh 3€, sir 2€, skuta 4€, por 2€, korenje 2€, paprika 2€ današnja večerja za 5 člansko družino 🙂
Vas zanima še kosilo? Malica? Zajtrk?
[/quote]

bo to fešta za celo vas?

Kakšna pa so to jajca 4 eur za 12 kom?
[/quote]

Debela jajca za zajtrk, Jata 🙂 6 jih je v paketu, paket je cca 2€ do your math…

In ne, tole pojemo 2 odrasla in 3 otroci….

Debela jajca za zajtrk, Jata 🙂 6 jih je v paketu, paket je cca 2€ do your math…

In ne, tole pojemo 2 odrasla in 3 otroci….
[/quote]
Vse nasteto komplet zmazete v enem veceru? Ala vam vera.


Evo primer škatla 12 jajc 4€, paket tune 6€, proteinski kruh 3€, sir 2€, skuta 4€, por 2€, korenje 2€, paprika 2€ današnja večerja za 5 člansko družino 🙂
Vas zanima še kosilo? Malica? Zajtrk?
[/quote]
ne me zajebavat – kolk korenja pa vi pojeste – jaz dam za kilo korenja 1,3 maks pa ga imam za dalj časa… ne mi rečt, da pojeste več kot kilo korenja samo za večerjo pet ljudi???. pa da za večerjo pojeste dvanajst jajc????… ajde še dobr, če bi sam jajce jedl pa kruh, da pa našteješ zraven še kilo skute pa cel paklc tun… pa kaj to se nažirate al večerjate?
Malo velike zneske si ti to napisala in velike količine za 5 ljudi za eno večerjo.

Debela jajca za zajtrk, Jata 🙂 6 jih je v paketu, paket je cca 2€ do your math…

In ne, tole pojemo 2 odrasla in 3 otroci….
[/quote]
se da tudi ceneje dobiti… jaz kupim jajca 10 kom za 2 evra. pa tune sparove, k so mi dobre – če že kupim tuno
https://www.spar.si/online/tuna-v-oljcnem-olju-spar-6x80g/p/493245 glej je 4,8 – in ne 6

sicer kupim raje skušo despar – mi je odlična.
tako,da ja se da še kaj dosti ceneje dobiti kot ti naštevaš – in potem je kamen na kamen palača – in ko na koncu sešteješ se nabere tudi za 100+ e lahko razlike za cel mesec – če že pri enem obroku najdemo toliko razlik v cenah.


Evo primer škatla 12 jajc 4€, paket tune 6€, proteinski kruh 3€, sir 2€, skuta 4€, por 2€, korenje 2€, paprika 2€ današnja večerja za 5 člansko družino 🙂
Vas zanima še kosilo? Malica? Zajtrk?
[/quote]

Daj nehaj nakladat. Paket tune? 12 jajc? Kila skute? Zraven pa še kruh, sir, korenje, paprika in por?

Si ne predstavljam te grozljive kombinacije, količina hrane je pa to itak nemogoča za 5 ljudi.

Am, možev cilj je 3700kcal dnevno, moj 2600kcal… Sin je star 19 let, hčeri pa 15 in 12… Tavlki trenira kolesarstvo, srednja plavanje, mala pleše! A naj jih stradam? Kaj pa je nrdit omlete za 5 oseb iz 12jajc? Korenje kupim bio, se mi zdi da je neki okol 3€, ne porabimo ga naenkrat, ma se je treba obesit na vsako malenkost? Kruha pojemo zraven samo za vzorcek

Spomnila sem se, ko smo šli s kolegi na potep po Evropski prestolnici. Midva z mojim sva jedla zajtrk, spila kavo, vzela vsak po 2 ali 3 sadeža in vodo za čez dan in potem sva večerjala, ko smo končali oglede. Drug par pa je vlekel sabo čipse, čokolado, paket toasta, narezan sir, napolitanke, sokove, kupila sta si vmes kako sladico in zvečer sta umirala od lakote, ko smo prišli v hotel. Pa smo vsi vitki. Samo midva bi s tisto hrano živela več dni. Od takrat mi je čisto jasno, zakaj eni živijo s 100 euri en mesec, drugi pa en teden.

Delam omlete, zato je taka kombinacija 🙂 vsakemu eno, torej je to 2,3 jajca na omleto? Veliko? Meni se ne zdi! Podatki so realni, lahko pa se slikam jutri!
Kupujem te izdelke, ker imajo najmanj maščob, so brez sladkorja in imajo veliko beljakovin… Ceneje nas ne zanimajo

Delam omlete, zato je taka kombinacija 🙂 vsakemu eno, torej je to 2,3 jajca na omleto? Veliko? Meni se ne zdi! Podatki so realni, lahko pa se slikam jutri!
Kupujem te izdelke, ker imajo najmanj maščob, so brez sladkorja in imajo veliko beljakovin… Ceneje nas ne zanimajo


Ampak tistega, kar jeste zunaj doma, verjetno tudi ne nosi celo leto Bozicek?


V službi oz.šoli, vsak ima že tam en topel obrok. Pač, nam se ne vrti cel ljubi dan oz.popoldan in večer okoli futra, nonsaj niti cajta ni. Se mi zdita dva obroka in morda še tretji za eno malenkost pojest zvrhan dovolj. Če komu ni, ne gledam pod prste, ce si postreze iz hladilnika, ampak tako je pri nas. Vem, pet obrokov je priporocljivo, sam pol pa tu gor skoz po dietah sprašujete.
[/quote]

Meni so trije za dost, vmes se kako sadje in to je moja zivljenska dieta.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Naj še dodam, da smo v teh dneh vsi enako prehodili in bili cele dneve na nogah. Tako, da sva midva pri enakem miganju pojedla 3x manj.

Neobdelane zemlje je v Sloveniji veliko. Zelo veliko. Boš lahko tudi kaj revežem podarila ali lenim prodala, pa še otroka se bosta navadila kaj drugega delat kot mobitel in daljinca božat.
[/quote]
Bedarije govoris. Kaj naj najemam zemljo in jo po sluzbi hodim obdelovat in zalivat. Pa da mi potem to se pokradejo. Kaj pa benz in cas? Se kaj drugega bi v zivljenju lahko poceli ves. Mobitela najina otroka nimata pa ves kaj? Tud TVja ne. Ker raje beremo in migamo pa seveda tudi raziskujemo.


vem za enega, ki je treniral kolesarstvo in bil potem tudi profi kolesar – kolikor se spomnim, on si je moral tehtati hrano, ne pa da bi se lahko nažiral v velikih količinah kakršne ti naštevaš.

Kolk jajc pa pol na mesec zmažete, če jih samo za eno večerjo pojeste 12, zraven pa še šest paketov tun???
kakorkoli – za večerjo je to vse kar si naštela krepko preveč četudi so/ste športniki – za obrok večerje kreeeepko preveč kalorično vse to skupaj. če že o kalorijah govoriš. in potem greste tako nažrti spat… groza.

Meni so trije za dost, vmes se kako sadje in to je moja zivljenska dieta.
[/quote]

Pri več obrokih se redim, tako da ostajam pri dveh 🙂

New Report

Close