Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Koliko za hrano na mesec?

Koliko za hrano na mesec?

Pač jedo beljakovine in k zelenjavni omleti zraven jejo še tuno, sir, skuto.
Zakaj bi tebi moral nekdo polagati račune, zakaj kupi debela jajca namesto cenejših? Pa kdo si ti, da se tebi nekdo mora opravičevati, ker je tuno in jajca v istem obroku?
Matr mi greste stare čarovnice na živce.
Pač tako večerjajo, tako jim paše in toliko si lahko privoščijo.
[/quote]
Ženska je sama postavila svojo kuhinjo na ogled in prosila za komentarje. Noben komentar ni žaljiv, so pa v nekaterih dodatna vprašanja, da bi lažje razumeli in lažje odgovorili.

Pa kdo si ti (če uporabim tvoje besede), da se tukaj zdiraš, ko te nihče ni prosil. Če te muči PMS, pojdi v kako politično temo.

Ce ze jes je bolje, da jes zdravo. Krma teh pisk ceprav v prosti reji je se vedno polna hormonckov, antibiotikov, pesticidov iz krme in seveda gso psenicke in koruzce. Zdravo se placa. Nekateri pa jedo sranje pa potem skacejo okol dohtarjev in farmacevtov pa na dolgih bolniskih pa naenkrat probajo biti vegani..no ko jim voda v grlo tece. Drugi pac niso zonglerji in kupujejo drazje in ze v startu tudi bolj zdravo. Bio jajcka so cca 3€ za 6 komadov. Da se izzognes strupom in horm.motilcem posiljene produkcije nezdravih kokic nekaj stane.
[/quote]
Jajca pod znamko “debela jajca za zajtrk” NISO bio, niti se kot takšna ne prodajajo. Res ne vem, v čem so boljša od proste reje?

Zapravim okroglo 100 evrov. Za enega clana, zase! Vcasih manj, vcasih malo vec. Kaj kupujem? Sezonsko sadje, zelenjavo, ribe, vcasih kaksen jogurt ali kefir in polnozrnat kruh. Priboljskov ne rabim, niti nimam zelje. Sedaj poleti jem samo solate in sadje.

Tako da ce zelite zdravo jest, ni treba veliko denarja.

Živimo v času, ko imajo ljudje vse manj pameti in je normalne sredine malo, tudi pri prehrani. Goram sala in zanemarjeni lenobi brez vsakega samospoštovanja ne zadostuje plača za hrano, ki jo dobijo, požro več od dvestokilskega pitanega prašiča, na drugi strani pa sektaško motene shiranke, ki blodijo da zdravo živiijo.


Ženska je sama postavila svojo kuhinjo na ogled in prosila za komentarje. Noben komentar ni žaljiv, so pa v nekaterih dodatna vprašanja, da bi lažje razumeli in lažje odgovorili.

Pa kdo si ti (če uporabim tvoje besede), da se tukaj zdiraš, ko te nihče ni prosil. Če te muči PMS, pojdi v kako politično temo.
[/quote]

Ne, ženska je vprašala, koliko drugi zapravimo za hrano in jasno napisala, da nje je cenejša hrana ne zanima.

Ne, ženska je vprašala, koliko drugi zapravimo za hrano in jasno napisala, da nje je cenejša hrana ne zanima.
[/quote]

Nas je 5., otroci najstniki. Tudi gre okoli 1000 €, veejetno več, za hrano. Če pa dodam šolsko prehrano prehrano v služni, pa toliko več. Pa ne kupujemo bio izdelkov, oziroma samo ožji izbor.
Se je pa hrana od lani do letos močno podražila. Vsaj zdi se mi tako. Posebej drago je meso, ribe.

crkujem od smeha. Na eni strani nekaj dokaj realnih ljudi, na drugi pa debela raglja in debeli viharc ne zapravita skoraj nič za hrano. Viharca razumem, ker ga mama s svojo penzijo futra,
ragljo pa najbrž tudi mati in tašča, pa še njen zarod zraven. Da se pa gredo tukaj oglašat in pametovat, je pa res preko meje dobrega okusa.


Jajca pod znamko “debela jajca za zajtrk” NISO bio, niti se kot takšna ne prodajajo. Res ne vem, v čem so boljša od proste reje?
[/quote]
Predvidevam, da so za njih boljsa,ker so vecja :)?

Ali pa recimo, ko je govora o socialni podpori….pa prebiramo o lenuhih in tako naprej…

Nas je 5., otroci najstniki. Tudi gre okoli 1000 €, veejetno več, za hrano. Če pa dodam šolsko prehrano prehrano v služni, pa toliko več. Pa ne kupujemo bio izdelkov, oziroma samo ožji izbor.
Se je pa hrana od lani do letos močno podražila. Vsaj zdi se mi tako. Posebej drago je meso, ribe.
[/quote]

Pa ne samo hrana. Tudi poloznice in stroski za prosti cas: vstopnine ipd. In to vse samo zaradi pohlepa. Enako kot ob uvedbi evra. Jaz ne cenim nobenega v Slo. Ne politikov in ne gospodarstvenikov. Vsi so enako egoisticni, zleht ali pa nesposobni, ker to bi se ze davno dalo urediti in ne bi bilo tako. Pa da o kartelih in njih dogovorih: trgovcev, zavarovalnicarjev, ergetikov itd itd ne govorim.

Daj nehaj nakladat. Paket tune? 12 jajc? Kila skute? Zraven pa še kruh, sir, korenje, paprika in por?

Si ne predstavljam te grozljive kombinacije, količina hrane je pa to itak nemogoča za 5 ljudi.
[/quote]

Po moje je takole:
– oče 160 kg
– mama 130 kg
– otroci 3* 100 kg = 300 kg

Enostavno ne verjamem, da enim zadostuje 100 € na osebo, če niso samooskrbni. Če dodam prehrano zunaj doma pridem vsaj na 300 na osebo. Tudi, ko sem napisala 1000 na mesec, ugotavljam, da je to realno prenizka ocena. Ninamo točno preračunano, koliko damo za tekoče stroške.
Ampak če pogledam, pri nas gre samo mleka 2 l na dan. Fantje npr. Naenkrat pojedo po 4 do 5 pečenih jajc, umešanih toliko več. Ampak to je pocwni hrana. Mesa gre tudi skoraj kg na obrok. Če ni ravno v akciji, je to okoli 10 €. Res he, da kupim npr. domače piščance. Ravno kobec junija sem kupila 14 piščancev. Očiščenih. Domača prehrana. 200 €. Pa to ni za 3 mesece. Kupujem teletino po cca. 20 ali 30 kg. Tudi ni po 5 € kg, ker je meso mlado, brez silaže hranjeno.
Ribe, npr. brancin orada..gre tudi 30 € na obrok, razen če he kakšna akcija.
Že samo zajtrk, pašteta na 1 je 1 €, pa to ni ravno zdravo, niti dovolj za zajtrk najstnika. Plus jogurt tam okoli 1 €, pa sir, sadež. Samo zajtrk vsaj 3 ali 5 €, če ne več. Sploh kosmiči, semena. Za 1. To pomeni, da z 10-imi € na dan na osebo ne znese. Niti pod razno!
Ja, če doma ne kuhaš, če..kaj pa vem.
Naši fantje po šoli ob 16-ih jedo topel konkreten obrok, zvečer po treningu zopet.
Tudi sedaj med počitnicami so že začeli s treningi. Okoli 9ih zajtrk, 13ih kosilo, okoli 16ih malica in zvečer konkreten obrok.


Evo primer škatla 12 jajc 4€, paket tune 6€, proteinski kruh 3€, sir 2€, skuta 4€, por 2€, korenje 2€, paprika 2€ današnja večerja za 5 člansko družino 🙂
Vas zanima še kosilo? Malica? Zajtrk?
[/quote]


Sama imam tudi sina kolesarja in to v pro in mi ni jasno, da za večerjo daš otroku tako količino hrane! Kot drugo res težko uspem dojet, vso to kombinacijo sestavin, ki jo navajaš, kaj bi to za ena jed nastala?
Navajaš, da kupuješ kakovostna jajca in ne vem kaj, ampak najbolj kakovostna jajca so direkt od kmeta in so bistveno cenejša, sama ravno od njih nabavljam (jajca, zelenjava, sadje,…), pa tudi meso, ko je na volji. Pa oprosti ne zapravim tolk denarja, kot ti pišeš, ker skušam kupit čim boljše pa da zapravim čim manj. In nikakor ne pridem do zneskov, ki jih nekateri tle navajate.

Ne, ženska je vprašala, koliko drugi zapravimo za hrano in jasno napisala, da nje je cenejša hrana ne zanima.
[/quote]
Kopirano iz zacetnega posta:
A se vam to res zdi veliko?

Ce avtorica ne bi bila sama v dvomu glede svojih nakupovalnih navad, verjetno ne bi zastavljala taksnega vprasanja.

Ja, zdi se mi veliko. 3500 pik pri Mercatorju je vsaj 4000 € nakupov, ker grejo pike na zaokrozen evro, vedno pa ostanejo centi, za katere ne dobis naslednje pike.

Ok, ce so vsi ekstremni sportniki, potrebujejo toliko in taksno hrano. Ampak tudi to lahko dobis isto ali boljso kvaliteto za manj denarja, ce malo pogledas okrog.

Razen, ce se je avtorica rabila samo pohvaliti, kako si lahko privosci nakupovanje brez razmisljanja. No, potem pa so vsa nadaljnja vprasanja res odvec.

Beležim nekako pol leta, koliko zapravimo. Za hrano in gospodinske stvari (praški, mila,..) je šlo okoli 450 mesečno dokler smo bili 4. Sedaj z 5. članom pa je skočilo na 650 (še pleničke, robčki,…)

Pretiravamo ne, je pa res da bi lahko bil znesek tudi manjši.

No evo, reale, pravim da se da tam okoli tega zneska za tako druzino. Ocitno bo pa drzalo, da eni ce lahko zapravijo tudi jurja, ker jim niti malo ni treba gledat na cene, pac ga zapravijo, samo potem niso v pravi temi, da bi tukaj pisali, da se realne normalne porabe manj ne da.

No evo, reale, pravim da se da tam okoli tega zneska za tako druzino. Ocitno bo pa drzalo, da eni ce lahko zapravijo tudi jurja, ker jim niti malo ni treba gledat na cene, pac ga zapravijo, samo potem niso v pravi temi, da bi tukaj pisali, da se realne normalne porabe manj ne da.
[/quote]

Gre za družino z majhnimi otroki! To je pomemben podatek! Čisto realno je za najstnika za malico sirovka z neko delikateso, jogurt,, banana ali dve za malico. In že 1 majhna malica doseže kaj pa vem, 3 ali 4 €!

No evo, reale, pravim da se da tam okoli tega zneska za tako druzino. Ocitno bo pa drzalo, da eni ce lahko zapravijo tudi jurja, ker jim niti malo ni treba gledat na cene, pac ga zapravijo, samo potem niso v pravi temi, da bi tukaj pisali, da se realne normalne porabe manj ne da.
[/quote]

če sem prav brala, avtorica ne trdi tega, bolj pojasnjuje, kako denar zapravi.
Tečne so samo debele raglje, ki začnejo pisarit gor, kako zapravijo po 200, max 300 evrov na mesec za 4 člansko družino.


Kopirano iz zacetnega posta:
A se vam to res zdi veliko?

Ce avtorica ne bi bila sama v dvomu glede svojih nakupovalnih navad, verjetno ne bi zastavljala taksnega vprasanja.

Ja, zdi se mi veliko. 3500 pik pri Mercatorju je vsaj 4000 € nakupov, ker grejo pike na zaokrozen evro, vedno pa ostanejo centi, za katere ne dobis naslednje pike.

Ok, ce so vsi ekstremni sportniki, potrebujejo toliko in taksno hrano. Ampak tudi to lahko dobis isto ali boljso kvaliteto za manj denarja, ce malo pogledas okrog.

Razen, ce se je avtorica rabila samo pohvaliti, kako si lahko privosci nakupovanje brez razmisljanja. No, potem pa so vsa nadaljnja vprasanja res odvec.
[/quote]

Za razliko od tebe, vprašanja v uvodnem postu ne berem kot dvom, ampak kot začudenje, da se nekaterim njen znesek zdi previsok. Zato sprašuje, koliko potem porabijo drugi in vmes napiše še primer njihovega jedilnika. Zaradi trditve, da jih cenena hrana ne zanima, očitno ne gre za pritoževanje. Niti nisem vzela njenega posta kot hvalisanje.

Imamo različno percepcijo.

No evo, reale, pravim da se da tam okoli tega zneska za tako druzino. Ocitno bo pa drzalo, da eni ce lahko zapravijo tudi jurja, ker jim niti malo ni treba gledat na cene, pac ga zapravijo, samo potem niso v pravi temi, da bi tukaj pisali, da se realne normalne porabe manj ne da.
[/quote]

Ni ravno realno, ker se 5. član verjetno šele doji plus dva majhna otroka. Ti jedo kot ptički. Najstniki pa pojedo kar nekaj več od odrasle osebe.
Jaz imam dva najstnika in to je treba non stop hladilnik filat, oba sta suha kot pajka (65 kg na 185 cm), ni mi jasno, kam to devata … Kupujem samo osnovne zadeve, nič fertig, zamrznjeno in iz vrečk, razen ajde pohanega sira na par mesecev, ampak pod 600 evrov za 4 ne pridem. To štejem samo hrano. Potem pa še nekaj dodatnega denarja za sanitarne zadeve itd.
Če se ne motim, je MihaC nekoč napisal, da živijo vsi z eno povprečno plačo, in to čisto fletno … pet ljudi. Zdaj, koliko mu je za verjet, naj vsak sam presodi. Se pravi, da s 300, 400 evri pokrijejo komplet vse ostale stroške, od stanovanja do avtomobila, oblek, zavarovanja, dopusta, bencina itd itd. Malo morgen. Samo avto (zavarovanje, bencin, vinjeta, servis) stane sigurno 100 evrov na mesec. Stanovanjski stroški, če imajo super ugodno varianto (beri, se švercajo pri starših) 100 evrov na mesec. Dodatno zavarovanje za dva 60 evrov na mesec in jim ostane kakih 100 evrov za vse ostalo. Verjameš?

Ok, prvič… osnovna matematika če 12 delimo s 5 = 2,4 jajca na osebo! Kar SPLOH ni veliko, iskreno 19 letnik bi sam komot pojedel en paket jajc, glede na to da rumenjakov ne jemo. To je tudi razloga za JATA debela jajca, ker imajo veliko beljaka in manjši rumenjak (NE mečem ga stran, preden me napadete)… Delam omlete, torej porabim vsaj 2 papriki, 1 por, , korenje, skuto (“Fitness cheese” rikota 400 g), sir z povrhu in tuno za notri… Res nevem, kako se vam zdi tole tako ogromno? In zakaj je potrebno toliko zgražanja in žaljenja?

kdo ne ve, kaj omleta je? http://okusno.je/clanek/kuhinje-sveta/kako-pripraviti-dobro-omleto.html

Ni ravno realno, ker se 5. član verjetno šele doji plus dva majhna otroka. Ti jedo kot ptički. Najstniki pa pojedo kar nekaj več od odrasle osebe.
Jaz imam dva najstnika in to je treba non stop hladilnik filat, oba sta suha kot pajka (65 kg na 185 cm), ni mi jasno, kam to devata … Kupujem samo osnovne zadeve, nič fertig, zamrznjeno in iz vrečk, razen ajde pohanega sira na par mesecev, ampak pod 600 evrov za 4 ne pridem. To štejem samo hrano. Potem pa še nekaj dodatnega denarja za sanitarne zadeve itd.
Če se ne motim, je MihaC nekoč napisal, da živijo vsi z eno povprečno plačo, in to čisto fletno … pet ljudi. Zdaj, koliko mu je za verjet, naj vsak sam presodi. Se pravi, da s 300, 400 evri pokrijejo komplet vse ostale stroške, od stanovanja do avtomobila, oblek, zavarovanja, dopusta, bencina itd itd. Malo morgen. Samo avto (zavarovanje, bencin, vinjeta, servis) stane sigurno 100 evrov na mesec. Stanovanjski stroški, če imajo super ugodno varianto (beri, se švercajo pri starših) 100 evrov na mesec. Dodatno zavarovanje za dva 60 evrov na mesec in jim ostane kakih 100 evrov za vse ostalo. Verjameš?
[/quote]
no glej, lahko se doji, lahko ima ad – kar tudi stane, gre pa več za plenice sedaj, kar potem odpade in se pokrije to nekako.
meni je vseeno – pač zapravite kakor zapravite. če vam je toliko veliko jesti kot naštevatie, jejte, vaša stvar…
samo jaz osebno se sprašujem kam date to?
Govoriš o domačih piščancih – mi imamo sorodnike kmete, in občasno se zgodi,da prinesejo kakšno domačo kuro – njihova je ogromna – tako ogromna, da nas jo ima 5 odraslih + eno otrok vrh glave za kosilo, pa še ostane za večerjo kaj, ker ne moremo vsega pojesti, pa imamo mesojedce v družini.
tako,da se potem sprašujem kaj vi delate s 14 domačimi piščanci, da jih tako frezate…
saj ko pridemo do opisa kaj se je in kupuje pridemo potem do takih bajnih večerij, kot jo je ena navedla zgoraj – in ob tem potem lahko sama mirno rečem, da se da stroškovno s krepko manj priti čez mesec, brez da bi bil kdo lačen in brez da bi zmanjševal neko povprečno zdravo kvaliteto hrane.
ker tisto kar je naštela ona tam zgodaj – ima za moje pojme ena 4 ali tudi 5 članska družina vsaj 3 dni (če še ne kakšen obrok malice zraven) za večerjo . Ne pa enkrat zgolj za večerjo.


no glej, lahko se doji, lahko ima ad – kar tudi stane, gre pa več za plenice sedaj, kar potem odpade in se pokrije to nekako.
meni je vseeno – pač zapravite kakor zapravite. če vam je toliko veliko jesti kot naštevatie, jejte, vaša stvar…
samo jaz osebno se sprašujem kam date to?
Govoriš o domačih piščancih – mi imamo sorodnike kmete, in občasno se zgodi,da prinesejo kakšno domačo kuro – njihova je ogromna – tako ogromna, da nas jo ima 5 odraslih + eno otrok vrh glave za kosilo, pa še ostane za večerjo kaj, ker ne moremo vsega pojesti, pa imamo mesojedce v družini.
tako,da se potem sprašujem kaj vi delate s 14 domačimi piščanci, da jih tako frezate…
saj ko pridemo do opisa kaj se je in kupuje pridemo potem do takih bajnih večerij, kot jo je ena navedla zgoraj – in ob tem potem lahko sama mirno rečem, da se da stroškovno s krepko manj priti čez mesec, brez da bi bil kdo lačen in brez da bi zmanjševal neko povprečno zdravo kvaliteto hrane.
ker tisto kar je naštela ona tam zgodaj – ima za moje pojme ena 4 ali tudi 5 članska družina vsaj 3 dni (če še ne kakšen obrok malice zraven) za večerjo . Ne pa enkrat zgolj za večerjo.
[/quote]

Očiščen piščanec ima cca 1,5 kg, torej če ga kupi 15 kosov naenkrat, je to lih za enkrat na teden za kosilo, če porabijo v treh mesecih (ta avtorica, ki je pisala o nakupu piščanca, je sicer navedla, da jih snedejo prej, ampak samo povem, koliko to pomeni v real lifu).
Ko sta bila otroka majhna, smo recimo zavoj makaronov 500 g imeli za dve kosili, danes eno. Paket jajc je bil za ves teden, danes jih kupim vsaj dva na teden. Krompir: porcija naj bi sicer bila en velik krompir na osebo, ampak če nočem, da takoj po kosilu napadejo piškote, moram olupiti dobro kilo krompirja. Pa to so poceni zadeve, nismo še niti pri siru, kaj šele pri mesu. Za večerjo, če jesta sir, moram računat dobrih 100 gramov in pol kile sira na teden je čisto premalo. Oreški za v kosmiče ali kot prigrizek, tega gre za vsaj 5 evrov na teden.
Prištej še vse kile sadja in zelenjave, kruha, nešteto lončkov jogurtov, mleko, kisla smetana …

Mislim, da se zastonj trudiš pojasnevati. Na tem forumu je nekaj dežurnih vsevednic, ki bodo trdile svoje, tudi če niso pravilno razumele ne uvodnega posta, ne koncepta vaše prehrane.
Če bi napisala, da porabite 350 eur mesečno, bi te iste dežurne vsevedke prepričevale, da za tak denar pa ne morete kvalitetno jesti. Pa razumi, kdor more.


no glej, lahko se doji, lahko ima ad – kar tudi stane, gre pa več za plenice sedaj, kar potem odpade in se pokrije to nekako.
meni je vseeno – pač zapravite kakor zapravite. če vam je toliko veliko jesti kot naštevatie, jejte, vaša stvar…
samo jaz osebno se sprašujem kam date to?
Govoriš o domačih piščancih – mi imamo sorodnike kmete, in občasno se zgodi,da prinesejo kakšno domačo kuro – njihova je ogromna – tako ogromna, da nas jo ima 5 odraslih + eno otrok vrh glave za kosilo, pa še ostane za večerjo kaj, ker ne moremo vsega pojesti, pa imamo mesojedce v družini.
tako,da se potem sprašujem kaj vi delate s 14 domačimi piščanci, da jih tako frezate…
saj ko pridemo do opisa kaj se je in kupuje pridemo potem do takih bajnih večerij, kot jo je ena navedla zgoraj – in ob tem potem lahko sama mirno rečem, da se da stroškovno s krepko manj priti čez mesec, brez da bi bil kdo lačen in brez da bi zmanjševal neko povprečno zdravo kvaliteto hrane.
ker tisto kar je naštela ona tam zgodaj – ima za moje pojme ena 4 ali tudi 5 članska družina vsaj 3 dni (če še ne kakšen obrok malice zraven) za večerjo . Ne pa enkrat zgolj za večerjo.
[/quote]

New Report

Close