Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Koliko zaslužite neto+ izobrazba + poklic ki ga opravljate ?

Koliko zaslužite neto+ izobrazba + poklic ki ga opravljate ?

Kaj pa, če je ravno obratno – da je razvoj na tako slabem nivoju, da raziskovalci ne morejo biti bolje plačani? Za nedelo se pač ne more dobiti plačila.

Če dobro plačaš, bomo preživeli ))))))) Zato kar potalaj. Da ne bo krega preveč )))))))))

no ja, ni tako slabo.
kje se pa trenutno zadržuješ?[/quote]

Na mon-u. (umiram od smeha)

Srednja šola? Koliko let delovne dobe?[/quote]

15?

Kaksno povezavo ima delovna doba s tem?[/quote]

Zanimalo me je, če je to vstopna plača ali plača tik pred penzijo. Drugače pa, solidno 🙂 čeprav ne vemo, kakšni so življenjski stroški.

Občasno delo…
mag.antropologije
za 3 dni dela – 900 €

Je pa seveda več časa namenjenega za iskanje občasnih del, ostalo pa za študijski namen.
Dela je dovolj, samo najti ga je treba.

Plača: minimalna (620e neto)
Izobrazba: mag. inž. arhitekture (UN)
Delo: projektiranje
Tip podjetja: mikro podjetje z nekaj zaposlenimi
Delovna doba: 1 mesec uradno (več let izkušenj na črno)
Stanje: srečna, da sploh imam službo za katero sem se izšolala…

univ. dipl, , 10 let uradnih delovnih izkušenj, 1050 neto

Končana OŠ
1,5 let delovnih izkušenj
620 € NETO + malica in prevoz

dr. med., 21 let delovne dobe, plača 2.300 neto

Jaz pa nimam fiksne neto plače (razen na plačilni skoraj 800eur), ampak zaslužim skoraj vsak mesec čez 2000eur, v povprečju 2400eur … ja … za razliko od vas vseh, ki ste se našteli (razni diplomiranci) jaz delam … in to delam delam, ne samo delam … Delam 12 ur na dan, 7 dni v tednu, doma sem enkrat na mesec ali dva, plus tega, da delam zelo fizično delo, s tregerji oz. z železom – za bolj izobražene.

Takim, ki sedite v pisarnah, ne bi dal nikoli niti 800 eur plače, ker si je ne zaslužite!

Imas prav, potem so pa se zdravnikom fovs, ki delajo in imajo odgovornost in stresno delo.

Zakaj pa tisti ki imate nad 1300 neto place ne napisete tudi kaj konkretno delate?

Bi z veseljem sel delat kaj takega, samo povejte kaj.

Crna, siva , bela ekonomija, mi je cisto vseeno.

Dipl. Ing. projektant s pooblastili, odgovorno delo
600 € pokojnine.

Jaz tudi JS, še huje, državna uprava!! VI. stopnja izobrazbe, 30 let delovne dobe, precejšnja odgovornost, ampak neto plača komaj 900 eur:((

V. stopnja, 1600 neto

Uni.dipl.vzgojiteljica

plača 125evrov – uvajanje v okrepčevalnici, ki sem ga delala 2 mesca ker sem upala da mi bo pogodbo podaljšala pa mi je ni…..

Žal, nisi sposoben. Tudi mi nismo začeli na taki plači, moj prvi bruto je bil 360.000 SIT – mislim, da sem kot “mulc” pri 22 brez olajšav tam… 250.000 ven dobil. Komaj čez jurja današnjih EUR 🙁

Pa ni za verjet, no. Eni s V. stopnjo 1600 neto, po možnosti še mladi, drugi pa s VII. stopnjo, JS, 5 let pred penzijo, pa komaj jurja…

Kje pa je Barca s svojo plačo? Skoraj vsi registrirani so se poskrili.

Nisem še nikoli napisala, koliko imam plače, pa sem tule že skoraj 15 let in so take debate bile že kar precejkrat … in tudi danes ne bom.
O določenih stvareh pač nikoli ne pišem.

Pa ni za verjet, no. Eni s V. stopnjo 1600 neto, po možnosti še mladi, drugi pa s VII. stopnjo, JS, 5 let pred penzijo, pa komaj jurja…[/quote]

Ja, očitno so njegova znanja, kljub srednješolski izobrazbi, bolj cenjena kot tvoja. In kaj zdaj?

Poznam človeka, ki, sicer z VII stopnjo zasluži cca 4000 € neto mesečno + 4 krat na leto bonus (pribl. v višini mesečne plače) + 13 plača oz. božičnica + služben avto v privat namene. Multinacionalka, delovno mesto sicer v Sloveniji, funkcija pa regijska.

In kaj zdaj?

Nisem še nikoli napisala, koliko imam plače, pa sem tule že skoraj 15 let in so take debate bile že kar precejkrat … in tudi danes ne bom.
O določenih stvareh pač nikoli ne pišem.[/quote]

Ne bi rekel da bi bil to kakšen intimen podatek, ne pa ena usrana cifra…nikoli mi ne bo jasno zakaj tolk ljudi skriva svojo plačo…

Pa ni za verjet, no. Eni s V. stopnjo 1600 neto, po možnosti še mladi, drugi pa s VII. stopnjo, JS, 5 let pred penzijo, pa komaj jurja…[/quote]

Ja, očitno so njegova znanja, kljub srednješolski izobrazbi, bolj cenjena kot tvoja. In kaj zdaj?

Ni samo to…20 let delovne dobe v isti firmi, na istem oddelku, 4 izmene, zelo odgovorno delo(majhna napaka, pa gre takoj v luft 10-50.000 €), veliko potrebnega znanja oz učenja , da lahko delaš samostojno (vsaj eno leto minimalno), 80 km vožnje v obe smeri, itd…še prenizka plača se mi zdi za vse našteto…Ni primerjave s službo čez cesto, pon-pet., 7-15h…

Poznam človeka, ki, sicer z VII stopnjo zasluži cca 4000 € neto mesečno + 4 krat na leto bonus (pribl. v višini mesečne plače) + 13 plača oz. božičnica + služben avto v privat namene. Multinacionalka, delovno mesto sicer v Sloveniji, funkcija pa regijska.

In kaj zdaj?[/quote]

7. stopnja izobrazbe, nadpovprečni dosežki, espejevka, pred leti sem zaslužila 2,5 povprečne plače neto, zadnja leta z dvema “službama” (povprečna tedenska obremenitev 65 ur resnega dela) 900-1000 evrov neto. 🙁

Nisem še nikoli napisala, koliko imam plače, pa sem tule že skoraj 15 let in so take debate bile že kar precejkrat … in tudi danes ne bom.
O določenih stvareh pač nikoli ne pišem.[/quote]

Ne bi rekel da bi bil to kakšen intimen podatek, ne pa ena usrana cifra…nikoli mi ne bo jasno zakaj tolk ljudi skriva svojo plačo…[/quote]

Sploh ne vem, zakaj bi pisala, še posebej pa ne neto plačo, ki je precej odvisna tudi od tega, ali in koliko otrok uveljavljam med letom.

PS – Ne vem pa, kak pomen ima ob tvojem neto znesku plače oddaljenost dom-služba (očitno k netu vštevaš še prevoz na delo).

New Report

Close