Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Koliko zaslužite neto+ izobrazba + poklic ki ga opravljate ?

Koliko zaslužite neto+ izobrazba + poklic ki ga opravljate ?

saj to tud ne zna vsaka :).

in zakaj ne greš v gospodarstvo, če se ti kolca po večji plači?

jaz VII stopnja, gospodarstvo ,cca 2.500 neto

mater..na monu pa so sami bogati 😀 potem pa pravijo da je revščina pri nas, pa vsi take dobre plače 😀

JS, Univ.dipl.prav. 37 let delovne dobe, brez prevoza, malice 1450 EUR neto.

***************************************** https://www.youtube.com/watch?v=GAdIV2KHMPA Carpe Diem *************************************************

kakšna revščina neki.
bolj se nam še nikoli ni godilo.

razen tistim, ki se v tem času borijo s poplavami, to pa ni zaradi revščine.

Madonca, pa saj v Slo imamo same bogataše 🙂

Jaz imam doktorat, filologija, delala v tujini (a ne za denar, ampak iz čistega užitka), zdaj delam kot prevajalka, a ne prevajam za gospodarstvo, tako da zaslužim malo. Letos povprečno okoli 1300-1400 na mesec, sicer pa večinoma (precej) manj.

Kljub malemu denarju imam občutek, da imam visok oziroma kakovosten življenjski standard: nimam določenega delovnega časa (od-do), dopust kadar in kolikor hočem, in najpomembneje: nimam ne šefa ne podrejenih, s katerimi bi se morala ubadati ali jih poslušati. Delovno “pisarno”, ki je doma v hiški, si delim z možem 🙂 Delovni dan je tako razgiban in prijeten, hrana domača, pripravljena z občutkom in ljubeznijo. Brez trapastih sodelavk/sodelavcev, neumnih debat, zateženih strank, hitrega tempa in neracionalnih zahtev vodstva.

Službe ne zamenjam za dodatnih + nekaj sto evrov. Več pa že ne rabim, ker enostavno ne vem, kam bi z denarjem. prostora za knjige bo namreč kmalu zmanjkalo 🙂

pomočnik vzgojitelja 35 let delovne dobe, V. stopnja 720.

VII/2 raziskovalka na inštitutu, 940 neto…kaj čmo, javni sektor izjemno dobro plača raziskovalce, zato je pa razvoj na takem nivoju kot je…

gospodarsto, privat sektor
V. stopnja, računovodstvo, 25 let d.d., 850 € neto

gospodarstvo, tuja firma, tehnični consulting (mehatronika)
– tehnični ekspert WW
– 20+let delavnih izkušenj (pol tujina)
– univerzitetna stopnja V/II
– 4900€ bruto (okol 2700 neto) – velikod dam državi 🙁

(Upoabljajte ali “bruto bruto” – bruto – neto)

Pa to so skoraj sami tu ki delajo v povprečju za 1.500+ sami bogataši. Starša delata pa za minimalca pa sta izobražena in z izkušnjami. Tu ste potem sami bogataši, od kje so potem vsi tisti revni v Sloveniji?

Gospodarstvo (finance)
tuja fin skupina
vodstvena pozicija
4500 btto, dobim 2500 neto + bonusi, avto
VII. stopnja
10 let delovne dobe

Mož dela v tujini, dobi 5 kratnik moje plače.
Pa ni provokacija.

Učiteljica, razredni pouk, 920 neto

prav je tako, ker iz JS(razen kakšne med.sestre, gasilci..), si itak ne zaslužite več..v gospodarstvu, sploh v privat firmah, se res dela, za razliko od JS (spet ne vsi, večina)

Ti pa ja. Teb je višek dela, če se javiš na zavod za zaposlovanje!


tovarniški obrat
brusilec
1200 neto z 40 nadurami

aviacija (ne delam v Sloveniji)
univerzitetna izobrazba
12 let delovne dobe
7.000-8.000 € (odvisno od število ur)

Potem bo letos gospodarska rast ulala.

Magistrica ekonomije, banka, odgovorno delo, 800 eur.

Zelela bi si visje place, vendar trenutno steje, da sploh je zaposlitev.

Lp

Dipl. ing. arhitekture, 18 let delavne dobe, 6.200€ bruto.

gospodarstvo, skrbnik ključnik strank, 7 let delovne dobe, 1050 neto
slabo, dve leti nazaj so nam znižali plače za 30 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}


Mal sanjaš, a?

Tu gor, vse kar je nad 1500 eur, je večinoma daleč od resnice… Za arhitekta, ko vem, da jih je 90{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} na cesti, je pa to skoraj nemogoče, razen če imaš neke blazne veze nekje, ampak si moj partner z zelo uspešno firmo na tem področju z visoko bonitetno oceno, sploh za te čase, ne izplača niti približno temu… Kot lastnik, se ve…

Mož z osnovno šolo:delo v lakirnici 980 z malico-32 let delovne dobe.
jaz iv-šivilja lani pri privatniku 750 z malico 24 let delovne dobe,letos brezposelna.

No ja pri nas podobno. Samo, da nas je zaposlenih pet. Družinska firma. Promet mesečno ne bom napisala, ker večinoma mon gleda samo končne cifre.

Nekaj me zanima. Kako se počutiš, ko prebereš, da so otroci lačni, tako kot naprimer današnji primer, ko bodo deložirali mater s tremi otroki? A te kaj prime, da bi pomagala vsaj s hrano, ali kakšno položnico, ali te takšne zadeve pustijo hladne.
Ker jaz imam 425€ prejemkov in razmišljam, kako bi prišla do njih, da bi jim nesla vsaj kako vrečko živeža. Res me zanima in te nočem zafrkavat, ampak me zanima kako razmišlja človek, s takšnimi mesečnimi prejemki.

srednja šola,
it firma,
plača neto 1.650 EUR.

New Report

Close