Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Koliko za hrano na mesec?

Koliko za hrano na mesec?


no glej, lahko se doji, lahko ima ad – kar tudi stane, gre pa več za plenice sedaj, kar potem odpade in se pokrije to nekako.
meni je vseeno – pač zapravite kakor zapravite. če vam je toliko veliko jesti kot naštevatie, jejte, vaša stvar…
samo jaz osebno se sprašujem kam date to?
Govoriš o domačih piščancih – mi imamo sorodnike kmete, in občasno se zgodi,da prinesejo kakšno domačo kuro – njihova je ogromna – tako ogromna, da nas jo ima 5 odraslih + eno otrok vrh glave za kosilo, pa še ostane za večerjo kaj, ker ne moremo vsega pojesti, pa imamo mesojedce v družini.
tako,da se potem sprašujem kaj vi delate s 14 domačimi piščanci, da jih tako frezate…
saj ko pridemo do opisa kaj se je in kupuje pridemo potem do takih bajnih večerij, kot jo je ena navedla zgoraj – in ob tem potem lahko sama mirno rečem, da se da stroškovno s krepko manj priti čez mesec, brez da bi bil kdo lačen in brez da bi zmanjševal neko povprečno zdravo kvaliteto hrane.
ker tisto kar je naštela ona tam zgodaj – ima za moje pojme ena 4 ali tudi 5 članska družina vsaj 3 dni (če še ne kakšen obrok malice zraven) za večerjo . Ne pa enkrat zgolj za večerjo.
[/quote]

Pa imate vi otroke? A jih stradate? 19 letniku je 5-6 jajc čist nek standard… ŠE sosedova 6 letnica poje 3! Mism kako lahko ima 5 članska družina 1 paket jajc in 4 konzerve tune pa mal zelenjave za 3 dni????

Recimo danes za kosilo bodo steaki – kupleni v Lidlu, komad je cca 8€ se pravi 6×8=48€ zraven bo riž in mešana zelenjava pa zeljna solata… zase bom popekla še domačo bučko! A to je tudi preveč da 19 in 40 letnik pojesta vsak 1,5 steaka?

Mislim, da se zastonj trudiš pojasnevati. Na tem forumu je nekaj dežurnih vsevednic, ki bodo trdile svoje, tudi če niso pravilno razumele ne uvodnega posta, ne koncepta vaše prehrane.
Če bi napisala, da porabite 350 eur mesečno, bi te iste dežurne vsevedke prepričevale, da za tak denar pa ne morete kvalitetno jesti. Pa razumi, kdor more.
[/quote]

Sem ugotovila da, grozno! mism res nikamor tole ne pelje, dejansko se počutim slabo, ker otrokom packam omlete za večerjo, kalorične, zdrave…

Pa imate vi otroke? A jih stradate? 19 letniku je 5-6 jajc čist nek standard… ŠE sosedova 6 letnica poje 3! Mism kako lahko ima 5 članska družina 1 paket jajc in 4 konzerve tune pa mal zelenjave za 3 dni????

Recimo danes za kosilo bodo steaki – kupleni v Lidlu, komad je cca 8€ se pravi 6×8=48€ zraven bo riž in mešana zelenjava pa zeljna solata… zase bom popekla še domačo bučko! A to je tudi preveč da 19 in 40 letnik pojesta vsak 1,5 steaka?
[/quote]

Seveda je preveč, ker steak stane 8 eur kos. Če pa bi napisala, da boš delala piščančji žur (to sem enkrat zasledila, kako so hvalile), kjer bi za kilo piščančjih prsi dala manj, kot za 1 steak, zraven pa zlila še kup maščobe, pol kg poceni sira in vsaj pol litra sladke smetane in po možnosti začinila z vegeto, bi bilo pa ok.
To je (žalostna) prehrana slo družine.

Pa imate vi otroke? A jih stradate? 19 letniku je 5-6 jajc čist nek standard… ŠE sosedova 6 letnica poje 3! Mism kako lahko ima 5 članska družina 1 paket jajc in 4 konzerve tune pa mal zelenjave za 3 dni????

Recimo danes za kosilo bodo steaki – kupleni v Lidlu, komad je cca 8€ se pravi 6×8=48€ zraven bo riž in mešana zelenjava pa zeljna solata… zase bom popekla še domačo bučko! A to je tudi preveč da 19 in 40 letnik pojesta vsak 1,5 steaka?
[/quote]
lepo te prosim, več oseb ti je enoglasno napisalo začudenje nad tvojim jedilnikom za eno večerjo.
ja za večerjo za pet ljudi je normalno recimo ena jajčna omleta z zelenjavo en dan, drugi dan tuna in zelenjava preostala, tretji dan pa recimo skutini cmoki… za večerjo se mi zdi to čisto normalen obrok –
meni se ne zdi zdravo nažiratio tako za večerjo kot vbi to počnete očitno, če vse to sfrezate v enem obroku.
Sprašuješ na začetku teme, če se nam zdi to (vaš znesek potabe) veliko, in ja jaz ti povem,da se mi zdi veliko, ne samo veliko, ampak že kar ogromno, sploh glede na to kar pišeš za jeste za en obrok – in to obrok na koncu dneva, ki naj bi bil lažji.
Si vprašala za mnenje, jaz sem ga povedala, in tudi argumentirala.
če pa misliš ostale, ki ne konzumirajo takih večerij in takih količin hrane kot vi napadati,da stradajo, potem pa raje ne sprašuj za mnenje.
Vi jejte, če vas je volja, moje mnenje je da je to količinsko ogromno, sploh za obrok večerje, ki naj bi bila lažja.
vam pa lahko samo zaželim dober tek ob takem najedanju, zame prenajedanju. Bi me pa zanimale vaše slike.
Tudi argumenti o športnikih – ala kolesarstvu sop mi čudni, kot sem ti že napisala, kolikor je meni znano od bližnjega znanca, ki se je profesionalno s tem ukvarjal, on je imel omejitve količinske hrane – da si jo je moral tehtati koliko riža točno, in koliko testenin sme itd. ne pa da bi se smel v takih količinah najedati kot ti to pišeš. To mi je tudi malo čudno…
Ampak, če vam paše, izvolite, dober tek. Mi bomo pa pač drugače kot nam paše.

Sem sama. Vrta nimam, tudi nihče mi nič ne podari z vrta. Račun za pika kartico me mesečno pride okrog 300 do 400 evrov. Recimo povprečno 350 evrov. Vse kupujem v Mercatorju, hrano in čistila. Kupujem tudi predpripravljeno hrano in včasih, ko nimam časa, celo pripravljeno, npr. pečen piščanec ali rebrca…

Meni se zdi, da me hrana kar precej stane. Ampak ne šparam, ne pri sadju, ne pri zelenjavi.

nekako nisem dolžna opisovati za kakšno kolesarstvo se gre? A ne… lahko pa povem, da ni cestno in ni point bit suh, grintav in depiliran.. ampak rabi mišice v rokah, nogah… in mišice pridejo s treningom in HRANO!
In še 1x 2,4 jajca na osebo ni veliko…

očitno nimaš pojma o prehrani… brez OH, maščob, cukra… se ne zrediš! In v opisani večerji ni nič od tega, ker je skrbno sestavljena in jo jemo že več kot 2 leti, enako… ne vsak dan, se razume! Tako da naše slike, če pričakuješ da smo debeli, bi te razočarale!


lepo te prosim, več oseb ti je enoglasno napisalo začudenje nad tvojim jedilnikom za eno večerjo.
ja za večerjo za pet ljudi je normalno recimo ena jajčna omleta z zelenjavo en dan, drugi dan tuna in zelenjava preostala, tretji dan pa recimo skutini cmoki… za večerjo se mi zdi to čisto normalen obrok –
meni se ne zdi zdravo nažiratio tako za večerjo kot vbi to počnete očitno, če vse to sfrezate v enem obroku.
Sprašuješ na začetku teme, če se nam zdi to (vaš znesek potabe) veliko, in ja jaz ti povem,da se mi zdi veliko, ne samo veliko, ampak že kar ogromno, sploh glede na to kar pišeš za jeste za en obrok – in to obrok na koncu dneva, ki naj bi bil lažji.
Si vprašala za mnenje, jaz sem ga povedala, in tudi argumentirala.
če pa misliš ostale, ki ne konzumirajo takih večerij in takih količin hrane kot vi napadati,da stradajo, potem pa raje ne sprašuj za mnenje.
Vi jejte, če vas je volja, moje mnenje je da je to količinsko ogromno, sploh za obrok večerje, ki naj bi bila lažja.
vam pa lahko samo zaželim dober tek ob takem najedanju, zame prenajedanju. Bi me pa zanimale vaše slike.
Tudi argumenti o športnikih – ala kolesarstvu sop mi čudni, kot sem ti že napisala, kolikor je meni znano od bližnjega znanca, ki se je profesionalno s tem ukvarjal, on je imel omejitve količinske hrane – da si jo je moral tehtati koliko riža točno, in koliko testenin sme itd. ne pa da bi se smel v takih količinah najedati kot ti to pišeš. To mi je tudi malo čudno…
Ampak, če vam paše, izvolite, dober tek. Mi bomo pa pač drugače kot nam paše.
[/quote]

Če česa ne prenašam, je pa to skopost pri hrani! Saj ljudem ni treba v Dachau, bi v tvoji oskrbi postali dovolj vitki okostnjaki…

Pa imate vi otroke? A jih stradate? 19 letniku je 5-6 jajc čist nek standard… ŠE sosedova 6 letnica poje 3! Mism kako lahko ima 5 članska družina 1 paket jajc in 4 konzerve tune pa mal zelenjave za 3 dni????

Recimo danes za kosilo bodo steaki – kupleni v Lidlu, komad je cca 8€ se pravi 6×8=48€ zraven bo riž in mešana zelenjava pa zeljna solata… zase bom popekla še domačo bučko! A to je tudi preveč da 19 in 40 letnik pojesta vsak 1,5 steaka?
[/quote]

Zdaj sem šla prav moža vprašat, ker moj otrok pač še ni najstnik. Pravi, da v življenju še ni pojedel 5 – 6 jajc. Za steake iz Lidla ne poznam kilaže, ampak če gre za recimo 250 – 300 g steak, potem ja, steak in pol na osebo je absolutno preveč, tudi za najstnika.


glej ne mislim se prepirati s tabo, če ni po tvoje takoj zaženeš žaljivke – zdaj si se celo na cestne kolesarje spravila – zate so mogoče “grintavi”, zdaj je največja dirka na svetu po franciji, poglej malo kakšne napore to preživijo in dajejo skozi. potem pa se oglašaj o grintavosti in podobnimi žaljivkami. V noge jih poglej cestne kolesarje. če tam ne najdeš mišic in vidiš grintavost, potem je s tvojimi očmi nekaj narobe.
kakorkoli izvolite vi jejte, če imate možnost in voljo toliko spraviti vase zvečer. jaz sem povedala in argumentirala svoje mnenje.

….s poudarkom na tehta RIŽ in TESTENINE – se pravi OHje

Če česa ne prenašam, je pa to skopost pri hrani! Saj ljudem ni treba v Dachau, bi v tvoji oskrbi postali dovolj vitki okostnjaki…
[/quote]
nisem skopa niti slučajno ne. samo nažiram se pa ne, sploh ne zvečer, vi pa izvolite.

Zdaj sem šla prav moža vprašat, ker moj otrok pač še ni najstnik. Pravi, da v življenju še ni pojedel 5 – 6 jajc. Za steake iz Lidla ne poznam kilaže, ampak če gre za recimo 250 – 300 g steak, potem ja, steak in pol na osebo je absolutno preveč, tudi za najstnika.
[/quote]

Bogi tvoj mož… Moj dejansko vsak 2gi dan, po treningu poje 5 jajc, oziroma beljakov… Da steak je 300g! Mi pa prosim razložite kako naj potem dobi 3700 kalorij in 270g beljakovin dnevno? Brez sladkorja, OH in maščob! Ker me zanima, meni bi tudi pasalo manj kuhat…


glej ne mislim se prepirati s tabo, če ni po tvoje takoj zaženeš žaljivke – zdaj si se celo na cestne kolesarje spravila – zate so mogoče “grintavi”, zdaj je največja dirka na svetu po franciji, poglej malo kakšne napore to preživijo in dajejo skozi. potem pa se oglašaj o grintavosti in podobnimi žaljivkami. V noge jih poglej cestne kolesarje. če tam ne najdeš mišic in vidiš grintavost, potem je s tvojimi očmi nekaj narobe.
kakorkoli izvolite vi jejte, če imate možnost in voljo toliko spraviti vase zvečer. jaz sem povedala in argumentirala svoje mnenje.
[/quote]

Ampak morajo biti grintavi… s 95 kilogrami ne bo šel brcat v hrib! Medtem ko da DH potrebuje maso! Tako kot smučarski skakalec al pa motoGP voznik… mora biti grintav, ker mu je to +! En smukač pa boljše da je makina


glej v podrobnosti ne vem – ampak kolikor mi je znano količinsko je imel določene obroke, tudi beljakovin se ni mogel nažirati do onemoglosti –
in to kar je avtorica teme napisala je oprosti ampak je nič drugega kot nažiranje beljakovin – jajca+ tuna+ še skuta vse v enem obroku – in vse v velikih količinah.
no pa še tukaj nekaj o prehrani kolesarja
https://www.mojezdravje.net/prehrana-kolesarja-v-obdobju-treningov-in-tekmovanj/
ob branju se še bolj vprašam, če ima avtorica pravo prehrano za takega športnika

Ampak morajo biti grintavi… s 95 kilogrami ne bo šel brcat v hrib! Medtem ko da DH potrebuje maso! Tako kot smučarski skakalec al pa motoGP voznik… mora biti grintav, ker mu je to +! En smukač pa boljše da je makina
[/quote]
ojoj no – imaš nesrečo – sem imela sošolca na faksu, ki je treniral DH v kolesarstvu, prinesel nekoč pokazati vso opremo – pa je bil daleč od hudega mišičnjaka. Prej velik in suh.
In ta znanec o katerem ti govorim zgoraj se je najprej ukvarjal z gorskim kolesarstvom in šele dokaj pozno potem presedlal na cestno. Nikoli ni bil mišica.

Bogi tvoj mož… Moj dejansko vsak 2gi dan, po treningu poje 5 jajc, oziroma beljakov… Da steak je 300g! Mi pa prosim razložite kako naj potem dobi 3700 kalorij in 270g beljakovin dnevno? Brez sladkorja, OH in maščob! Ker me zanima, meni bi tudi pasalo manj kuhat…
[/quote]

Tukaj bi bilo bolj na mestu vprašanje zakaj, ne kako. Zakaj toliko kalorij in zakaj z vsemi temi omejitvami. Ampak saj meni je vseeno, kaj vi jeste, samo ne potem posplosevat, da je to zato, ker imate najstnike in da je nekdo, ki ne je tako (npr. moj ubogi mož) kar avtomatično lačen, če ste si vi en skrajen dietni režim zastavili.

Vam je hrana v bistvu hobi. To, kar plačujete, ni strošek hrane nič bolj, kot je strošek hrane večerja pri Ani Roš.

Sem že napisala, da se meni sicer strošek hrane ne zdi prevelik. Ampak kolikor vidim, imate vi drug “problem”. Malo da ne že ortoreksijo. Menda ste športniki, kakšni točno, ne vem, ampak vse se vrti okoli tega, kakšna hrana, kakšno razmerje, bla bla mora biti. Zdaj če trenirate in od tega živite, je še nekako razumljivo, če ste pa navadna familija z navadnimi službami in je šport bolj hobi kot profesionalno, se mi pa zdi to vseeno malo preveč.

Jajca brez rumenjakov?! Pa saj to sploh ni point jajc! Jajca so dobra samo z rumenjaki oziroma meni celo, če že, raje rumenjaki kot beljaki, pri kuhanih beljakov niti ne jem.

Verjamem, da me boš zdaj napadla, ker se je tvoj ton od včeraj kar spremenil. Res ni moja stvar, kaj, kako in kdaj jeste, ampak bolj kot pišeš, bolj je razvidno, da je hrana ZELO pomembna v vašem gospodinjstvu, in da je vse podrejeno športu in kao primerni prehrani za šport.

seveda je hrana zelo pomembna v našem gospodinstvu… A ni hrana gorivo? 80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} vsega je prehrana! In če imamo na podlagi makrohranil preračunano koliko je potrebno pojesti, se bomo tega držali… In moj ton se je spremenil, ker me vi napadate, zmerjate da se prenažiramo in tako dalje!


5 evrov na dan? Samo solata? Res? Samo gnilo sadje? Res? Jogurt včasih? Ostalo lačna? Ker to pride za 30 dni 3 evre na dan. Jogurt 0,70, 1 banana 0,20, ribe ?? ( zmrznjene po 3 evre za 3x), res?? Dejte no dejte, vzemite v roke kdaj kakšen papir pa si zapišite, prištejte še plačano malico v službi, prištejte še čistila … potem pa napišite koliko v resnici porabite. Od sadja in kefirja živiš? Komu lažeš?

Nihče, res nihče me ne prepriča, da je 150 € za hrano/osebo na mesec dovolj! In ja, tudi majhni otroci zrasejo.
Danes ta kosilo.
Ovara, v kateri je belo meso piščanca, komplet hrbet piščanca z vratom in “čučko”, perutničke.
Za večerjo bodo goveji burgerji. Imam malo čez 1,2 kg mlete govedine, 10, 79 je pa kg!
Če puščanca spečem, pojedo fantje bedro zgornji in spodnji del, torej za našo družino minimalni 4 “kolbice”.
A še vedno mislite, da je 14 piščancev z pol leta ali kaj???

Ni čudno po tem kar pišete, če samo mečete vase, da je skoraj vsaka baba razvlečena gmota sala, nima niti o oblike ženske, lena da smrdi od nje in egoistično neprebavljiva, če izvzamemo tistih nekaj motenih ekstremov, ki so kot hodeči mrliči.

Ko nekdo napiše, da porabi 1000 eur, skačete. Potem druga napiše, da porabi 100, spet v luft:)

Čistila niso hrana, higienski pripomočki niso hrana, vrečke za smeti in wc papir niso hrana. Midva sva dva, mesečno samo za hrano dava okoli 150 do 200 eur.

pride na večerjo cela žlahta?
kosilo pa kot pri tavelikih revežih:-)

Bogi tvoj mož… Moj dejansko vsak 2gi dan, po treningu poje 5 jajc, oziroma beljakov… Da steak je 300g! Mi pa prosim razložite kako naj potem dobi 3700 kalorij in 270g beljakovin dnevno? Brez sladkorja, OH in maščob! Ker me zanima, meni bi tudi pasalo manj kuhat…
[/quote]
To obsesiranje s prehrano in manicno izogibanje OHjem, mascobam in sladkorjem pa treningi in tehtanjem hrane govori o tem, da ste v kolektivni psihozi in ste razvili konkretno prehransko motnjo. Nasvet ni slabonameren. Razmislite o tem. Clovekovo zivljenje se ne bi smelo vrteti okoli hrane. To ni zdrav um.

New Report

Close