Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Koliko zaslužite neto+ izobrazba + poklic ki ga opravljate ?

Koliko zaslužite neto+ izobrazba + poklic ki ga opravljate ?

gospodarstvo
multinacionalka
komerciala
V.stop.
28 let del.dobe
770€ neto

Smetarstvo, odpadki
fizično delo

760 neto.

Kar ne verjamem zgornjim plačam. Iz vseh komentarjev izgleda, kot da bi imelo gospodarstvo 2 x večje plače kot JU. Ko pa gledaš statistiko, ima pa JU povprečno višjo plačo.
Tako da mislim da vsi skupaj malo nakladate.Poznam kar dosbro stanje plač v gospodarstvu in imajo take plače tisti ki so na dobrih pozicijah.
Jaz imam svojo firmo, plačo si nakažen nekje 1100 EUR neto + MALICA 150 eur – če je dober mesec 🙂

JU, 17 let delovne dobe, VI stopnja izobrazbe, poslovni sekretar, neto 740€

delam v Avstriji, vodja izmene, 3 leta sem že tukaj, okoli 2500 € neto, pred tem 4 leta v slo (ca. 900 € neto), izobrazba 7. in 6. (da, dve diplomi), s kupom certifikatov in dodatnih izobraževanj.

iščem pa delo v Katarju, mi je to premalo.

Programer, VII stopnje, 2 leti delovne dobe, neto 1700e.

In potem bo spet gonja proti zdravnikom in našim ”bajnim plačam”;
zdarvnica, 6 let delovne dobe, 1350 neto.

Vidim, da ima do sedaj najvišjo plačo cockpit, ki dela v tujini.

No jaz imam pa takole:

administrativni tehnik, 19 let delovne dobe, plača 590 neto + prevoz + malica

Univ. dipl., 10 let izkušenj, 1000€.

Mene pa zanima, a res to drži, da imajo piloti tako visoke plače? Pišuka, skoraj moja letna plača.

no ja, ni tako slabo.
kje se pa trenutno zadržuješ?

no ja, ni tako slabo.
kje se pa trenutno zadržuješ?[/quote]
Pa to si en izmišljuje, se mi zdi, da je ta cockpit bolj realna. No, pa za to sem v dvomih, ker ne verjamem, da piloti tako dobro zaslužijo.

Ravno to se jaz sprašujem. Sami bogatuni, kako je to mogoče? Jaz delam že 30 let in imam z vsemi dodatki pod 900 evrov.

Tudi jaz se sprašujem. Mogoče so prišli prek veze in poznanstva.

Delo na upogibnem stroju 650€ z malico in prevozom…..

14 najbolj stresnih poklicev (in odgovrjajoča plača za le te) v ZDA:
http://finance.yahoo.com/news/the-14-most-stressful-jobs-in-america-171029957.html

Tako, da ja, ljudje lahko zaslužijo tudi več kot so zapisali za posamezne poklice zgoraj. Seveda s trebuhom za kruhom – v tujino.

De omnibus disputandum..

A ti to resno? Za 25 let del. dobe z visoko izobrazbo, zgolj 980 neto. In potem pravi država, da bo šparala, še malo, pa me bo čistilka šišala, ker nekateri res mešamo le zrak in se pridemo pretegnit v službo, brez dela seveda, saj to je status že od nekdaj.
In potem še v naprej fopajo, da denarja ni in naj kaj zategnemo, svinje nemarne, nehumane, ker se le pri plačah ne moremo primerjati z ostalimi EU državami.

Sicer nekaj iz starejšega “foha”, ampak situacija ostaja nekako nespremenjena.

Samostojni računovodja v gospodarstvu
ženska
VI. stopnja izobrazbe
22 let delovne dobe
brez posebnih olajšav
neto 988 eur

gospodarstvo
privat firma
V. stopnja
1.400 eur z malico in prevozom, brez slednjih dveh 1.100

gospodarstvo
privat multinacionalka
V. stopnja
5270 eur brez malice (ker je ni) in z dodatkom za avtomobil



V tujem krutem kapitalizmu. 🙂

Drzavno podjetje, 5. stopnja, ekonomist, 1250 neto s prevozom in malico. Na istem delovnem mestu imamo tudi magistre pa imamo vsi isto. Placani smo po zahtevani stopnji in ne dejanski. Za isto delo smo placani vsi isto, ne glede na izobrazbo, kar je tudi prav.

Srednja šola? Koliko let delovne dobe?

o madona no, to pa nisem mislil, da bom na MONu kdaj humanitaren ☺
raje ne napišem, da ne greste delati samomora masovno ☺

Srednja šola? Koliko let delovne dobe?[/quote]

15?

Kaksno povezavo ima delovna doba s tem?

New Report

Close